2018-2019 Şampiyonlar Ligi

İşviçre’nin Zurich kentinde toplanan UEFA yetkilileri, Şampiyonlar Ligi deneme kurasını çekti.

Buna göre 4.torbadan Galatasaray’ın grubu şöyle;

PSG
Tottenham
Roma
Galatasaray

1.Torba: Real, Atletico, Bayern, Psg, City, Juve, Lokomotiv, Barça

2.Torba: Tottenham, Dortmund, Porto, Manu, Shakhtar, Napoli

3.Torba: Liverpool, Monaco, Roma, Schalke, Cska, Lyon

4.Torba: Galatasaray, Valencia, Brugge, Hoffenheim, Inter, Plzen

İlk iki torbayı geçtim, 3. torbada bile iki maçta garanti 4 puan alırız diyebileceğimiz bir takım yok. Mevcut kadroyla ŞL'ye gidersek 2014-15 sezonu gibi bir tablo bizi bekler.

Transferin kapanmasına 15 gün kaldı, hala gerekli takviyeler yapılmadı. Medyada dönen isimlere bakıyorum, hep aynı... Dünyada Denayer ve N'diaye dışında kiralayabileceğimiz futbolcu yok mu?

2018-19 UEFA Şampiyonlar Ligi

Futbolun bence belki prestij olarak olmasa da kalite anlamında en üst seviye turnuvası 18-19 Eylül'de Grupların ilk maçlarıyla başlayıp, 1 Haziran 2019'da Madrid'de Atletico MADRID'in sahibi olduğu Wanda Metropolitano Stadında Final maçıyla sona erecek. Galatasaray Grup aşamasından direkt başlayacak olup, 30 Ağustosta Monaco'daki kurada 4.torbada yer alacak. 3.torbada dahi çok iyi takımlar olması sebebiyle zor bir gruba şimdiden hazırlıklı olalım.

Son 3 senenin şampiyonu(Hakem hataları ve şans faktörü fazlasıyla yanlarındaydı) Real Madrid, her ne kadar RONALDO'yu kaybetsede UEFA'nın kollamasıyla bana göre yine en ciddi adaylardan. Geçen senenin SALAH gazlı finalisti LIVERPOOL,bu yıl çok daha iyibir takım oldular. Es keza Manchester City'de net favorisi olmayan bu sezonun İngiltere adına en iddialı takımlarından olacaktır. Barcelona, yine bir yerlerde(deplasmanlarda:)) "Loser" havasına bürünebilir ama yine de önde gelen favoriler arasında. Atletico Madrid ise evsahibi olacağı finalin motivasyonuyla iddialı bir takım hüviyetinde. RONALDO'yu kapan Juventus şampiyonluk için son hamleyi yaptı. Bayern Münih ise her zaman olduğu gibi olağan şüpheliler arasında. PSG, henüz yarı finale gelmekte zorlanırken şampiyonluk için adının geçmesi onlara biraz uçuk kalabilse de ikincil favoriler arasındaki en güçlü takım kanımca.

NOT: Real MADRID'liler kızmasın ama özellikle geçen sezonun ardından Real Madrid'in kazanamadığı bir sezonu görmeden Galatasaray maçları dahil hiçbir maçı tv'den izlememe kararı almıştım. Bana bu kararı almak zorunda bırakan Real'e olan garezimi maruz görün:)

Son düzenleme:
Biriniz de demiyonuz ki yanlis yere yaziyorsun buraya yazacaksin buraya :)

Gonlumden gecen : L.moscov - Porto - Ajax

Kus kardeslerin istedigi : Barcelona - Dormund - Liverpool

23 temmuz Simuslasyonu : M.City - Shaktar - Lyon

Bol bol sans olsun da gonlumden gecen takimlar gelsin.

Gönlünüzden geçen inşAllah olur :)
Kuşların istediği Allah korusun. 3. Torbadan Liverpool gelmesin kim gelirse gelsin.
Simülasyon olursa da tavım ;)

Bi klasik olarak bu sezon da bi Madrid veya Juve tahmin ediyorum. Ama o şeref yoksunu Ramos’u görmek istemediğimden Madrid gelmesin istiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

:)
kuş kardeşlere dahil değilim demekki. Hem bir Türk takımının rezil olamsını istemem hemde ligde şansımızın olması açısından avrupada hemen havlu atmanızı.
Bir Türk takımının birinci torbadan Lokomotiv dışında puan alabileceği takım olduğunu sanmıyorum.
İkinci torbadan, Roma, Tottenham içinde aynı şekilde düşünüyorum.
Üçüncü torbadan da Liverpool o sınıfa girer sanırım.

kalan her takıma karşı puan alınabilir ama garanti diyebileceğim tek bir takım bile yok.

:)
kuş kardeşlere dahil değilim demekki. Hem bir Türk takımının rezil olamsını istemem hemde ligde şansımızın olması açısından avrupada hemen havlu atmanızı.
Bir Türk takımının birinci torbadan Lokomotiv dışında puan alabileceği takım olduğunu sanmıyorum.
İkinci torbadan, Roma, Tottenham içinde aynı şekilde düşünüyorum.
Üçüncü torbadan da Liverpool o sınıfa girer sanırım.

kalan her takıma karşı puan alınabilir ama garanti diyebileceğim tek bir takım bile yok.

Ayhan Beycigim sen bizden birisin artik, Vallahi birakmayiz :) Iyi niyetli temiz insanlarin nerede yazdiklarinin hic onemi yok. Temennilerin icin tesekkurler ayrica.

Liverpool-Bayern maçı çok heyecan verici. Mane gol kaçırmaya doymadı. Münih eksiklerine rağmen iyi direniyor. Sonu nasıl bitecek merak konusu.

İki maçtan da gol sesi çıkmadı. Lyon-Barça karşılaşmasının 0-0 biteceğini tahmin etmiştim fakat Liverpool'un kazanacağını düşünüyordum. Rövanşta işleri zora girdi.

Skora şaşırmadım, açıkçası Liverpool kazansa şaşırırdım birazcık. Bayern istediğini aldı, biraz açık oynasalar ikinci yarı, gol de bulabilirlerdi..

Hayatim boyunca Bayern Munih takiminin bu kadar ezik ve mahkum oynadigi bir maci daha hatirlamiyorum. Eger kapanmasalardi en az 3-4 gol kesin yerlerdi. Bildiginiz Canakkale gecilmezi oynadi.

O Hucum gucu yuksek o tehlikeli Bayern gitmis yerine Ankara Haymanaspor gelmis :)

Ve buradan acik acik yazayim, Herkesin bilgisine tecrubesine saygi duymakla beraber yillarin tecrubesi der ki; "yani ben :)" Bayern bu turu ancak bir sartla gecebilir, o da evinde defansi guclu tutup sansa bir gol veya uzatmaya goturup penalatilarla. Aksi durumda Liverpool turun tartismasiz favorisi.

Dun maci 90 dakika izleyen varsa ne demek istedigimi anlayacaktir. Hala anlamamis olan varsa eger, Allianz Arenada Bayerni cime gomecektir Liverpool!

Lami cimisi yok! o kadarrrrrrrr rar rar rar :)

Dünya futbolunda en sevmediğim şey eskiden bireysel harika işler yapan oyuncuların zamanla sıradanlaşması. Örneğin Ronaldo; ilk yıllarda karşısına çıkana inanılmaz bilek hareketleriyle göze hoş gelen çalımlar atardı, özellikle son yıllarda sıradan al-ver topçusu oldu, çalım bile atamıyor-atmıyor. Bu özelliğini sürdüren ender futbolculardan Messi ve Ronaldinho’ydu aklımda kalan. Juventus’un balonunun patlamasına sevindim. Vasat İtalya ligi yanılttı herkesi. Darısı Paris’in başına..

Ajax’ın turlamasına sevindim. Sonuçta kaç ekol kaldı paraya tamah etmeden maziyi bize yaşatan.. Ramos denen karakteri bozuğa da iyi oldu. Futbolun yüz karası. Zamanında Burak’ı yere düşürüp penaltı verilmemesi hala aklımda.
Ama formda Dortmund’un, düşüşte Tottenham’a gol atamadan ezilmesi de bir o kadar tuhaf geldi bana..

Ajax'ı kıskanıyor insan.

"Sergio Ramos bizim maçları kolay gördüğü için kart görerek kendini diğer maçlara hazırlamak istedi ama bizde ona bir sonraki yıla kadar hazırlanması için izin verdik."

Erik Ten Hag