2019-2020 Euroleague

Anadolu Efes, Real, Barca, Maccabi sadece devam istemiş. Zaten Efes resmi açıklamada da devam etmesini istiyorduk diye belirtti ama işte amerikalı oyuncuların çokluğu bu kararı aldırttı. Larkin gelmezse veya diğer takımlardaki amerikalılar oynanmasının anlamı olmazdı. Doğru karar ama bazı takımların daha çok yazık oldu Efes gibi, Barca gibi.

Oynamaları ile oynamamaları arasındaki fark %5. Burda sorun Euroleague'in politikası. Aradaki fark daha yüksek olsa birçok oyuncu oynamayı seçebilirdi ama şu durumda oyuncu oynamıyorum dese yapacak bi şey yok.

Efes taraftarı ve antifener kitle haricinde herkes bu karadan memnun ve destekliyor, Efes’in en kilit 2 oyuncusu bile..
Sezona 2 aylık hazırlık sonrası girip, sezon başladıktan sonra da 1-2 aya ritim tutup formun zirvesine çıkan oyuncuların 2-3 hafta da hazır olmasını bekliyorlar ki zihinsel olarak hazır olmaları daha da zor oyuncuların. Kimse sakatlık riskini almayacaktı ve olası bir sakatlık sonrası bizim basket ligi all star maçı tarzında maçlar oynanabilirdi.

Efes taraftarı ve antifener kitle haricinde herkes bu karadan memnun ve destekliyor, Efes’in en kilit 2 oyuncusu bile..
Sezona 2 aylık hazırlık sonrası girip, sezon başladıktan sonra da 1-2 aya ritim tutup formun zirvesine çıkan oyuncuların 2-3 hafta da hazır olmasını bekliyorlar ki zihinsel olarak hazır olmaları daha da zor oyuncuların. Kimse sakatlık riskini almayacaktı ve olası bir sakatlık sonrası bizim basket ligi all star maçı tarzında maçlar oynanabilirdi.

Sayenizde Real, Barça ve Maccabi kulüplerinin "antifener kitle" olduğunu öğrenmiş olduk. Sağolun...

En kilit 2 oyuncudan birisi o sözleri 1. ağızdan yalanladı.

Diğer Amerika'li arkadaş ve hatta diğer tüm Amerika'li arkadaşlar bugün NBA de oynasaydı ve devam ne yaparlardı acaba. Bence cevabı sizde biliyorsunuz. O yüzden geçin bu işleri :)

Herkes kendi çıkarı, kendi menfaati neyse ona göre pozisyon alıyor. Devam etsin diyen kulüpler sezonun başarılı kulüpleri, bitsin diyenler de daha alt sıradakiler. Fener birinci sırada, Efes sekizinci sırada olsa bu kez fener devam isterdi Efes de bitsin derdi. Kimse temiz değil; kimsenin virüsü, halkın, sporcuların sağlığını falan düşündüğü yok. Yani fenerin hayır demesinin nedeninin oyuncuların sakatlanmaması, halkın sağlığı vs. olduğuna heralde aklı başında kimse inanmaz. Geçsinler bunları.

Futbolda da böyle. Biz de dahil herkes kendisine hangi durum avantaj sağlayacaksa onun uygulanmasını istiyor. Futbolda para olduğu için oynatmak konusunda diretiyorlar, baskette para olmadığından bu kadar kolay aldılar bu kararları. Yoksa Ergin hocanın dediği de mantıklı. Futbol oynatılıyorsa basketbol niye oynatılmıyor. Sonuçta ikisi de fiziksel, ikili mücade esaslı sporlar. Birinin oynatılıp birinin oynatılmamasını herhangi bir mantıkla açıklayamazsınız. Erteleme kararı alınırken üç federasyon başkanı spor bakanıyla beraber aynı masada ertelemişlerdi. Eee devam kararı niye farklı oldu ?

Efes gayet güzel bir açıklama yayınlamış. Neden bu kadar Ergin Ağlama furyası yürümüş anlamadım. Ki 1 yıldır feneri hüngür hüngür ağlatmasına rağmen böyle bi furya çıkması da fener taraftarının basketboldaki yerini yine belli etti.

Olan olur biten biter.. Hayat devam eder.. İlk başta bende Fener e ve taraftarına yüklendim. Ama hata bence Fener lider olsa ve dolu dizgin gitse biz de bitmesi iyi oldu derdik. Ayrıca basketbolcuların hevesi baya kaçtı. Larkin filan isteksiz olduğu gibi sakatlık riskine karşı da pek maçın içine girmiyebilirdi. Şimdi Ergin hoca daha hırslı. Nokta atış transferlerle o kupayı buraya getirir inşallah seneye. Ama şu çok önemli.. Larkin Türk statüsünde oynayacak gelecek sezon ne yapıp ne edip onu tutmaları lazım.

FB'de aralık ayından beri maaşlar ödenmiyormuş. Oyuncular ELPA'ya şikayetçi olmuş. Biz iki ay maaş ödeyemeyince ortalığı yıkan medya, bu haberi yazmak için sezonun bitmesini bekledi tabi...

Dedikodu niteliğindeki bir - iki yazı dışında medyada dillendirilmedi. Benzer durum bizim başımıza geldiğinde her yerde manşet oluyorduk.

Bizde genelde aylarca ödenmiyor, ondan sonra şikayet ediliyor. Austin Daye'nin parasını 2019'da ödersen manşet olursun yani doğal :)