2020-2021 Basketbol Süper Ligi

Çok doğru Ender de bizim Selçuk gibi spor onları bırakalı 4-5 sene oldu bunlar hala farkında değil inat ediyorlar. Allahtan Selçuk bıraktı da kurtulduk.
Oğuz'un da ayaklar gitmiyor artık. Bence beş para etmez Bursa'nın yerli rotasyonu. Bakalım sene içinde görürüz.

Caner yerine Birkan'ı isterdim açıkçası.
Bursaspor'un yabancı oyuncu tercihleri şu ana kadar çok iyi gidiyor.

Yeni sezonda FIBA Şampiyonlar Ligi sahnesinde boy gösterecek olan Tofaş, yeni oyun kurucusunu buldu.

S Sport’un haberine göre şuanda serbest olan ve Türk Telekom’un teklifini reddetmiş olan Semaj Christon ile prensipte anlaştı.

Tyler Ennis, Can Korkmaz
Sam Dekker, Muhammed Baygül
X, Erdi Gülaslan
Kyle Wiltjer, Metin Türen
Michael Eric, Samet Geyik, Ercan Bayrak

3 numaraya da iyi bir isim bekliyorum.
Çok iyi kadro kurdular.
Ama Burak Gören ile nereye kadar giderler orasını bilemiyorum...

Metin Türen Avrupa da kontrat kovalıyor imiş.. Çağlar Torun öyle yazdı Twitter de. Eğer Metin de kalırsa iyi de bir 3 numara ile çok fena olacak bu Telekom. Tek negatif yan koçları. Yerlilere bak hepsi formunun zirvesinde..

Metin'i kadroda inşAllah tutabilirler.
Metin de bu kadroyu gördükten sonra kalmak istemeli.
İyi bir 3 numara transferi ile ŞL'nin büyük favorilerinden biri olabilirler.
Ama koç faktörü büyük sorun olabilir.

Tyler Ennis, Can Korkmaz
Sam Dekker, Muhammed Baygül
X, Erdi Gülaslan
Kyle Wiltjer, Metin Türen
Michael Eric, Samet Geyik, Ercan Bayrak

3 numaraya da iyi bir isim bekliyorum.
Çok iyi kadro kurdular.
Ama Burak Gören ile nereye kadar giderler orasını bilemiyorum...
Dekker'ı 3,5 numara gibi düşünmek lazım, güzel kadro ama bence hala tam bizim de ihtiyacımız olan sağlam bir combo guard şart bu kadroya. Bu kadar para harcayıp sadece Ennis ve Can'a güvenip sezona başlamazdım ben. Bu kadro patlarsa guard rotasyonundan patlar bence.

Muhammed Baygül de dahil edersek pg rotasyonu yeterli bence sg icin biri daha gelebilir belki.

Tofaş in aldığı Semaj Christon 'u Galatasaray da görmek istedim.

Karsiyaka tofas telekom bahçeşehir dacka dişli rakipler antep petkim beşiktaş bursa da belli potansiyelde fener efes dışında. Bu yuzden play off küçümsenecek bir hedef değil fener efes dışındakiler için.

Darüşşafaka Tekfen ABD'li oyun kurucu Andrew Andrews ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

İyi bir skorer tercihi yaptılar.
Selçuk Ernak da inatçı ve güzel bir kadro kuruyor.

Fenerbahçe Beko, yeni sezon öncesinde kısa rotasyonuna bir takviye daha yapmayı düşünüyor.

Kaynaklarımıza gelen bilgiye göre Sarı-Lacivertli ekibin listesinde, daha önceden ülkemizde forma giyen Errick McCollum'ın adı da yer alıyor.

(via@topabaski)

Yapma Errick gelip hem bize hemde Ergin hocaya karşı oynama be 😏

Fener McCollum’ı da alırsa tam Eurocup takımı olur. Takımı De Colo’nun üstüne kurmakla büyük hata yapıyorlar. De Colo o seviyelerin adamı değil artık.