2020-2021 Euroleague

Fenerden çok ilginç hamle. Bir kere Ali Koç kesinlikle sınıfta kaldı. Saras’ı ya getirecekti ya getirecekti. Taraftarı memnun etmek için başka seçeneği yoktu. Getiremedi şu an taraftar mutlu değil, orası kesin. Avrupadan da getirebileceği bu çapta biri olmayınca gidip bunu almışlar. Adam 20 sene kesintisiz asistanlık yapmış nba’de. Sadece geçen yıl baş coach olarak Suns’ı çalıştırıp kovulmuş. Kovulduktan sonra da yine asistanlığa dönmüş. Çok ilginç bir kariyer. O kadar sene asistanlık yap, bekle. Sonra ilk sezonunda kovul ve avrupaya git. Tam bir loser hikayesi gibi geldi bana. Çeşitli milli takımlarda çalıştığı için avrupa basketboluna çok da yabancı diyemeyiz heralde ama kesinlikle Saras değil, tam kumar. İnşallah tutmaz da sürüm sürüm sürünürler.

NBA’de yardımcı koçluk da mühim bi görev Kidd örneği var mesela. Kaldı ki geçmişte Obradovic’in de asistanlığını yapmış. Avrupa’da zaten Saras dışında gidilebilecek koç yokken kolej ya da NBA’den asistan koç düşürmek bence azımsanacak iş değil. Kokoskov uzun vadede daha iyi iş bence Saras’tan.

Kokoskov tercihi bence gayet iyi ve mevcut haliyle bence sarastan daha iyi koç. Slovenya’ya oynattığı basketbolu baya bir beğenmiştim. Kokoskov olmasaydı ben fenerin yerinde olsam trinchieri’yi tercih ederdim. Obradovic konusuna gelince de başarılı başarısız dönemleri olabilir ama büyük efsanedir ve bence Türk basketboluna da fenere de çok önemli şeyler katmıştır. Kendisine tabi ki büyük saygı duyuyorum.

sağda solda Twitter’da Ergin hocam obrayı kaçırttı Ergin hocam daha iyi koç gibi yorumlar görüyorum baya da eğleniyorum o yorumlarla. Ergin son dönemde başarılı ama kendisi bile kendisini obra ile kıyaslamıyordur diye düşünüyorum. Ergin hocayı da tebrik ediyorum bu arada son dönemde başarılarıyla göğsümüzü kabarttı. Umarım aynı şekilde devam eder ve çok istediği Euroleague şampiyonluğuna ulaşır. Bir şeyi çok istemek zaten başarmanın önemli bir parçasıdır ve kendisi de hep bunu istedi ve bir gün hedefinin bu olduğunu söyledi.

fenerin Ertuğrul Erdoğan’ı koç yapmak gibi bir hata yapacağına pek inanmadım ama keşke olsaydı,ben sevinirdim ama iki tane Fener dedikodusu çıkartarak Ertuğrul Erdoğan’ı iki seneliğine tekrar bize çaktılar. Neden bilmiyorum ama forumdaki bazı arkadaşlar da Ertuğrul Erdoğan’a bulunmaz hint kumaşı muamelesi yaptılar ve kalması için çok uğraştılar. Ne ki yani Ertuğrul Erdoğan gider Orhun ene gelir ya da yabancı bir koç gelir.

son olarak iki koça teklif gönderip bir gün sonra mevcut koçlarla sözleşme yenileyen yönetime de neyin kafasını yaşadıklarını soruyorum ? Başka bir koça teklif veriyorsan mevcut koçlardan memnun değilsindir ve eğer öyleyse de o koçlarla devam etmezsin.

Fenerbahçe bu saatten sonra giderse Saras'a gider.
Eğer o olmazsa yerli antrenör ile devam edeceklerdir.
Bunun için de adayım var.
Biri Erdem Hoca, diğeri Oktay Mahmuti.
Böylelikle Oktay hoca da gönlünde ki takımı çalıştırmış olur...
Fenerbahçe bu saatten sonra giderse Saras'a gider.
Eğer o olmazsa yerli antrenör ile devam edeceklerdir.
Bunun için de adayım var.
Biri Erdem Hoca, diğeri Oktay Mahmuti.
Böylelikle Oktay hoca da gönlünde ki takımı çalıştırmış olur...
Oktay hocanın gönlümdeki takım fenerbahçe gibi bir açıklaması mı var ? :) yanlış anlama niye böyle bir algı var merak ettim sadece

Antrenörlerin milli takımda yaptıkları benim için bir referans noktası değil açıkçası. Kulüp takımı çalıştırmak ile milli takım çalıştırmak birbirinden çok farklı ve kıyas kabul etmeyecek durumlar. Bu açıdan Kokoskov isim olarak doğru gibi dursa da benim büyük bir soru işareti.

Hele Jasikevicus ile filan kıyas yapmam. Önce gelsin Bismillah deyip üst seviyede bir kulüp takımı çalıştırmaya başlasın. Sonrasında bakarız.

Soru işareti epey var hatta takıma katılması ağustosun ortasını bulacak bu durumda transfer piyasasınında karar vericinin Gherardini olması demek. Kendisi için de büyük sınav her ne kadar nihai kararlar Obradovic’in olsa da Jason Thompson, Anthony Benett gibi tercihler var ortada.

kokoskov’un tarzı daha çok yüksek tempo sadece slovenya özelinde sınırlamamak gerekiyor, Phoenix’te de benzer bir sistem kurmayı denedi ama o takımın da kendisinin de ömrü yetmedi. Pitino örneğimiz var mesela bu tarz Avrupa piyasasından habersiz koçların pozitif etki yaptığı takım olarak. Eğer obradovic çıkışta bir ivmeyle ayrılsaydı Kokoskov için zor olabilirdi ama hem geçen sene takımın durumu hem de Obradovic referansıyla bence gerekli süre ve sabır gösterilir.

fenerin Ertuğrul Erdoğan’ı koç yapmak gibi bir hata yapacağına pek inanmadım ama keşke olsaydı,ben sevinirdim ama iki tane Fener dedikodusu çıkartarak Ertuğrul Erdoğan’ı iki seneliğine tekrar bize çaktılar. Neden bilmiyorum ama forumdaki bazı arkadaşlar da Ertuğrul Erdoğan’a bulunmaz hint kumaşı muamelesi yaptılar ve kalması için çok uğraştılar. Ne ki yani Ertuğrul Erdoğan gider Orhun ene gelir ya da yabancı bir koç gelir.
Ben gerçekten bu düşmanlığı anlamıyorum. Yani yetersiz bulunabilir ama çaktı denecek kadar kötü oynadıysak sorunu kendimde aramaya başlamayı Düşünüyorum açıkçası. Yani kim gelsin cümlesinden çok hoşlanmam ama bizim Ertuğrul Hoca’yı tutma sebeplerimizin gayet tutarlı olduğunu düşünüyorum. isimleri ve sebepleriyle koç önerlerini merak ettim abi.

yani ertuğrul hoca top 16da elendi diye asılıyor ama 10 milyon dolarlık Kuban’la 7 de 2 çeken Banchi daha makul görünüyor benim mi kaçırdığım bi şey var ben anlamakta zorlanıyorum hakikaten

Iste bunlar hep plansiz, hedefsiz yurumekten. Hoca ve ayni yonetim iki senedir takimin basinda, ucuncuye basladilar ve hocanin kalmasi bence iyi de oldu. Ucuncu senenin plani ve hedefi nedir desek inanin hoca bile zorlanir cevap vermekte. En fazla gidebildigimiz yere kadar gibi ucube cevaplar gelir.
Neyse konu eurolig zaten, bize ve hocaya nasil geldik oradan.

Zaten güç bela takım kuruyorduk. Üstüne bütçe 2m’nin de altına düştü. Allah sabır versin. Her gelen yönetimin kendisinden bir öncekini aratması malum. en büyük sabır bize.

Yardımcı koçluk sadece nba'de dünyanın her yerinde çok mühim bir görevdir. Sonuçta bu ekip işi ve adı üstünde koçun yardımcısı bu adamlar da. Ama nihayetinde bir basamaktır yardımcı koçluk. Eğer bütün kariyerinizi yardımcı koç olarak geçiriyorsanız ortada bir sıkıntı var demektir. Sizin baş koç olarak gerekli kalifiyeye sahip olduğunuzu görmemişlerdir takımlar bir anlamda. O yüzden bu adam tam bir kapalı kutu şu anda. Kumar. Tutabilir de. Ama hele Saras'la şu an asla kıyaslanmaz. Kısa, orta, uzun hiç bir vadede bu adam Saras'a tercih edilmez. Ortada done yok çünkü adam takım çalıştırmamış ki. Saras ise üstüne koyarak ilerliyor, Zalgiris ile iyi işler yaptı ve bir üst klasmanı hak etti, geçti şimdi. Zaten Saras şu an avrupanın gözbebeği, Obra'nın da veliahtı. Adam maçı iliklerine kadar yaşayan bir beyin. Gherardini de aptal bir adam değil o da biliyor neyin ne olduğunu ki ilk başta Saras için uğraştılar olmayınca bu adama döndüler.

Taraftar memnun olmaz, olamaz. Daha önce de yazdım bu cahillerin basketboldan haberi bile yok. Datome defolsun diye aylardır ağlayan adamlar Datome evvelsi gün gidince “Ali Koç istifaaaa senin vizyonuna tüküreyim” diye binlerce yorumlar vardı. Bu adamlara neyi beğendireceksin? Kaldı ki Obra için bile son 1 yıldır gitsin diyorlardı.
Kokoskov iyi tercih gibi duruyor ama arkadaşların da yazdığı gibi ülke ile kulüp takımı çalıştırmak çok başka şeyler, izleyip göreceğiz.
Ha Saras da bi anda Avrupa’nın en iyi koçu oldu ne hikmetse.. Arkadaşlar bi durun adamın daha kariyeri başlamadı neredeyse. Bakalım Barcelona’da ne yapacak bu adam. Belki daha rezil bir sezon çıkaracak Barcelona. Saras da Saras.. Kenarda 2 hırs yaptığını bağırıp çağırdığını gördüler hemen bu bizim yeni Obramız demeye başladı karşı kıyıdakiler.

Bu arada twitter'da falan Obradovic dönemi ile ilgili başarısızdı, çok para harcadı sadece bir kere şampiyon oldu gibi yorumlar görüyorum. Bence Obra'nın fener kariyeri için başarılıydı kelimesi bile yetmez. Rüya gibi bir dönem geçirdi fenerliler onun sayesinde. Bu sene tamamlanmadığı için altı senede beş F4 bir şampiyonluk. Zaten benim görüşüm avrupada başarı esas olarak F4 yapmak demektir. F4 e kadar planlar, stratejiler dahilinde gidiyorsunuz. F4 ise tamamen o iki günkü performansınıza bağlı, şans faktörü çok ağır basıyor. Hiç umulmayan bir oyuncu çıkar iyi günündedir alır maçı şampiyon yapar sizi. O yüzden beş F4 inanılmaz başarı bence. Ve Obra saha içinde olduğu kadar saha dışında da çok akıllı adam. Baktı işler bozulmaya başladı, bu yönetim işi beceremiyor tam zamanında topukladı. Bu senenin tamamlanmaması da onun işine yaradı ayrıca. Eğer kalsa belki küfürler eşliğinde de gönderilebilirdi.

Ben gerçekten bu düşmanlığı anlamıyorum. Yani yetersiz bulunabilir ama çaktı denecek kadar kötü oynadıysak sorunu kendimde aramaya başlamayı Düşünüyorum açıkçası. Yani kim gelsin cümlesinden çok hoşlanmam ama bizim Ertuğrul Hoca’yı tutma sebeplerimizin gayet tutarlı olduğunu düşünüyorum. isimleri ve sebepleriyle koç önerlerini merak ettim abi.

yani ertuğrul hoca top 16da elendi diye asılıyor ama 10 milyon dolarlık Kuban’la 7 de 2 çeken Banchi daha makul görünüyor benim mi kaçırdığım bi şey var ben anlamakta zorlanıyorum hakikaten
Furkan ben yıllardır bu forumdayım ve hiçbir koça bir düşmanlığım olmamıştır ve olması için herhangi bir sebep de yok. Yetersiz ya da formsuz bulduğum bütün koçları eleştirdim, eleştiririm de her zaman. Kimseyle organik bir bağım yok, kimse babamın oğlu da değil. Ergin hocayı da çok eleştirdim onu eleştirirken de bir düşmanlığım yoktu ve genelde seninle Aynı fikirdeydik, şimdi burada farklı fikirdeyiz ben Ertuğrul Erdoğan’ı eleştiriyorum diye niye düşmanlığım olsun ? Benim için tek önemli konu Galatasaray basketbolunun hakettiği değeri görmesi. Kişilerle işim yok ama Ertuğrul Erdoğan övülünce Ergin Ataman’a haksızlık yapmış gibi hissediyorum. O şartlarda gitmeliydi bunu en çok ben söyledim ama Ergin varken daha iddialı bir Galatasaray vardı kimse kusura bakmasın. Ertuğrul erdoğanlara düşeceğimizi bilseydim Ergin bir süre daha kalsın en azından iddialıyız derdim. Ertuğrul erdoğanın yaptığını Murat Özyer de yapıyordu.

bugüne kadar bu forumda defalarca bir dolu koç önerisi yapmışımdır. adam gibi bir bütçe koyarsın yapılanma yaparsın trinchieriyi getirirsin, radonjici getirirsin, filipovskiyi getirirsin. düzgün bütçen ve yapılanman olursa bir sürü koç getirebilirsin ama yok bu bütçelerde takılacam diyorsan Orhun eneyi getirirsin Ufuk Sarıcayı getirirsin ve her şekilde daha iddialı bir takım olursun. Nedir bu Ertuğrul Erdoğan sevdası anlamış değilim, çözemiyorum da.

Furkan ben yıllardır bu forumdayım ve hiçbir koça bir düşmanlığım olmamıştır ve olması için herhangi bir sebep de yok. Yetersiz ya da formsuz bulduğum bütün koçları eleştirdim, eleştiririm de her zaman. Kimseyle organik bir bağım yok, kimse babamın oğlu da değil. Ergin hocayı da çok eleştirdim onu eleştirirken de bir düşmanlığım yoktu ve genelde seninle Aynı fikirdeydik, şimdi burada farklı fikirdeyiz ben Ertuğrul Erdoğan’ı eleştiriyorum diye niye düşmanlığım olsun ? Benim için tek önemli konu Galatasaray basketbolunun hakettiği değeri görmesi. Kişilerle işim yok ama Ertuğrul Erdoğan övülünce Ergin Ataman’a haksızlık yapmış gibi hissediyorum. O şartlarda gitmeliydi bunu en çok ben söyledim ama Ergin varken daha iddialı bir Galatasaray vardı kimse kusura bakmasın. Ertuğrul erdoğanlara düşeceğimizi bilseydim Ergin bir süre daha kalsın en azından iddialıyız derdim. Ertuğrul erdoğanın yaptığını Murat Özyer de yapıyordu.

bugüne kadar bu forumda defalarca bir dolu koç önerisi yapmışımdır. adam gibi bir bütçe koyarsın yapılanma yaparsın trinchieriyi getirirsin, radonjici getirirsin, filipovskiyi getirirsin. düzgün bütçen ve yapılanman olursa bir sürü koç getirebilirsin ama yok bu bütçelerde takılacam diyorsan Orhun eneyi getirirsin Ufuk Sarıcayı getirirsin ve her şekilde daha iddialı bir takım olursun. Nedir bu Ertuğrul Erdoğan sevdası anlamış değilim, çözemiyorum da.

adam gibi bütçe koyuyor olsak bu konuları konuşur muyduk abi soru o. Adamın kendisi söylüyor gsde 10 milyon euro bütçe olsa beni koç yapmaz diye. Düzgün yapılanma yok 3 ayda bir maaş ödüyoruz takım kurmaya ağusosta başlıyoruz Partizanın bütçe biraz kısıldı diye takımdan ayrıldı Trinchieri adam böyle yapılarda çalışır mı?

10 milyon 15 milyon bütçeler varken tabi ki iddialı olursun en düşük bütçemiz 6 6.5 milyondu o dönem şimdi 3 milyon doları görmedik daha. Adam 2016da gitti borçları 2019’da bitirdik sanki bunlar olmamış da ben kafadan uyduruyormuşum gibi hissediyorum. Gittiği takımda 2 senedir bi tane sezon ortası transferi yapmaz Galatasaraya gelince her sene en az 3 oyuncu alır sonra parası ödenmez birikir birikir davalık olur. Emir Preldzic’in son parasını bile geçen sene ödedik. Eleştiri tabi ki doğal ama GS’nin ekonomik durumunun sorumlusu Ertuğrul Erdoğan’mış gibi bir ortam var. Takımın kaptanı taraftar grubuyla, başkan talimatıyla sözleşme yenilettiriyor yahu böyle iş olur mu?

Igor Kokoskov , beko da kaç sene kalır bahsi açılsa kesinlikle 1'den az,yani sezon sonu bakın bu yazıyı copy yapın .... Sonu Pianigiani gibi olacak. Sarasın gelmemesi iyi oldu. Kokoskov gider bütçe 10 milyona düşer ve Ufuk Sarıca ile seneye anlaşırlar.

adam gibi bütçe koyuyor olsak bu konuları konuşur muyduk abi soru o. Adamın kendisi söylüyor gsde 10 milyon euro bütçe olsa beni koç yapmaz diye. Düzgün yapılanma yok 3 ayda bir maaş ödüyoruz takım kurmaya ağusosta başlıyoruz Partizanın bütçe biraz kısıldı diye takımdan ayrıldı Trinchieri adam böyle yapılarda çalışır mı?

10 milyon 15 milyon bütçeler varken tabi ki iddialı olursun en düşük bütçemiz 6 6.5 milyondu o dönem şimdi 3 milyon doları görmedik daha. Adam 2016da gitti borçları 2019’da bitirdik sanki bunlar olmamış da ben kafadan uyduruyormuşum gibi hissediyorum. Gittiği takımda 2 senedir bi tane sezon ortası transferi yapmaz Galatasaraya gelince her sene en az 3 oyuncu alır sonra parası ödenmez birikir birikir davalık olur. Emir Preldzic’in son parasını bile geçen sene ödedik. Eleştiri tabi ki doğal ama GS’nin ekonomik durumunun sorumlusu Ertuğrul Erdoğan’mış gibi bir ortam var. Takımın kaptanı taraftar grubuyla, başkan talimatıyla sözleşme yenilettiriyor yahu böyle iş olur mu?
Adam gibi bütçe koyacaklar o zaman bu benim sorunum değil. Koyamıyorlarsa da defolup gidecekler yönetim olarak. Tabi ki ekonomik durumun sebebi Ertuğrul Erdoğan değil, onu bu açıdan da eleştirmedim hiçbir zaman. Göksenin konusu zaten felaket ne işi var bu takımda ? Ertuğrul Erdoğan uzattırmayacak mesela gökseninin sözleşmesini, benim ondan beklentim bu işe itiraz etmesi engellemesidir ama öyle bir gücü de yok.

Bu konuları tartışarak bir yere varamayız ben şubede ağırlığı olabilecek bir koç tercih ederdim kendi adıma ve bu seçimim de Ertuğrul Erdoğan olmazdı.

Yanlış hatırlamıyorsam bu forumda konuşulmuştu bu mesele. Fb lidir ama Galatasaray'a hizmet etmiştir denilmişti. Ona binaen yazdım Can Abi...
Her kafadan bir ses çıkabiliyor böyle durumlarda ama sanmıyorum. Kaldı ki Fenerli de olabilirdi eğer öyleyse böyle bir beyanını bence daha önce duyardık. Adam hep gençliğimde kızılyıldız taraftarıyım diyordu. Üniversite öğrenimi sırasında Türkiye’ye gelmiş birinin Fenerbahçe’ye bir sempatisi olacağını sanmıyorum. Taraftarlık vs gibi şeyler genellikle çocukluktan gelir.