2020-2021 Euroleague

Tebrikler Efes'e ve Ergin Ataman'a... Sonunda hak ettikleri kupaya ulaştılar. 👏

Şimdi biz buna sevindik diye MM gibilerine göre EfesSaraylı oluyoruz. :)

Demek ki onlar Efes'i desteklemiyorlar ya da yalandan desteklermiş gibi görünüyorlar. Sonra da kendileri ayda yılda bir başarı kazanınca destek bekliyorlar. Bunların başkalarının anlayamayacağını iddia ettikleri fenerbahçelilik başarı için her yol mübahtır, gerekirse diğerlerini aşağıya çekerek bunu yaparız anlayışından ibaret.

Tebrikler Efes'e ve Ergin Ataman'a... Sonunda hak ettikleri kupaya ulaştılar. 👏

Şimdi biz buna sevindik diye MM gibilerine göre EfesSaraylı oluyoruz. :)

Abi olacaksak da olalım ya ben gerçekten artık bezdim şu EfesSaray söyleminden. Anadolu Efes benim için renklerin üzerinde bir oluşum. Galatasaraylılığıyla bilinen koç Ergin Ataman'ın takıma gelmesi tabii ki de Galatasaraylı basketbol severlerin dikkatini Efes'e çekecek, ne bekliyordu ki bu arkadaşlar ben çok merak ediyorum. Şu an basketbolla zerre ilgilenmeyen insanlar bile tuttuğu takıma bakmadan Efes'i kutluyorlar. Bundan rahatsız olan, EfesSaray yahut EfesTaş şeklinde çemkirecek olan varsa lütfen gitsin kumda oynasın.

Ha, GS basketbolunu tamamen salıp Efes ile ilgilenen Galatasaray taraftarları da var. Oturalım eleştirelim. Ama sırf Efes üzerinde oluşturulan desteği "Siz hepiniz biz tek" eksenine çekerlerse yarın öbür gün Euroleague'e ambargo koysalar bile gram destek alamazlar.

Ben de buraya yazmadım ama twitterda belli ettim ne kadar sevindiğimi. Zaten artık maç sırasında hiç yazmıyorum. Öyle motive oluyorum yoksa yenilicez gibime geliyor. Şu ana kadar da yazmadığım dönemde kaybetmedik. Mantıklıymış demek ki. Tabi saçma sadece buna bağlamak ama totem gibi birşey.

Tebrikler Efes, geçen sene almaları gereken kupayı aldılar. Geçen sene Larkin muazzam oynuyordu. O MVP olacaktı. Bu sene Micic ortaya çıktı. Ha o ikisi birden euroleague in gelmiş geçmiş en iyi guard ikililerinden.

Ergin hoca da cümle aleme gösterdi ne kadar büyük koç olduğunu. Avrupa'da almadığı tek kupa bu vardı. Euroleague'i de aldı. Artık Fenerlilerin ve Ergin hoca düşmanlarının söyleyeceği hiçbir argüman kalmadı. Bir istatistik gördüm. Ergin hocanın aldığı kupaları alan Avrupa'da iki koç var. Biri koçluğu bırakan Ivkovic, bir diğeri de 74 yaşındaki Aito Garcia Reneses. Ergin hoca henüz 55 yaşında belki ileride bizim başımıza yeniden gelebilir, belki daha büyük başarılara yelken açarız belli mi olur? Ha hemen, gelsin demiyorum zaten, Ekrem hoca kalsın bence ama Ergin hoca da iyi bir Galatasaraylı, bir hayalimiz var, iddialı bir Galatasaray basketbol takımı. Euroleague de oynayan bir takım. İleride keşke olsa...

Tebrikler Efes tekrar.

Galatasarayımız’da adam akıllı bir organizasyon,planlama ve bütçe olmadan Ergin Hoca’nın kendisini bizde harcamasını istemem açıkçası.Umarım bir an önce basketbolda da hak ettiğimiz noktalara geliriz ve Ergin Hoca’nın kuracağı takımı keyifle,heyecanla izleriz.Ama açıkçası Ergin Hoca’nın şu an için yarın ne olacağını bildiği ve organizasyonu kuvvetli bir takımla devam etmesini istiyorum.Çünkü onun çok başarılı ve efsane olmasını istiyorum Avrupa Basketbolu’nda.

Abi olacaksak da olalım ya ben gerçekten artık bezdim şu EfesSaray söyleminden. Anadolu Efes benim için renklerin üzerinde bir oluşum. Galatasaraylılığıyla bilinen koç Ergin Ataman'ın takıma gelmesi tabii ki de Galatasaraylı basketbol severlerin dikkatini Efes'e çekecek, ne bekliyordu ki bu arkadaşlar ben çok merak ediyorum. Şu an basketbolla zerre ilgilenmeyen insanlar bile tuttuğu takıma bakmadan Efes'i kutluyorlar. Bundan rahatsız olan, EfesSaray yahut EfesTaş şeklinde çemkirecek olan varsa lütfen gitsin kumda oynasın.

Ha, GS basketbolunu tamamen salıp Efes ile ilgilenen Galatasaray taraftarları da var. Oturalım eleştirelim. Ama sırf Efes üzerinde oluşturulan desteği "Siz hepiniz biz tek" eksenine çekerlerse yarın öbür gün Euroleague'e ambargo koysalar bile gram destek alamazlar.
İşin komik tarafı, bizi Efes'i desteklemekle eleştirenlerin çoğu, finalde Barça'yı destekledi. Bu mantıkla kendileri de BarçaBahçeli oluyor. :)

Tuhaf skorlar bu hafta da devam ediyor. Pana salağı 48 atabilmiş. O kadar uyuz oluyorum ki şu Yunan takımlarına; özellikle de Pana'ya... Yunanistan'da oynanan maçlar hele, sıfır zevk. Ruhumu tüketiyor şunların maçları.
CSKA-Fener maçı da loserların çarpışması... 2 takım da aşırı saçmalık yaptı; bir tık az saçmalayan istemeden de olsa kazandı mecbur.

Efes kendi evinde Zenit'e karşı ilk yarıyı 14 sayı geride tamamladı.Micic ilk yarı sadece 2 sayı attı (serbest atış)

Yani Micic'in skor olarak devrede olmadığı Efes'te şu anki skor farkı çok normal.Tüm yükü Simon'un sırtlanması olmaz.Beaubois her maç hayalet gibi bir var bir yok.Larkin hiçbir zaman yok.Larkin sakatlığı devam ettikçe hiçbir maç süre almasın.

Adam oyuna giriyor,yok dizinde ödem var,oynaması bile güzel gelişme falan.Yahu değil.Sezon başından beri 12.maçını oynuyor ve kazandırdığı maç sayısı 0.Tam iyileşme gösterene dek oynamasın.

Efes'in bu sezon gerçekci bir hedefi var mı merak ediyorum.