2021-2022 Basketbol Süper Ligi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gaziantepten daha çok fark beklerdim 3.çeyreğe gelmişken. Hazırlık dönemini iyi geçirmişlerdi. Afyon belediye baya zorladı. Afyonda da tanıdık isimler var. Shannon Shorter, Eric Buckner, Ayberk Olmaz.
Antepten Alpha Kaba'yı ben de beğendim. Çok atlet. QJ Petterson'u bu sene merak ediyorum esas. Epey katkı vermesini bekliyorum.

Q.J. Peterson kendi skoruna oynayan, düşmeme mücadelesi verecek takımlarda önemli istatistikler yapabilecek bir oyuncudan fazlası değil bana göre. Ayrıca istikrarsız da bir maç 30 atar, diğer maç ortalarda göremezsin.

Daha da önemlisi hücuma kendisini sakladığı için savunmada refakatçilik yapıyor. Mesele bugün mükemmel oynuyor gibi göründüğünde bile Antap'in maçı kaybetmesinin sebebi kendisi.

Afyon'un son 3 basketi Campbell-Buckner ikili oyunundan. Peterson da Campbell'i savunmak yerine bizim gibi seyrediyordu ikili oyunları

Petterson'un savunma yapmaması konusunda katılıyorum ama bu onun hücumda çok potansiyelli bir oyuncu olduğunu değiştirmez.
Hatırlarsanız geçen sene bize karşı Bakken Bears formasıyla da gayet iyi maçlar çıkarmış canımızı yakmıştı. Skorer bir oyuncu zaten savunma da yapsa euroleague de oynardı.
Hatta yine savunma yapmayan skorer oyuncularımız bizden giden Harrison ve Macon da euroleague de oynadı ve oynayacaklar.

Ben illa Petterson euroleague de oynar demiyorum tabii ama Gaziantep gibi orta sıra bir takım için biçilmiş kaftan. Daha ne bekleyebilirsiniz ki?

Efes ağır saçmalıyor.4 sayı öndesin Denizli 3'lük deneyecek bunu basketbol cahilide bilir,faul yapmıyorsun 3'lük yiyorsun.3 sayı öndesin rakibin 3'lük deneyecek,Tolga fake yiyip Smith'i arkadan savunmaya çalışıyor,3'lüğü yiyorsun.

Ergin hoca Larkin'i son çeyrek keşke oyuna almasaydı,savunmada ciddi derecede takım olarak düştüler.

Beşiktaş, Rondae Hollis Jefferson ile anlaşmış. Çok acayip bir transfer olabilir iki anlamda da. Vasturia emekli oldu, Whitehead'i yolladılar. Sezon başı için biraz fazla hareket dönüyor.

BJK, bu hafta 4 yabancıydı, Sırf Ercan'ı ilk haftalara yetiştirmek için ona da yabancı kontenjanından lisans çıkardılar ve 5 yabancı oldular. Şimdi Jefferson transferiyle 6 yabancılar ve birisi dışarda kalacak.

Bildiğim kadarıyla Ercan artık bu sene de yerli statüsünde oynayamaz. Bir kaç maç kaçırmasına göz yumulabilirdi sanki

Ercan Osmani bu sene Türk olursa kağıt üstünde satıp geri alıp Türk olarak oynatabiliyorlar. Tabi Semih Erden, İlkan Karaman gibi kontratı boşa düşebilir o anda kaybetmezse oyuncuyu Beşiktaş ki menajeri Ati Koç iken her şey beklenir Ercan Türk olarak oynar. Mesele yakında çözülür deniyor ama Dedric Lawson - RHJ epey mobil bir pota altı oldu. Jordan Bone de fena oyuncu değil gibi.

Ercan Osmani bu sene Türk olursa kağıt üstünde satıp geri alıp Türk olarak oynatabiliyorlar. Tabi Semih Erden, İlkan Karaman gibi kontratı boşa düşebilir o anda kaybetmezse oyuncuyu Beşiktaş ki menajeri Ati Koç iken her şey beklenir Ercan Türk olarak oynar. Mesele yakında çözülür deniyor ama Dedric Lawson - RHJ epey mobil bir pota altı oldu. Jordan Bone de fena oyuncu değil gibi.
Ercan'ı pek izleme fırsatım olmadı ancak eğer kontratı boşa düşerse hemen yumulmak lazım.

Trtnin eli güçlü gailba efes fener biz ksk artı beşiktaş maçlarını almaya çalışıyorlar ve önümüzde ki hafta maçı olarak ksk bahçeşehir beşiktaş efes maçlarını yayınlayacaklar

Karşıyaka bu transferi boşuna yapmadı ligde önünün açıldığını gördü hem avrupa hem ligde hem avrupa da başarılı olmak için yaptı supriz şampiyon demiştim supriz finalde olabilir ksk gs final serisi olursa sasirmam hatta bu iki takım ligi ilk 2 de bitirebilir göreceksiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...