2021-2022 Basketbol Süper Ligi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Beşiktaş-Bursaspor maçını öylesine bir açayım dedim,Bursaspor son 10sn 1 sayı öndeydi ve Metin Türen 2 atış kullandı,2de1 attı.Bjk sayı bulunca maç uzadı ve uzatmada Bjk kazandı.

Bursa'da normal sürede Dudzinski-Andrews ve Hayes 5 lemişler.Uzatmadada Needham ve Onuralp 5 lediler :)

Su kadroya bir de koc bulabilseler cok farkli olabilirdi her sey.Mesela Dekker ve Black hamlelerini Fb falan yapsa sasirmazdim,baya baya Euroleague topcusu bunlar.Ama baslarinda koc yok iste :)

Black benim çok sevdiğim bir oyuncuydu. Hem deli atlet hem deli kuvvetli bir oyuncu. Patrick Young'dan sonra bu tarz oyuncular pek bulunmuyor piyasada. Fakat yıllardır bir türlü beklenen patlamayı yapamadı. Belki takım, belki de koç faktörü bunda etkilidir bilemiyorum. Gerçi geçen sene Pasqual ile iyiydi Zenit'te. Neden ayrıldı onu da bilmiyorum. Efes istemiş ama alamadı mı bilmiyorum. Tam bizlik de oyuncu kendisi... Bu kadar delici kısalarımızın kanatlarımızın yanında pota altında bir canavar lazımdı.

Black benim çok sevdiğim bir oyuncuydu. Hem deli atlet hem deli kuvvetli bir oyuncu. Patrick Young'dan sonra bu tarz oyuncular pek bulunmuyor piyasada. Fakat yıllardır bir türlü beklenen patlamayı yapamadı. Belki takım, belki de koç faktörü bunda etkilidir bilemiyorum. Gerçi geçen sene Pasqual ile iyiydi Zenit'te. Neden ayrıldı onu da bilmiyorum. Efes istemiş ama alamadı mı bilmiyorum. Tam bizlik de oyuncu kendisi... Bu kadar delici kısalarımızın kanatlarımızın yanında pota altında bir canavar lazımdı.

Almadı, şutu yok diye.

4 yabancili ustelik kaybettigi yabancisi da Freeman olan Bursaspor ligin su an butce performans anlaminda en iyi basketbolunu oynuyor.Needham ve Andrews’in Freeman gittikten sonra artan performanslari baya carpici.Koclarini da cok begeniyorum.Demek ki isteyince bulunabiliyormus butceye gore koc.

Belki ben de derdim bilmiyorum ama tuttuktan sonra sikinti yok :) Oyuncu anlaminda da ayni sey gecerli.Gelen bircok oyuncuya bu kim diyoruz ama tutunca da ne guzel scouting diyoruz :)

Denizli Basket takımındaki Eugene German bana Çin liglerindeki kısa yabancı oyuncuları hatırlatıyor.Topu eline veriyorsun bir şekilde skoru buluyor.Kötü bir takımda oynaması en büyük dezavantajı.

Geçen hafta deplasmanda Karşıyaka'yı yendikleri maçta 33 sayı,evlerinde Beşiktaş'ı yenerken 20 sayı buldu.

Şu an Fenerbahçe karşısındada 11 sayısı var.İlk çeyrek 3 tane üçlük isabeti buldu.

Edit : Şehmusun yakın savunmasına rağmen 1 üçlük daha buldu uzaklardan.14 oldu.

2.Edit : Eugene baba 20 sayıyla bitirdi devreyi.Takım olarak Denizli topu oyuna sokmak isterken basit hatalar yaptılar fark 4 iken devreyi 9 sayı geride kapadı Denizli.

Eugene'den kesitler.

Son düzenleme:
Son çeyrek Fenerbahçe 77-51 önde olmasına rağmen skor bir anda 79-76'ya kadar geldi.

25-2 lik seri yedi Fenerbahçe ! Maçı kazandılar orası ayrı tabi.

Ahmet Kandemir sen itiraz etmekten başka bir şey bilmez misin ? Takımını yönetsene.İlk çeyrek net sportmenlik dışı olan pozisyonda hakemlere izleyin diye itiraz ediyorsun.Hakemler pozisyon net diyor,gidiyorsun challenge kullanıyorsun,başarısız oluyor.

Takımın maça 18-6 başlamış,iyi savunma yapıyor,iyi hücum ediyorken,2.çeyrek senin gereksiz teknik yiyişinle geriye düşüyor.

Senin yüzünden takım saçmaladıkça saçmalıyor,top kayıpları,topu çembere atamamalar,denenen şutların çembere bile değmemesi.

Yeteneğin sayesinde takım geriye düşüyor,molaya gidiyorsun mola dönüşü 2 kez yine topu çembere atamıyor takım.

Yapamıyorsanız yapmayın,arka planda görev alın.Hakem takımın lehine faul çalıyor ona bile itiraz ediyorsun.Takımın farkı 6'ya çıkarıyor rakip molaya gidiyor,itiraz edip teknik yiyorsun.Bu nasıl bir yetenektir ?

Bursaspor Eurocup’in favorilerinden Valencia’ya karsi muthis oynuyor.Bitime 4 dakika kala 2 sayi ondeler.Ozellikle Andrew Andrews cok iyi oynuyor.Freeman gittikten sonra inanilmaz bir sezon geciriyor.Gelecek sezon icin bize cok isterim eger imkanimiz olursa.

Bizim maçı izleyen oldu mu bilmiyorum ama 5 tane iyi yerli oyuncumuz olsa ve o 5 ile tüm maçı oynasak bile evimizde Ludwigsburg'u yenme şansımız olurdu.

Jaleen Smith ve Mclean gittikten sonra bu takım aptal bir takıma dönüşmüş.Ve biz bugün aptal bir takıma yenildik.

Bugün yine Bost ilk çeyrek sakatlık yaşamasaydı veya Purcell ilk çeyrek sakatlanıp oyundan çıkmasaydı kazanma şansımız olabilirdi.Bizim kötü olduğumuz birçok durum var gruptan çıkmayıda haketmedik fakat rakip takımda haketmediği şekilde 4 galibiyet almış oldu.

2 şeyi iyi yaparak bizi yendiler,akan oyunda sürekli topu boyalı alana getirip,oradan yumuşak şekilde tepeden topu çembere soktular.Savunmada ise sürekli ön alan baskısı ve sertlik sergilediler.Dış atışlarda kötülerdi,pozisyon hazırlamada kötülerdi,çok acemice top kayıpları yaptılar.

Bizde ise yabancılardan Pusica kesinlikle kötü oyuncu.Göksenin ayağının yarısı çizgiye basarken pas isteyip top kaybı yapıyor,topu oyuna sokarken yumuşak şekilde rakibe teslim ediyor,Ege pota dibinde bomboş kaçırıyor.Okben'e haksızlık etmek istemem ama bugün verdiği paslar ve kullandığı şutlar rezaletti.Kendi kendini oyundan,basketboldan düşürüyor.

Önümüzdeki sezon Rıdvan-Okben harici diğer yerlilerle yol ayırmak lazım.Rıdvan'ında şutunun olmaması,Banvitte yaptığı halde bizde çembere atak etmemesi büyük sıkıntı.Bir oyuncu basketbolun içinde sadece savunma yaparak olmamalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...