2021-2022 Euroleague

Bayern Münih Gavin Schilling'i almış. İstatistiklerini çözmeye çalıştım da fena oyuncu değil. Fizik olarak da sert ve güçlü duruyor, yaşı da genç. Bu sezon yine bi Reynolds tarzı etki yaratacaklar anlaşılan pota altında.

Ergin Ataman hep aynı adamlarla çalışıyor diyenler utanır mı :D Espri bu arada.

Ergin hoca da keşke bu sene ekibini değiştirseydi. Moerman yerine Polonara, Anderson yerine Papapetrou, Pleiss yerine Jekiri gibi değişiklikler yapsaydı keşke. Özellikle Sertaç'ın yokluğunu arayacaklar gibi. Landale ismi çıktı ama gelmeyecek gibi o da. Bakalım transfer yapacaklar mı?

Papapetrou kalmış takımında. Demiştim geçen ay; bu Yunanlar kolay kolay gitmezler takımlarından. Spa da yıllarca herkese yazıldı ama adam Oly’de bıraktı basketbolu. Anderson’un gitmesini en çok ben istiyordum ama bu sene efsane savunma performansıyla pis işleri yapan adam olarak kalmalı, skoru da var. Efes’in tek sıkıntısı geçen seneden beri yazıyorum 5 numara. Bu sene Jekiri tarzı bir uzunla yine favorisi olurlar şampiyonluğun.

Valencia Basket, profesyonel kariyerine orada başlayan ve Valencia doğumlu olan Víctor Claver ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Partizan'ın bütçesi ne kadar, bilen var mı? Onları tekrar Avrupa basketbolunda iddialı bir şekilde görmek sevindirici. Umarım EL de yaparlar ve Kızılyıldız - Partizan rekabeti EL'ye taşınır.

Bir diğer sevindirici haber de Khimki'nin oyun dışı kalması oldu. Yıllardır para saçmak dışında hiçbir işe yaramayan, Avrupa basketboluna en ufak bir faydası dokunmayan bir kulüptü.

Partizan'ın bütçesi ne kadar, bilen var mı? Onları tekrar Avrupa basketbolunda iddialı bir şekilde görmek sevindirici. Umarım EL de yaparlar ve Kızılyıldız - Partizan rekabeti EL'ye taşınır.

Bir diğer sevindirici haber de Khimki'nin oyun dışı kalması oldu. Yıllardır para saçmak dışında hiçbir işe yaramayan, Avrupa basketboluna en ufak bir faydası dokunmayan bir kulüptü.
Diğer avrupa kulupleri gibi vergi ödeseler 10 milyon euro olması lazım bence devlet destekli geldi oraya obra 7 8 milyon euro vardır diye düşünüyorum vergisiz ki büyük para bu şu an vergisiz en çok harcayan eurolig kulübü 25 harcıyor bildiğim kadarıyla cska haricinde onlarda vergi var mı bilmiyorum seneye kalırlarsa 15 harcarlar vergisiz diye düşünüyorum

Fenerbahçe Beko koçu Igor Kokoskov’un Dallas Mavericks’e Jason Kidd’in asistanı olarak gideceği iyiden iyiye konuşuluyor.

(via@ismailsenol)

Yerine kim gelir acaba?