2021-2022 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Yani zaten Can Uğur Öğüt'ü de alamazsak Barış Ermiş'le devam ederiz herhalde, ya da Kerem Tunçeri basketbola dönüp başladığı yerde bitirebilir.

Elimizde şu an yerli olarak Eray-Göksenin-Canberk-Ege Arar var yerli olarak. Baya kötü bir rotasyon, 3 yerli transfer gerek ki piyasada kim kaldı gerçekten bilmiyorum. Bilenler yazarsa sevinirim yoksa durum hiç iç açıcı gözükmüyor.

Edit.. Bakabildiğim kadarıyla piyasada Can Uğur ve Burakcan hariç bir oyuncu yok, Okben ve Samet Geyik'in kontrat durumlarını bilmiyorum.

Son düzenleme:
Bir Yerel Gaziantep gazetesi Öğütle Galatasaray ve TT ilgileniyor demiş. Gazete Sözleşmesi sona erdi her iki tarafından uzatma hakkı var da demiş ama muhtemelen 1+1 sözleşme her iki tarafın çıkış hakkı vardır şeklindedir o.

Arkadaşlar Twitter'dan takip ettiğim güzel bi insan çok güzel birşey söyledi az önce basketbol takımına 2 sponsor gelicekmiş biri NEF kesinmiş zaten biliyorsunuz yaklaşık 2.5-3 milyon destek vericekmiş. Diğer ismi şimdilik açıklamadı. Klüpde yaklaşık 2.5 milyon koyup diğer sponsorla birlikte genel bütçe 7-8 milyon civarında olucakmış inşallah söylediği gibi olur çok güzel kadro kurabiliriz bu paralara ama kısıtlı yerli kontenjanı nolur hayırlısı.
( Bu arkadaşın yeni yönetimden olsun genel kuruldan tanıdığı olduğu bu kişilerle konuştuğunu zoom toplantılarına katılıp bilgiler aldığını söyleyebilirim )

Ana hatları ile doğru bilgidir belki ama her bir rakamda ve toplarken içine iyimserlik katılmış olabilir gibi geldi bana. Herşeyden önce ikincisi sponsor da NEF kadar belki NEF’den fazla para koyuyor bu hesaba göre .Bu düşük bir olasılık bence ha toplam 5 milyon dolar olsa bu yaklaşık 3-3,5 milyon civarı oyuncu maaş bütçesi demek ki bence başlangıç için gayet makul

Bu seneki bütçemiz sponsor olmadan 2-2.5 milyon dolar civarıydı sanırım yanlışım varsa düzeltin
Yine buna yakın klubün bütçesi olucaktır
Nef'den de yaklaşık 3 milyon dolar gibi bir bütçe oluşacak totalde 5-5.5 yapıyor 4 civarı takıma kalıcaktır ki yinede ilk sene için makul
Ama 2.sponsor olayı olursa bütçeye +2-3 daha eklenilecek demek bence olabilitesi yüksek hele ki bu seneki rezaletten sonra bir daha böyle birşey yaşanmaması için bence olur gibi ki

Bu seneki bütçemiz sponsor olmadan 2-2.5 milyon dolar civarıydı sanırım yanlışım varsa düzeltin
Yine buna yakın klubün bütçesi olucaktır
Nef'den de yaklaşık 3 milyon dolar gibi bir bütçe oluşacak totalde 5-5.5 yapıyor 4 civarı takıma kalıcaktır ki yinede ilk sene için makul
Ama 2.sponsor olayı olursa bütçeye +2-3 daha eklenilecek demek bence olabilitesi yüksek hele ki bu seneki rezaletten sonra bir daha böyle birşey yaşanmaması için bence olur gibi ki

1,6 - 1,7 civarında başladık küme düşme muhabbetleri başlayınca eklendi üstüne mecburen ama yola çıkış 1,7 idi.

Burak Can Yıldızlı ile anlaşmaya çalışıyoruz.

En az 3 milyon dolar oyuncu bütçesi varsa ki 5 milyona kadar yolu var konuşulan rakamların patır patır anlaşıyor olmamız lazım yerlilerle artık kalan havuz belli Efes ve FB dışında bütçesi rahat bir Bahçeşehir var gibi onlar da yerli transferini yaptılar TT bile bütçe düşürmüş olabilir Muhammed yerine Dorukhan ile anlaştılar fena katkı vermeyen takıma alışmış Can Korkmaz KSK’ye gİtti . Ersan ve Şehmuz Hazeri almayacağız ki Burakcan ile Can’ı alacağız altı üstü Kenan’a da fitim orada böyle bakınca 2-2.5 milyon oyuncu bütçesi var gibi bir hava oluyır .

1,6 - 1,7 civarında başladık küme düşme muhabbetleri başlayınca eklendi üstüne mecburen ama yola çıkış 1,7 idi.

Teşekkürler bilgi için
O zaman şöyle olur 1.5 klüp 3 NEF 3'de diğer sponsor olsa tahmini 6 Milyon Dolar gibi bir bütçemiz olucaktır bence gayet yeterli hatta bu kadar kullanmaya bile gerek yok bir kısmından tasarruf yapıp bir sonraki seneye kullanırsak çok daha iyi kadro kuralabilir yerli piyasasına da erken gireriz hem.
Benim görüşüm bu sene 4 civari bir bütçeyle hareket edilmesi olurdu

Az sayıda iş yapabilecek yerli kaldı birkaç oyuncu daha kaçtıktan sonra bütçenin 3 mü 4 mü olacağının bir anlamı kalmayacak.
Berkan Durmaz serbest mi opsiyonlu mu? Bize kalacağını ihtimal vermiyordum ama nef bir sürpriz yapar belki.

Boşta galiba KSK’Lılar kendilerine bekliyor. Bu arada Dixon yazılıyor ama ayrıldığı açıklanan 6 oyuncu içinde Dixon yok