2021-2022 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Kadromuz çok abartıldı bence. Türkiye ligine göre playoff sınıra, belki gel git yapabilecek bir kadromuz var. Takımın en iyisi dediğimiz oyuncu fiziksel engeli olan Blackshare, düşünün gerisini. Yerlilerden elle tutulur Sadık, belki Rıdvan var. Akoon Purcell takım iyiyse ve hızlı hücum yapıyorsa iyi. Bost' u hepimiz biliyoruz, istikrarı yok. Melo' da aynı şekilde. Kravish ise gereksiz vasat transfer oldu bu sene.

Benim asıl şaşırdığım, dinamikleri çok değişken olan erkek baketbol takımın 2 senedir koçsuz yönetilmesi. Ekrem Memnun bildiğim kadarıyla idareten takımın başına getirilmişti ancak 2 sene oldu ve takıma kattığı ekstra bir şey yok. 2 sezondur bir kaç istisna hariç ne çizilmiş bir oyun setimiz var ne de planımız. Hadi çıkın parkeye oynayın edasında takılıyor basketbolcular. Oyuncu sorunundan önce çözülmesi gereken koç eksikliğidir. Geçen sezon 25 maçta 80+ sayı yiyip 20 mağlubiyet alan takımın koçunun değiştirilmemesi asıl büyük skandal. Son haftaya kadar küme düşme korkusu yaşamamız da cabası. Nereden baksan elinde kalıyor.

Kadromuz çok abartıldı bence. Türkiye ligine göre playoff sınıra, belki gel git yapabilecek bir kadromuz var. Takımın en iyisi dediğimiz oyuncu fiziksel engeli olan Blackshare, düşünün gerisini. Yerlilerden elle tutulur Sadık, belki Rıdvan var. Akoon Purcell takım iyiyse ve hızlı hücum yapıyorsa iyi. Bost' u hepimiz biliyoruz, istikrarı yok. Melo' da aynı şekilde. Kravish ise gereksiz vasat transfer oldu bu sene.

Benim asıl şaşırdığım, dinamikleri çok değişken olan erkek baketbol takımın 2 senedir koçsuz yönetilmesi. Ekrem Memnun bildiğim kadarıyla idareten takımın başına getirilmişti ancak 2 sene oldu ve takıma kattığı ekstra bir şey yok. 2 sezondur bir kaç istisna hariç ne çizilmiş bir oyun setimiz var ne de planımız. Hadi çıkın parkeye oynayın edasında takılıyor basketbolcular. Oyuncu sorunundan önce çözülmesi gereken koç eksikliğidir. Geçen sezon 25 maçta 80+ sayı yiyip 20 mağlubiyet alan takımın koçunun değiştirilmemesi asıl büyük skandal. Son haftaya kadar küme düşme korkusu yaşamamız da cabası. Nereden baksan elinde kalıyor.

Bütün mağlubiyetleri Ekrem Hoca almış, bütün takımı o kurmuş gibi anladım bunu okuyunca. O takıma iki tane oyuncu eklendi zaten yapılacak en iyi şey yapıldı. Dünyada 2 ayda her maç 95 yiyen takımı savunma yaptırabilecek koç var mı? Bu bütçelere aldığın oyuncun tabi ki defosu olur 5 sene önce Galatasaray sezonu idare etsin diye 500-600 bin dolara adam alırken bugün tepe ücret 350k.

Blackshear'ın fiziksel bir engeli yok sadece bir bacağı diğerinden kısa. Spor dünyasında ne örnekler var adam sadece kendini en rahat hissettiği şekilde oynuyor. Dee Bost desen geçen senenin Eurocup şampiyonu takımın guardı. Melo da hakeza Euroleague'de oynayacağı en az 7-8 takım var.

Önce doğru bilgileri öğrenelim ondan sonra yorum yapalım. Ekrem Memnun toplasan daha bir sezon bile takımın başında kalmadı. Hangi 25 maçta takımın başındaydı? Yalan konuşmak iyice huy oldu bazılarında. Bilmiyorsan fikir yürütme kardeşim!

2 sezon ve 25 maç? Anladım.

Berkan Bey; Ekrem Hoca geçen sezon 1 ya da sanırım 2 ay olabilir , sezon sonunda takımın başına ateşten gömlek giyip geçti. Setimiz yok konusuna da katılmıyorum. Gayet de setlerimiz ve iyi organize hücumlarımız var. Misal geçen haftaki maçı kaybetsek kim kızabilirdi ? Kimse. Çünkü basketbolun tüm doğrularını yaptık.

Berkan Bey; Ekrem Hoca geçen sezon 1 ya da sanırım 2 ay olabilir , sezon sonunda takımın başına ateşten gömlek giyip geçti. Setimiz yok konusuna da katılmıyorum. Gayet de setlerimiz ve iyi organize hücumlarımız var. Misal geçen haftaki maçı kaybetsek kim kızabilirdi ? Kimse. Çünkü basketbolun tüm doğrularını yaptık.
Yalan bilgilerle algı kasanları site yönetiminin uzaklaştırmasını bekliyorum.

Adamın derdi eleştiri yapmak değil ki karalamak.

Sözüm Berkan Beye değil ama karalamak istemediğini bilip , yine de aşırı cahilce yorumlar yapanlar da gördüğüm için doğru cevabı bilemeyeceğim. Belki karalamaktır, belki unutmuştur belki de bilmiyordur son 1-2 ay kala geldiğini.

Kravish bana göre ligde Fb-Efes uzunları hariç hücum yetenekleri en üst düzey olan pivot. Orta mesafesi, çembere yakın bitirişleri ve low-post oyunu ile hücum anlamında çoğu uzundan sıyrılır. Savunma meziyetleriyse sırıtmaz, ortalamalarda seyreder.

Ancak sorun şu ki bizim 5 numaradan ihtiyacımız hücum yönü güçlü bir uzundan ziyade caydırıcı, rebound canavarı bir uzun. Daçka’ya karşı Melo berbat oynadığında bile dakikada 2 sayı ortalamayla oynadık ki adam gibi savunma yapsan rahatlıkla maç kazanabileceğin bir hücum performansı. Dün bu sefer Blackshear ve Sadık hücümda yoktu, sıfır 4 numara katkısıyla dakikada 2.5 sayı ortalamayla oynadık ki muhteşem bir hücum performansı.

Hücumda en kötü günümüzde bile belli standardın altına düşmüyorken yapacağımız tek şey savunmada arkayı toparlayacak bir uzun. Kaldı ki Melo-Bost ikilisinin maç içinde savunma konsantrasyonu gösteri maçı seviyesine düşüyorken kesici 5 numara eksikliği elzem görünüyor. Ardından bir de 3.5 numara transferiyle bu bütçelerde her anlamda kusursuz bir kadro oluşturulabilir.

Bursalı K.Hayes tarzı birisi ilaç olur mesela bizim takıma. Yanına bir de Dalton çektin mi yeme de yanında yat. Kravish’in kontratından kazasız belasız çıkarsan şu operasyonu 150-200 k civarına halledersin

Kravish bana göre ligde Fb-Efes uzunları hariç hücum yetenekleri en üst düzey olan pivot. Orta mesafesi, çembere yakın bitirişleri ve low-post oyunu ile hücum anlamında çoğu uzundan sıyrılır. Savunma meziyetleriyse sırıtmaz, ortalamalarda seyreder.

Ancak sorun şu ki bizim 5 numaradan ihtiyacımız hücum yönü güçlü bir uzundan ziyade caydırıcı, rebound canavarı bir uzun. Daçka’ya karşı Melo berbat oynadığında bile dakikada 2 sayı ortalamayla oynadık ki adam gibi savunma yapsan rahatlıkla maç kazanabileceğin bir hücum performansı. Dün bu sefer Blackshear ve Sadık hücümda yoktu, sıfır 4 numara katkısıyla dakikada 2.5 sayı ortalamayla oynadık ki muhteşem bir hücum performansı.

Hücumda en kötü günümüzde bile belli standardın altına düşmüyorken yapacağımız tek şey savunmada arkayı toparlayacak bir uzun. Kaldı ki Melo-Bost ikilisinin maç içinde savunma konsantrasyonu gösteri maçı seviyesine düşüyorken kesici 5 numara eksikliği elzem görünüyor. Ardından bir de 3.5 numara transferiyle bu bütçelerde her anlamda kusursuz bir kadro oluşturulabilir.

Bursalı K.Hayes tarzı birisi ilaç olur mesela bizim takıma. Yanına bir de Dalton çektin mi yeme de yanında yat. Kravish’in kontratından kazasız belasız çıkarsan şu operasyonu 150-200 k civarına halledersin

Dalton Bourg'a gitmiş dün.

Kravish veya herhangi bir oyuncudan çıkmamızı gerektirecek bir durum yok şu an bence. Pota altı caydırıcılığı ve ribaund konusunda iyi bir 5 numara alırsak Avrupa'da işi belli bir yere kadar götürürüz, ligde de Kerry ve Kravish ile rotasyona sokabiliriz. Ben Kravish'in belli sürelerde 4 numara olarak da kullanılabileceğini düşünüyorum. İdeal değil tabiki ama bazı bölümlerde Kravish- Atletik 5 kullanılabilir.

3 sayı yüzdemiz Petkim maçında iyiydi. Her maç böyle olmayabilir. Zaten olmayacak da.

Melo - Blackshear - Purcell üçlüsü bana güven veriyor. Hani şampiyonluk yolunda her zaman takımda 2 veya 3 kişilik öldürücü bir ekip olur ya, bu 3'lü de aynen öyle olacak inşallah.

Dee Bost'un takıma yararından çok zararı olacak ilerde. Attığı sayılar dolayısıyla pek göz önüne gelmiyor ama bizim hedeflerimize zıt bir oyun tarzı var. Çok da iyi bir oyuncu da değil. Onun yerine, onun yarısı kadar sayı atıp, asist yapacak oyuncu gelse ondan çok çok daha fazla katkı verir.

Savunmamız pek iyi durumda değil, Kravish'in yanına veya onun yerine Patrick Young tarzı bir oyuncu isterdim.

1 kısa,1 uzun eklemesiyle şu takım Bcl’de ciddi favorilerden biri olur.İnşallah yapılır bu transferler.

1 uzun elzem görünüyor da kısa için erken ve biraz lüks olur bu tercih. BOST-TRIMBLE ikilisinin süresinden ve rolünden alıp birine vermek kolay değil. Ama 6.adam katkısı verecek 2-3 oynayacak bir oyuncuyu bulabilirsek, hedeflerin gözle görülür şekle bürünmesi durumunda, sezon ortası alabiliriz.

BCL güç sıralamasını açıkladı. İlk sırada KSK var, ikinci Tenerife ve 3. biziz. Düşündüğünüzden iyi bir kadromuz var. Sadece atlet bir uzun ve tabi iyi bir coaching ile BCL'de yukarılara oynarız