2022-2023 Basketbol Süper Ligi

Freeman zaten ligimizde izlediğimiz oyuncuydu çok önemli transfer olsada Beşiktaş için.Bu takımda PJC ile Jordan Usher'ı izlemesi mest ediyor.

Parker Jackson-Cartwright özellikle o kadar hızlı adım atıyor ve yön değiştiriyor ki savunmayı bir anda dağıtıyor.

Petkimspor'da Meriç Kuntker Allah var Crawford'u çok iyi savundu blokladı,Petkimspor'da kalan oyuncular o kadar kopuk ki maçtan 3 saniye kalmışken boşa düşen topu Sajus aldı Crawford'a verdi o da yerden kalkıp boş üçlüğü yolladı.Maç başından beri Petkimspor bu halde.

Büyükçekmece bugün Weber önderliğinde olabildiğince sert savunma yapıyor ki Burak Gönen son 6 dk kala takımdan ümidi kesip garip bir 5'le oynamaya başladı.Petkimspor sert savunma yapabilen hiçbir takımı yenemez bu ligde.

Bu arada Weber hücumdada çok iyi katkılar veren bir oyuncu.

Tofas Fb’ye karsi temiz bir galibiyet alip alt siralari bir hayli karistirdi.

Bjk’ye herkes kurtardi gozuyle bakiyor ama haftaya Telekom deplasmaninda alacaklari bir maglubiyet tekrar dusme potasina girmeleri demek olur.Kalan 4 deplasmanlari da sirasiyla Telekom,Efes,Dacka ve Bahcesehir..
Ic sahada da Bursa ve Buyukcekmece maclari var.
Iyi kadro kurdular ama ne olursa olsun Mart ayinda sifirdan kurulmus bir kadronun sezon sonuna kadar ne derece istikrarli olabilecegi soru isareti.

Bence Konya,Antep ve Petkim’den 2 tanesi küme düşer. Beşiktaş’ın Konya ve Antep’ten ikili averajı alması nedeniyle küme düşeceğini pek düşünmüyorum. Bu arada herkes Tofaş’a kümede kaldı gözüyle bakıyor ama son sıradaki Konya ile arasında sadece 2 mağlubiyet fark var. Manisa gelecek hafta Efes ile oynuyor. Bu maçı kaybettiği takdirde onların da mağlubiyet sayısı 14 oluyor. Küme düşmeme mücadelesi şampiyonluk yarışından daha keyifli bence.

Son düzenleme:
Tofas umarim kalir abi ligde.Yillardir gelenegi olan ve keyif veren bir takim.
Kendi sehrimin takimi oldugu icin de ayri bir sempatim var tabi :)
kesinlikle katılıyorum abi. basketbolun Gençlerbirliği gibi geliyor bana Tofaş. Türk basketboluna kazandırdıkları gençler de cabası. kesinlikle düşmeyi hak etmeyen bir takım Tofaş.
ayrıca bize de o kadar ters gelen bir takım değil. bizim içinde kalmaları iyi olur diyebilirim :D

Ben Ege Demir'i daha kadroda görür görmez acaba geçen hafta Orhun Ene neden Berke'yi 5'e çekmek yerine Ege'yi kadroya almadı diye düşündüm.Bizim maçı mutlaka etkilerdi.

Sezon başında Ucla yolcusu diyorlardı şöyle bir tweet gördüm,önümüzdeki yıl Ucla'da olabilir.

Ege.gif

Ben Ege Demir'i daha kadroda görür görmez acaba geçen hafta Orhun Ene neden Berke'yi 5'e çekmek yerine Ege'yi kadroya almadı diye düşündüm.Bizim maçı mutlaka etkilerdi.

Sezon başında Ucla yolcusu diyorlardı şöyle bir tweet gördüm,önümüzdeki yıl Ucla'da olabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 2019
Emrah Ege Demir disinda bizim macta Rob Gray’in de kadroda olmamasi beni cok sasirtmisti.Ilginc tercihti gercekten.Neyse iyi ki yoktu diyelim :)

Emrah Ege Demir disinda bizim macta Rob Gray’in de kadroda olmamasi beni cok sasirtmisti.Ilginc tercihti gercekten.Neyse iyi ki yoktu diyelim :)

Onu bende düzenleyip ekliyordum.Orhun Ene bugünkü maçta anlamıştır hatasını.Tofaşlılar Rob Gray'i mental açıdan sorunlu görüyorlar birde bencil olduğunu düşünüyorlar.Ama sezonun kalanında oynaması lazım Tofaş için.Sadece Ennis-Berk üzerine kalmamalı oyun.Ben Gray'i oynatırdım Milton Doyle yerine.

Onu bende düzenleyip ekliyordum.Orhun Ene bugünkü maçta anlamıştır hatasını.Tofaşlılar Rob Gray'i mental açıdan sorunlu görüyorlar birde bencil olduğunu düşünüyorlar.Ama sezonun kalanında oynaması lazım Tofaş için.Sadece Ennis-Berk üzerine kalmamalı oyun.Ben Gray'i oynatırdım Milton Doyle yerine.
Yani Gray’in olmadigi her senaryoda Berk’in zaten keskin bir sutu olmamasi veya cok skorer bir oyun kurucu olmamasi zaten cok kisitliyor Tofas’i.Ennis’te kardesi gibi bazen sacmalayabiliyor.O yuzden Gray olmazsa olmaz onlar icin ki Milaknis’te topu yere vurabilen bir oyuncu degil.