2023-2024 Erkek Voleybol Takımı (Galatasaray HDI Sigorta)

Halkbank'ın mevcut kadrosu odaklı şekilde oynadığı takdirde bir seride kendilerini geçebilmek mucizelere bağlı. Şampiyonlar Ligi'ndeki Piacenza deplasmanı, Zaksa maçı; ligde de bir parça iç sahadaki Fenerbahçe maçı derken bunu ortaya koydular.

Halkbank'ın mevcut kadrosunu kaybedilse dahi zorlayabilmek de bir o kadar mümkün. Sezon boyunca 2-3 maç dışında idare etmenin ötesine hiç geçemediler. Bizde Kujundzic gelenin geçenin açığını kapatmaya gayret ettiğinden erken biten akşamüstü etkinliği oldu maç.

Cuma günkü maçta da farklı bir görüntü beklemiyorum. Üçüncülük serisinde yaralayacak şekilde kaybeden Fenerbahçe ya da Matt Anderson'ın sakatlığıyla önce yarı finalde Şampiyonlar Ligi'ni, devamındaysa tümden sezonu kapatan Ziraat Bankkart'a karşı asgari gereklilikleri yerine getiren bir voleybol takımı izlememiz gerekir.

Takım olarak hiçbir reaksiyonumuz yok. Bitse de gitsek modunda oynuyoruz yenildiğimiz takım Halkbank diyeceğiz.
Umut Çakır için de şunu söyleyelim bunca yatırım yapıyorsanız, oyuncu alıyorsanız bu takımın antrenörü Umut Çakır olmaz, getirirseniz ismi olan bir koç yanına da Umut Çakır'ı koyarsınız çok isteniyorsa. Umut Çakır ile neden olmayacağını da yazalım aldığı hiçbir moladan takım olumlu dönmüyor. Aksine takım olan reaksiyonunu da kaybediyor. İyi koç büyük koç bunların tam tersini yapar.

Takım olarak hiçbir reaksiyonumuz yok. Bitse de gitsek modunda oynuyoruz yenildiğimiz takım Halkbank diyeceğiz.
Umut Çakır için de şunu söyleyelim bunca yatırım yapıyorsanız, oyuncu alıyorsanız bu takımın antrenörü Umut Çakır olmaz, getirirseniz ismi olan bir koç yanına da Umut Çakır'ı koyarsınız çok isteniyorsa. Umut Çakır ile neden olmayacağını da yazalım aldığı hiçbir moladan takım olumlu dönmüyor. Aksine takım olan reaksiyonunu da kaybediyor. İyi koç büyük koç bunların tam tersini yapar.
Katılmıyorum. Ziraatte Mustafa Kavaz var ondan daha tecrübesiz ama üç senedir şampiyonlar. Ayrıca Umut Çakır milli takımın da yardımcı hocası.

Bu sezonu da 4.sırada bitirdik. Başarısız diyemeyiz.

Türk voleybolunda erkek kadın fark etmeksizin bir yerli koç üst düzey bir takımın baş antrenörü olacaksa bir ışık göstermesi gerekir ben Umut Çakır'da bu ışığı görmüyorum zaten erkek voleybolunda da a sınıf bir antrenörümüz ülke olarak mevcut değil. Patry ve Arslan'a ve kurulacak kadroya Umut Çakır'ın koçluk etmesine benim gönlüm razı değil. Vital Haynen zorlanabilir belki.

Tabii ki herkesin bir koçtan beklentileri farklı olsa da bana göre iyi bir oyun öncesi hazırlığı ve oyun içinde de takımı her an oyunda tutabilme gerektiğinde geri getirebilme becerisi ve belli bir takım karakteri oyun gücü oluşturma becerisi önem taşımaktadır.
Benim Galatasaray'da izlediğim en iyi koçlar şampiyon olamasalar da Ümit Hızal ve Flavio Gulinelli'dir ikisinin döneminde de kaybederken dahi teknik olarak oynanan bir oyun taraftar olarak en zor diyebileceğimiz takıma karşı dahi bir acaba kazanır mıyız gerideyken döner miyiz heyecanı mevcuttu. Umut Çakır ile bunları göremiyorum maçta zaman zaman parlayan ama çabuk düşen kazanması gereken maçları kazanan ki bu aşamada dahi zaman zaman zorlanan kaybeder dediğimiz bütün maçları ise kaybeden üstelik reaksiyon da veremeyen bir takım kimliği içindeyiz.
Flavio Gulinelli Şampiyonlar Ligi finali oynamış bir koçtu zaten bundan on yıl önce bu seviyelerde bir koç getirmiş bir takım şimdi yatırım yaptığı takımı ne vereceği meçhul bir koça teslim edilemez diye düşünüyorum.