2023-24 Trendyol Süper Lig (Futbol)

Rehavete kapılsak ne olacak ? Biz önümüzdeki bütün maçları kaybetsek bile şampiyon olamazlar,adamların şampiyonluk kaderlerinde yok,biz kaybedersek onlarda kaybederler.Beşiktaş'ı yenerlerse şaşırırım,mesela Bjk'li Musrati bizim maçta gol atmıştı ama kendi kalesine,bunlarla oynanacak maçtada gol atar ama kendi kalesine değil : ) Keşke şampiyonluk yarışından bu kadar kolay kopmasalardı,bizimle oynayacakları maçın bir heyecanı kalmadı.
 
''Şampiyonluğa giden takıma böyle penaltı veremezsiniz.'' , ''5 maçı da kazansak şampiyonuz.''

Şu cümleleri kuran IQ'su ve ahlâkı aynı seviyede olan adamla imtihan olun durun. Sizin de çileniz bu. Hem alenen kayrılma isteyecek kadar ahlâksız; hem de 5 maçı kazanınca şampiyon olacağını düşünecek kadar basit matematikten bile uzak bir güruh... Yabancı VAR hakemi getirdikleri için de sağ olsunlar. Şu net penaltıyı Türkiye'de çağıracak VAR hakemi yok !
İsmail Kartal bu ülkenin insanını karizma seviyelerine göre sağ baştan sıralasak son yüzde 10a ancak girecek biri. Maalesef böyle liderlik gerektiren dönemlerde liderlik yapacağım derken iyice saçmalıyor. İlk cümlede kastettiği bu kadar önemli maçta daha dikkatli olun hata yapmayın demek istiyor ama hata yok elbette. Bunu da yanlış anlaşılacak şekilde söyleyecek kadar vasıfsız maalesef. 2. cümle ise matematik bilmezlikten değil liderlik yapmak isterken acziyetinden kaynaklanıyor. Bizim mutlaka puan kaybedeceğimizin mesajını vererek camiasını ayakta tutmaya çalışıyor. Ama bakıyorsun "8'de kapanır 18'de kapanır" sözünün söyleniş tarzı nerde bu sözün ve sahibinin birbiriyle yeni tanışmışçasına ağızda sakil duruşu nerede...
 
Dün basın toplantısında ''Bizim oyuncularımıza Trabzon maçından sonra 4-5 maç ceza vereceklerdi ama cesaret edemediler.'' diyen meczup şahıs ile ilgili soruşturma başlatacak bir savcı yok mu ? Zira bu sporu da aşan hukuki bir olaya dönüştü artık. Bu şahıs nasıl milyonların önünde TFF kurumunu tehditle sindirip ceza almadığını itiraf edebiliyor ? Zaten hepimizin bildiği suçu kendi ağzıyla itiraf eden bu kulüple ilgili bir yaptırım olmayacak mı ? Sahada taraftar darp eden oyuncuların 1 maç ile geçiştirildiği nerede görülmüş ? Tribünde küfür edenler daha fazla ceza aldı.
 
Lig bu akşam itibari ile fiilen bitmiş görünmekte karşı taraf daha bitime 11 hafta olmasına rağmen başta hocası, taraftarı ve sahada ki oyuncusunun eli ayağı titriyor, istedikleri kadar potada tutmaya çalışsınlar lig izlensin diye rakip kafada bitirmiş...
Kasımpaşa maçından sonra yazmıştım 90+6 da abuk sabuk çalınan bir penaltıdan sonra, sırf lig izlensin, heyecan varmış gibi gözüksün diye suni bir rakip yarattılar penaltı ve kırmızı kart jokerleri olmasa kazanacağı maç 20yi geçmezdi...
 
Fenerbahçe gerçekten bu sefer güzel transferler yaptı,Ali Koç üzerine düşeni yaptı,istenilen teknik adamı getirip,iyi transferler yaptı ama yine şampiyonluk gelmeyecek gibi,zamanın ruhu onlardan yana değil.

Bana göre bu yazın en iyi transferi Cengiz Ünder,hem Türk olmasından hem yaşından dolayı,Fred transferide oldukça iyi ama yazdığım gibi işin sonunda yine şampiyonluk hasreti devam edecek.
15 Ağustos'ta yazmışım bunu,Ali Koç herkesin istediği teknik direktörü getirdi,suç onda değil,suç Ismail Kartal'da da değil,Guardiola gelseydi yine şampiyon olamayacaklardı çünkü bana göre olay sportif değil,iyi giderken stoper ikilileri uzun süre sakatlık yaşadılar,kilit isim Fred haftalarca yoktu ama en önemlisi psikolojik olarak kaybettiler şampiyonluğu,bunu bence Ali Koç'ta çok önceden anlamıştı.Galiba sonsuza kadar şampiyon olamayacaklarmış gibi bir hava oluştu,her yeni sezon öncekinden beter onlar için.
 
Fenerbahçe Üniversitesi Tesisat Fakültesi Kalorifer Peteği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Kartal “matematiksel olarak” şanslarının devam ettiğini söyledi. Kendisine teşekkür ediyoruz.
 
Sen; batırır korkusuyla holdingten uzak tutulan, bu esnada oyalansın diye de eline oyuncak olarak kulüp başkanlığı verilen, baba parasından başka hiçbir vasfı olmayan, hayatı travmalarla geçmiş, Galatasaray kompleksinden akıl ve ruh sağlığını kaybetmiş şikeci bir müptezelden fazlası değilsin.
 
''Hakemleri tehdit'', ''Federasyonu tehdit'', ''Hükümeti tehdit'', ''Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısını tehdit'' ... Bu şahsın yaptıklarına bir soruşturma açılabilecek mi ? En saçma şeylere ''Toplumu kin ve tahrike sürükleme'' maddesinden cezalar veren hükümet soyadından dolayı mı geri duruyor bu şahıs için ?
2 hafta önce gerçekleri herkesin bildiği halde yolunacak kaz sürüsüne yem atıp peşinden sürükleyip sonra da kendi taraftarını kepaze eden şahsa ne zamana kadar müsaade edilecek ?
Önce hakemleri hedef gösterip hakem şiddetine sebep oldu.
Sonra taraftarları kışkırtıp saha olaylarına sebep oldu.
Sonra VAR kayıtlarından bahsedip kısa süre sonra alıp servis ettirip kaos yaratmaya çalıştı.
6 yıldır TEK 1 TENEKE PARÇASI alamadığı için kudurup herkesi , her şeyi birbirine katan bu şahsın saldırganlığına ne zaman dur denecek ? Yeniden kan mı dökülmesi gerekiyor ? Ya da daha büyük olaylar mı ? Dün de çıkıp Erden Timur'u hedef gösterip tehdit etmiş.

Aylardır yazıyoruz ciddiye alan yok. Neticesi dün gece patladı işte. Adamın takımı ceza almıyor diye stat görevlilerine saldırdılar, tribünlere cinsel organ gösterdi , biten maçtan sonra ne alakaysa zorla sahaya girdiler. Maçlara gitmeyen vasıfsız SANIK başkanları ne hikmetse 50 promil alkolle stada girip ''Dayak yersin çekil'' diye insanları tehdit etti. Yetmedi kendi yöneticisine de herkesin içinde boğazına sarıldı.
Bu ne ? Bunun sportifini geçtim, hukuki bir cezası yok mu bu ülkede ? Adam kendi camiası için de ülke asayişi için de beka sorunu ! Yarın bu millet birbirini keser döver öldürürse sebebi bu azmettirici şahıstır ! Adam olan buna ceza aldırır. Süheyl Batum hukuki yollara başvurulduğunu ve işin peşini bırakmayacağını açıklamış.
 
Hacı, bu nasıl çocuk yetiştirmek böyle hacı? Sadece Allah'a tapmıyor muydunuz siz ailece, bu çocuğun Trabzon'da kafasında oluşan şişlik mi indi Fenerbahçe bayrağına tapıyorum derken 10'a 1 pozisyonda fahiş sonuçların yine direkten döndüğü bir saldırı gerçekleştirince? Tenhada ne bu efelik, kalabalıkta ne bu efendilik?

Hayır, seni sabah akşam iyi insan diye satan internet yayıncılarıyla 3-5 sokak arayla oturuyoruz bizler. Malum son 2 yılda İstanbul Londra oldu, finans kapitale sahip Türkler de sürü halinde şehrin merkezine kıyasla çevrede yer alan Ataşehir'e yerleşti. Rövanş için kahvelerine tuz mu dökelim; ya da kahvelerini direkt yüzlerine atarak ayıltalım, senin aksine seküler olmalarından mütevellit kendilerini ağır alkol bağımlılığından mı kurtaralım?

Nasıl olacak bu işler hacı, bu günahlar nasıl çıkacak?
 
İçişleri Bakanı konu ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. Görüntüler incelenecekmiş. Bunu söylediği twitin altında zaten tonla HD görüntü var kimlerin fail olduğuna dair. Zaten kamera kayıtları her şey de mevcut. Her şey bu kadar aleni şekilde yapılmışken ve bariz ortadayken bir an evvel gereken cezaların adli olarak açıklanması lazım. Bu iş sportif vaka olmaktan çıkıp adli birçok konu başlığı altında cezalara tabîdir.
 

Üst