2024-2025 Euroleague

Yeni sezon yaklaşıyor.

Bence en iyi transferleri FB yaptı.Baldwin,Colson ve Melli çok iyi tercihler ama yeni uzunları Samanic nasıl bir oyuncu bilmiyorum.

Sonra Olympiakos'un transferlerini çok beğendim,K.Evans'ı kapmışlar mesela,Vezenkov geri dönmüş,bu sene çok daha iyi bir Oly olacak.

Bunun dışında Nba'den heyecan verecek isimlerin gelmesini beklerdim,en azından böyle 2 - 3 oyuncuya ihtiyaç var.

Benim şampiyonluk adayım Olympiakos.

Fenerbahçe'de bu yatırımla final four yapmayı hak ediyor.

Paris basket diye yeni bir takım olacak galiba bu sezon,bunun yerine keşke biz olsaydık,hadi biz olamıyoruz bari Bjk olsaydı.

Son düzenleme:
Yeni sezon yaklaşıyor.

Bence en iyi transferleri FB yaptı.Baldwin,Colson ve Melli çok iyi tercihler ama yeni uzunları Samanic nasıl bir oyuncu bilmiyorum.

Sonra Olympiakos'un transferlerini çok beğendim,K.Evans'ı kapmışlar mesela,Vezenkov geri dönmüş,bu sene çok daha iyi bir Oly olacak.

Bunun dışında Nba'den heyecan verecek isimlerin gelmesini beklerdim,en azından böyle 2 - 3 oyuncuya ihtiyaç var.

Benim şampiyonluk adayım Olympiakos.

Fenerbahçe'de bu yatırımla final four yapmayı hak ediyor.

Paris basket diye yeni bir takım olacak galiba bu sezon,bunun yerine keşke biz olsaydık,hadi biz olamıyoruz bari Bjk olsaydı.

FB iyi transfer yaptı doğru ama pivot almadılar. Pivot almaları lazım yoksa içerden işleri zor olacak.

Oly de iyi transferler yaptı, Vezenkov geldi, Evans geldi ama Evans sakat ve uzun süre öyle kalacak. Moustapha Fall da ameliyat olacakmış 4 ay yok. Yerlerine adam alacaklar mı belli değil.

Bence Partizan güzel transferler yaptı. Takımı baştan aşağı yenilediler. Carlik Jones, Sterling Brown, Iffe Lundberg, Ntiklina,Marinkovic, Pokusevski, Bonga, Mike, Brandon Davies, Tyrique Jones. Güzel transferler. Bence sürpriz yapabilirler eğer transferler oturursa ama zamana ihtiyaçları var. Tabiki şampiyonluk adayı değiller ama f8 yapabilirler.

Milano da iyi transferler yaptı. VTB liginin yıldız guardı Nenad Dimitrijevic, Bolmaro, Armoni Brooks, Leday, Causeur, Nebo, bizim eski oyuncumuz McCormack. Her ne kadar Messina'ya hiç güvenmesem de iyi kadroları var.

Olympiacos, Panathinaikos, Real Madrid ve çok muhtemel Fenerbahçe-Monaco sezon başında en güçlü final four adayları gözüküyor. Efes,Milano ve Barça da üst tarafı zorlayacaktır. Keyifli bi sezon olsun :)

Olympiakos transferde açık ara en sükseli takım ancak kesinlikle bir Bartzokas takımı değil.

Bartzokas gibi rolleri adım adım dağıtan bir antrenörün elinde bu kadar top kullanmaya meraklı adam nasıl mutlu olacak bilemiyorum.

Olympiakos zaten her sene F4'e kalan, sistemini oturtmuş bir takımdı. Bu kadar transfer yerine 2 dokunuşla işi bitirebilirlerdi.

R.Madrid'e gelince eğer Deck sağlıklı dönemezse Yabusele'yi baya ararlar. Ne Cedi ne de Bertans, Yabusele'nin yerini dolduramaz. Takımları bir hayli yaşlandı. Geçen yıl finalde büyük kırıldılar. Bu yıl F4'ün dışında kalmaları şaşırtmaz.

Pana'ya gelince kağıt üzerinde 2 özel dokunuş yapmalarına rağmen başarılı bir transfer dönemi geçirdiklerini düşünmüyorum. İstikrarlı katkı alamadıkları iki pozisyon 3 ve 4'tü. Ancak Juanchu'nun kapalı kontratının olması ve Grigonis'in sezon ortasında uzatılması sebebiyle 2 pozisyona da dokunamadılar.

Ömer özel bir uzun ama Lessort'un dakikalarından yiyecek ve Lessort'la yanyana parkede kalamaz. Lorenzo da tıpkı Ömer gibi Nunn-Sloukas-Grant gibi kusursuz uyum yakalamış ön alan rotasyonuna çomak sokabilir

Evans geldi ama uzun süre olmayacağı ve Fall'un da aylarca uzak kalacağını düşünürsek büyük handikap. Öte yandan 3 numaralarını çok iyi görmüyorum. McKissic sadece belirli dönemler fark yaratabilen bir isim, istikrarı sıkıntılı. Fall yok ama Milutinov da ligin en iyilerinden. Tabii onun da dönem dönem kronik sakatlıkları oluyor aylarca süren.
Fenerbahçe Beko çok fazla bireysel oyuncu tercihi yaptı ve kısa rotasyonu gereksiz şekilde şişti. Ayrıca pivotları da yok hâlâ. Melli de uzun yıllar önce Obradovic sonrası ortalarda yok. Pek iyi bir hamle olarak görmüyorum. Onu yapana kadar Mirotic çekebilselerdi başka şeyler konuşulurdu hedefler adına.
Real Madrid'in Pourier-Ibaka hamlesi seviye atlattı o bölgeye. Üstelik Garuba'nın da geri gelmesiyle inanılmaz bir boyalı alan gücüne sahip oldular. O bölgede rakipleri yok gibi. Ama onların da oyun kurucu rotasyonu zayıf kalıyor.
Takımdan ziyade koç faktörü ön planda olacaktır. Ergin Ataman yine Avrupa'nın bir numaralı favorisi konumunda. Efes'te yaptığı gibi double yapmak isteyecektir ki ihtimali de var.

Olympiakos iyi transferler yaptı. Fournier ve Vezenkov özellikle çok iyi. Ama yine de Panathinaikos'u geçmeleri zor bence. Pao, çok iyi transferler yapmadı Lorenzo Brown ve Ömer'i aldılar, 3 ve 4'e transfer yapmadılar. Ama yine de son şampiyon onlar ve başlarında Ergin hoca var. Söyleyecek son sözü olacaktır. Bence sezon için olacak formsuzluklara göre bir 3 ya da 4 transferi gelebilir. Real zaten ağır toplardan. Feliz, Garuba ve Ibaka eklemeleri çok iyi oldu. Yabusele'yi kaybettiler. Cedi'yi düşünüyorlar. Eğer NBA yapmaazsa Cedi gelecek. ki ben Cedi'nin iyi bir yan parça olabileceğini ama ama bir yıldız olabileceğini düşünmüyorum. Kritik anlarda yaptığı hatalar hala akıllarda. Fransa ve ABD maçlarında kaçırdığı serbest atışlar. Onun haricinde de NBA'de patlama yapamadı. Ama Real'e yardım eder bence.

Fener de pivot dışında iyi transferler yaptı. Baldwin, kiradan dönen Zagars, Colson, Samanic. Ama pivot almaları lazımdı. Orayı Sertaç ve Melli ile doldurmak yanlış bence. Yine de kadroyu büyük oranda korudular. playin yaparlar bence. Efes kapalı kutu. İyi transferler yaptılar. Smits, Poirier, Nwora,, Stanley ama yine de belli olmaz. Ben bu sene Darius Thompson'dan da biraz daha sorumluluk almasını bekliyorum. Geçen sene çok kötüydü. Bu sene biraz daha şans elde edebilir. Milano ve Partizan da iyi transferler yaptı. Özellikle Partizan takımı baştan aşağı değiiştirdi.Carlik Jones favori oyuncum. Lundberg, Washington, Ntikilina, Brown, Pokusevski, Marinkovic, Bonga, Davies vb. Bir sürü oyuncular aldılar. Eğer oyuncular uyum sağlarsa. Bence onlar da play in yapabilirler. Milano ise ,Dimitrijevic, Bolmaro,NEbo,Leday,Brooks, bizim eski oyuncumuz McCormack gibi iyi oyuncular aldılar. Ama ben yine de koça güvenmiyorum. Messina'ya. Yine tökezleyeceklerini düşünüyorum. Barcelona da yine tepelerde yer alacaktır.Punter, Nunez, Anderson,Metu, Fall gibi isimler aldılar. Koç Penarroya geldi. Koç uyum sağlayana kadar biraz bocalarlar ama sonra onlar da toparlar bence. f4 adayı.

Not: Yukarıda yorumuma bakınca, benzer bir yorumda bulunmuşum. Bu çok az tamamlayıcı olmuş yorumumu.

Son düzenleme:
Olympiakos transferde açık ara en sükseli takım ancak kesinlikle bir Bartzokas takımı değil.

Bartzokas gibi rolleri adım adım dağıtan bir antrenörün elinde bu kadar top kullanmaya meraklı adam nasıl mutlu olacak bilemiyorum.

Olympiakos zaten her sene F4'e kalan, sistemini oturtmuş bir takımdı. Bu kadar transfer yerine 2 dokunuşla işi bitirebilirlerdi.

R.Madrid'e gelince eğer Deck sağlıklı dönemezse Yabusele'yi baya ararlar. Ne Cedi ne de Bertans, Yabusele'nin yerini dolduramaz. Takımları bir hayli yaşlandı. Geçen yıl finalde büyük kırıldılar. Bu yıl F4'ün dışında kalmaları şaşırtmaz.

Pana'ya gelince kağıt üzerinde 2 özel dokunuş yapmalarına rağmen başarılı bir transfer dönemi geçirdiklerini düşünmüyorum. İstikrarlı katkı alamadıkları iki pozisyon 3 ve 4'tü. Ancak Juanchu'nun kapalı kontratının olması ve Grigonis'in sezon ortasında uzatılması sebebiyle 2 pozisyona da dokunamadılar.

Ömer özel bir uzun ama Lessort'un dakikalarından yiyecek ve Lessort'la yanyana parkede kalamaz. Lorenzo da tıpkı Ömer gibi Nunn-Sloukas-Grant gibi kusursuz uyum yakalamış ön alan rotasyonuna çomak sokabilir
Panathinaikos başkanı Dimitris Giannakopoulos, Cedi Osman ile anlaştıklarını açıkladı.

Panathinaikos 3-4 ü böylelikle kapatmış oldu.
Tabi Cedi ne kadar katkı verir çok emin değilim 😄

Yıllar önce pohpohlanan oyuncularımız bir şey yapamadan döndüler. Cedi bir ara Lebron'a uyup eşlik etmeye çalışsa da Furkan hiç görünmedi ortalarda.
Ancak Avrupa'da ikisinin de iyi işler yapacağını düşünüyorum ben. Cedi de Furkan da fark yaratacaktır takımlarında. Açıkçası merakla da bekliyorum.
Şu an kurulan kadrolarda Yunan takımları net öne çıkıyorlar. Eurolig'de belki de son yılların en merakla beklenen sezonu. Uzun yıllar sonra denge noktası kaymaya başladı. Belki bir Yunan finali görebiliriz.

Panathinaikos başkanı Dimitris Giannakopoulos, Cedi Osman ile anlaştıklarını açıkladı.

Panathinaikos 3-4 ü böylelikle kapatmış oldu.
Tabi Cedi ne kadar katkı verir çok emin değilim 😄
4 numaraları Juancho, Real Madride gidecekmiş. 4 numaraya bir takviye daha lazım bence.

Lorenzo Brown-Sloukas- Moraitis
Jerian Grant-Nunn-Kalaitzakis
Cedi-Grigonis-Papapetrou
Mitoglou-X
Mathias Lessort-Ömer Faruk-Antetokoumpo

Yazalı 4 gün olmuş. Ergin hoca hem 3 hem de 4'te katkı verecek Cedi'yi çekerek rotasyonu kusursuzlaştırdı.

Cedi Yabusele'nin ikamesi olarak yetersiz olabilirdi ancak Pana'da Mitoglou ile yeterli olacaktır. 3 numarada ise Cedi, Hezonya gibi bir isim şarttı zaten Pana'ya

Sadece Birch ile hedeflere yürümeyi planlamak intihar olur. Melli desen posası çıkalı çok oldu. Sertaç zaten yok. Hayes tek başına debelenir durur gibi duruyor. Kısalar da fazla bireysel kaçıyor. Bu takım ya batar ya çıkar takımı gibi oldu biraz.

Fener’in kadrosu Top 8’te Panathinaikos’a elenecegim diye bas bas bagiran kadro gibi geldi bana.

Su 5 numara rotasyonuyla isleri zor.Oraya net bir oyuncu almalari lazim.Kisalarda da cok fazla Baldwin ve Wilbekin’e bagli olacaklar gibi gozukuyor.2 numara rotasyonu baya facia cunku.Colson-Hayes-Pierre gibi bir forvet rotasyonu ise su an hic bir takimda yok.Orada yine buyuk ustunluk kuracaklardir.

Gecen seneki basariyi tekrar etme sanslari var mi onun icin diger takimlari gormek lazim ama gecen sezonu nispeten basarisiz gecirmis olan Olympiakos,Monaco,Partizan hatta Barcelona gecen sezonun ustune koymus gorunuyor.Yine de normal sezonu beklemek lazim.

Son düzenleme: