#32 Sinan Güler

Kendi hesabında da duyurmuş. http://instagram.com/p/a8u5KMvVgo/#

Takımımıza hayırlı olsun.
Ve Sinan Güler Galatasaray’da! | Basketbol, Basketbol Haberleri, basketbol Dünyası, Basketbol Maçı, Basketbol Maçları
http://www2.webaslan.com/basketbol/f-bahceye-calim-sinan-aslan-olduSXHBQ59854SXQ

Ve Sinan Güler Galatasaray’da!

Beko Basketbol Ligi'nde sezonu şampiyon tamamlayan Galatasaray Medical Park, yeni sezonda kadrosunda olmasını istediği ve aynı zamanda Fenerbahçe Ülker'in de gündeminde olduğu iddia edilen Anadolu Efes forması giyen Sinan Güler'in transferini tamamladı.

Sarı-kırmızılı yetkililerden alınan bilgiye göre, Galatasaray Medical Park takımı, transfer haberini instagram hesabı üzerinden paylaştığı resim ile duyuran milli oyuncuyla 1 yılı opsiyonlu, 3 yıllık mukavele imzaladı.

Galatasaray Kulübü'nün Sinan Güler ile 2+1 yıllık sözleşme imzalandığını, resmi transfer döneminin başlayacağı 1 Temmuz'da duyuracağı bildirildi.
 
şimdi hürriyet'te okudum başlık gs basketbol takımı bombayı patlattı diye hemen heyecan yaptım, jaycee caroll , diamantidis diye düşündüm , içinde sinan güler çıktı :))))

sinan yürekli oyuncu ama yetmiyor istikrar yok , şutuna kim güveniyorum diyebilir,
 
Engin ve Göksenin'in sakatlıktan nasıl döneceği tam belli değilken, Sinan kısa rotasyonuna yapılabilecek mantıklı hamlelerden biriydi. Ergin Hoca ile daha önce çalışmışlığı var, Ergin hoca onu iyi bir biçimde kullanacaktır. Bence gayet yerinde ve iyi bir transfer.
 
Uzun maratonda rotasyonda 2-3 numaradaki oyunculara rahatlık sağlayabilirse iyi olabilir.Tabi çok fazla süre alacağından değil , kadroda Can , Doğukan gibi genç oyuncuların yer kaplaması yerine bu tarz yerlilerin alternatif olarak bulunması ve gençlerin başka takımlara kiralanması daha iyi ama verilen ücrete değer mi orasını göreceğiz.En büyük temennim ise Efes'te bir çizgi yakalayamadığı halde Galatasaray'a geldikten sonra önemli bir oyuncu haline gelen Cenk Akyol gibi , onun da Efes'teki halinden daha iyi performans sergilemesi.Hayırlı olsun.
 
Kimse Sinan'dan çıkıp Cenk gibi şutörlük beklemeyecek zaten. Ancak boşta kaldığı zaman ceza şutlarını da sokması gerekiyor EL de olmazsa olmaz bir durumdur bu.
Sinan Güler yaptığı savunmayla kaptığı toplarla katkı verecektir takıma. Hayırlı olsun.
 
Yıllık 700bin $ alacak deniyor. Kariyeri düşüşte olan bir oyuncuyu şampiyon takıma daha makul bir ucretle getirebilirdik.

Tabi bunun için kulübün parasını kendi parası gibi koruyacak idareciler lazım.
 
Yerli rotasyonuna bir ekleme yapmamız gerekiyordu, alınabilecek oyuncular Kerem Tunçeri, Sinan, İzzet, Ermal vb. kendi hatamızdan FB Ülker'e kaptırdığımız İlkan ve diğer adayları düşündüğümüzde bile takıma katkısı daha kesin ve net olacak isim bana göre Sinan'dı. Olumlu bakıyorum bu nedenle hayırlı olsun.

Kerem Tunçeri gelseydi Sinan gibi rol oyuncusundan çok, takımda dizginleri ele alan (kısıtlı süre alsa da) takıma ve oynadığımız oyun karaterini şekillenmesinde etki edecek bir konumda olacaktı. Bu açıdan bugunkü K.Tunçeri o kadar etkili olur mu, elde Arroyo, biraz Domercant ve Gordon, belki Spanlouis :) varken pg pozisyonunda Tunçeri oyun kurucu mevkini güçlendirmek yerine zayıflatabilirdi de... Engin nasıl dönecek bilmiyoruz tabi... Guard rotasyonu biraz muammalı kalacaktır, bazı şeyleri zaman gösterecek. Sakatlık dönüşleri ne kadar soru işareti taşıyorsa, Tunçeri'nin Ergin Ataman'ın basketbol anlayışında altında göstereceği performans da o kadar soru işareti taşıyordu hislerime göre...

Yerli uzun konusunda Zaza dışında (K.Gönlüm'ü bir kenara bırakıyorum) rotasyona nitelik katacak düzeyde oyuncu alınabilir miydi sanmıyorum. Kaldı ki Ndong gibi önemli bir parçayı kaybediyoruz ve geçtiğimiz sezonda uzunlarımız eksiksiz bir görünüm sergilemediler. 5.uzun konusunda tasarrufumuz ne olacak merak ediyorum biraz da macvan'ın kontratına bağlı olabilir bu durum.

Toparlamak gerekirse Sinan, diğer yerli adaylarına göre takım kimyasına daha uygun, en azından mevcut kimyayı bozmayacak-değiştirmeyecek bir oyuncuydu, en risksiz transferdi bu anlamda. Umarım birlikte başarılı bir sezon geçiririz, hoşgeldin...
 
2010'da Dünya ikincisi olduğumuz şampiyonada çok iyi işler çıkarmıştı. Benchten gelip takımı coşturduğu maçlar hafızalarda. Benzer bir performans sergileyeceğini düşünüyorum. Hayırlı olsun.
 
Ergin hoca da bugün belirtti, resmi olarak açıklanmasa da kadromuza kattığımız için mutluyum, oyun tarzını beğendiğim bir oyuncu, iyi de bir Galatasaraylı.

************

Güler ailesinin en “hareketli” üyesi Galatasaray'da, Sinan Güler..Basketbolcu bir aileden gelen ve adeta bu genleri vücudunda barındıran, doğuştan sporcu bir insan; Sinan Güler. Daha küçük yaşlardan beri hareketli yapısı ile aile içinde farklı bir konuma gelen Sinan, abisi Muratcan ve babası Necati’nin izinden giderek basketbola başladı. Geçenlerde NTVSpor’da bir programa konuk olduğunda, abisi Muratcan Güler bir videoda onun hakkında; “Küçük yaşlardan itibaren kendine özgüveni had safhada idi, benim arkadaşlarımla basketbol maçı yapmaya çalışırdı, ‘ben tek, siz hepiniz’ derdi.” cümlesini kuruyordu. Sinan o zamanlardan itibaren, özgüveni yüksek bir oyuncu profili çiziyordu. Ama aynı zamanda da hareketli, biraz da “yaramaz” yapısı ile ailesini biraz uğraştırıyordu. Muratcan Güler yine aynı programda; “hayatım yaramaz çocuklarla uğraşmakla geçecek sanırım, kaderim böyle, önce Sinan, şimdi de oğlum..” diyordu.

İTÜ Minik Takımı ve Beşiktaş Alt Yapısı’nda yetişen Sinan Güler, ilk profesyonel deneyimini Beşiktaş’ta yakalasa da ardından öğrenimini devam ettirmek amaçlı ABD yolunu tuttu. ABD’de geçirdiği dönemde basketboluna da farklılıklar katan Sinan Güler, Türkiye’ye dönüşünü Darüşşafaka ile yaptı. Daçka’da iyi süreler alan, atletik yapısı ve savunması ile öne çıkan Sinan Güler; Ergin Ataman’ın dikkatini çekiyor ve 2007-2008 sezonunda Beşiktaş’transfer oluyordu. Beşiktaş’ta da iyi bir sezon geçiren Sinan Güler, ertesi sezon Anadolu Efes’e transfer olup, 5 sezon bu kulübün formasını terletecekti. Bu süre zarfında Milli Takımı’nda önemli parçalarından biri haline gelen Sinan Güler, Milli Takım ile 2010’da final gören ekibin bir parçası idi.

Sinan Güler, özellikle Ergin Ataman’ın dış savunmacılardan beklediği agresif, rakibi rahatsız eden, savunma rotasyonlarını yapabilecek olması ile bizim adımıza önemli bir transfer. Kısa rotasyonumuzda 2-3 numarada oynayabilecek, Göksenin Köksal, Cenk Akyol gibi yerlilerimiz olsa da özellikle Göksenin’in sakatlık dönüşü fazla zorlanmasını engelleyecek olması, Euroleague gibi önemli ve yorucu bir arenada mücadele edeceğimiz bir senede ihtiyaç duyduğumuz kadro derinliğini sağlayabilecek olması sebebiyle bu takviye takımımıza olumlu etki yapacaktır.

Sinan’ın lig performansına baktığımızda, gördüğümüz en yüksek sayı ortalaması; 7.27 yada asist ortalaması; 2.47 veya ribaund ortalaması; 2.64, ama Sinan’ın bir takıma kattıkları veya katabilecekleri istatistik tablosundan ibaret değil. Zaten Sinan’ı değerli bir oyuncu yapan da bu istatistikleri değil. Takıma enerji katan, savunmaya agresiflik getiren, verilen rolleri en iyi şekilde uygulamaya çalışan bir oyuncu. Şut ritmini kaybettiği, sorunlar yaşadığı dönemler oluyor; ancak Ergin Ataman faktörünü hesaba kattığımızda durum farklı bir hal alıyor. Oyuncu performanslarının sivriltilmesi ve max. verim alınması konusunda ayrı bir faktör olan Ergin Ataman, Sinan konusunda da bu farkı yansıtacaktır.

Ayrıca seneye oynayacağımız Euroleague arenasında da tecrübeli bir oyuncu, Sinan Güler. 5 sezondan beri Anadolu Efes ile, sürekli o seviyelerde, o sertlikte, o savunma koşullarında oynamaya alışmış, takıma o katkıyı, o tecrübeyi, o enerjiyi verebilecek bir oyuncu.

Şampiyon “Yenilmez Armada” kadrosunun yeni üyesi Sinan Güler, umarım bu formayı layıkıyla taşıyıp, başarılarımızda pay sahibi olacaktır.

Hoş geldin, Sinan Güler.
[video=youtube;EV_2i4bxZmA]http://www.youtube.com/watch?v=EV_2i4bxZmA[/video]

[video=youtube;iBT08dCmYNU]http://www.youtube.com/watch?v=iBT08dCmYNU[/video]
 
Ergin Ataman : SİNAN GÜLER İYİ BİR GALATASARAYLIDIR"
Sinan Güler takıma katılacak. Beşiktaş'tan oyuncumdu. Efes'e de ben almıştım. İyibir Galatasaraylıdır"
 

Üst