#61 Göksenin Köksal

Göksenin 10 yıldır burada, artık kendisine yeni bir heyecan gerekiyor, sözleşme uzatılmaması hem bizim hem kendisi için en hayırlı olanı olacaktır. Ayrılıklar da sevdaya dahil.

Göksenin 10 yıldır burada, artık kendisine yeni bir heyecan gerekiyor, sözleşme uzatılmaması hem bizim hem kendisi için en hayırlı olanı olacaktır. Ayrılıklar da sevdaya dahil.
En son bunu Işıl Alben için diyenler vardı ama şimdi aldığımız iki oyuncuyu toplasan onuın yarısı kadar etmiyor. Tabi ki Göksenin Köksal Işıl Alben kalibresinde fark yaratan bir oyuncu değil ama bu yerli kıtlığında tutmamız gereken bir oyuncu. Can Korkmaz, Ege Arar örnekleri de verilebilir.

Ayrıca mevcut kontratnda halen geçmişten alacakları da eklenmiş bulunmakta. Makul bir ücretle mutlaka tutmalıyız.

Saygılar.

Ne istiyorsunuz Göksenin'den? Sanki yerli Kobe dolu da taktınız Göksenin'e!
Kaptan burda kalacak ve burda bırakacak inşallah basketbolu.

Kapasitesi sınırlı ancak, bu kritik günlerde sorumluluk alıyor ve kaçmıyor. Sözleşmesi uzatılırsa, elinden geleni yapmaya devam edecektir.

Ne kadar meraklısnız sürekli birilerini göndermeye? Bu sene üç koç değiştirdik ve hepsi de ilk beş oynattı. Ayrıca Göksenin sürekli milli takıma da seçiliyor. Bütün bu koçların bizden daha iyi bildiği bişeyler var sanırım değil mi? Ama yok siz onlardan daha iyi biliyorsunuz!!!

En son bunu Işıl Alben için diyenler vardı ama şimdi aldığımız iki oyuncuyu toplasan onuın yarısı kadar etmiyor. Tabi ki Göksenin Köksal Işıl Alben kalibresinde fark yaratan bir oyuncu değil ama bu yerli kıtlığında tutmamız gereken bir oyuncu. Can Korkmaz, Ege Arar örnekleri de verilebilir.

Ayrıca mevcut kontratnda halen geçmişten alacakları da eklenmiş bulunmakta. Makul bir ücretle mutlaka tutmalıyız.

Saygılar.

Bunları Işıl Alben için söyleyenler art niyetlidir, Işıl sahadayken emeğinin hakkının 150%'sini vermiştir her zaman, hiçbir zaman mücadeleden kaçmamıştır, en zor zamanında bile geri adım atmamıştır. Bundan dolayı zaten, Galatasaray'ın yaşayan tek gerçek efsanesidir Işıl Alben, Metin Oktay'dan sonra heykeli dikilmesi gereken aktif tek sporcudur ve kendisi bizzat Galatasaray'ın kendisidir.

Neyse Göksenin özeline gelirsek, sevdik, destekledik ama şu profesyonel hayatı ne olur bu kadar duygusala indirmeyelim. Son 5 maç göstermesi gereken performansı gösterdiği için neden sözleşme uzatalım. Keşke yumurta kapıya dayanınca değilde sezon başından beri bu performansları gösterseydi, kalacaksa yine destekleyeceğiz ama artık yeter bence.

Ne kadar meraklısnız sürekli birilerini göndermeye? Bu sene üç koç değiştirdik ve hepsi de ilk beş oynattı. Ayrıca Göksenin sürekli milli takıma da seçiliyor. Bütün bu koçların bizden daha iyi bildiği bişeyler var sanırım değil mi? Ama yok siz onlardan daha iyi biliyorsunuz!!!

Ne kadar saygısız bir insansın sen arkadaş ya, fikir söylemeyelim mi, ne dedik küfür mü ettik arkadaş evet ben biliyorum anasını satayım ya. Ne kadar akpartilileşmiş burası, insanı çileden çıkarırsınız.

Göksenin gitmemeli. Bu sene Can ve Ege olsaydı bile şu takıma biraz daha can verirdi. Böyle hatalar yapmayalım artık. Rolünün iyi belirlendiği bir Göksenin gayet faydalı olur takıma.

Yani yazmayayım diyorum da... Son maçı da izledim, gereksiz saçma el üstü şut tercihlerini geçtim, rakibini geçtikten sonra bomboş turnikeyi kaçırdı maçın en kritik anlarında. Şu başlığın ilk sayfasına girin bakın, aradan 10 yıl geçmiş ama 10 gram gelişme yok. Yani kusura bakmayın da Sertaç'ın üçlük attığı yerde bi zahmet bazı özelliklerini geliştirsin. 10 yıl olmuş 10 yıl ! 2-3 yıl değil 10 koca yıl... Vesely gibi yıldız oyuncu bile 1/10 serbest atıştan sonra inat edip 1 senede orta mesafe rekortmeni oldu. Sen 10 yıldır gelişeceksin de göreceğiz... Hep bu Pollyanna zihniyetinden ilerleyemiyoruz. Aynı şey Sabri için de yapılıyordu. ''Ya iyi adam canını dişine takıyor, kalsın takımda'' diye diye... 10 yıldır da aynı cümleyi görüyorum ''şu rolde olursa süper katkı alırız''.. Niye, 10 yıldır hiç bir hoca göremiyor mu o rolü ?

Aldığı para ve performansıyla arada uçurum var ama aldığı para kendisinden iyi oyuncu almaya harcanmaz 2 amerikalıya 100 bin fazla vermeye yarar. Yerli olarak bir yerli oyuncu ikamesi de yok. Ben kalsın istemem ama bir yerli yapılanması şartıyla. Ancak hem piyasa şartları hem mevcut durumu itibariyle sözleşme uzatacağı nerdeyse kesin gibi. Kümede kalma hesabı yaptığımız şu günlerde kimseye 2 üçlük soktu diye minnet duymamıza gerektirecek bir ortam yok ancak yine de kendi açısından ve takımın ihtiyacı açısından epey iyi bir performanstı. Geçmişteki yazıları karıştırmalık onlardan utanmalık ya da özür dilemelik bir ortam yok. Neticede durum belli. Planlama açısından da kalacağını düşünüyorum.

Sadece takım koçunun oyuncuları geliştirmeye yetmeyeceği konusunda çok fazla örnek var net bir şekilde hala da Göksenin'in ciddi bir gelişim koçuna ihtiyacı var. Yıllarca geliştiremediğimiz Ege'ninde olduğu gibi, biliyorsunuz biz gelişmedi diye onu da dışladık.
Göksenin'in bizden ayrıldığı bir yıllık Darüşşafaka yükselişi dışında ve Atamandan sonraki dönemde dikkat edin ciddi istikrarsızlık ve gittikçe düşüşe geçen performansları oldu.
Gelişmesi gereken dönemleri kulüp düzgün bir yapıda olmadığından kötü geçirdi. Kesinlikle faydalı, fedakar bir oyuncumuzdur ayrıca halen milli takım oyuncusu olduğu da unutulmaz bir gerçektir. Düzgün olması gereken bir yapıda çok daha faydalı olacaktır.

Dönüm noktası çapraz bağı sakatlığı ve sonrasında çok fazla kaslanması. Altyapıda bu kadar skorer bir oyuncunun topla ilişkisinin bu kadar kötü hale gelmesi çok ilginç

Göksenin sadece bench adamı ve uygun ücrete tamam ise kalmalı, öbür türlü yolları ayırmalıyız. Ücretinde sağlam indirime gitmediği taktirde kapıyı göstermeliyiz. Kulübün çocuğu ayağına yıllarca cebini iyi doldurdu zaten kendisi. 2-3 maç iyi olması geçmişi unutturmaz çünkü seneye gökselin yine bildiğimiz gökselin olarak karşımıza gelecek.

Göksenin son maçlarda çok iyi performans gösteriyor.Kaptanlığını hem takıma hem bizlere hissettiriyor.Fakat ben bir oyuncunun birkaç maçlık iyi performansından ötürü kalmasından yana değilim.Teşekkür edip yolların ayrılmasından yanayım.

Eli hiç bir zaman şuta yatkın olmadı. 2021 dünyasında bir basketbolcunun en azından 10 yılda şut atabilmeyi öğrenmesi lazım. Diop, Pleiss bile o anormal fiziklerine rağmen orta mesafe ve 3 lük atıyorlar. Eli çok düz ve sıfır estetik. Hadi savunmadan kapatsa desek o defosunu, e savunmada da ayarı yok. Ne zaman birini savunsa 3 saniye dayanabiliyor, 4.saniyede faul. Yani sizler ne düşünüyorsunuz bilmiyorum, herkesin fikrine de saygım var. Ama ben onu izlerken; basketbola ilk kez başlamış, heyecanla sağa sola saçma şekilde top sektiren ve şut atmaya çok uzak çocuk modelini görüyorum. Zerre güven vermiyor; ne savunması ne hücumu... Ha tabi ölümü gördük, sıtmaya razıyız diyorsanız; o da bir düşünce şeklidir, mantıklı, saygı duyarım.

Piyango gibi bir sponsor çıkmazsa seneye transfer bütçesi en fazla bu seneki gibi olur diye düşünüyorum. Mevcut bütçeyi de daha çok yabancılara için kullanmak gerekir. O yüzden ben direkt gitsin ya da kalsın demiyorum.Maddi açıdan fedakarlık yaparsa kalabilir.Tabi önce bir ligde kalmayı garantileyelim de ...

Göksenin'in über yetenekleri olduğunu kimse iddia edemez lakin haddini bilerek ve doğru yapıda oynadığında, kesinlikle pozisyonunun en iyi yerlilerinden biri.
Ergin Ataman'ın gidişiyle birlikte yapamayacağı şeyleri yapmaya çalıştı/çalıştırıldı. Erman Kunter döneminde ikili oyunlardaki ball handler ya Renfroe ya Göksenin'di. Sonraki sene Webster geldi, takımda yine doğru düzgün guard yok. Ya Harrison ya Göksenin, arada da benchten gelen Can. Topla üretme işi yine bu oyuncuların üstüne kaldı. Kısa keseyim, bu seneye gelelim. Takımda topla bir şeyler üretebilen kimler vardı? Macon, Hamilton biraz da Barış? Hamilton ve Barış çoğu zaman sakat. Macon, Göksenin, Yiğit. Top bu adamların elinde kaldı. Macon bu yüzden gönderildi, çünkü bu yükün altında ezildi, Yiğit keza bu sezon iyice diplerde. Peki Göksenin'in performansı ne zaman arttı? Pierre ve Jordan gibi topla üreten oyuncuların geldiği, Göksenin'in topla oynama sürelerinin minimize edildiği zaman. Aynı şey Yiğit için de geçerli, bu oyuncuların yapabilecekleri belli. Bundan fazlası istendiğinde sonuç kaçınılmaz. Tekrar söylüyorum; revize edilmiş bir maaşla bu takım için çok değerli bir YAN parça.

Bizim gibi ortadoğu ülkelerinde Gökseninler, Sabriler her zaman olur ve uzun yıllar büyük paralar kazanırlar evlat kontenjanından. Performansı yetersiz de olsa; fb beko deplasmanında rakip oyunculara 1-2 omuz atar, taraftarla kavga çıkartır falan sonra yine “ooo işte camianın çocuğu” diye yerini sağlamlaştırır. Bu döngü böyle sürüp gider.

Performansına göre para alacaksa kalsın yoksa gidişine üzüleceğim bir oyuncu değil.