#61 Göksenin Köksal

Benim geçen sezon başı yaptığım "Yıl 2028 Göksenin ilk 5 başlıyor" elestirimde mizah varmış yine.

Kötü giden bir sezonda Göksenin'i günah keçisi ilan etmem.Hatta zaman zaman canla başla oynadigi maçlarda oluyor.İyi giden bir sezonda ise uzun vadede göze çarpar eksikleri.

Bizim bütçemizi mutlaka artirmamiz lazim.Sana katkı verecek yerli oyuncu vardir alirsin fakat birde sana katki verecek ücreti yüksek oyuncu vardir onuda bütçen yetiyorsa alirsin.

Arroyo-Jamont-Micov-N’dong böyle kadron varsa Göksenin elbet çok düşük seviye kalır, epey göze çarpar lâkin son yıllardaki bütçelere ve kurulan kadrolara bakacak olursak; Göksenin ortalamanın üstünde bile diyebiliriz. Bu şartlarda pek beğenmeme durumumuz yok. Çünkü biliyoruz ki; yollar ayrılsa, çok daha kötüsünü bulup getirecekler.

Bursaspor maçında çok çok iyi oynadı. Farkın düştüğü anlarda attığı kritik üçlükler ile maçı bizim lehimize kırdı.
Kaptan’a basketbolu çok seven ve takip eden bir Galatasaray taraftarı olarak çok çok teşekkür ediyorum.

İlk Fenerbahçe maçında takımı sabote etmesi yetmedi ikincisinde ilk yarıda 4 boş üçlüğü kaçırarak takımın oynama hevesini öldürdü. Haziran ayını beklemeye bile gerek yok. Yarın kovulmalı. Oynamasa kaybedeceğimiz hiçbir şey yok. Yetti yıllardır hak etmeden kazandığı para.

Kendisi sevdigim bir karakter ama sadece sevdigim bir “karakter”.Oyuncu olarak hayallerdeki Gs Basketbol’da havlu bile sallayamaz maalesef.Iyi Galatasarayli olmak Galatasaray’da profesyonel sporcu olmak icin yuzde 5 bile etkili birsey degildir.

Yıllar önce Galatasaray'dan gitmiş olması gereken bir oyuncu. Ama bu kadar kötü yönetilen, bu kadar vasat kadrolarla oynamak zorunda bırakılan ve yıllardır üvey evlat muamelesi yapılan bir şubede, böyle kalitesiz bir oyuncunun ısrarla kadroda tutulmasını yadırgamamak gerekir. Gerçi bıraksan da oynayacak bir takım bulamayacaktır ki bu da işin diğer tarafı. Durmak yok, her sene daha da kalitesiz kadrolarla ve tabii ki Göksenin'le yola devam !!! Bravo yönetime...

Boş üçlük atamaz, boş orta mesafe atamaz, top kontrolü hiç olmadığı için içeriye topla girip tehdit yaratmaz, savunmada ilk perdede adamını bırakır vs. vs. 28 Dakika süre aldığı maçta sadece 2 sayı atabilmiş.

Galatasaray Basketbol Takımına saygısı olan bir koç, başkan ve yönetim olmadığı için istediği gibi takılıyor takımda. Karışan, eden de yok.

Bütün dertlerimiz bitti de Göksenin kaldı. Göksenin'in yapabilecekleri vardır yapamayacakları vardır. Ondan ne istediğinizi bilip ona göre yönlendirirseniz de faydalı bir oyuncudur.

Göksenin'i günah keçisi olarak tutuyoruz bence. Melih Mahmutoğlu da iyi Obradovic dönemlerinde büyük kaptandı, kötü dönemlerinde herifin eşine kadar sarıyorlardı. Hele bizim gibi yöneticileri şarap mahzenlerinden, Fransızca hasbihallerden, muhasebecilerle akşam yemeklerinden çıkamayan şubeler için biçilmiş kaftan bir oyuncu. Eminim Galatasaray'da basketbola talip olup iş yapmayacak her yöneticinin hayalindeki kaptandır Göksenin.

Gönül rahatlığıyla basketbol oynamak istiyorsa gitmesi kendi hayrına olur. Ha kalıp günah keçisi olarak devam edecekse de ona bu görevi ifa etmek için ekmek verecek Galatasaray yöneticisi rahatlıkla bulunur. Göksenin'i kaybetseler de ertesi gün yerini hemen doldururlar zaten.

Kadron iyi olur,gerçekci hedeflerin olur,daha iyi performans vermesi için eleştirirsin.Hedefin yoktur,kötü bir kadro yapılanması yapmışsındır,orada günah keçisi ilan etmek bence yanlış olur.

GM ile Mitrovic ayrılsalar bile değişen hiçbir şey olmayacak.Bir sezon düşük bütçenin olmasını kabullendirirler,diğer sezon bütçe hedefin için yeterli olur ama ısrarla anlamsız transferler yapılır.Diğer sezon başka bir nedenden hedefsiz kalırız.4 sezonda 1 kez kazayla iyi sezon geçirirsekte ne ala.

Amatör branşlara bakış açımız değişmediği sürece,yeterli bütçeyi bu işten profesyonel anlamda anlayan,iş ahlakı yüksek kişilere teslim etmediğimiz sürece daha çok sezon başından hedefsiz kalırız.

Göksenin günah keçisi filan diyoruz ama her giden koçtan sonra hoca ile Göksenin'in arası bozuktu lafları dolanıyor. Tamam kaptan olabilirsin ama bazı yönlerinide geliştirmen gerek ve yıllarca yapamadı bunu savunmada iyi diyorsun sonra bir bakıyorsun bir hareketle işi berbat ediyor. Vücut bildiğin boksör vücudu gibi kalıplı artık eskisi gibi hareketli oyuncularıda savunamıyor.

Göksenin Köksal ve Melih Mahmutoğlu iki camia içinde kangrendir,taraftar populizmi ve yabancı sınırlaması yüzünden yıllarca hak etmedikleri kontratları aldılar.Yıllardır kendilerini 1 gram geliştirmediler.Melih Mahmutoğlu 1 dakika süre almadığı euroleaguete o kupayı kaldırdı şahsen onun adına utandım kişisel görüşüm sahneye ya Datomeyi ya da Bogdana bırakırdım.Milli takıma gelince havuz o kadar dar ki ve bu iki camiayı kimse karşısına almak istemediğinden yıllarca milli takıma alındılar bu yaz ikiside alınmayarak doğru karar verildi.Galatasaray ve Fenerbahçe camiaları sırf üçlü çektirsin diye bu popülist yaklaşımla iki sporcuya kontrat verdiler....herkese teşekkürler

Göksenin Köksal ve Melih Mahmutoğlu iki camia içinde kangrendir,taraftar populizmi ve yabancı sınırlaması yüzünden yıllarca hak etmedikleri kontratları aldılar.Yıllardır kendilerini 1 gram geliştirmediler.Melih Mahmutoğlu 1 dakika süre almadığı euroleaguete o kupayı kaldırdı şahsen onun adına utandım kişisel görüşüm sahneye ya Datomeyi ya da Bogdana bırakırdım.Milli takıma gelince havuz o kadar dar ki ve bu iki camiayı kimse karşısına almak istemediğinden yıllarca milli takıma alındılar bu yaz ikiside alınmayarak doğru karar verildi.Galatasaray ve Fenerbahçe camiaları sırf üçlü çektirsin diye bu popülist yaklaşımla iki sporcuya kontrat verdiler....herkese teşekkürler
Bu kadar basit bir çözümleme işte. Kangren lafı tam da Göksenin olayının birebir tanımıdır. Hak edilmeyen kontratlar, geliştirilemeyen oyunlar, üçlü çektirilmesi için verilen pahalı kontratlar, dar milli takım havuzu vs.vs. Her kelimesine, her çıkarımına sonuna kadar katılıyorum. Bravo Deniz Çalışır. Ama ne kadar yazılırsa yazılsın buradaki Göksenin fanlarına bunları anlatabilmek mümkün değil. Hani arkadaş altyapıdan ya, milli takım oyuncusu ya, kaptan ya, 10 senedir herkes oynatıyor ya, biz basketboldan ve basketbolcudan anlamıyoruz ya, arkadaşlar çok iyi biliyorlar ya, bla bla bla bla. Savunduğu oyuncuya at sineği gibi yapışmaktan başka hiçbir özelliği olmayan bir oyuncu nasıl olur da bu kadar hayran kazanır, nasıl olur da Galatasaray gibi basketbolu ülkeye getiren bir takımda bunca sene forma bulabilir, inanılacak gibi değil ! Bırakalım bu at gözlüklerini, uyanın biraz uyanın veya boşverin uyanmayın, iyi uykular hepinize...

Yeboah'dan çok daha fazla kazanan, ama onun yarısı kadar yarar sağlamayan ve yıllardır Galatasaray'dan hak etmediği paraları alan Göksenin'e tepki göstermekte, küçümsemekte, gönderilmesini istemekte en doğal hakkımız.

Bir düşünün yarın Göksenin kovulsa ne kaybederiz. Hiçbir şey. Ama oynadığı her an takımın skor gücü, oyun zekası, atletizmi ve savunması dibe çekiliyor. Galatasaray Basketbol Takımına değer veren bir başkan, yönetim ve koçun takımında bırakın oynamayı sözleşme bile alamazdı. Ama burayı küçük görenler sayesinde istediği gibi para kazanıyor, süre alıyor, oynuyor ve bizi hedeflerimizden uzak tutuyor.

Yıllardır acı çekiyorum onu parkede gördüğümde...

Göksenin Galatasaray'da rotasyon oyuncusu olması gereken bir adamken sen onu takımın ana forveti yaparsan haliyle tepki görecektir. Bence bu tarz planlamalar Göksenin'e de zarar veriyor.
Bence doğru yaklaşım bu.Kac tane yönetim, hoca değişti oyuncu yine kaldı.Bunlarin hiçbiri mi bu oyundan anlamıyor ki size göre kötü oyuncuyu tutsun.Çapı kadar sorumluluk yükle ona göre de ücret ver,olsun bitsin.Bir de haketmedigi kontrat ne kadar acaba?Ve eleştirenler sizce ne kadara oynamalı?

Yeboah'dan çok daha fazla kazanan, ama onun yarısı kadar yarar sağlamayan ve yıllardır Galatasaray'dan hak etmediği paraları alan Göksenin'e tepki göstermekte, küçümsemekte, gönderilmesini istemekte en doğal hakkımız.

Bir düşünün yarın Göksenin kovulsa ne kaybederiz. Hiçbir şey. Ama oynadığı her an takımın skor gücü, oyun zekası, atletizmi ve savunması dibe çekiliyor. Galatasaray Basketbol Takımına değer veren bir başkan, yönetim ve koçun takımında bırakın oynamayı sözleşme bile alamazdı. Ama burayı küçük görenler sayesinde istediği gibi para kazanıyor, süre alıyor, oynuyor ve bizi hedeflerimizden uzak tutuyor.

Yıllardır acı çekiyorum onu parkede gördüğümde...
Her şeyi geçtim ligin en iyi savunmacılarından birine takımın savunmasını dibe çekiyor yazmak sizin ne kadar kötü niyetli olduğunuzun bir göstergesi. Lütfen artık bu konuyu kirletmeyin çünkü siz takıntılısınız.

Son düzenleme: