7DAYS Eurocup G Grubu 2.Hafta | Galatasaray Doğa Sigorta-Rytas Vilnius

Nerden başlasam bilemedim ama uzun zamandan beri gördüğüm hatta hayatımda hiç görmediğim bir hakem yönetimi vardı. Bunu bir tarafa bırakalım.

Tai'nin atılmasına kızmadım kötü oynasa daha çok kızıyorum hatta. Bu kadar soft bir oyuncuya 2 teknik faul aldırmak bir hakem başarısıdır ki 5 metre uzaklıktayım pozisyona gerçekten hiçbir şey yok pozisyonda.

Saha içine gelince uzun zamandır bu kadar kötü bir oyun görmedim açıkçası. Basketbolu biraz bilen bir takım baya ders verdi bizimkilere. Sürekli aynı oyunlardan sayı yemek, her fake'de zıplamak falan bunlar bu seviyenin işleri değil eğer hedefimiz daha büyükse açıkçası bugünkü oyunu görünce bunu pek inandırıcı bulmadım. Kairys'i durduramadık resmen şaka gibiydi.

Anlamadığım bir nokta da ligde hiç süre almayan Ayberk'in 10 dakika boyunca sahada ne yaptığını çözmek. Toptan tamamen kaçıyor, ribaunda zahmet olmasın diye zıplıyor. Çözemedim sahada ne yaptığını gerçekten. İkinci yarı üç uzunlu oyun biraz kırıntı da gösterse genel anlamda hiçbir şey yapmasak daha iyiydi diyebilirim. Yaptığımız her şeyin en kötüsünü yaptık sahada.

2 maçta 1-1 olmak idare edebilir bir derece demek isterdim ama 1-1'in geliş şekli grupta bizim adımıza daha büyük sıkıntı. Evinde Rytas'ı yenip deplasmanda Monaco'ya yenilmek nispeten kabul edilebilir bir başlangıç olabilir ama bu tamamen bizim dezavantajımıza oldu. Ki zar zor topladığımız olumlu hava bi anda dağılmanın eşiğine geldi insanlarda. Bu en büyük sıkıntı bence. Kazan deplasmanında nasıl bir reaksiyon vereceğimizi merak ediyorum ama bugünkü mağlubiyetten ziyade sahada oynanan oyun çok kırıcı oldu.

"Erdoğan, "Basketbola dair bilmemiz gereken çok önemli bir şey var. Geçmiş ya da gelecek yoktur sadece bugün vardır. Bugün geçmişi düşünerek oynadık ve maç sandığımızdan zorlu geçti. Maçın içinde rotasyonumuzun ana oyun kurucusunu kaybettik. Bu bir bahane değil ama işimizi çok daha zorlaştırdı. Zaten sakatlıklarla boğuşuyoruz. Zaten elimizde çok kısa bir rotasyon var. Bugün mağlubiyetten öte bir oyuncumuzu daha kaybetmiş olabiliriz. Bu çok daha üzücü bir durum. Umarım bununla yaşamayı öğreneceğiz ve hayatta kalacağız." diye konuştu."

Hayırdır maç içinde bir sakatlık mı oldu yine

Nezaman macin icine girmek istesek hakemler bir sekilde engel oldular.
Bizim her temasli oyunumuza faul calinirken karsi tarafin temaslarina göz ardi ettiler
Biz kotuyduk hele bir ara üst üst kac ribaund verdik sayamadim.

Rytas dün gece ne attiysa girdi öyle böyle degil.1numaraya ihtiyacimiz var kesin 4.5 dan 5 oynamak bazen iyi bazende boyle sonuclar veriyor malesef.

"Erdoğan, "Basketbola dair bilmemiz gereken çok önemli bir şey var. Geçmiş ya da gelecek yoktur sadece bugün vardır. Bugün geçmişi düşünerek oynadık ve maç sandığımızdan zorlu geçti. Maçın içinde rotasyonumuzun ana oyun kurucusunu kaybettik. Bu bir bahane değil ama işimizi çok daha zorlaştırdı. Zaten sakatlıklarla boğuşuyoruz. Zaten elimizde çok kısa bir rotasyon var. Bugün mağlubiyetten öte bir oyuncumuzu daha kaybetmiş olabiliriz. Bu çok daha üzücü bir durum. Umarım bununla yaşamayı öğreneceğiz ve hayatta kalacağız." diye konuştu."

Hayırdır maç içinde bir sakatlık mı oldu yine

1 dk. kala Greg Whittington sekerek kenara geldi, çok da iyi görünmüyordu. İnşallah ciddi bir şey değildir.