Ahmet KURT Haddini Aşma !

Ahmet KURT
Karpuz Kabuğu Tarih: 5 Haziran 2009 Cuma
Galatasaray koçu Koray Mincinozlu ?bir grup Galatasaray taraftarı? ile tartışmış. İlginç! Bizim Koray çok uzun süredir yaşam koçluğu üzerine çalışmalar yapıyordu ve öfke kontrolü üzerinde uzmanlaşmıştı.

Tibet?e bile gitmişti bu uğurda. Neden yoldan çıktı acaba? Sorduk, soruşturduk: Bu gençlerin tek suçu maç boyunca eski koç Murat Özyer lehine tezahürat yapıyor olmalarıymış. Küfür yok, hakaret yok. Yalnızca eski koça kıyak var. Neden sinirlenmiş olabilir eski dostumuz Korai Lama?

Hınzırdır Koray! Galatasaray Lisesi mezunu ?fırlama?nın tekidir ve o okuldan çıkan tek ?hınzır?ın kendisi olmadığını da çok iyi bilir. Tezgâh sezmiştir bu tezahüratın ardında. Başka bir ?okullu?nun bu grubu örgütleyip, kendi aleyhinde bağırttığını düşünmüştür. Yoksa... Tepki göstermezdi kendi taraftarlarına... Ah! Belirtmeyi unuttuk galiba: Murat Özyer de Galatasaray Lisesi mezunudur...

Galatasaray Liseliler! Size ?hınzır? veya ?fırlama? dediğim için bana kızmayacağınızı biliyorum çünkü ben de aynı Fransız tezgâhından geçtim. (Saint Joseph) Bu nitelemeler (o zamanlar) övgü sayılırdı. Eğer yeniler bunları hakaret kabul edeceklerse, buyursunlar beni savcılara şikâyet etsinler. Alıştık nasıl olsa. (Bkz. www. basketdergisi.com Turgay Demirel ile ilgili ?Alaturka!? başlıklı yazı) Neyse! Konumuz bu değil. Biz... Koray Mincinozlu?nun tepki gösterdiği taraftar grubunu ?tarafsız? bulmadığını ima ediyoruz. Hepsi bu! Dileyen dilediği yere çeksin tanımlamalarımızı...

Sevgili Koray! Senin olayında bir tezgâh var mı yok mu bilemiyorum ama ?hınzır ve fırlama? yanım böyle bir ?organizasyon?un çok eğlenceli olabileceğini söylüyor bana. Düşünsene: 20-30 kişilik bir grup kurup maça göndereceksin. ?Bench?(ler)in arkasına oturtacaksın bunları. Biz de üç beş ?basketbol bilen? bir araya geleceğiz. Geçeceğiz televizyon başına, elde telefon, başlayacağız gırgıra. Maç oynanırken grup liderini arayıp ?tüyo?ları vereceğiz. O da gruba sloganı verecek. Sonra.. Ver coşkuyu! Örneğin: ?Tanjevic uyuma, rotasyonu unutma!? veya ?Solomon?a dikkat Ergin, Solomon?a dikkat...? gibi hep bir ağızdan söylenen yönlendirici tezahüratları daha da çeşitlendirebiliriz. ?Pota altı Ömer, pota altı...? veya ?Zona dikkat Bogdan, Zona dikkat? gibi ukalalıkları hep bir ağızdan söyletebiliriz...

Hakemler de nasiplerini alabilirler bu organizasyondan. Televizyondan tekrarını izlediğimiz pozisyonlardaki hataları telefonla gruba bildirip, hakemler de ?uyarılabilir.? Düşünsenize: Siz maçı yönetirken bir grup taraftar sürekli (ve doğru olarak) pozisyonları değerlendirip size bağırıyor: ?Faul vardı hakem, faul vardı... Şak şak!? Yemin ediyorum; kafaları fena karışır sevgili hakemlerimizin...

Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürdük belki ama... Neden olmasın? Ya da... Biz bilmiyoruz belki ama... Neden olmamış olsun?

Bir lafa bakarım laf mı diye, bir de adama bakarım adam mı diye gibisinden birşeyler söylemiş Hz.Mevlana,asırlar öncesinden bu günü görmüş işte. Gerek yok takmaya...

kesinlikle katılıyorum oradaki yazıyı bende geçenlerde okurken çıldırdım bilmediğin konuda yorum yapma ADAM gibi yazını yaz!

Bu yazıdaki ironi kokusu bana daha ağır geldi, belki de hakikati bildiğim için aksini düşünemiyorum. Ama bence ironi dolu bir yazı ve bizim savunduğumuz şeyler yani oradaki kişilerin hiçbir şekilde yönlendirilmediğini anlatmak istemiş.

Bu yazıyı 2 gün önce foruma koymuştum.Neyi anlatmak istediğini tam anlamayadım.
Genelde beğenirim Ahmet Kurt'un yazılarını.Özellikle Dedehayır ve Tanjevic hakkında...

Şamil Abinin dediği gibi ironi yapmış ve bizimle aynı şeyleri düşündüğü söylemiş.
Bence Cevdet Abi yanlış anladı ya da Koray Hoca'yı çok seviyor :)

adam 20-30 kişi olabilir falan diyor ben oraya takıldım yazının genelinde bir problem yok taraftarın hiçbir şey yapmadığını söylemiş...Ayrıca ahmet kurt'un yazıları bana pek bir hıncal uluç özentisi gibi geliyor!

Burak Barut' Alıntı:
Şamil Abinin dediği gibi ironi yapmış ve bizimle aynı şeyleri düşündüğü söylemiş.
Bence Cevdet Abi yanlış anladı ya da Koray Hoca'yı çok seviyor :)
Asıl İroniyi sen yapmışsın Burak kardeş :)

Bench?(ler)in arkasına oturtacaksın bunları. Biz de üç beş ?basketbol bilen? bir araya geleceğiz. Geçeceğiz televizyon başına, elde telefon, başlayacağız gırgıra. Evet haklısın şamil kardeş , bu kısım tam bir İroni :) Murat şansa bench arkasında oturuyordu.

Ahmet Kurt bizi satın alacak para daha icat olmadı!

Orda tartışan bizlerin isimleri belli biraz araştır çok çabuk ulaşırsın bizim nasıl bir gurup olduğumuza!