Aile Toplantısı (6.Hafta Konugu Onur YAVUZ Röp.6 sayfada)

• Konbuyu başlatan Erdal Can İçelli
  • Başlangıç tarihi
Re: Aile Toplantısı (6.Hafta Konugu Onur YAVUZ)

- Herkes tarafından bu kadar sevilmesinin sebebi nedir? ( özellikle sorulmasını istediğim sorulardan biri )
- Burak Barut kardeşim sormuş ama sorulması şart, ne zaman evlenmeyi düşünüyor? Ayrıca evleneceği zaman bana davetiye zarfı göndermeyi düşünüyor mu? ( yoksa gelmem belirteyim de :p )
- Askeriye ya da devlet makamında en üst mevki de olsaydı terör ve işsizlik sorunlarını nasıl çözümlerdi ?
- Genel anlamda forumda olsun, çevresindeki insanlar olsun Türkçe'ye yeterince önem verildiğini düşünüyor mu? Türkçe'mizi kaybetmek demek,benliğimizi kaybetmek demektir. Türkçe'yi doğru kullanmak ve Türkçe'ye gereken önemi vermek için sosyal faaliyet olarak neler yapılabilir?
- Tükettiği besinlerin, giydiği kıyafetlerin Türk mâlı olmasına özen gösteriyor mu yoksa marka olmuş isimler mi kullanıyor?
- En sevdiği yiyecek ve en sevdiği alkollü içecek( kullanıyorsa :) ) ?
- Bu ay oynayacağımız Galatasaray-fenerbahçe erkek ve bayanlar derbisine gelecek mi İstanbul'a ?
- Lisedeyken Edebiyat ve Dil ve Anlatım dersleri not olarak kaçtı? hehe
- En büyük hayâli nedir?
- Bu forumla ilk nasıl tanıştı ve forumda görüştüğü kişiler kimler?
- Unutamadığı bir Galatasaray maçını anlatabilir mi ?
- Onur Balcı abimle ikisinin muhabbeti,arkadaşlığı,herşeyi 4-4'lük her konuda, hiç küstüğü veya herhangi bir konuda ciddi şekilde atıştıkları oldu mu anlatırsa sevinirim ?

...

Aklıma geldikçe sorarım, Onur abi ne kadar çok düşmanın varmış. hehe

-Forumda sivrilen yönetici oluyor genelde, (sivrilenden kasıt konuları silen, konuları kitleyen vb) bundan rahatsızlık duyduğu oluyor mu ?

-Forumda eksik gördüğü yanlar nelerdir ?

-Foruma yavuzonur iletisiyle kaydolduğu günden bu yana değişenler nelerdir hem hayatında hem forumda ?

-26 Şubat mı 14 Şubat mı onun için daha değerlidir hayatta ?

-Galatasaray ilkelerini bu denli sahip çıkmayı kimden öğrendi, örnek aldığı kişi kimdir ?

-Forumda en üzüntü duyduğu olay neydi ?

-Forumun misyonu nedir ona göre ?

-Trabzon deplasmanına gelmeyi düşünüyor mu ?

-17 Mayıs 2000'de nerede maçı izlemişti ?

-Harry Kewell için birşeyler söylemek ister mi ?

Aklıma bu kadar geldi şimdilik devamı elbette gelecektir :)

Sevgili Onur'a 4 sorum olacak
1)Kerem Abi nin yönetimden ayrılması ile kültürel anlamda büyük bir boşluk yaşanıyor.Bu boşluk nasıl doldurulabilir ve bazı konuların çabucak provoke edilip amacından saptırılmasını önlemek amacıyla belli yeterliliklerin getirilmesi daha yararlı olabilir mi ?Cevap evet se neden yapılmıyor ?

2)Aşk ile ilgili düşünceleri nelerdir ? Benim gibi ilk aşka inananlardanmı yoksa insanın yıllar boyu edindiği tecrübelerle aradığı aşkı bulabileceğinemi inanıyor ?

3)Dünya edebiyatından hangi yazarları takip ediyor ? Örneğin Nietzche okuyor mu ? Nietzche nin savaşta faydacılık görüşünün yanlıs bulduğu ya da katıldığı yönleri nelerdir ?
Ve üstün insan kavramının Hitler'e ilham kaynağı olduğu fikrine katılıyormu ?

4)İstanbul a ne zaman geliyor ? Rakı soframız hazır,Savaş hazır,Kerem abi hazır.
Yapalım artık şu organizasyonu.

______

Joker hakkımı kullanıyorum ;

5)Boğma rakı ile ilgili neler düşünüyor ?

* Sadece bir memlekete ait olmadığını söylüyor. Bir tercih yapması gerekirse "01, 06, 80" sayılarından hangisini tercih eder öncelikle?

* Mutlaka kızdığı anları oluyordur. Birisi kendisini beklettiği anda neler hisseder? O an, bekletildiği kişi hakkında neler düşünür?

* Birisine Galatasaray sevgisi aşılaması istense, bunu hangi yollarla yapar?

* Bugün şunu yapmazsam rahat edemem, dediği bir şey var mı?

* Morientes'in hayatındaki önemi nedir?

* Telefonsuz bir gün düşünebilir mi?

Fazla zorlamak istemedim. :)

Yaşıtları kadar benim gibi genç jenerasyondada çok sevilen bir insandır Onur Abim. Herkes tarafından sevilmeyi, kendinden baya bir küçüklerle anlaşmayı nasıl beceriyor ?
Basketbolla ilgili birisi olmasına rağmen boyunun beklenildiği gibi olmamasının nedeni nedir acaba :) ?
Galatasaray tribünü hakkındaki düşünceleri nelerdir ?
Ailenin en küçüğü olmak nasıl bir şey acaba ? :)
Ketçap, mayonez ve Ice Tea diyince aklına ne geliyor ?

Devamı gelecek...

1-Aşk konusunda şanssız olduğunu düşünüyor mu. ? Bildiğim kadarıyla bir kaç senedir hayatında kimse yok.
2-Basketbola bizim kadar aşık mı yoksa önce futbol mu der. ?
3-Morientes diyince aklına ne geliyor.
4-Niye 2 senedir Antalya da bir maça bile gelmiyor. ?
5- Forumda yazılarını severek okuduğu ilk 5 kişi. ?

Forumun kısa süre kapalı kalmasından dolayı, soru sorma süresini üç gün daha uzatmak doğru olur. Çarşamba gününe kadar sorularınızı gönderebilirsiniz.

Murat ÖZYER'e sempatisi nerden geliyor?Neden Murat hocaya karşı olanların açtıkları konuları kilitliyor?Son olarak ceza verirken veya indirirken kıstası nelerdir.

Teşekkürler.

Valla o kadar çok soru sorulmuş ki ben soracak birşey bulamadım. Ama röportajı sabırsızlık ile bekliyorum.

Burası doğru yer mi bilmiyorum değilse de şimdiden özür diliyorum... Ben daha önce bir isim belirtmiştim ama ileri ki haftalar için aklınızda bulunsun diye bir isim daha önermek istiyorum... Taner Tuna :) Bu aralar yorumlarına pek rastlamıyorum ama Boston'lu Taner'i çok merak ediyorum.. :)

Yurt dışı ile galiba demir ticareti yapıyordu. Sadece o iş üzerine mi ticaret yapıyor?

Ne zaman evlenmeyi düşünüyor?(Yaş olmuş 31, nerdeyse yolun yarısı edecek.)

Bir de Onur Balcı Abimin sorduğu soruyu bir soruyu özellikle ben de sormak istiyorum;
Bugün şunu yapmazsam rahat edemem, dediği bir şey var mı?

:)

Kendisine benimde naçizane sorularım olacak.

1- Bu kadar olan olaylardan sonra forumda nasıl sakin kalabiliyor?

2- Bir çok kişi tarafından sevilmesini neye bağlıyor?

3- Ülkede olan bitenleri nasıl karşılıyor ve sorunlar için bir şeyler yapıyor mu?

4- Milletçe birbirimize hiç tahammül edemiyoruz, en ufak bir şeyde kavga/gürültü çıkarıyoruz artık sokaklarda insanlar birbirlerine katil gibi bakıyor. Bunu nasıl açıklar?

5- Ülkede ve bir çok platformda insanlar apolitik duruma geldiler, kimse düşüncesini doğru düzgün söylemez oldu. Herkes birbirini bağlı olduğu duygularla yargılıyor, bu konuda ne düşünüyor?

6- Herkes bir açılım türküsü tutturdu gidiyor, acaba kendisinin bir açılımı var mı?

7- Bir ülkenin iç ve dış politaları nasıl olmalıdır?

8- Atatürkçülük ve Kemalizm farklı mı yoksa benim gibi aynı mı diyor?

9- Millet ve devlet olarak Atatürk'e bakış açımızda bir değişiklik seziyor mu?

10- İleriyi bu kadar çabuk görmeyi nasıl öğrendi? ( Anladın sen Onur Abi. )

Birazda benimle ilgili bir kaç soru sormak istiyorum.

11- Benim hakkımda ne düşünüyor, eksik-gedik yanlarım nelerdir?

12- Bir çok konuda telefonla olsun, forumda olsun, msn'de olsun hep başını ağrıtıyorum. Bunun için bana kızıyor mu?

13- İnterneti kullandığım bunca senedir bir sürü foruma üye olup yazdım ancak bunca zamana kadar hiç atılmadım, beni ilk banlayan moderatör olduğu için düşüncesini almak isterim.

14- Acı ile arası nasıl?

15- Son sorum; Onur Balcı'nın KPSS denen illeti kazanma ve atanma işi için ne düşünüyor? :)

Biraz fazla oldu ama kusura bakma be abi, senin olmanı çok istedim ve aklımda bir sürü soru var. Daha bir bu kadar daha soru var aklımda ama bazı yerleri rahatsız edeceği ve bazı şeyleri konuşamadığımız için bu kadar sorabiliyorum..

Not: Bu sorular sorulur mu bilmiyorum ama sansüre uğramaması dileğiyle yazıyorum, içimde en ufak bir kötü düşünce olmadan içimden gelenleri sordum. O yüzden lütfen kimse yanlış anlamasın, millete ya da bazı kurumlara laf falan sokmuyorum.. ;)

Ankara'daki voleybol maçlarında yaptığı "Halil Üner istifaaa" tezahuratını ve o tezahurat sırasında yaptığı hareketleri hangi psikoloji ile yaptığını açıklayabilir mi :)

Bugun soru alımı için son gün 24:00 itibaren soru alımı kapanacaktır.

Son olarak,
Geçenlerde kendi telefonuna bir şaka mesajı atmıstım. Acaba o mesajı okurken o an neler hissetti? Mesajdan sonra telefon ile beni aradığında sesi titreyerek gelıyordu. Ne dediğini pek anlayamadım. Burada açık açık yazabilir mi acaba?
:)

Soru sorma işlemi bitmiştir herkese teşekkür ederim sorular yarın hazırlanarak Onur abiye yollanacak oda cevaplayıp bize döndügünde yayınlayacagız

Tahminen Cumartesi günü yayında olur

Yigit Pazar bana ulaşırsan sevinirim :)

Tamamen benden kaynaklanan sebeplerle röportaj söylenen tarihten birkaç gün sonra yayınlanacak.

Barış; soruların sansüre takılmaz merak etme. Ancak, şöyle bir şey var. Biz röportaj yaptığımız kişilere en fazla yirmi soru soruyoruz. Herkesin sorularını sormak istediğimiz için, bazı sorular haliyle sorulmuyor. Onur abi için bu sayı yirmi beş olabilir.

Bir de kimse yanlış anlamasın. Öyle sorular var ki, röportajda yer almayacak türde sorular. İki kişi arasında belli bir hikayesi olan, ama diğer kişileri ilgilendirmeyen türden sorular var ki, soru hakkımızı böyle sorular için kullanamıyoruz . Bu yüzden kusura bakmayın. Röportaj en geç pazar ya da pazartesi yayında olacaktır.

Yiğit Pazar' Alıntı:
Barış; soruların sansüre takılmaz merak etme. Ancak, şöyle bir şey var. Biz röportaj yaptığımız kişilere en fazla yirmi soru soruyoruz. Herkesin sorularını sormak istediğimiz için, bazı sorular haliyle sorulmuyor. Onur abi için bu sayı yirmi beş olabilir.

Bir de kimse yanlış anlamasın. Öyle sorular var ki, röportajda yer almayacak türde sorular. İki kişi arasında belli bir hikayesi olan, ama diğer kişileri ilgilendirmeyen türden sorular var ki, soru hakkımızı böyle sorular için kullanamıyoruz . Bu yüzden kusura bakmayın. Röportaj en geç pazar ya da pazartesi yayında olacaktır.
Bu sorulan soruların hepsini sorsanız ve röportaj öyle gerçekleşse nasıl olur?

Sonuçta bir çok sorular var cevaplanmayı bekleyen, tamam mesela benim yazdığım gibi kişisel soruları sormayın ama onun haricinde bütün sorular sorulmalı bana göre.