Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

Harun Taşkapılı' Alıntı:
Stadın üstü kesinlikle kapatılmayacak.Bu zaten ihaleyi varyap aldığında açıklanmıştı.Sonra nasıl olduysa gündemden düştü.Dikkat ederseniz Polat acıklmasında stadın üstünün kapanmayacağı şeklinde beyan vermedim demiş.Ama kapanacak diye de birşey söylememiş.Bnece cok abartmaya gerek yok kapanmasada olur.Ayrıca Fatih Gökşen yırtık dondan cıkar gibi cıkmış sana mı kaldı stadın üstü.Git başka bişeyin üstüne stadın üstüyle uğraşma

Yarın öbür gün 2. Werder Bremen faciası yaşanırsa stadımızda bunun hesabı o kapakları takmayanlardan sorulur. Abartılması kadar ciddi bir meseledir çatının kapakları. Yapılmaması ile tek kelime ile skandaldır.

Yapımı sürmekte olan Türk Telekom Arena?nın çatısının açılır kapanır kısmı ile ilgili Başkan Adnan Polat şu açıklamaları yaptı: ?Stadımızın duraksamasının ardından ihaleye çıkılmadan önce TOKİ Başkanının benden bir ricası oldu. ?Biz bunun ihalesini bu şekilde (açılır kapanır çatı ile birlikte) yaparsak en az dört ay uzatmamız lazım. Çünkü bu Türkiye?de yapılmıyor. İhaleyi alacak firma bunu yurt dışında yapabilir. Ben inşaatın ihalesini başlatayım, üstünün açılır kapanır kısmı da ikinci bir ihaleyle devreye alayım? dedi. Biz de bunu kabul ettik. Çünkü eğer çatı kısmı ihalesini bekleseydik stat 4-5 ay geriden gelecekti. Halbuki biz bu sene sonunda itibaren burada oynamak istiyoruz. Bu stadın üstünün açılır - kapanır çatısı yapılacaktır. Artık bunu lütfen spekülasyona sokmayalım?

Sayın Başkan' ın açıklamaları güzel de bu 2. ihalenin halen neden yapılmadığının bilgisi verilmemiş. O 2. ihalede yapılsaydı ve hatta çatı kapaklarının üretimi başlasaydı kimse zaten negatif şeyler söylemezdi.

"Sporsever olmak bazen sadece stadyumlarda yada evde oturup maç izlemek değildir. Spor sever olmak bazen soğukta 2 saatlik bir yürümenin ardından aşkla bağlandığı takımının yeni stadının inşaatını izlemektir."

Facebook?ta Sevgili Ercan Taner?in paylaşımı...
"Türk Telekom Arena aşkının yaşı yok" başlığıyla yeralan yazı ve fotoğraf, ?wowturkey? sitesinde ?kaanturk19? nikli üyenin Türk Telekom Arena Stadı ile ilgili gözlemlerini yansıtıyor. Ercan Taner, sporsever olmanın tanımını 2 satırla öylesine güzel özetlemişki, paylaşımın kat kat değeri artımış. ?Kaanturk19? nikli Galatasaray taraftarıda Seyit dede ile ilgili gözlemlerini ve sohbetini dikkat çekici bir üslupla kaleme almış.

HER HAFTA ORADA!
Arkadaşlar, bir gazeteci titizliği ile aslantepeyi incelerken toplu konutların olduğu alandaki yamaca oturmuş ve stadyumu dikkatle izleyen bir dede dikkatimi çekti.. Büyüklerimden dinlediğim efsanevi taraftarlarımızdan karıncaezmez Şevki?yi anımsatan bu dedeyi merak ettim doğrusu. Bu soğukta burada ne işi vardı, nereden geliyordu nereye gidiyordu. Elinde eldivenleri, şemsiyesi ile pürk dikkat Türk Telekom Arena?yı izleyen bu yaşlı delikanlı kimdi neden evini barkını bırakıp buralara gelmiş diye düşünürken sonunla onunla tanışmaya karar verdim. Bu yaşlı dedemizin adı Seyitmiş. Bulgaristan göçmeniymiş.

Ne işiniz var bu soğukta burada dedim..
-Evladım ben her hafta sonu gelirim buraya. 3 saat kadar kalır stadımızı izlerim.
-Nerede oturuyorsunuz?
-Gaziosmapaşa?da oturuyorum oğlum, oradan buraya kadar yürüyerek geliyorum hem spor oluyor hemde vakit geçiyor.
-Ne kadar sürüyor oradan buraya yürümek?
-2 saat
-Yorulmuyor musunuz?
-İlk zamanlar yoruluyordum şimdi alıştım..
-Yanlız mı yaşıyorsunuz?
-1 kızım var. çalışıyor dönüşte onu alıp eve gideceğim.
-Üşümüyor musunuz burada?
-Ben geçen kış çok geldim oğul alıştım..
-Sıkılmıyor musunuz burada?
-Yoo ..işçileri izliyorum güzel güzel çalışıyorlar..
-İnşaat nasıl hızlı ilerliyor mu ben ilk defa geldim?
-Geçen sene durması çok kötü oldu şimdiye bitmişti. Aha burada şu ilk kat görünürken inşaat durdu çok üzüldüm. ara sıra geldim ama çalışan yoktu. Şimdi çok şükür hızlı gidiyor.
-Evdende takip edebiliyor musunuz stadı?
-Haberlerde izliyorum oğul. Çatısı yapılmayacakmış doğru mu? Çatı olmazsa seyirciler içerde üşürler..
-Stadyumun hem çatısı hemde açılır kapanır kapakları yapılacak merak etmeyin.
-Yapılsın yapılsın yoksa seyirciler üşür hatta yağmur yağarsa ıslanırlar.
-Merak etmeyin yapılacak.
-Kapasitesi ne oldu haberin var mı yükseltildi mi oğlum?
-Projede ilk belirlendiği gibi dedeciğim yükseltilmedi ama Galatasaray kulübünün yükseltilmesi yönünde istekleri var.
-Hayırlısı olsun inşallah.. Şu gördüğün büyük kolonlar varya onları çok hızlı yaptılar inşallah şu çapraz olanları da çabuk yaparlar.
-Baksana 8 tanesini çabucak monte etmişler diğerlerinide çabucak yaparlar..Dedeciğim stadyum bitene kadar gelecek misin yine buraya?
-Allah ömüğr verirse geleceğim oğul..İnşallah yine yarım kalmaz da bittiğini de görürüm
-Amin dedeciğim amin..

BİR ÇOCUĞUN OYUNCAĞINI BEKLEDİĞİ GİBİ...
Bu neşeli sohbetin ardından saf temiz ve nazik kişiliği ile dikkatimi çeken Seyit dedenin yanından ayrıldım. O da tekrar yerine oturup dikkatle stadyumu izlemeye devam etti. Büyük bir heyecanla işçilerin çalışmasına bakıyor tıpkı bir cocuğun oyuncağını beklemesi gibi stadyumun bitmesini bekliyordu.

İLK GÜNDEN BERİ İZLİYOR
Dile kolay tam iki yıldır her cumartesi karda kışta buraya gelmiş.. inşaatın başından beri edindiği gözlemlerden de söz edince kendimi şaşırmaktan alıkoyamadım doğrusu. Eren Talu?nun inşaatı yarım bırakması..yeniden ihale açılması.. Varyapın bu ihaleyi kazanması ve inşaatın yeniden başlama süreçlerini de başından beri dikkatla izlemiş Seyit dede..

AĞIR ADIMLARLA GİDİYOR
Eğer efsanevi amigomuz karıncaezmez Şevki yaşasaydı eminim o da gelirdi buralara hatta ayrılmazdı o heybetli yamaçtan.. Çocugu gibi gördüğü stadının bitmesini beklerdi büyük bir özlemle..

Cadde kenarında son resimlerimi çekerken Seyit dedenin de artık saati dolmuş ve ağır adımlarla yavaş yavaş gidiyordu... Kimbilir bir daha görür müyüm bilmem ama yine karşılaşırsak ona buradaki değerli rektaşlarımızın da izniyle Karıncaezmez Seyit demek isterim. Eminim bu ismi ve bu ismin taşığıdı değeri çok iyi biliyordur. Zaten bilmeseydi 2 saat yürüyüp soğukta buralara gelmezdi. O an bu tesisin ülkemiz için, sporumuz için, insanlarımız için tekrar tekrar ne kadar önemli olduğunu anladım.

Ne güzel bir sevdadır bu...

Bu projeyi ilk önce Mustafa Sarıgül açıklamıştı Telegol'de sonra devamı geldi,Bu büyük proje'de emeği geçen herkesi kutlamak gerek.

TOKİ'den Seyrantepe açıklaması!
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Seyrantepe Stadı Projesi çerçevesinde yapılacak futbol sahasının üstünü kapatan açılır kapanır çatı ve mekanizmasının imalatının TOKİ tarafından yaptırılacağını bildirdi.
TOKİ'den yapılan açıklamada, İdare tarafından ihalesi yapılan; 52 bin seyirci kapasiteli, çok amaçlı stadyum ve 4 bin 500 araçlık otoparktan oluşan Seyrantepe Spor Kompleksi inşaatı ikmal işine ilişkin olarak yüklenici firma Varyap-Uzunlar Ortak Girişimi ile 28 Eylül 2009 tarihinde sözleşme imzalandığı hatırlatıldı.

İnşaatın, sözleşme şartlarına uygun olarak süratle devam etmekte olduğu belirtilerek, ''futbol sahasının üstünü kapatan açılır kapanır çatı ve mekanizması imalatları TOKİ tarafından yaptırılacaktır'' denildi.

Koltuk, zemin, merdiven, turnikeler ve iç dizayn konusunda yaptığımız itiraz ile açılır kapanır çatı olayı için nihayet somut ve güzel adımlar atılıyor. Haberi aşağıda:

http://img246.imageshack.us/img246/8525/dsc00176ux.jpg
http://img294.imageshack.us/img294/2829/dsc00177u.jpg

Haberde geçen maç oynanırken üstü açık kalmalıymış kısmı tamamen bilgisizlikten ibaret. Almanya' da maçlar gayet güzel biçimde stadın üstü kapalıyken oynanıyor. UEFA talimatlarını bilmiyor çoğu insan. Oysa daha yeni UEFA Super Cup için yayınlanan 2009 yılı talimatnamesinde açılır kapanır stadlar için çok açık net bilgiler mevcut.

aşağıdaki fotoğraf Veltins Arena' da (Schalke 04' ün stadı) çatı üstü kapalı iken maç oynandığını gösteriyor.

http://www.mahasan.com/worldcup2006/ima ... ermany.jpg

Bu da LTU Arena' dan bir görüntü. Yine çatı kapalı ve maç oynanıyor.

http://imgpe.trivago.com/uploadimages/2 ... 421_l.jpeg

Millenium Stadı Cardiff Galler' de ve yine kapalı ve maç oynanıyor.

http://www.lfc-1.com/general/millstad.jpg

Amsterdam Arena, Milli maç oynuyor Hollanda. Kapalı çatı.

http://www.amsterdamtips.com/images/Arena.jpg

Sercan Karabıçak' Alıntı:
Takım böyle giderse Şampiyonlar ligini bilmemde İntertoto'yu seneye Aslantepe'de oynıycaz gibi.
İntertoto artık yok kalktı.1-2 yenilgiyle hemen 4.5.sıraya düşürmeyelim takımı 2 hafta sonra da şampiyon yapmayalım.Daha 8 hafta var.

Sercan Özbek' Alıntı:
[quote="Sercan Karabıçak":22hv2p4d]Takım böyle giderse Şampiyonlar ligini bilmemde İntertoto'yu seneye Aslantepe'de oynıycaz gibi.
İntertoto artık yok kalktı.1-2 yenilgiyle hemen 4.5.sıraya düşürmeyelim takımı 2 hafta sonra da şampiyon yapmayalım.Daha 8 hafta var.[/quote:22hv2p4d]

Gercekten 8 hafta mı var? inanmam tamamda kardeş deplasmanda kimseyi yemeniyoruz berabere bile kalamıyoruz o dediğin nasıl olcak.

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
öncelikle fener maçını kaznalım arkadaşlar
birde dua edelim
Bursa berabere kalsın veya yenilsin
Kamil Abi bu iş böyle olmaz ya veya böyle olmamalı.Böyle Şampiyon olunmamalı yok Bursa takılsında yok biz Şunu yeneilmde yok diğer takım belki takılır.Biz kendi belimizi kendimiz kesemiyoruz al 3 puanı koy cebine işine bak,kendi işini hallet ama yok.