Aman dikkat.... Sutopu'na benzemesin!

asvel maçından şimdi geldim ve bu sevinç, bu zafer tüm galatasaray ailesine kutlu olsun diyorum.....

bu tarihi günde saha içi analizi ayrı bir başlıkta yapıyoruz zaten. benim gündeme getirmek istediğim, basketbol takımımıza maç öncesi "açtırılan", "sayın başkan, biz devam ediyoruz" pankartı........

bu pankartı eğer, "güle güle canaydın, galatasaray sizden sonra da başarılara koşacak, her şey için teşekkürler" şeklinde okursak hiç mesele yok; galatasaray ailesi içinde bir hoşluktur bu.....

ammaa......... eğer alimsamiyen.net forumundaki arkadaşların ve çoğu galatasaraylı'nın algıladığı gibi, bu pankartın anlamı; "başkan biz sizinle varız, biz devam ediyoruz, sen de devam et" ise..........

burada tehlike çanları çalıyor demektir.....

zira galatasaray'dan maaş alan profesyoneller, ister sporcu, ister masör, ister koç olsun, o yüce armayı sadece ve sadece galatasaray camiası için taşırlar. "seçilmiş" bir yönetici, takımın ya da oyuncuların "sahibi" değildir...... galatasaraylı bir profesyonel de böyle "politik söylem"de bulunma hakkına sahip değildir........

bu pankartı "açtıran" ister ahmet dedehayır olsun, ister murat özyer veya kaptan cüneyt erden ya da bir başkası......... adama sorarlar, sen hangi hakla galatasaray'ın son derece başarılı takımını, politik menfaaetlerine alet ediyorsun diye!!!....

bunun örneği çok yakınlarda, sutopu şubemizde yaşanmıştır........ yılların şube kaptanı levent çiner'in yerine başka bir ekip görevi devralmıştır. ardından da başkaldıran sutopu takımı, pankartla "levent abi yoksa biz yokuz" mesajı verip galatasaray terbiyesi dışına çıkmış, şampiyonluk kupasıyla poz vermekten bile imtina etmiştir.

bugün yaşadığımız utanç aynıdır....... isim "levent çiner" olunca kapalı kapılar ardında toplanıp canaydın'a "bölünüyoruz" diye dert yanan "duayenler", acaba şimdi pankarttaki isim "özhan canaydın" olunca susacaklar mıdır?

başarı her şey değildir galatasaray'da; takım başarılı oldu diye susamayız. dedehayır'lar, özyer'ler, erden'ler gider, galatasaray örf ve adetleri kalır........

bu mutlu günümüzde talebim, "suçlunun" açıklanması ve bu haddini fersah fersah aşan eylemin cezasız kalmamasıdır.........

bol galibiyetli haftalar herkese.........

pankartı gördüğümde maçla ilgili tüm şevkim kırıldı,ve çok öfkelendim...
kimin açtırdığı da gün gibi ortada zaten...
muhatap kişi de gayet güzel geldi maçına(çünkü tv veriyordu),şovunu yaptı,galibiyeti sahiplendi gitti...
umarım verdiği sözü tutar da defolur gider...
sporcularımızı bu çirkin oyunlara alet edenler utansın ne diyeyim...

Benim kafam karışık.. İlk başta tamam dedik oklar bir yeri gösteriyor ama maç sonu takımın direk "başkan" a gidelim sözleri kafamı karıştırdı.
Maç sonu da Canaydın soyunma odasına girdi direk. Olağanüstü hal ilan edildi herkes giyindi filan.
Direk sözleri "Verdiğiniz sözü tuttunuz çocuklar..teşekkürler" oldu.

benim dikkatimi çeken tek bi nokta var burda. ben pankartın özellikle veya zorla açtırıldığına inanmıyorum. aynı seyi futbol takımında da görüyoruz.

canaydın taraftar tarafından ne kadar sevilmese de onu tanıyan herkes kendisine karsı inanılmaz bir saygı ve sevgi besliyor. kendisinin ikili ilişkileri, insanlara karsı tutumu ve durusuyla bu sevgi ve saygıyı kazandıgını düsünüyorum.

herkes kadar ben de artık canaydın döneminin bitmesi taraftarıyım ama başkanın herkes üstünde inanılmaz bir olumlu etkisi var.

galatasarayımız için hayırlı olur umarım hersey..

Zaten bugun Gs Tv dede vardı.Cüneyt,Fatih,Hüseyin ve Murat hoca Canaydını ziyaret etmisler.Maça davet etmişler.Tv deki röportajlarındada çok üzgün olduklarını ve Canaydının bırakmaması gerektiğini söylediler.Söyletildiler..

Yazık .. Böyle showlar utanc verici

İnşallah bunlar ''Canaydın sevgi seline dayanamadı göre devam ediyor'' gibi bir oyunun parçaları değildir.

Yaklaşık 1 saattir yazıp yazıp sildiğim konu başlık halini almış, susmanın bir faydası yok sanırım.
Pankartın menşeyi gayet açık sanırım, kendilerini daha 3-4 gün evvel başkan ayrılık kararını değerlendirirken kameralara, hemen arka tarafında şak şağını yaparken görmüştük. Takımın eline tutuşturulmuş bir safsata diyerek hiç şaşırmadım dikkate de almadım açıkcası başlangıçta. Ancak oyuncuların gerek pankartı tribüne çevirdiklerinde tribünden alkış istemeleri, gerekse maç sonu öncelikle şeref tribününe koşmalarına kırıldım. Oyunculardan atar gider beklemiyorum elbette, ben sevmeme hakkımı kullanırken onlarda çok fazla seviyor olabilirler o insanı\insanları.. ancak taraftarın hassasiyetinin olduğu konulara biraz dikkat etmek o kadar da zor değildir..
Özellikle son 2 senede 1 den fazla yöneticinin geldiği maç sayısı kaçtır? İki elin parmaklarını geçmeyeceğine eminim. Bu maçlara Fenerbahçe maçları da dahil.. Şubeye sahip çıkmak sadece primleri yüksek tutup maaşları da zamanında ödemekse bundan sonraki mücadelelerinde hepsine başarılar diliyorum..

açtığımız başlık, alisamiyen.net'te de tartışılıyor bir yandan........

orada ve bizim forumdaki yanlış anlaşılmaları gidermek için şöyle bir ilave yapmak zorunlu oldu:

burada konu, canaydın iyidir kötüdür değil.

burada konu, galatasaray'ın seneye hangi kulüpte olacağı belirsiz, maaşlı çalışanları, böyle politik tavır alamazlar!

ne yani, şimdi mart'ta yeni başkan geldiğinde, bu sevgili basketbolcularımız onu istemeyecekler mi demek bu?

prensibi bir de şöyle düşünelim:

örneğin canaydın'ın sahipsiz bıraktığı engelsiz aslanlarımız, yarın salona "abuzittin başkan cimbom şampiyon" diye çıksa, öbürgün küme düşen kız voleybolcularımız, "yok muhittin başkan olsun" diye pankart açsa, bunun sonu nereye varır?

size söyleyeyim; ateş güneş hikayelerine!

sözün özü, burada kişileri değil, bir ilkeyi tartışıyoruz..... galatasaray'ın maaşlı çalışanları, başkan'larını çok sevseler de böyle politik oyunlara giremezler......... bu galatasaray geleneklerine terstir........

bu vesileyle de talebimi tekrarlıyorum: SUÇLU her kimse bulunmalıdır........

bu arada pankart "Sayın Başkanımız biz devam diyoruz" şeklinde ...

Bu akşam futbol maçındada mesela numaralı tribün tepesinde bir pankart bekliyorum. Bizler Galatasaray taraftarı olarak takımlarımıza bir nebze katkı için uğraşırken, insanları bu işler için dürtüklerken yapılana bakın.

Bu olay tamamen Ahmet Dedehayır tarafından organize edilmiş ve koltuk sevdası ile yapılmış bir olaydır. Ahmet Dedehayır basketbol şubesi için bu sene başından beri çok işler yaptı ve yeni yönetimdede yer alması gerekir işlerine devam etmesi için amenna ancak bunun yöntemi bu şekilde değil. Zaten "Canaydın bırakırsa Galatasaray 5 sene geri gider" zihniyetindeki bir insanın devam etmeside aslında çok normal değil.

O pankart açılabilirdi. Ancak bu şekilde değilde "Teşekkürler" veya gene içeriğinde teşekkür mesajı geçen bir mesaj olabilirdi. Hiçbir isim Galatasaray dan büyük değildir. Ahmet Dedehayır kombine olaylarındaki başarısızlığını buradada tekrarladı. Tribünlerine sahip çıkmayan bir insan söz konusu koltuk olunca ne kadarda can hıraş çırpınıyor.

Bu pankart bence dünkü oyuna ve dünkü taraftara yapılmış en büyük terbiyesizliktir. Oyuncularımızında "önce Canaydın" demesi bence ayıptır. Bu taraftar bence tepkisini koymalı ve desteğini geri çekmeli. Takım gidiyor, Şampiyonluğa oynuyoruz, Avrupada 16 dayız bahane olmamalı. Aman susalım ses çıkarmayalım dersek bu bir ömür gider

Faruk Tanrıyar' Alıntı:
bu vesileyle de talebimi tekrarlıyorum: SUÇLU her kimse bulunmalıdır........

Suçlu belli

Ahmet Dedehayır

sonuçta belli

yeni yönetimde yer almayacaktır.

Sonrada "kendim ettim kendim buldum" şarkısı ile avunacaktır.

herkese merhaba
guzel bir galibiyet ve turdan sonra konusulanların acılan pankart olması ne kadar garıp.
pankartta sayın baskan bız devam edıyoruz yazıyordu
oylede oldu ıste arkadaslar
verdıklerı sozlerı tuttular ve ulebte devam edıyorlar.
bu pankarta boyle bakmak daha ıyı sankı

Semih Ural' Alıntı:
benim dikkatimi çeken tek bi nokta var burda. ben pankartın özellikle veya zorla açtırıldığına inanmıyorum. aynı seyi futbol takımında da görüyoruz.

canaydın taraftar tarafından ne kadar sevilmese de onu tanıyan herkes kendisine karsı inanılmaz bir saygı ve sevgi besliyor. kendisinin ikili ilişkileri, insanlara karsı tutumu ve durusuyla bu sevgi ve saygıyı kazandıgını düsünüyorum.

herkes kadar ben de artık canaydın döneminin bitmesi taraftarıyım ama başkanın herkes üstünde inanılmaz bir olumlu etkisi var.

Semih başkan senide etkilemiş galiba :)

Alp Levi' Alıntı:
herkese merhaba
guzel bir galibiyet ve turdan sonra konusulanların acılan pankart olması ne kadar garıp.
pankartta sayın baskan bız devam edıyoruz yazıyordu
oylede oldu ıste arkadaslar
verdıklerı sozlerı tuttular ve ulebte devam edıyorlar.
bu pankarta boyle bakmak daha ıyı sankı
biz devam ediyoruz yazmıyordu ...

biz devam diyoruz yazıyordu ...

oradaki bir "e" harfi çok şeyi değiştiriyor.

Bunca zamandır heryerde taraftarı ateşlemeye çalıştı birçok insan ... Bu kişilerin isimleri belli değil çünkü önemli olan onların ismi değil Galatasaray'a destekti. Çok düşünceli Ahmet Dedehayır bir teşekkür pankartı hazırlatmadı. Anca polisin eziyetini izledi.

Çok şey beklemiyorum. Neyse artık hayırlısı ile yeni yönetimde yerini almayacak.

Özhan Canaydın da artık geri dönerse ....

Onur Birdal' Alıntı:
[quote="Semih Ural":33cwmafw]benim dikkatimi çeken tek bi nokta var burda. ben pankartın özellikle veya zorla açtırıldığına inanmıyorum. aynı seyi futbol takımında da görüyoruz.

Semih başkan senide etkilemiş galiba :)[/quote:33cwmafw]

yok yahu tespit olarak yazdım. futbol takımında da aynı olay var başkanımız için oynıycaz falan. Allahından bulsun canaydın da tez vakitte kenara cekilsin artık. ama birebir temasta bulundugu insanlar üzerinde inanılmaz bi etki bırakıyo nasıl bi adamsa artık :)

Yahu amma uzattınız olayı.........

Bu şubeye bu yatırımları yapan sponsor bulan en azından bulunduktan sonra onaylayan kişi olarak Basketbolcular; Başkanımız siz veda ediyorsunuz ama biz sizin açtığınız yolda devam ediyoruz,bunu demek istediler ama anlayana..............

Canaydın,başkaları gibi dansöz gibi kıvırmaz ;) Sözü sözdür kendisininde dediği gibi Genç kuşakların önünü açmak istiyor.

Boşuna polemik yaratmayın.............

Canaydın bırakıp giderse amatör branşlarımız çökecek , bu güzel ortamlar bitecek. :( bu sözlerimi sonra anlayacaksınız. yazık olacak basket ve voleybol takımlarımıza :(

Ahmet Akay' Alıntı:
Canaydın bırakıp giderse amatör branşlarımız çökecek , bu güzel ortamlar bitecek. :( bu sözlerimi sonra anlayacaksınız. yazık olacak basket ve voleybol takımlarımıza :(

Zaten yazık olmuştuda son iki senedir toparlanma dönemine girdik.
Bu takım Canaydın döneminde play-out gördü daha kötü ne olabilir ki?

Onur Birdal' Alıntı:
[quote="Ahmet Akay":1dj3m6r9]Canaydın bırakıp giderse amatör branşlarımız çökecek , bu güzel ortamlar bitecek. :( bu sözlerimi sonra anlayacaksınız. yazık olacak basket ve voleybol takımlarımıza :(

Zaten yazık olmuştuda son iki senedir toparlanma dönemine girdik.
Bu takım Canaydın döneminde play-out gördü daha kötü ne olabilir ki?[/quote:1dj3m6r9]
Bayan voleybol takımımız 1. ligden düştü ve çok iyibir takım kurdular ve çıkacaklar. inşallah onlarıda etkilemez bu kongre :(