Angel McCoughtry

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, profesyonel basketbolcu Angel McCoughtry ile sezon sonuna kadar geçerli sözleşme imzaladı.

10 Eylül 1986 tarihinde ABD'nin Maryland eyaletindeki Baltimore şehrinde doğan McCoughtry, 1,85 boyunda ve kısa forvet pozisyonunda oynamakta.

2009 yılında Atlanta Dream'den birinci sırada draft olarak WNBA sezonuna adım atan Angel McCoughtry, ilk sezonunu tamamlamasının ardından yılın çaylağı seçildi. WNBA'de 11 sezon Atlanta forması giyen forvet oyuncusu, WNBA'de son sezonunu da Las Vegas forması altına geçirdi.

5 kez WNBA All Star kadrosunda yer alan Angel McCoughtry, 2012 ve 2013 yılları arasında WNBA En iyi Performans ödülüne layık görüldü.

WNBA finallerinde en çok sayı atma unvanını elinde bulunduran Angel McCoughtry (38 sayı - 2011), 2010 yılında ise 42 sayısı ile play-off etabında sayı rekorunu eline aldı.

WNBA'de son olarak Las Vegas'ta forma giyen ABD'li oyuncu, 2019-2020 sezonunda 18 maçta çift haneli sayıları aştı. 5 kez ise 20 veya daha fazla sayı üretti.

Amerika Birleşik Devletleri Milli Takımı'nda 2012 ve 2016 Olimopiyatları'nda şampiyon olan takımın parçası olan McCoughtry, 2010 ve 2014 yıllarında ise FIBA Dünya Kupası şampiyonluğu yaşadı.

Avrupa'da parlak bir kariyere sahip olan Angel McCoughtry, 2009-2010 sezonunda Slovakya takımı Good Angels Kosice ile ilk ülke dışı deneyimini yaşadı. Bu sezonda kupa ve ligde şampiyonluk sevinci yaşadı. 2010-2011 sezonunda Macar ekibi Sopron'a katılan ABD'li forvet, burada da çifte kupa sevinci yaşadı.

2011-2012 Sezonu'nda Fenerbahçe'ye transfer olan ve burada dört sezon geçiren Angel, Fenerbahçe'de 2 lig şampiyonluğu yaşadı. Galatasarayımızın kazandığığı 2013-2014 Euroleague Women Finali'nde Fenerbahçe kadrosunda yer alan Angel McCoughtry, 2015-16 Sezonu'nda Mersin Büyükşehir Belediye'ye transfer oldu ve takımıyla ligde çeyrek finali gördü.

2016-17 Sezonu'nda Dynamo Kursk'a giden Angel, ilk sezonunda takımıyla Fenerbahçe'yi yenerek Euroleague zaferi elde etti. Dört sezon Dynamo Kursk'ta forma giyen McCoughtry, Galatasarayımızda başarılı basketbol kariyerine devam edecek.

Angel McCoughtry'e Galatasarayımıza hoş geldin diyor, kendisine başarılar diliyoruz.

Az sövmedik zamanında kendisine:)

Umarım iyi katkı verir en azından halihazırda takımdaki herkesten çok daha iyi oyuncu, kaç yaşında olursa olsun.

Büyük sakatlık atlatmasına rağmen hala şu yaşında belli bir kaliteyi barındırıyor. Courtney'in gidişi belimizi daha da bükecekti, bundan dolayı yapılması gerekiyordu. Bu sene ki performansına da göre seneye bile düşünülebilir hatta. Hayırlı olsun.

Angel McCoughtry takıma elinden gelen katkıyı vermeye çalışacağını dile getirerek, “Şu an önemli olan tek şey takımımla ilk defa oynayacağım maçı kazanmamız. Ben de elimden geldiğince katkıda bulunmak istiyorum. Basketboldan biraz uzak kaldığım bir durum söz konusu oldu. Kendimle ilgili hiçbir şüphem yok. Görev verilirse elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. “ şeklinde konuştu.

Angel McCoughtry takıma elinden gelen katkıyı vermeye çalışacağını dile getirerek, “Şu an önemli olan tek şey takımımla ilk defa oynayacağım maçı kazanmamız. Ben de elimden geldiğince katkıda bulunmak istiyorum. Basketboldan biraz uzak kaldığım bir durum söz konusu oldu. Kendimle ilgili hiçbir şüphem yok. Görev verilirse elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. “ şeklinde konuştu.

İntikam, intikam istiyor mu yeğen?