Avrupa'dan Basketbol

Re: Avrupa'dan Transfer Haberleri

Bir söylenti daha atacağım ortaya topic karışacak ondan korkuyorum :)

Olimpiakos Luol Deng ve Kelenna Azubuike ile ilgileniyomuş. Ama ...muş işte :)

Kerem SEÇER' Alıntı:
Bir söylenti daha atacağım ortaya topic karışacak ondan korkuyorum :)

Olimpiakos Luol Deng ve Kelenna Azubuike ile ilgileniyomuş. Ama ...muş işte :)

Abi ben bu Olympiakostan herşeyi beklerim artık.Adamlar resmen delirdi.Heralde yakına Carmeloya falanda sulanırlar.. :p

Deng olmaz sanırım da,Avrupalılar'ın yuvaya dönmes içok hoşuma gitti.Normalde de Arda Başkan'la paralel düşünüyorum,Avrupa basketbolu çok daha fazla keyif veriyor bana,üstelik bir de bu tarz oyuncuların gelmesiAvrupa basketbolu için çok büyük artılar tabii ki.Öte yandan beni düşündüren bu trendin nereye kadar devam edeceği.Eğer böyle paralar saçılıp da sonradan bütçeler düşerse çok büyük hayal kırıklığı olur.

Bu trendin sonu NBA gibi sabit takımların bulunduğu ve sabit bir sezonun bulunduğu bir lig olabilir mi acaba?

Geçen sezon bizde Auzubike'yi almaya çalışmıştık ama olmamıştı.

Zaten Avrupa Ligi ikiye ayrılırken böyle bir fikir vardı Kerem. Futbolda da düşünülüyor. İşin kaymağı burada gibi düşünülüyor artık.
Bence olur neden olmasın .Türkiye Ligindeki hangi maç o maçlar kadar zevk verebilirki. Maddi gelir artıcak, ilgi artıcak vs.vs.vs.

Bu sene ben de Avrupa Basketboluna dönmeye çalışıcam bakalım.:)

Daha önce Efes Pilsen formasını giyen son olarak da Zalgiris Kaunas'da yeralan Hırvat oyun kurucu Marko Popovic,Rusya'nın Unics Kazan takımıyla 2 yıllık sözleşme imzaladı. Euroleague'de geçen sezon 11.7 sayı ortalama ile oynayan Popovic, Zalgiris'de forma giydiği 2 yıllık sürede 2 şampiyonluk sevinci yaşamıştı.

Triumph Nenad Kristic ile, Unics Dan Dickau ile ilgileniyormuş.

Şaşırmadım.

Ya gerçekten alacaklar yada isimlerini duyurmak için sadece istemiş görünüyorlar. Sonuçta medyaya düşüyor bu haberler ve Rus takımları en ön planda şu anda Avrupa'da.

Bütün bu haberlerden sonra ben hala Hidayet TÜRKOGLU' na Panathinaikos ya da CSKA Moskova gibi takımların neden teklif vermedigini kendi kendime soruyorum.
2004 yılında Orlando Magic ile 6 senelik anlaşma imzalayan Hido altı yıl için sadece !!! 39 Milyon $ alıyor ve Magic ile 2 senelik anlasması kaldı. (Aynı yıl sözleşme yenileyen Mehmet OKUR ise Utah Jazz ile 6 seneligi 50 milyon $ lık bir anlaşma yapmıştı.)

Yani sonucta Josh CHILDRESS' a 3 yıllıgına 20 milyon $ verebilen bir Olympiakos varsa, onun rakipleri de bu tarz bir teklif verebilirler.

Sporx'e göre yıllık 9 milyon dolardan 2 yıllığına Triumph ile anlaşmış Kristic. İlgileniyor demiştim daha önce ama gördüğüm fiyat karşısında ağzım açık kalmış durumda. Bu paraya ilk 5'e Avrupa'da derece yapacak takım kurarsın be. :?

Belçikalı pivot Tomas Van Den Spiegel, kariyerine artık İspanya'da devam edecek. 2.14 boyunda ve 30 yaşındaki pivot, Pamesa Valencia ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Dikoudis Pamesa Valencia'da!
demos_dikoudis.jpg

Pamesa Valencia, Rafa Martinez ve Florent Pietrus'un ardından şimdi de eski oyuncusu Demos Dikoudis 'i transfer etti.

1+1 yıllık sözleşmeye imza attığı öğrenilen Dikoudis, geçen sezon Yunanistan'da Panathinaikos forması giymiş ve Euroleague'de çıktığı 20 maçta 6.0 sayı ve 2.5 ribaund ortalamalarını yakalamıştı.