Avrupa'dan Basketbol

Ergin Ataman'ın Josh Shipp'in sakatlığının üstüne yatan 2011-2012 Beşiktaş'ı, Ufuk Sarıca'nın oyun kurucuyu bir türlü bulamadığı 2016-2017 Beşiktaş'ı değil de; Ergin Ataman'ın 2007-2008'deki Beşiktaş'ından bu yana izlediğim en iyi Beşiktaş takımı. Finallere baya, doğrudan aday duruyorlar.

Ergin Ataman'ın Josh Shipp'in sakatlığının üstüne yatan 2011-2012 Beşiktaş'ı, Ufuk Sarıca'nın oyun kurucuyu bir türlü bulamadığı 2016-2017 Beşiktaş'ı değil de; Ergin Ataman'ın 2007-2008'deki Beşiktaş'ından bu yana izlediğim en iyi Beşiktaş takımı. Finallere baya, doğrudan aday duruyorlar.
Kaliteli bir guard ile şampiyonluk hiçte uzak değil. Kyle Allman tam aradıkları adam bence. Muhtemelen bir hamle yapacaklardır.

Manisa, Porto'yu 75-66 yendi ve gruptan lider çıktı. tebrikler memleketim.

ilk yarı Porto'ya aman vermedik ama ikinci yarı Porto epey iyiydi. ilk yarıdaki oyunumuzun verdiği kredi ile kazandık desek yeridir.

Panathinaikos Beşiktaş'ı Akatlar'da son periyottaki geri dönüş ve garip bir maç sonunun ardından 80-79 yendi. Kadınlar Eurocup'ta son 32 baya renkleniyor kanısındayım. :)

Eurocup Women maçında Bjk-Pana maçının son bölümünü izledim.Tribünden birisi alakasız alakasız bağırıp duruyor.Ribaund esnasında faul çalınıyor.Tribünden birisi 2 dakika boyunca ''hooppp,aloooo kasti faulll,hopppp'' şeklinde sürekli bağırıyor.Sadece 1 pozisyonda değil,her pozisyonda alakasız bağırıp duruyor.Ne basketbolu biliyor ne de yabancı hakeme Türkçe seslenmeyeceğini.

Böyle insanların seslerinin duyulmaması için herkes maça gidebiliyorsa gitmeli.

Eurocup Women maçında Bjk-Pana maçının son bölümünü izledim.Tribünden birisi alakasız alakasız bağırıp duruyor.Ribaund esnasında faul çalınıyor.Tribünden birisi 2 dakika boyunca ''hooppp,aloooo kasti faulll,hopppp'' şeklinde sürekli bağırıyor.Sadece 1 pozisyonda değil,her pozisyonda alakasız bağırıp duruyor.Ne basketbolu biliyor ne de yabancı hakeme Türkçe seslenmeyeceğini.

Böyle insanların seslerinin duyulmaması için herkes maça gidebiliyorsa gitmeli.
Yanlış hatırlamıyorsam engelli bir arkadaş vardı bjk tribününde geçmişte de vardı o ve genelde bağırıp çağırıyor o şekilde tabi ki şimdiki de oysa.

Yanlış hatırlamıyorsam engelli bir arkadaş vardı bjk tribününde geçmişte de vardı o ve genelde bağırıp çağırıyor o şekilde tabi ki şimdiki de oysa.

Gaziantep basketbol takımınında maçlarında sürekli bağıran engelli birisi oluyordu bir dönem.Engellilere saygım sonsuz.

TKBL maçlarındada özellikle her maç hakemi baskı altına almak için bir grup oluyor,çok alakasız tavır takınıp kendi takımına zarar verecek şekilde maçı germeye çalışıyorlar.Öyle sanarak tepki verdim ben.

Angel Delgado'nun airball serbest atış atmasına alıştık.Fakat öyle bir kaçırıyor ki artık insanın yüzü kızarır.Serbest atış denemesi nasıl ayağının önüne düşüyor ya.Sert bir şekilde yolla potaya değsin kaçsın ona bile razı insanlar.

Bu kadar olmaz harbiden.

Delgado'nun özellikle ilk serbest atışı güzelinden 20 yıl sonra dahi youtube videoları üzerinden hatırlanabilir. Öylesine fecaat, öylesine imza bir serbest atış oldu.

Beşiktaş'ın ligde ve Eurocup'ta atlaması gereken son bir eşik var. Allman transferinin ardından eşiği atlamaları da; olumsuz ihtimalde yumuşamaları da hayli olası.

Özgün bularak keyifle izleyecek olmakla birlikte TRT Spor Yıldız'ın Gran Canaria-Aris maçını ne sebeple yayın akışına aldığını anlayabilmiş değilim. :)