Ayberk Olmaz

Potansiyelli oyuncu yav. Şutu var, atletizmi yüksek, hem 4, hem de 5 oynayabiliyor. İlk senesi bence de hayal kırıklığıydı da böyle potansiyeli 1 senede harcayıp silbaştan yapmak kısa vadede tartışılır, orta ve uzun vadede tartışılmaz şekilde kötü iş olur bence. En büyük eksiği psikolojik olarak bu seviyelerde sıyrılamaması. Onu biraz becerirse sonraki sene istesek de elimizde tutamayacağımız bir oyuncu haline gelir.

Mustafa Cengiz Ayberk Olmaz diye birini tanıyor mu acaba ? Mustafa Cengiz ile ne alakası var. Ha bu Ayberk Olmaz ile devam etme kararı alan yöneticiyi / görevlileri seçtiği için suçlayabilirsin ona saygı duyarım.

Parkeye adımını attığı her an bizim felaketimiz oluyor. Parasızlıktan kendisine mahkum olduğumuzu düşündüğüm her an küfürlerimi ona değil Mustafa Cengiz ve yönetimine yöneltiyorum.

Parkeye adımını attığı her an bizim felaketimiz oluyor. Parasızlıktan kendisine mahkum olduğumuzu düşündüğüm her an küfürlerimi ona değil Mustafa Cengiz ve yönetimine yöneltiyorum.

Yani Erdal ne demeye çalıştığını anlamış değilim. Hepimiz yonetimin biletini kestik de Ayberkle Mustafa Cengiz'in ne alakası var anlamış değilim.

Anlatmaya çalıştığım basit Furkan. Bu takımın bütçesi 1,5 Milyon Dolar'dan fazla olsa Ayberk ilk felaket sezonundan sonra bizimle 2 sezon daha devam edebilir miydi? Edemezdi tabiki. Yerine Berk Demir, Berkan Durmaz, Metecan Birsen ya da en kötü Metin Türen (kendisi de 2 sezondur kötü durumda) gelirdi.

Bu takım son 3 sezondur 15 yılın en düşük bütçeleriyle kuruluyor. Ve yönetimin bu durumu düzeltmeye çalışmadığı gibi her sezon bir önceki sezondan daha da düşürüyor bütçeyi. Ayberk'in olanca yetersizliğiyle takımda kalmasının bir numaralı nedeni yönetimdir. Çünkü ne altyapımızda oynayabilecek seviyede oyuncu var ne de eli yüzü düzgün yerli oyuncuları takıma kazandırabilecek bütçemiz var.

Son düzenleme:
Ayberkin takımda kalmasının birinci sebebi hoca onu baştan anlaşalım. Çok büyük katkı vermeyecek de olsa piyasada en azından mücadele edecek oyuncular vardı. Sana hep söylüyorum ütopik konuşuyorsun sana gerekçeyi anlamamıza rağmen dinlemiyorsun. Berkani Fenerbahçe alamamış sen nasil alacaksın?

Ayberk'in aldığı paraya saydığım oyuncular gelmezse ve altyapından da oynatabileceğin biri çıkmazsa Ayberk'le 400-500 TL gibi bir paraya devam etmek zorunda kalıyorsun. Sorun da orada başlıyor. Galatasaray'da oynayabilecek yedek yerli 4 numara için en az 1.2 - 1.3 Milyon TL verilmesi gerekiyor ama bu bütçeyle onu verirsen yabancı oyunculara ayıracağın para düşüyor. Bütçemiz 1.5 Milyon Dolar yerine çok değil 3.5 Milyon dolar olsa bu duruma düşmezsin. Berkan'ı bonservisiyle almasan bile Berk Demir'i alırsın ya da Metecan'ı alırsın.

Yönetim bu takıma para vermezse, sponsor bulmazsa ve bütçen artmazsa Ayberk'e muhtaçsın çünkü maddi şartlar seni bu noktaya itiyor.

Abicim Fenerbahçe bile Berkay Candan'la oynuyor. Bunlarda akıl yok da bizde mi var? Berkin aldığın paradan haberin yok Berk gelsin metin gelsin oldu 10 milyon TL'yi yerli oyuncuya bağlayalım. Ayberk'e muhtaç falan değilsin. Sen Ayberkle Caneri tutmadan 700-800 bin TL yer açılıyor. Tutmayın dedik anlamadılar ne diyeyim daha.

Olmayacağı bu kadar belli bir adama verilen 3.şans, hiç yönetimlik falan bir durum yok kendisiyle alakalı, apaçık şekilde Ertuğrul Hoca anlamsız bir şekilde güveniyor kendisine. Hadi geçen sezon uzun rotasyonunun 5.parçasıydı ama Motum'un direkt yedeği olması kararı skandal.

Abicim Fenerbahçe bile Berkay Candan'la oynuyor. Bunlarda akıl yok da bizde mi var? Berkin aldığın paradan haberin yok Berk gelsin metin gelsin oldu 10 milyon TL'yi yerli oyuncuya bağlayalım. Ayberk'e muhtaç falan değilsin. Sen Ayberkle Caneri tutmadan 700-800 bin TL yer açılıyor. Tutmayın dedik anlamadılar ne diyeyim daha.

Piyasaları bilmediğimden soruyorum Furkan, 700-800 bin tl için bu 2 adamı göndersek yerine getirebileceğimiz daha güvenilir bir yerli-yabancı 3-4 bulabilir miyiz?

Piyasaları bilmediğimden soruyorum Furkan, 700-800 bin tl için bu 2 adamı göndersek yerine getirebileceğimiz daha güvenilir bir yerli-yabancı 3-4 bulabilir miyiz?

Abi metin 1.2 ile açtı 1e imzalardı. Alex RJ epey ucuza geldiği için bütçede boşluk vardı. Hani hiçbir şey yapamıyorsan Mert Celep dedik çocuk en azından mücadele ediyor. Bu herif yanından geçen topa bakmıyor bile.

Abi metin 1.2 ile açtı 1e imzalardı. Alex RJ epey ucuza geldiği için bütçede boşluk vardı. Hani hiçbir şey yapamıyorsan Mert Celep dedik çocuk en azından mücadele ediyor. Bu herif yanından geçen topa bakmıyor bile.

Yok haklısın bayağı umutsuz oyuncu merak ettim bu 2'sini göndersek birini kapabilir miydik diye. Metin bence 1'e düşmezdi, düşse de bu yönetim aradaki 200-250 binlik farkı kapatmazdı ama Mert Celep'i tabii ki tercih ederim bu iki oyuncu yerine. Maalesef zamanında kimin baskısıyla geldiğini bilmediğim Göksenin kontratı elimizi kolumuzu öyle bağladık ki ne eldekileri rahat rahat değiştirebiliyoruz, ne de seviyesi Galatasaray seviyesinde olup olmadığı belli olmayan adamları bile takıma kazandırabiliyoruz. Ayberk biraz parlarsa bu bahsettiğimiz oyunculara yakın katkı verip bir de yarı fiyatına oynatırım diyor hoca heralde bilmiyorum. Bu kadar büyük camia için o kadar ufak ve komik ekonomik nüanslardan bahsediyoruz ki bazı konuları anlamlandırmak da güç oluyor.

Bı de o tarafı var adam takımın en çok para kazanan oyuncusu sahada ne yaptığı belli değil. Metin yanılmıyorsam Bursa ile 1in altında imzaladi. O önce Avrupa'ya baktığı için tr'ye kapıyı yüksekten açtı. Celep de Ayberk kadar belki ondan az alıyordur muhtemelen.

Ege'nin dün maçta iyi oynamış gibi gözükmesinin sebebi takımın içler acısı halde olduğudur. Fethiye'ye yenilen takıma Ege'de oynar, Caner'i karşı takıma verin en az 10 sayısı var bize karşı. Durum vahim.