Aykut Erçetin

Ah be Aykut keşke bugün sahaya hiç çıkmasaydın,maç önemli değil...Önemli olan biz şimdi sana nasıl güveneceğiz gelecek sezon için...Ah be Aykut...

Şu 8 senelik kariyerinde ismi Aykutin Erçetinho olsa şu an arkasından odunla kovalayıp göndermiştik.Morgan ve Leo'ya karşı takındığımız tavıra karşılık "Sizde yabancı hayranlığı var!" diyen arkadaşlarımız neden biraz kendilerine bakıp "Bizde yerli oyuncu hayranlığı var!" demiyor?

Kalecilik gerçekten nankör bir meslek...

Sonda söyleyceğimizi başta söyleyelim ve Aykut'un kaleyi aldığı maçlarda sergilediği performans ''çoğumuzu'' memnun etti ki bunda Leo'nun gösterdiği performansında katkısı büyük kabul etmek gerekir sonuçta kalede 9 metrenin önünde dikilen bir kişiden sağa sola atlayan uçan birisini görünce vaybe kaleciye bak dedirten cinsten bir hafıza yeniliği yaşadık...

Hadi biraz daha abartayım Hayrettin bile geçse kaleye yine heyecanlanırdık :p

Amma velakin önce Sivas'ta 90.dakika da yediği gol ve bugünkü hatalı çıkışı ile bence daima güven bunalımı yaşatacaktır, yetersizdir demiyorum ama kimse hiçbir zaman Aykut'a tam olarak güvenmeyecektir...

İşin özü büyük hedeflere giderken Aykut ile bu kale savunulamaz...

Barış Yavruoğlu' Alıntı:
Her sene değişik yabancı kaleci göreceğime Aykut ve Ufuk'u kale de görmeyi tercih ederim.
Yani neydiği belli olmayan bir kaleciden,en azından ne olduğu belli olan bir Aykut daha iyidir,hatalı goller yiyiyor olabilir Aykut ama Milli takım kalecisi Volkan bazen çok hatalı goller yiyiyor,Çok sevdiğimiz Mondragon'da zaman zaman hatalı goller yerdi yani kalecilerin hatalı goller yemesi çok normal,nasıl ki orta saha oyuncuları hatalı pas atıyorsa,nasıl ki forvet oyuncuları bomboş kaleye golü atamıyorsa buda normaldir.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
[quote="Barış Yavruoğlu":2uej0bco]Her sene değişik yabancı kaleci göreceğime Aykut ve Ufuk'u kale de görmeyi tercih ederim.
Yani neydiği belli olmayan bir kaleciden,en azından ne olduğu belli olan bir Aykut daha iyidir,hatalı goller yiyiyor olabilir Aykut ama Milli takım kalecisi Volkan bazen çok hatalı goller yiyiyor,Çok sevdiğimiz Mondragon'da zaman zaman hatalı goller yerdi yani kalecilerin hatalı goller yemesi çok normal,nasıl ki orta saha oyuncuları hatalı pas atıyorsa,nasıl ki forvet oyuncuları bomboş kaleye golü atamıyorsa buda normaldir.[/quote:2uej0bco]

Bu konuda burda kapanmalıdır.Yalnış hatırlamıyorsam Adnan Polat'ın seneye Aykut ve Ufuk ile yola devam edeceğiz tarzında bir açıklaması olmuştu.

Bayram ve Barış ,

Aykut'un yaptığı hatalar 1 değil 2 değil...

Sizden isteğim ,lütfen şu 2 soruyu kafanızda cevaplayın:
1-Aykut'un bugüne kadar yaptığı hatalar belli iken yinede kendisini sahiplenmeniz sadece yerli bir oyuncu olmasından mı kaynaklanıyor?

2-Bugün yediği 2 golü nasıl açıklayabilirsiniz?

Erdal Avcı' Alıntı:
Bayram ve Barış ,

Aykut'un yaptığı hatalar 1 değil 2 değil.Lütfen 2 soruyu kafanızda cevaplayın:
1-Aykut'un bugüne kadar yaptığı hatalar belli iken yinede kendisini sahiplenmeniz sadece yerli bir oyuncu olmasından mı kaynaklanıyor?

Ben özellikle Veyselden yediği o komik golün açıklamasını nasıl yapacağımızı merak ediyorum :) :) :) :)

Erdal Avcı' Alıntı:
Bayram ve Barış ,

Aykut'un yaptığı hatalar 1 değil 2 değil.Lütfen 2 soruyu kafanızda cevaplayın:

Erdal o zaman öyle bir kaleci almalıyız ki hatalı bir gol yememesi lazım.Sen Aykut'a gerektiği kadar şans verildiğine inanıyor musun ?

Aykut madem kötü bir kaleci o zaman Ufuk niye oynatılmadı hiç ?

Ayrıca sezon'un büyük çoğunluğunu yedek kulübesinde geçir sonra 1-2 maç şans verilsin tesadüf ya bir de hatalı gol yedin mi senden kötüsü olmaz.O zaman bizim Leo'yu asmamız lazımdı.Leo'ya nasıl 30 hafta dayanıldıysa Aykut'a da 1 sezon dayanamaya razıyım.

Tamam diyelim hatalı goller yiyiyor diye aykut'u gönderdik kaleye ufuğu geçirdik oda çok genç ve tecrübesiz muhtemelen onunda hatalı goller yediği zamanlar olacak bu durumda aynı şekilde aykut'a yapılanlar ufuğada yapılacak,bana göre kaleye buffon,cech,akinfeev gidi kalecileri alamadıktan sonra yabancı kaleci alacağımıza ufuk ve aykut'la devam edelim.

Barış ,Ufuk konusunda bende kararsızım.Yani bu kadar zaman Rijkaard Aykut'u kaleci olarak tercih ettiğine göre demek ki kendisi antremanlarda oldukça kötü bir performans gösteriyor ya da daha 1. kaleci olmak için yeterli değil şu anki durumu.

Kaleciyi yabancı düşünmüyorsak Türkiye'de alabileceğimiz en iyi yerli kaleci Serdar Kulbilge.Aykut'la beraber düşünülebilir.Eğer çok iyi bir yabancı kaleci getirilecekse (şahsi fikrim getirilmeli) ozaman durum değişir.Yalnız kendini ispatlamış bir kaleci olmalıdır (Taffarel).

Çünkü yönetim kendi transfer ettiği adam'ı yedek kulübesinde görmek istemez,yönetim derki yabancı kontejanından fedakarlık yaptık gittik yabancı kaleci aldık,yedek oturacaksa ne diye transfer ettik der,taki fenerbahçe maçında yenilen golün yapılacak bir savunması kalmadı yönetim'de leo'nun ipini çekti.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Çünkü yönetim kendi transfer ettiği adam'ı yedek kulübesinde görmek istemez,yönetim derki yabancı kontejanından fedakarlık yaptık gittik yabancı kaleci aldık,yedek oturacaksa ne diye transfer ettik der,taki fenerbahçe maçında yenilen golün yapılacak bir savunması kalmadı yönetim'de leo'nun ipini çekti.

Bayram bende diyorum ki önümüzde De Santics ve Leo örneği var.Bunlara rağmen yeni sezonda yabancı kaleci arayışlarına gireceğimize Aykut ve Ufuk'la devam edelim.

mondragondan sonra kaleyi iyi idare edecek tek isim de sanctisti bana göre ama o da yol aldı :(

benimde son sözüm aykut yetersiz..

hadi iyi geceler.