Başımız Sağ Olsun, Koca Adam´ı Kaybettik...

Koca Adam Dayandı...

noktasına, virgülüne dokunmadan yapıştırıyorum.

Üniversite hayatında insanlar çok şey paylaşır!Gerek son dal sigarasını
gerekse cebindeki son parasını yani kısaca hayatı!
şimdi 6sene boyunca aynı yola baş koyduğumuz arkadaşımız,canımız Anıl'ımız kan kanseri!
ve kemoterapiye cevap vermedi!
son çaremiz ilik nakli ve uyan iliğin bulunması çok zor bir olay!
olabildiğince çok gönüllüye ihtiyacımız var!
Anılımız için ultrAslan ve unifeb sitelerinde açılan topiclerin linki aşağıdadır!
ve 5sene boyunca aynı evde yaşadığı ultrAslan'dan da çoğu kişinin
tanıdığı ev arkadaşı Yalın'ın yazısıda aşağıdadır!

http://www.ultraslan.com/forum/Oku.asp?Konu=16139

http://www.1907unifeb.org/forums/showth ... post839905

http://forum.forzabesiktas.com/viewtopi ... &sk=t&sd=a

Utanmaya sıkılmaya gerek yok bizim canımız,ciğerimiz Anıl Aydın kan kanseri evet bildiğiniz lösemi.. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi?nde yatıyor şu anda.
Bu yazıyı gönderdiğimiz herkese güvenerek, inanarak gönderdik..
Forward koymadık başına okunmadan silinmesin diye.
Bu yazı hangi sebeple nereden ulaştıysa sana bil ki Anıl için ciğeri yanan biri sayesinde ulaştı.
Yollama bu maili 10.000 kişiye 5 gün içerisinde dileğin gerçekleşmesin sadece kan ver yeter, belki de o ilik sende.. Ve kan vermeye gidecek arkadaşlarına,eşine dostuna gönder bu yazıyı.
Ve kan verecek kişilere gönder bu maili, bize silinmiş öğeler değil kan lazım ilik lazım.
VER ŞU İLİĞİ BİZ DE CANIMIZI VERELİM SANA.
Kemoterapi olmadı!!!
Tek çözüm İlik Nakli; elimizde olan süre 60 gün..
Anıl için canımız için iliğinin uyup uymadığını öğrenmek için Kan tahlili yaptırmak isteyenler, ki bu mail size ulaştıysa vermeme gibi bir durumun olacağını düşünmüyoruz çünkü dediğimiz gibi içimizden birilerine gönderdik; sana da ulaştıysa sen de Dayan Koca Adam diyosun aşağıdaki adreslere gidip 10 dk ayırın yeter.

İSTANBUL:
Çapa Tıp Fakültesi
Temel Bilimler Binası
Acil Giriş Kat:2 no:10
Tıbbi Biyoloji Ana Bilim Dalı
ANKARA:
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
İZMİR:
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi

Hakkınızı Helal Edin...

kanımız, canımız. kan vermek kardeşliğimizin şanındandır, görevdir. üzüntünden fazla bir şey yazamayacağım...

Re: Dayan koca adam..

Yanlış bilgilendirme olmasın, herhangi bir sağlık kurumuna gidip ilik nakli için gönüllü olmak istiyorum demen yeterli. Keza bu tip yerlere min. 10 kişilik gruplarla gidilirse kanlar hemen, tek tek gidilirse haftanın belli günleri toplu olarak genel merkezlere yollanıyor..

Yapılan işlemse şu şekilde;

Yaklaşık 10 dakikalık biri işlemle 3 ufak tüp kan alınıyor.
Gerekli incelemeler yapılıyor ve ilik bankasına kaydınız yapılıyor.
Gerekli eşleme sağlandığında size tekrar ulaşılıyor..

Misafir' Alıntı:
Yanlış bilgilendirme olmasın, herhangi bir sağlık kurumuna gidip ilik nakli için gönüllü olmak istiyorum demen yeterli. Keza bu tip yerlere min. 10 kişilik gruplarla gidilirse kanlar hemen, tek tek gidilirse haftanın belli günleri toplu olarak genel merkezlere yollanıyor..

bilgi için teşekkürler

Yüz yüze görüşmesek de uA server´dan tanıdığım ve Yalın´la beraber o deplasman senin bu deplasman benim diye armanın peşinde koşanlardandı Anıl. Böyle haberleri alınca insan üzülüyor ama çaresiz değiliz diyerek umutlanıyoruz...

Bu hayırlı iş için haftasonu da kan vermek mümkün mü acaba? Cumartesi günü sabahın erken saatlerinden itibaren kös kös oturarak maç saatini beklemektense taraftarlık/insanlık görevimizi yerine getirsek nasıl olur?

Anıl..

Yalın kardeşimin yazdığı gibi gerçekten de Koca Adam.. Ağız dolusu gülümseyen, yemek yerken dahi şarkı söyleyen, yüreğinin bam telini Galatasaray 'a bağlamış Dumlupınar Uni 'de tribün koştururken defalarca bir telefonumuzla önce yanımıza gelmiş ardından bizimle deplasmanda omuz - omuza koşturmuş can, ciğer, güzel kardeşimiz..

Uzun yıllar severek yürüttüğüm ultrAslan Bölge Koordinatörlüğü günlerimin en anlamlı hediyelerinden en özel kazanımlarından biri Anıl..

Annesinin telefonda konuşurken size hitabından dilinin - damağının kuruduğunu hissedebiliyor, yüreğinizin sıkıştığı kerpeteni kırmak istiyorsunuz defalarca.. Tanrı annesine kuvvet versin, 280 gün yüreğinin hemen altında taşıdığı evladı gözünün önünde eriyor şimdilerde ve akarsu gibi umudunu yitirmek istemiyor yine de kutsal kadın kocaman yüreğiyle..

Herkese selamı var Anıl 'ın.. Şu durumda bile Galatasaray usunun en güzel kıvrımlarında haberiniz olsun..!

Dünya fani dostlar.. Dünya üç günlük.. Dünya koca bir yalan !

Gerçek olan tek şey dostluklar, sevdalar, gülümsemeler.. Belki de sırf o yüzden keşişlerin mezar taşlarında yaşadıkları yıl değil ömürlerinde attıkları kahkahaların toplamı yazar halen uzakdoğunun bazı köylerinde..

Ağız dolusu gülen koca adam 'ın eli size uzandı şu an.. O ilik aramızdan birinde belki de, kurtaracağınız hayat; genç, pırıl pırıl, adam gibi adam olan birinin hayatı.. Kutsallığı tartılamaz, ölçülemez yapacağınız iyiliğin..

Ha gayret Anıl 'ım.. Sen dayan, yettik gayri !

Kerem

gsbasket kan vermeye gidiyor lafını duymak güzel olurdu...

Misafir' Alıntı:

ilik bankası sadece 3 il de var. ve birinci ağızdan duydum. sadece bu 3 il de kan verilebiliyor belirtilen yerlere. umarım dediğim doğrudur. 2 milyon da bir ihtimalimiz var. kardeşimize ne kadar çok kan o kadar umut.

not: bursa dan istanbul'a gidiyorum yarın kan vermek için. arkadaşlar biraz duyarlı olalım lütfen.

Arkadaşlar bulunduğunuz şehir deki tıp fakültesine gidip yaptırabilirmişsiniz. eğer 10 kişi birden giderseniz, alınan kan hemen bu 3 şehirimize ulaşıyormuş ve ardından test ediliyor. ben bugün Bursa'dan, İstanbul'a gidecektim sırf bu iş için fakat feribotta yer bulamadığım için yarın erkenden gidiyorum. lütfen biraz daha duyarlı olun. sadece kan alınacak hiçbir şey yok başka. lütfen arkadaşlar 10 dakikanınızı almaz. 2 milyonda bir ihtimal diyoruz kardeşimize renktaşları yardım etmezse kim edecek ? hadi n'olur arkadaşlar, kan veren buraya yazsın mümkünse.

bende hemen bu iş gönüllü insanlar bulmaya çalışacagım.. acaba karabükte bir sağlık ocagına vs gidip yada hastaneye bu iş için bi faydam dokunabilir mi..
yani bende kan versem..
hemen bloguma yapıştırıyorum yazıyı.. ve gereken yerlere ulaştırıyorum...

Yarın kan verdikten sonra, artık doktor, hemşire bile birisiyle konuşayım, buraya yazarım. başka şehirlerde nasıl olacağı konusunda.

Bu arada başlığın sabitlenmesi süper olmuş. teşekkürler.

Kaan Can Garip' Alıntı:
Yarın kan verdikten sonra, artık doktor, hemşire bile birisiyle konuşayım, buraya yazarım. başka şehirlerde nasıl olacağı konusunda.

Bu arada başlığın sabitlenmesi süper olmuş. teşekkürler.

Kaan ABİ yaş işinide sor ..