Beko Basketbol Ligi 2009/2010

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Özyer de imzaladı diyelim artık, o aşamada.

Ercü üste çıkıyor böylece, kendi yardımcıları da dağıtılmış bu arada Genç Telekom'a geçmiş biri.

Ercüment Sunter'in pozisyonu "danışman" gibi olacak... Kendisine hangi konuda danışılacak bilemiyorum ama...

Geçtiğimiz haftalarda Murat Özyer'in Telekom'a gitmesini ve kendisini Galatasaray'dan gönderenlere cevabı vermesini temenni ediyordum... Bugünleri de görmek varmış...

Ercüment Sunter, Murat Özyer'e müdahale etmezse ve Telekom bu sezonki bütçeyi Özyer'e de verirse önümüzdeki yıl bir Avrupa kupası kazanabilirler. Ayrıca TBL'ye farklı bir boyut gelir...

Efes Pilsen Igor Rakocevic'i büyük olasılıkla aldı. Çok önemli transfer.

Rakocevic'in yanına iki kaliteli ve otuz yaş altı yabancı daha alırlarsa final-four yapabilirler. Paulius Jankunas'ın adı geçiyor... Efes bu kez Euroleague için akılcı hamleler yapıyor...

Re: 2009 - 2010 Transfer Sezonu

Rakocevic mükemmel transfer.Efes seneye de şampiyon diyebiliriz de bizimkiler neden Asım PARS'ı almazlar neden kafaları basmıyor anlamıyorum.

Burak Barut' Alıntı:
Rakocevic mükemmel transfer.Efes seneye de şampiyon diyebiliriz de bizimkiler neden Asım PARS'ı almazlar neden kafaları basmıyor anlamıyorum.
Bizimkiler öyle şeyler yapıyor ki hala görev'de kaldıkları sürece yaptıkları hiçbirşeyi anlayamayacağız.İnsan'ı basketbol'dan soğutuyorlar.Kızgınlığım kelimelerle anlatabileceğim bir boyutta değil.İleriye gideceğimize geriye gidiyoruz Basketbol'da akıl mantık almıyor.Yönetim Kurulunda Basketbolla İlgilenen Kişiler Kimlerse Onlara Yazıklar Olsun.

Asım alınacak bir adam değil bana göre, şunu çok iyi yapar diyemediğiniz bir adama para bayılmanın da bir anlamı yok hele ki pota altında, hele ki o yaşta ise. Bütün oyuncuların kariyerinin zirve yaptığı Karşıyaka'da neredeyse 40 dakika sahada kalıp, tutturduğu rakamlarla bu yaşta hayal bile edemeyeceği bir fiyata Telekom'a gitti ama ötesi yok işte. Bütün sezon oturdu kenarda, Kandemir çağırdı şimdi de onun yanına geçti.

Yarın Cemal gitse Karşıyaka'ya, Asım'ın yakaladığı rakamları yakalar ucundan kıyısından ama bu iyi olduğunu göstermez. Neyi düşünerek istiyoruz ki Asım Pars'ı ?

Burak Barut' Alıntı:
Bilenler bilir Rakocevic ve Sani Becirovic ikilisinden birini Galatasaray forması altında görmek benim hayalimdi zaten bu sezonki politikadan sonrada daha uzun yıllar hayalden öteye gidemeyecek gibi...

Bir geçen sezon Telekom´da izlediğim Asım Pars´ı gözümün önüne getiriyorum, bir buradaki yorumları... Basketbol konusunda birçok kişiye göre yetersizim diyordum ama ben basketboldan zerre anlamıyormuşum demeye başlamıştım.

Sağ ol be Çağlar...

Neyi düşünüyoruz, madem küçülüyoruz madem Türk pivotlarında ciddi sıkıntılar çekiyoruz.
Asım'dan iyisini bulmamızda mümkün gözükmüyor.
Evet Asım büyük takım oyuncusu olacak kalibreye gelemedi hiç bir zaman.
Ancak unutmamak gerek ki Galatasaray'da büyük takım olacak kalibreye gelemiyor ve küçülecem diye beyanat veriyor.

Asım bu takımda iş yapardı.
Aslına bakarsan Telekom'da da iş yapardı ya Ercü sağolsun...

Burak Barut' Alıntı:
Neyi düşünüyoruz, madem küçülüyoruz madem Türk pivotlarında ciddi sıkıntılar çekiyoruz.
Asım'dan iyisini bulmamızda mümkün gözükmüyor.
Evet Asım büyük takım oyuncusu olacak kalibreye gelemedi hiç bir zaman.
Ancak unutmamak gerek ki Galatasaray'da büyük takım olacak kalibreye gelemiyor ve küçülecem diye beyanat veriyor.

Asım bu takımda iş yapardı.
Aslına bakarsan Telekom'da da iş yapardı ya Ercü sağolsun...
Buraka katılmamak elde değil zaten türk center ihtiyacımız var ermal kaya alamıyoruz bari asımı alsaydık

Burak herkese laf söyleyebilirsin ama Sunter´e laf söylersen bozuşuruz. : )

Madem Asım Pars ile Cemal Nalga üç aşağı beş yukarı aynı seviyede, o halde Asım´a vereceğim parayı Cemal Nalga´ya veririm. En azından Cemal genç bir oyuncu.

Onur Yavuz' Alıntı:
Bir geçen sezon Telekom´da izlediğim Asım Pars´ı gözümün önüne getiriyorum, bir buradaki yorumları... Basketbol konusunda birçok kişiye göre yetersizim diyordum ama ben basketboldan zerre anlamıyormuşum demeye başlamıştım.

Sağ ol be Çağlar...

=)

Anlık performansa göre karar verme konusunda uzman bir milletiz her konuda, ee bunun da sıkıntılarını yaşıyoruz tabii. :)

--

Bütçe küçülmesi yanlış yorumlanıyor bence, evet bütçe küçülüyor ama bu demek değil ki biz Asım Pars'ı hemen kapmalıyız, Umut Yenice'yi tutup getirmeliyiz. Bütçe / verimlilik noktasında daha dikkatli davranmaya yöneltmeli bu karar bizi, daha fazlasına gerek yok.

Can Akın'ı tartışabiliriz mesela, bu doğrultuda iyi bir seçim midir değil midir diyerek. 1 numarada yerli sıkıntısı çekiyorduk, bir şekilde orayı kapatacak bir transfer bu. Yeni gelicek yabancıya iyi bir back-up olacaktır. Hoş Can Akın yabancı gelecek diyor, Mert Uyguç yerli diyor ama dur bakalım.

Yerli uzunlardan Asım ile kıyaslanacak düzeyde Cemal var, hem size hem bölge olarak. Cemal'den daha az bir paraya imza atmaz Asım, yaşı ortada, yapacaklarını da az çok biliyoruz geçmiş yıllardaki tecrübelerimizden. Bu durumda bütçe ne kadar küçülürse küçülsün bize gerekmeyen bir oyuncudur, aksine bütçenin yüksek olduğu takımlar tercih edebilir kendisini tıpkı geçen sene Telekom'da olduğu gibi. Birileri faul problemine girecek de ya da faul problemine girmesin diye çeyrek sonunda kenara alınacak da Asım da iki dakika oynayacak.

Bu arada Cemal ile ciddi şekilde ilgileniyor Karşıyaka.

Ben geldiğinde 3 yıllık imzalamıştı diye hatırlıyorum. Doğruysa, sözleşmesi sona ermiş demektir.

Hatta, Tufan 3 yıllık, Murat da 4 yıllık imzalamıştı diye aklımda kalmış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...