Bir yanlıştan dönelim.

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Bazen okuduklarım beni şaşırtıyor.

Hele Ahmet Cömert ile ilgili yazılanlar daha da şaşırtıcı oluyor. Tamam mesela Ataköy'de otursam bir nebze ama insan peşine düştükten sonra mesafler anlamsız olmaz mı?

Bir kere kaç yıldır Ahmet Cömert'teyiz bilmiyorum ama hasbelkader gittiğim mesela bir Tekel maçında salonda 25 kişi olduğunu görmüştüm. Yani bu da en fazla 3 yıllık geçmişi olan bir hadisedir. Eğer üç yılda o bölge bir Galatasaray'lı göç almadıysa benzer bir takımla sonuç yine değişmez. Evet taraftarı salona çekecek olan takımın başarısıdır.

Ahmet Cömert, Apdi İpekçi ve Ayhan Şahenk'te ki taraftar sayıları arasında belirleyici bir fark hiç bir zaman olmaz.

Taraftarın sahaya etkisi açısından ise en kötüsü Ahmet Cömert'tir. Kaç bizim için kritik maçı orada döndürebildik?

Daha yolun başındayız. Belki son bayan maçından sonra yaşananlar bu konuyu alevlendirdi ama ilk çözüm
değiştirelim olmamalı.

Biz Ayhan Şahenk'te maç kaybettik mi?

Kerem abi Cömerti sahiplendigimiz kadar ne İpekçiyi nede bugüne kadar Şahenki sahiplendik. Kaç maç oldu hala daha salona girince kendimi yabancı hissediyorum. En azından Ahmet Cömerte alışmıştık. Sezon başlarında salon genelde boş oluyordu ama özellikle 2. yarısından sonra müthiş bir destek vardı takıma. Fark yediğimiz Fener maçını kimse unutamaz herhalde. O maçtan sonra oyuncular bile biz bu taraftara çok borçlu kaldık diyorlardı. Bilmiyorum Ayhan Şahenk dolu olduğunda aynı ortamı yaşatabilirmiyiz.

Ayhan Şahenk, Ahmet Cömert, Abdi İpekçi derken göçebe gibi olduk resmen. Aslantepeye bir salon, basketbol,voleybol maçları da futbol macıyla aynı gün ve ondan birkaç saat önce olması çok büyük bir hayal midir?

Bir de ufak not: Ben bu kadar trafik eziyeti yaşadığımı hatırlamıyorum salona giderken. Haftaiçi Ahmet Cömerte de gidiyorduk hemde cuma akşamları ama hiçbir zaman 3 saate salona gitmedim. Ve bir daha da hafta içi maçlarına gitmeyi düşünmüyorum Şahenkte.

Elbette ki uzun vadeli bir çözüm;ama metro Darüşşafaka'ya kaç sene sonra gelecek?Sonuçta gelişen bir bölgeden bahsediyoruz ve akşam saatlerinde 4.Levent'ten sonra minibüse binmek bile neredeyse imkansız.Olabildiğince çabuk bir şekilde bu proje de tamamlanmalı.

Kerem Usluer' Alıntı:

Hele Ahmet Cömert ile ilgili yazılanlar daha da şaşırtıcı oluyor. Tamam mesela Ataköy'de otursam bir nebze ama insan peşine düştükten sonra mesafler anlamsız olmaz mı?

Bir kere kaç yıldır Ahmet Cömert'teyiz bilmiyorum ama hasbelkader gittiğim mesela bir Tekel maçında salonda 25 kişi olduğunu görmüştüm. Yani bu da en fazla 3 yıllık geçmişi olan bir hadisedir. Eğer üç yılda o bölge bir Galatasaray'lı göç almadıysa benzer bir takımla sonuç yine değişmez. Evet taraftarı salona çekecek olan takımın başarısıdır.

Ahmet Cömert, Apdi İpekçi ve Ayhan Şahenk'te ki taraftar sayıları arasında belirleyici bir fark hiç bir zaman olmaz.

Taraftarın sahaya etkisi açısından ise en kötüsü Ahmet Cömert'tir. Kaç bizim için kritik maçı orada döndürebildik?

Daha yolun başındayız. Belki son bayan maçından sonra yaşananlar bu konuyu alevlendirdi ama ilk çözüm
değiştirelim olmamalı.

Abi Ayhan Şahenkde maç kaybetmedik.Ama zaten daha kazanma açısından yüzdeye vurucak kadarda çok maç oynamadık.

Kendi adıma bir şey söyliyim
Bu karışık İstanbul trafiğinde 3-4 saat yol gidemem söz konusu Galatasaray bile olsa +dönüşüde var
Çünkü hayatının tamamen basketbola,futbola yada Galatasaraya endeksleyemez kimse (en azından benim için böyle)
Herkesin kendince bir hayatı var.1 buçuk saatlik bir maç için tüm günümünü eriyip gitmesi söz konusu.
Çoğu taraftarda benim gibi yapıyor.Bunuda anlamak maçlarımızdaki taraftar ortalamasından anlamak son derece mümkün
Şartlar elverişli olsa ben de varım
Ama o salona bir maç gelsem bile hiç bir zaman devamlılığı olmayacak benim için...

Kerem Usluer' Alıntı:

değiştirelim olmamalı.

Artık kaybettk abi... (75-83)

Olmayacak duaya amin diyoruz işte..

ama ne dua.. ne dua.. İpekçi'de fenerbahçe ülker maçında fena mı olur ki full çektirsek 10 bin kişiyle baskı kursak , fena mı olur beşiktaş maçında telekom maçında fullesek.. Avrupa maçlarında o perdeli kısmı doldursak fena mı olur ? Bunu düşünmek için ne yönetici olmaya gerek var ne de başka bir şeye bunu düşünmek için ufak bir miktarda akla sahip olmak yeterlidir kanımca. Olmayacak duaya amin diyoruz allayıp pullandırıyoruz ama olmayacak evet olmayacak maalesef Ayhan Şahenk'te dağlarda ormanda oynamaya devam edeceğiz..

Bu maç Allah´ın dağında oynadığımız ne ilk maç ne de son maç olacak. Yönetim Ayhan Şahenk´i dün mü yumurtladı? Geçen sezon da burada oynayıp takımı ve taraftarı salona alıştırma fikri vardı ancak maddi nedenlerden dolayı ertelendi ve Ahmet Cömert´e dönüldü.

Ayhan Şahenk´in olduğu bölgedeki trafik sorunu da herhalde geçen ay başlamadı. Madem böyle bir sorun yaşanacağı biliniyordu neden yetkililer uyarılmadı? Yoksa metronun maçlar başlayıncaya kadar biteceği mi hesap edildi de yanlış hesap Bağdat´tan döndü?

Salonun değişmeyeceği aşikarken böyle bir girişimde bulunmanın sözlükte karşılığı var da yok...

Re:

Fırat Aydın' Alıntı:
Olmayacak duaya amin diyoruz işte..

ama ne dua.. ne dua.. İpekçi'de fenerbahçe ülker maçında fena mı olur ki full çektirsek 10 bin kişiyle baskı kursak , fena mı olur beşiktaş maçında telekom maçında fullesek.. Avrupa maçlarında o perdeli kısmı doldursak fena mı olur ? Bunu düşünmek için ne yönetici olmaya gerek var ne de başka bir şeye bunu düşünmek için ufak bir miktarda akla sahip olmak yeterlidir kanımca. Olmayacak duaya amin diyoruz allayıp pullandırıyoruz ama olmayacak evet olmayacak maalesef Ayhan Şahenk'te dağlarda ormanda oynamaya devam edeceğiz..

Bu dediğin senaryoları İpekçi de ne zaman yaptık ?

Derbilerde,Avrupa da İpekçiyi dolduran taraftar Ayhan Şahenkide doldurur.

Halil Üner zamanında 50 kişiye oynuyordu bu takım Zeytinburnunda.

20112007_01.jpg

arakadaslar abdi pekcide oynamak için izin almamız gerkemıyo sanırım kimseden. Suan gecmis gun tam hatırlamıyorum hangı program oldgunu vede kımın dedgını ama abdi pekci 7 takımın ortak malıdır bu takımlar arasında galatasarayımızda vardır sanırım diyen kısı dogan hakyemezdi ama net hatırlamıyorum kımın dedgını ama bole 1 konu var aratırılması lazım bence!!!!!

Arkadaşlar bu sene mecburen bu salonda oynayacakmışız sözleşme gereği, A.Şahenk tartışması bize hiç bir şey kazandırmayacak bunu net bir şekilde öğrendik en yetkili isimden.
Konuyu başlatan biri olarak salonun kesinlikle değiştirilemeyecek olmasını öğrenmem beni tatmin etti.
En azından sezon bitene kadar konuyu kapattım kendi adıma ama önümüzdeki sezon için muhakkak bu konuyu enine boyuna tartışıp en doğru şekilde yönetimi etkilemeye çalışmalıyız.
Size birde kötü haber vereyim:Aslantepe'ye şuan için salon düşünülmüyor malesef:( ama biz yılmayacağız her maç pankartımızı götürüp her fırsatta dillendirip o salonu yaptıracağız!

Macı TV den takip ettim de; arkadasların ellerinde tutukları pankartın icerigini bildigim icin Murat Murathanoglu2 nun pankart dan bahsetmesini cok bekledim ama nafile. Iki saniye kamera o tarafa zoom yapsa da , "Galatasaray taraftarları yeni yapılacak stadın yanına bir de spor salonu istiyor. Cok haklılar gerekli v.b. v.b." gibi uc bes kelime konussa fena mı olurdu.

Bildiğiniz gibi 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası Türkiye'de düzenleniyor ve İstanbul, Ankara, Antalya'da yeni salonlar yapılması gündemde. İstanbul'da yapılacak olan salonlardan biri Ülker tarafından yaptırılacak ve F. Ülker'e tahsis edilecek. Ayrıca Ataköy'de uzun yıllardır tamamlanamayan Sinan Erdem Spor Salonu'nun da 2010'a yetiştirilmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra 7-8 bin kişilik bir salon daha yapılabileceğini duymuştum. Sanıyorum Galatasaray yönetimi, yapılması muhtemel bu 7-8 bin seyirci kapasiteli salon projesinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bekliyor. Ve tabii boşa çıkacak bir Abdi İpekçi'de var... Dolayısıyla bunca yeni salon projesi içinde bir de biz salon yapıp boşa para harcamayalım düşüncesi olabilir.

Aslantepe'de yapılacak -hâlâ temeli atılamayan!- stadın yanına ya da yakınına bir de kapalı spor salonu yapılsaydı fevkalade olurdu. Ancak şimdilik pek mümkün görünmüyor.

Bir kere üç salon arasındaki kıyaslama seyirci-taraftar sayısı üzerinden yapılmamalı. Basketbol tribünleri taraftar sayısından ziyade yaptığı etkiyle ön planda olur. Girona maçında da dünkü maçta da dikkat ettim. Şu ana kadarki en iyi tribün etkisi de bu salonda. Bilinçli bir topluluk var. Ataköyde de ipekçide de tribünlede yine bizler vardık ama nedense ayhan şahenkte basketbol adına daha iyi bir ortam var..Bu bilinç sayı arttıkça kaybolmazsa Ayhan Şahenk rakipler için baya bunaltıcı bir yer olur.

Hangi salon bizim için daha iyi bende hala kesin bir yanıtı yok Ayhan Şahenk daha ağır basıyor şuan.. Belki de ipekçideki kabus dolu günler orayı siliyor.. Ataköydeki giriş çıkış rezilliklerini hatırlamak istemiyorum..

Her şeyi bir kenara bırakalım. Yönetim bilet fiyatlarında indirime gitmek zorunda... Bir bilet 15 ytlye satılamaz. Satılmamalı..

Bu arada dünkü maçın devre arasında Sn .Ahmet Dedehayır'a bilet fiyatlarının pahalı olduğunu ilettik.

İnşallah dikkate alınır..