Boston Celtics

Garnett'in sadece 14 dakika oynadığı Utah maçı da dahil oynadığımız 6 maçta 3-3 durumdayız.Özellikle Clippers ve Detroit önünde bomba yenilgiler alarak liderliği Cavs'ın garantilemesi için ellerinden geleni yapıyor bizim oyuncular. :) Garnett ve G.Davis dışında ayakta duran kalan kimse yoktu.3 sayılık atışlarda 2/14 ile facia oynadık zaten.Garnett'in geleceği günle yeniden toparlanacağımızı düşünüyorum.Takımın pota altında lidere ihtiyacı var.Her ne kadar Perkins,Davis,Powe oynarken gayretli olsalar da tecrübeden kaybediyorlar.

Bu arada Detroit ilk galibiyetini aldı bu sezon bize karşı . 3-1 oldu durum ;)

Şampiyon?u Rip Hamilton Yıktı

Son NBA şampiyonu Boston Celtics, TD Banknorth Garden?da konuk ettiği Detroit Pistons?a 95-105 mağlup oldu.

Detroit Pistons?da gecenin yıldızı olan Richard Hamilton ikinci yarıya 18 sayı sığdırırken, Celtics karşısında 25 sayı- 6 ribaund- 9 asistlik performans sergiledi.

6 oyuncunun çift haneli sayılara ulaştığı Pistons?da Tayshaun Prince 15 sayı- 8 ribaund- 3 asist- 3 top çalma, Rasheed Wallace 15 sayı- 6 ribaund, Rodney Stuckey ve Antonio McDyess 10?ar sayı, kenardan gelen Walter Herrmann ise 11 sayı ile mücadele etti.

Bu sezonki 14.yenilgisini elde eden Boston Celtics cephesinde Paul Pierce 26 sayı- 6 ribaund- 3 asist ile takımının en skorer oyuncusu olurken, Glen Davis 18 sayı- 6 ribaund- 3 asist, Kendrick Perkins 12 sayı- 6 ribaund- 2 asist, Ray Allen 10 sayı, benchden gelen Leon Powe ise 11 sayı- 5 ribaund ile oynadı.

Basketbolseverler

Saadet Unal' Alıntı:
Dün gece maalesef Boston yenildi. Tek tesellim Phoneix'in Lakers'ı yenmiş olması. Eminim Taner'de çok sevinmiştir Phoneix'in galibiyetine. :)

Öyle oldu Saadet ama yendi diye sevinmedim , Batı Konferansı'ndaki tuttuğum takım Suns .. Oyun stillerini kendimi bildim bileli her zaman severim , oynadıkları basketbolla maçlarında en zevk veren takım durumundalar zaten . Yenildiğimiz maçlara kulak asmıyorum , çünkü Detroit'i Play-Off'larda eşleşirsek cevabı orada itina ile rahat rahat veririz KG'li kadroyla.. :)

O sözüm hala geçerli.. ;) Neyse daha fazla konu dışına çıkmayalım . Burası Boston. :)

Bu arada takvime bakıyorum ve ayın 4'ünde Nets deplasmanındayız . Daha sonra 6 ve 8'inde sahamızda zorlu Cavs ve Magic maçları var..

Thunder tarafından serbest bırakılan Joe Smith'in bizle veya Cavsla anlaşma durumu varmış.Pota altına iyi bir katkı olur aslında.

Dar rotastona ilaç olsun diye 2 transfer yaptık ama aldığı dakikalar 12'yi bile geçmiyor . Her şey bir tarafa Garnett'in eksikliği bariz bir şekilde hissediliyor . Detroit mağlubiyeti Boston adına bir hüsran . Normal şartlarda şu kadrolar ile Boston'a rakip olamazdı Detroit .

Bu gece Türkiye saatiyle saat 02:30'da Nets deplasmanındayız.Zor geçmeye aday bir maç.Umarım sürpriz bir yenilgi almayacağımız bir maç olur..

Şampiyon, Pierce İle Kazandı

Son şampiyon Boston Celtics, Paul Pierce'ın muhteşem bir performans sergilediği mücadelede New Jersey Nets'i 115-111'lik skorla mağlup etti.

Bu sezonki 48.galibiyetini alan Celtics'de Paul Pierce 31 sayı- 5 asist ile yıldızlaşırken, Rajon Rondo 20 sayı- 5 ribaund- 5 asist, Kendrick Perkins 17 sayı- 13 ribaund ve Ray Allen da 16 sayı- 5 ribaund- 3 asist ile oynadı. Celtics'de kenardan gelen Stephon Marbury, 15 dakikada skor kaydedemezken, 2 ribaund alıp 4 de asist yaptı.

Diğer taraftan New Jersey Nets'de Vince Carter 34 sayı- 4 asist ile takımının en etkili ismi olmasına karşın galibiyet sevinci yaşayamadı. Devin Harris ise 25 sayı- 11 asist ile double double yaparak maçı tamamladı.

Basketbolseverler

Zor geçmesini beklediğim bir maçtı ve öyle de oldu . Daha fazla sürpriz yenilgilere tahammülümüz yok..Marbury ve M.Moore yavaş yavaş takıma alışıyorlar.Stephan'ın eski hali ortada , Mikki ise gazla çalışan bir sistem tabiri caizse. Bu yüzden asıl katkıyı Play-Off'larda bekliyorum onlardan.Şu anda zaman aşamasındalar.. :)

Playofflara kadar tabi takıma daha çok alışıcaklardır.Mikki Moore'dan çok fazla bir şey beklemiyorum doğrusu. :)
Ama Marbury'nin özellikle playoff dönemi takıma önemli katkılar vericeğine inanıyorum.

Bu arada bu gece Clevelandla sahamızda karşılaşıyoruz.Maç yayını yok justin linkleri bulursak yazalım buraya.

Zor bir maç olacak. Son 10 maç 9-1'lik bir performansımız var. 4 maçlık da bir galibiyet serimiz. Boston da son 10 maçta 6 galibiyet aldı. Doğunun zirvesi için önemli bir maç...

Çok iyi maç olacağı kesin. Neden böyle büyük bir maç yayınlamıyor anlamak zor. Neyse önemli olan kazanmamız umarım kazanacağız başarılar şimdiden.

Kazanmamız gerekiyor.Cavs 12 mağlubiyette bizsek 14 mağlubiyetteyiz Doğu birinciliği açısından önemli bir maç.Keşke yayın olsaydı çünkü hepsinden önemlisi çok zevkli bir maç olacağı kesin.

KG Koşulara Başladı..

Boston Celtics'in forvet oyuncusu Kevin Garnett koşulara başladı ama sağ dizindeki sorun nedeniyle en az 1 hafta daha oynayamayacak.
Celtics koçu Doc Rivers raporunda 19 Şubat'taki Utah maçından beri Garnett'in ilk defa koşulara başladığını belirtti.
Garnett Utah'a 90-85 kaybettikleri maçın ilk yarısındaki alley-oop'tan sonra sakatlanmıştı.
Celtics Garnett'siz dönemde 4-2 oranını yakaladı ve bu gece Doğu Konferansı'nın lideri Cleveland Cavaliers'la oynayacaklar.

act_kevin_garnett.jpg

Kaynak : nba.com

Bu arada özellikle Pierce son maçlarda Garnett yokluğunda 41.5 dakika ortalama ile oynuyor ve D.Rivers son demeçlerinde de Pierce'ın dinlendirilme vaktinin geldiğini söylüyordu..

Maça gelince Boston kazanırsa zirvede bende varım diyecek , Cavs kazanırsa arayı biraz daha açmış olacak.İki takıma da başarılar.Hakeden kazanır umarım..

Maçı 105-94 kazandık.
Paul Pierce; 29 sy,4 r,9 as.
Ray Allen; 17 sy.
Rajon Rondo; 6 sy, 10 as.
Kenardan gelen Leon Powe; 20 sy, 11 r.

Öne çıkan isimler bunlar.Ayrıca Marburyde 15 dakikada 2 sayı 3 asistle oynamış.

Güzel bir galibiyet oldu.Cavsla sezonun son maçına kadar doğu 1.liği için sıkı bir şekilde kapışacağız gibi duruyor.

Rekabet yeniden ateşlenecektir bu galibiyetle.Ayrıca iyi de moral olacaktır oyunculara.Pierce son dönemlerde çok iyi oynuyordu ve bu maçta yine ön plana çıkan işim oldu.Keza Powe da bu aralar iyi bir ivme kazandırdı takıma.

celticshaber1.widec.jpg