BSL 10. Hafta | Anadolu Efes 104-80 Galatasaray Doğa Sigorta

Galatasaray büyük takım olsa bütçesi bu olmaz. Galatasaray büyük takımsa bile yöneticilerin seviyesi bu olunca yapacak bir sey olmuyor. Kim gelsin muhabbetinden haz etmem ama paraların ödenme düzeneğinde hiçbir yabancı koç başarılı olamaz ki önümüzde Ivanovic örneği var. Yani Ertuğrul hoca gitse oturup ağlamam ama koç değişiminin Galatasaray'a bir şey kazandirabileceğini düşünmüyorum.
Koçtan önce yönetim değişmeli o ayrı konu da. Koç değişikliği de bence fayda sağlar. Ben başında Oktay Mahmutinin olduğu bir Galatasaray’dan daha çok keyif alıyorum ama onu da en son yarım sezon kullanıp attılar. Orhun enenin de yine Ertuğrul Erdoğan’dan daha keyifli bir basketbol izleteceğini düşünüyorum. Birçok yabancı yetenekli Koç da mevcut koçtan daha iyi bir iş çıkarır. Bu yönetim koçu filan değiştirmez çünkü küçük ve sorunsuz bir şube istiyorlar. Gerisi de umurlarında değil.

Açık söyleyeyim para koyacak bir şube yöneticisi ya da Galatasaraylı zenginleri de bu işe sokacak birileri yok ne yazık ki en azından takımın borç yükü bitti gibi. maaşlar düzenli olmasa da ödeniyor. Taraftarımız şunu anlasın para yok. Bu yönetim gidip yerine yeni yönetim gelse de yok. Çadır store'un yerine yapılan binayı Galatasaray Huzur Evi yapalım diye kafadan medet beklemeyin.

Koçtan önce yönetim değişmeli o ayrı konu da. Koç değişikliği de bence fayda sağlar. Ben başında Oktay Mahmutinin olduğu bir Galatasaray’dan daha çok keyif alıyorum ama onu da en son yarım sezon kullanıp attılar. Orhun enenin de yine Ertuğrul Erdoğan’dan daha keyifli bir basketbol izleteceğini düşünüyorum. Birçok yabancı yetenekli Koç da mevcut koçtan daha iyi bir iş çıkarır. Bu yönetim koçu filan değiştirmez çünkü küçük ve sorunsuz bir şube istiyorlar. Gerisi de umurlarında değil.

Oktay Hoca'yı severim ama geçmiş deneyimlerine dayandırarak son Karşıyaka hadisesi de dahil olmak üzere basketbol heyecanının çok da yüksek olmadığını düşünüyorum. Ek olarak böyle bir yönetimle de bir daha çalışmaz. Orhun Ene'yi de çok begenmiyorum.

Oktay Hoca'yı severim ama geçmiş deneyimlerine dayandırarak son Karşıyaka hadisesi de dahil olmak üzere basketbol heyecanının çok da yüksek olmadığını düşünüyorum. Ek olarak böyle bir yönetimle de bir daha çalışmaz. Orhun Ene'yi de çok begenmiyorum.
Karşıyaka konusunda durum ne bilmiyorum ama o dönem okuduğum kadarıyla Karşıyaka taraftarı Mahmuti pahalı antrenör onunla çalışmak yerine futbola para harcayalım gibi bir yaklaşım içerisindeydi diye hatırlıyorum ve sonra da isimli biri gelecekse Ufuk Sarıca gelsin gibi bir tavır koyduklarını hatırlıyorum.

karşıyaka o nokta da çok güzel bir hamle yaptı.. tutup da paraları mahmudi ye bayılacağına oyunculara bayıldı.. kendisini sürekli geliştiren ve karşıyaka yı seven ufuk hoca yı da daha makul ücrete de aldılar. yürüyüp gidiyorlar.. mahmudi iyi bir koç olabilir ama istediği ücret kalitesinin çok çok üzerinde.

karşıyaka o nokta da çok güzel bir hamle yaptı.. tutup da paraları mahmudi ye bayılacağına oyunculara bayıldı.. kendisini sürekli geliştiren ve karşıyaka yı seven ufuk hoca yı da daha makul ücrete de aldılar. yürüyüp gidiyorlar.. mahmudi iyi bir koç olabilir ama istediği ücret kalitesinin çok çok üzerinde.
Mahmutinin kalitesini de beğenirim o ayrı konu da ücret tam olarak kaliteye göre alınmıyor çünkü kalite göreceli bir kavram. Mahmutinin menajeri karşına geldiğinde bu adam Oktay mahmuti diyor 4 tane lig şampiyonluğu var üst üste defalarca Euroleague’de koçluk yapmış italyada vs çalışmış diyor ücret de buna göre oluşuyor :) yakın geçmiş başarıları da ücreti etkileyen değişkenlerden biri zaten fiyatı bir parça düşüyorsa yakın dönem başarı anlamda problemli olduğu için düşüyor.

bir tek Ergin istisna olabilir o da ciddi Galatasaraylı mahmutiden sonra ondan daha düşük ücrete çalışmıştı ama şampiyon olunca da zam istemişti. Yine de boşta olsa Galatasaray’da çalışmak anlamında ücreti çok problem edeceğini sanmıyorum. Ama ne kadar Galatasaraylı olursa olsun Efes’le başarılı oldukça gelmez mesela ama boşta olursa Fatih terim gibi her zaman Galatasaray koçluğuna aday olacaktır.Zamanında çok eleştirdim haklıydım da ama bu kulüpte beş sezon çalıştı bu ciddi bir olay.

özetle her şeyin bir fiyatı var Oktay mahmuti ile Ertuğrul Erdoğan’ı aynı paraya çalıştıramazsın. Burada önemli olan değer ile fiyatın örtüşmesi ve ortaya verimli bir birliktelik çıkması

Efese yenilmiş ve böyle yenilmiş olmamız ne yazık ki üzücü olsa da normal :/ Adamlar cidden farklı bir seviyedeler, Euroleague maçlarında bile deplasmanda ter atar gibi 20-30'a yatırıyolar önüne geleni.