BSL 13.Hafta | Galatasaray 74-86 Pınar Karşıyaka

Tarih:19.12.2010
Saat:17.30
Salon:Sinan Erdem Spor Salonu
Yayın:Tivibuspor 2

Ligte kötü günler geçiren takımımız ligin 13.haftasında ligin güçlü takımlarından Pınar Karşıyaka'yı evinde konuk ediyor.

Takımımız ligte ki son 2 maçını kaybetti ve savunmada sıkıntı yaşamaya devam ediyor.

Rakibimiz Pınar Karşıyaka ise oynadığı son 4 maçı kazandı ve formdalar. Rakibimizde Tony Taylor, Sek Henry, John Kennedy, Amath M'baye, Raymar Morgan ve Metecan Birsen ön plana çıkan oyuncular.

Takımımıza bu zorlu karşılaşmada başarılar diliyoruz...

Bi zamanlar okuldan koşa koşa gelirdim, kızlarla başka güne buluşma ayarlardım... Sebebi Galatasaray’ın eurolig maçını kaçırmamak içindi...Akşam Arroyo ne yapar ya da Bonsu neler yapacak, Pleiss Tyus ikilisi vs... İçimde anlamsız bi heyecan ve sevinç olurdu 3-5 sene öncesine kadar... Şimdi ergenler gelip yazıyor burası GS forumu git Efes’i başka yerde izle diye.

Bi zamanlar okuldan koşa koşa gelirdim, kızlarla başka güne buluşma ayarlardım... Sebebi Galatasaray’ın eurolig maçını kaçırmamak içindi...Akşam Arroyo ne yapar ya da Bonsu neler yapacak, Pleiss Tyus ikilisi vs... İçimde anlamsız bi heyecan ve sevinç olurdu 3-5 sene öncesine kadar... Şimdi ergenler gelip yazıyor burası GS forumu git Efes’i başka yerde izle diye.
Ergen lafını sana iade ediyorum. Forumun 12.5 Yıllık üyesiyim. 2009-2012 ve 2018-2020 döneminde takımın gidebileceğim her maçına gittim(2012 Mayıs'ından 2017 Ekim'ine kadar tek maça gitmedim. Takımı boykot ettim. Hiçbir şekilde desteklemedim). Üniversitemi uzattım. Zamanımı harcardım. Buluşmalara ve etkinliklere katıldım. Forumda yazmadığım maç ve oyuncu kalmadı. İstanbul dışına deplasman maçlarına gitseydim madalya takılacak taraftar olurdum.

Eğer heyecanımız öldüyse eğer içinizden Galatasaray Basketbol takımını takip etmek gelmiyorsa forumda yazmanızın bir anlamı yok. Heyecanınız geldiğinizde tekrar gelirsiniz. Ergin Ataman'ın son 2 sezonunda 5 Milyon Dolar'ın üstünde borç bırakıp, enkazı üstümüze yıkıp gitmesi ve 3 yıllık Mustafa Cengiz döneminde başkanın ve yönetim kurulunun basketbol düşmanı bir tavırla takımımızı yönetmeleri nedeniyle bu hale geldik. Başka bir yönetim ve başka bir koçla tekrar Euroleague'de oynayacağımıza inanıyorum.

Göksenin ve Barış'ı benchin en derinliklerine itebilirsek maçı kazanabiliriz. Amath M'Baye'yi Motum'la değil Tyus - Williams ikilisinden biriyle savunmak daha akıllıca olur. Motum, Jeffrey Morgan karşısında fiziken zorlanmaz ama M'Baye karşısında yavaş ve tepkisiz kalabilir.

Oyun sisteminde geceyle gündüz kadar değişim bekliyorum. Onu göremediğimiz tüm maçlar boşa kürek zaten. Kimse Ömer hocadan şampiyonluk, play-off filan beklemiyor, şu kadarını yapabilecek cesareti de gösteremiyorsa Efe Güven gibi 3. ligden filan potansiyelli, bu kadarını takıma katabilecek 35 yaş altı bir hocaya yönelelim. Çabalayıp kaybetmek başka bir şeydir ama sürekli aynı hataları yapıp doğru sonuç beklemek yetersizlikle eşdeğerdir.

Ergen lafını sana iade ediyorum. Forumun 12.5 Yıllık üyesiyim. 2009-2012 ve 2018-2020 döneminde takımın gidebileceğim her maçına gittim(2012 Mayıs'ından 2017 Ekim'ine kadar tek maça gitmedim. Takımı boykot ettim. Hiçbir şekilde desteklemedim). Üniversitemi uzattım. Zamanımı harcardım. Buluşmalara ve etkinliklere katıldım. Forumda yazmadığım maç ve oyuncu kalmadı. İstanbul dışına deplasman maçlarına gitseydim madalya takılacak taraftar olurdum.

Eğer heyecanımız öldüyse eğer içinizden Galatasaray Basketbol takımını takip etmek gelmiyorsa forumda yazmanızın bir anlamı yok. Heyecanınız geldiğinizde tekrar gelirsiniz. Ergin Ataman'ın son 2 sezonunda 5 Milyon Dolar'ın üstünde borç bırakıp, enkazı üstümüze yıkıp gitmesi ve 3 yıllık Mustafa Cengiz döneminde başkanın ve yönetim kurulunun basketbol düşmanı bir tavırla takımımızı yönetmeleri nedeniyle bu hale geldik. Başka bir yönetim ve başka bir koçla tekrar Euroleague'de oynayacağımıza inanıyorum.

Göksenin ve Barış'ı benchin en derinliklerine itebilirsek maçı kazanabiliriz. Amath M'Baye'yi Motum'la değil Tyus - Williams ikilisinden biriyle savunmak daha akıllıca olur. Motum, Jeffrey Morgan karşısında fiziken zorlanmaz ama M'Baye karşısında yavaş ve tepkisiz kalabilir.

Sanırım Ataman yöneticilere oyuncuların maaşını ödemeyin demiş. Yoksa başka türlü Ataman'ın borç bırakması açıklanamaz. Bugün sezon ortasında Euroleague'den BCL'ye bir sürü takım transfer yapıyor, verim alamadıklarını gönderiyor. Ama yönetimin, oyuncuların paralarını ödeyememe basiretsizliğini coacha bağlayan senin gibi zihniyetler olduğu sürece bu takıma 2 milyon dolar bütçe fazla bile.

Ne hikmettir ki takımın en başarılı dönemleri senin salonlardan uzak kaldığın dönem olmuş. Umarım en kısa sürede yine seni salonlardan uzak tutacak dönemlere geliriz

Büyük emek, büyük çaba, Zach Henry'nin 3 son saniye üçlüğü ve sayısız hücum ribaundu. Yarı sahada hiçbir şey üretemediğimiz için 3 periyotta 50 sayıyı zor bulduk, hakkı 5-6 sayı fark olan maçta hücum ribaunduna rakibi doyurduğumuz için 15 sayı gerideyiz. Bu takıma gereken lider bir point guard ve ribaund alabilen bir 4 numara. Biz ikisini de alamayacağımız ve seneye de aynı kafada gideceğimiz için bu sene küme düşmemiz evla olur gibi görünüyor.

Olayi Ergin Hocaya Baglamak garip olmus.

Ergin Hocanin Takima gelme sartlari vede kalma sartlari belli idi buna gore imza atildi.

Hoca son sene bedavaya 1 sene daha kalirim dedi.

Gecmise donuceksek.Mahmuti tek bir menejer sirketi ile calisip çer còp oyuncularida aldi.

MuratÖzyer. 3 senede 21milyon dolar yedi .Hersene farkli takim kurdu vs vs vs

Ergin Hoca takimdan ayrilali 3 seneyi gecti.Baskan ve yonetim vaadlerini yerine getirmeyip takimi basi bos birakmis.

Albayrak efendi dun aksamki maglubiyetten sonra yine sırra kadem basti.

Baskan Trafik kamerasi gorse konusuyor ici bos

Yusuf gunayin derdi baskanlik.

Evet benimde heycanim yok macin 4periyodunu actim sonuna kadar izledim.

Yenilirsin kaybedersin dersinki bu cocukdan adam olur bu takimdan bir bok olmaz.

Biz takimdan vazgecmedik .Yonetim takimdan vazgecmis oyle olmasa anlastigin hocana gitbaska takimla gorus demessin.

Velhasil kelam

YONETIM UYUMA KUME DUSUYORUZ

Yönetim kurulunda durumun ciddiyetinin farkında olan bir yönetici yok sanırım...Bu yönetim tarihe geçecek gibi görünüyor...Vasıfsızlıktan...Acil bir şeyler yapılmalı...Koç yetersizliği tescillendi.İyi bir oyun kurucu ve pivot transferi şartoğlu şart..

Yönetim sahip çıkmazsa malesef küme düşme yolunda ilerliyoruz.Basketbola hobi olarak bakıyorlar dediğimiz Beşiktaş bile kafasında bir planlama ile sezona girdi.Banvitten alabildikleri gençlerin yanına çaylak yabancılar eklediler.Baktılar ilk 6 hafta işler çok kötü gidiyor hemen müdahale ettiler,transferler ve koç değişikliği ile.Hobi dediğim nokta maç kazanıldığında taraftarının tebrik edip,kaybedildiğinde şubeyi kapatın kafasında oluşu.

Herkes iyi kötü takımına sahip çıkmaya çalışıyor,kadınlarda Birevim Elazığ takımında bir yabancı oyuncu ile yollar ayrılıyor,yerine hemen oyuncu alınıp ilk lig maçında ilk 5 başlıyor ya.Biz ise sürekli bütçemiz yok,sponsor desteğimiz yok,kur çok yükseldi,önceki dönemden borçlar var,oyuncu alma düşüncesi içerisindeyiz,takımımız için transfer yapma söylentileri var gibi saçma sapan şeyler ile her zaman geçiştiriliyoruz.

Şu taraftar sizden Ertuğrul hoca yerine koç,Hunter yerine bir oyuncu ve 1 tane 5 numara istedi sadece.Getire getire Tyus'u getirdiniz,iyice eziliyoruz pota altında.Dahada geriye gittik,zaman zaman pivotsuz oynayan,Hunter'ın bilerek zorlama şutlar tercih ettiği,Göksenin'in top kullanma isteği olan,saçma sapan bir takıma dönüştük.

Bu Hamilton nerde arkadaş ? Sene başından beri bi faydalanamadık bu adamdan ? Bir maç oynuyor sonra beş maç yok. En önemli transferlerimizden biriydi sezon başı halbuki. Ertuğrul hocanın sene başındaki Zalgiris kafa karışıklığı nelere mal oluyor bize şuna bakın. Yönetim yok, zaten günleri sayıyorlar bırakmak için, hoca desen o da yok gibi bişey. Buradaki bir avuç taraftar kadar umursayan yok şubeyi. Küme düşme ihtimalini aklımın ucundan geçirmek istemiyorum ama durum kötü ve daha da kötüye gidiyor.

Maç öncesi yaptığım yorumdaki gibi bir beklentim yoktu bu maçta. Bir şeyler yapılmamaya devam edilirse küme düşeceğiz.

Tribünde taraftarın olmaması ve tepki koyamaması çok kötü oluyor.