BSL 20. Hafta | Fenerbahçe Beko 75-80 Galatasaray Doğa Sigorta

.
Ertuğrul Hoca antrenörlük kariyerine 1997'de Galatasaray'da başladı abi.

Fenerde bildiğin koçluk yaptı bu adam. O yüzden fener geçmişi demiştim, bizde çalıştığını kimse hatırlamıyordu. Zaten artık önemi yok, şu an çok saygı duyuyorum hocamıza. Tırnaklarıyla kazandı bu saygıyı, o yüzden her türlü desteğin verilmesi lazım. Şu dünkü galibiyet o kadar büyük bir olay ki zafer sarhoşluğundan belki tam idrak edemiyoruz. Adamlara beş dakika sayı attırmadık. Senden de Zach Auguste'nin en azından bu maçlık hakkını vermeni beklerdim, çok iyi oynadı özellikle ilk yarı.

.

Fenerde bildiğin koçluk yaptı bu adam. O yüzden fener geçmişi demiştim, bizde çalıştığını kimse hatırlamıyordu. Zaten artık önemi yok, şu an çok saygı duyuyorum hocamıza. Tırnaklarıyla kazandı bu saygıyı, o yüzden her türlü desteğin verilmesi lazım. Şu dünkü galibiyet o kadar büyük bir olay ki zafer sarhoşluğundan belki tam idrak edemiyoruz. Adamlara beş dakika sayı attırmadık. Senden de Zach Auguste'nin en azından bu maçlık hakkını vermeni beklerdim, çok iyi oynadı özellikle ilk yarı.

Maçı daha yeni izliyorum:( bittikten sonra ovulecek bir durumu varsa överiz 😂

Maçı izledim. Gerçekten çok enteresan bir takımımız var hala çözebilmiş değilim. Beşiktaş maçında salondaydım oyuncuların garip bir ruh hali vardı. Önündeki topa el sokmayan adamların Ülker Arena gibi bir yerde her topa atlayacak gelme motivasyonu çok garip. Yani bu kadar keskin iniş çıkışlar yaşamanın nedenini gerçekten çözemiyorum. FB'nin her defosuna hücum eden, her şeyi doğru yapan bir takım bir ay önce Beşiktaş deplasmanında her şeyi tamamen nasıl yanlış yapabiliyor anlamakta güçlük çekiyorum bazen.

Zach performans olarak maçın yıldızı diyebilirim ama bence asıl x faktör yine Can olmuş. Roberson ve Harrison'un top getirmede sıkıntı yaşadığı noktada oyunu kontrol etmesi ve ilk yarıda 11 sayıdan öne geçtiğimiz noktanın tartışmasız yıldızı. FB'nin takım durumu hiç önemli değil gerçekten çok iyi bir iş başardık. Yıllık 2-3 milyon euro ödedikleri oyuncuları motive edemiyor olmaları bizim sorunumuz olmamalı. Bu konuda teknik ekibi ve oyuncuları tebrik ederken Fenerbahçe'nin formunu konuşmak bana anlamsız geliyor.

Önümüzde çok kritik 3 maç var. Tofaş, Darüşşafaka ve Karşıyaka. Umarım bu maçları da en iyi şekilde geçerek derbi galibiyetini anlamlandırma şansımız olur. Tekrardan tüm takıma ve teknik ekibe tebrikler.

Hep Zach Auguste savundum, çok haksız eleştirilere rağmen hep elinden geleni yaptı ve çoğu zaman da faydalı oldu. Bugün de maçı getiren adamların başında geldi. Ve yine hep dediğim gibi bu takımın iskeletini korumalıyız. Harrison-Yiğit-Alex-Greg-Auguste bu adamların yanına iyi yabancılarla çok iş yapabiliriz. Hocamız da mutlaka kalmalı. Ben yanıldığımı söylemekten gocunmuyorum, ilk geldiğinde hiç istemedim, nerden buldular bu vasat hocayı hem de fener geçmişi var dedim. Ama iki senedir görüyorum ki elindeki bütçeye göre gayet başarılı. Seneye bütçemizi 5 milyon dolar civarına bile çekebilsek çok daha büyük işler yapar.

Ayrıca katılıyorum futboldan bile büyük bir zaferdir bu. Sonuçta futbolda biz zaten kadro olarak daha kaliteliyiz ama basketbolda öyle bir durum yok.

Bütün oyunculara, koça, yönetime hepsine tebrikler. Bize müthiş bir hafta yaşattılar.

Yüzde yüz katılıyorum. Tai yerine iyi bir oyun kurucu alınırsa ve Aaron,Alex,Greg,Zach,Yiğit korunursa harika işler yapar bu takım ki seneye artık Arapovicin sözleşmesinden çıkmamız lazım onum yerine iyi bir 3 numara bu takımı çok iddialı yapar. Sadece yukarıdaki isimleri tutup Tai ve Marko yerine iyi bir 1-3 numara.

Ben maçı izlemeyecektim. Sonra bir bakayım dedim. Baktım ilk çeyrek, 8 sayı gerideyiz. Neyse, çok değilmiş; belki toparlarız diye düşünüp izlemeye devam ettim. İyi ki izlemişim. :) Son çeyrek Fb 7-8 sayı öndeyken, maçı koparacak şutları buldu ama sokamadı. Biz de fırsatı değerlendirip maça ortak olduk.

Özellikle Greg'in yokluğunda ve Harrison'un havaya giremediği bir ortamda çok önemli bir galibiyet oldu. Emeği geçenleri tebrik ederim. Son bölümde iki koçun oyuncu terichleri maçın kaderini belirledi.