BSL 26. Hafta | Büyükçekmece Basketbol - Galatasaray

Haklısın kardeşim. Ekrem hoca o kadar basketbolu bilmyior ki Pierre denen beyinsize kaldır at 15 saniye kala diye set çizdi. Sen de bayağı iyi takip ediyormuşsun basketbolu bunu düşünebildiğine göre.

Eğer o son oyunu Ekrem hoca çizmediyse durum daha vahim aslında. Demek oyuncular üzerinde hiçbir otoritesi yok ve aldığı molanın, molada söylediklerinin hiçbir önemi yok anlamına geliyor eğer P. Jackson kafasına göre kaldırıp attıysa. Ben iyimser olmaya çalışıyorum belki atışımız girmezse bir şansımız olsun diye bilinçli olarak erken kullandırdığını düşünüyorum. Ekrem hoca kariyerini ortaya koydu bu görevi kabul ederken, ondan başka bu zamanda bu ateşten gömleği kimse giymezdi. O yüzden hocalığına laf ettirmemek için hoca bilinçli olarak öyle oynattı diyorum. Risk aldı ve tutmadı bu kadar.

Eğer o son oyunu Ekrem hoca çizmediyse durum daha vahim aslında. Demek oyuncular üzerinde hiçbir otoritesi yok ve aldığı molanın, molada söylediklerinin hiçbir önemi yok anlamına geliyor eğer P. Jackson kafasına göre kaldırıp attıysa. Ben iyimser olmaya çalışıyorum belki atışımız girmezse bir şansımız olsun diye bilinçli olarak erken kullandırdığını düşünüyorum. Ekrem hoca kariyerini ortaya koydu bu görevi kabul ederken, ondan başka bu zamanda bu ateşten gömleği kimse giymezdi. O yüzden hocalığına laf ettirmemek için hoca bilinçli olarak öyle oynattı diyorum. Risk aldı ve tutmadı bu kadar.
tam olarak söylemeye çalıştığım buydu benimde..

Tamam takım kimyası baştan sorunlu olduğu için savunma yaptırmak ve ribaund sorunu çözmek kolay değil de, ki bir profesyonelin bu konularda da az da olsa bir fark yaratması beklenir, hücumda da parkeye yansıyan herhangi bir organizasyonumuz yok ki. Crawford ve Jackson kafalarına göre takılıyor maçı alsınlar ya da versinler diye diğer oyuncular,staff ve biz seyrediyoruz. Bir organizasyon üzerinden izolasyon oynasak neyse özellikle Crawford ya el üstü sallıyor ya 3-4 rakibin üzerine tek başına gidiyor topu da potaya atacağını rakip takım da bildiği için direkt şutu/atışı savunuyorlar. 40 dakika sahada kaldı adam dinlemek için bile kenara alınmadı. Hiç mi alternatif yok. Barış oynadğı 6:Dakikada uzun süre sonra ilk kez iyi idi 4 asist yaptı bir daha oyuna girmedi.Motum ilk yarı uzun süre sonra şutları soktu.İkinci yarı yanılmıyorsam sadece bir kez yayın gerisinden pozisyon ona geldi onu da soktu onun dışında gidip gidip geldi.Motum oyunda olacaksa ona pozisyon yaratmak gerekiyordu.Yok onu hücümda kullanmayacak neden o zaman çift uzuna dönmedik. Birkaç fazla rebo alırdık savunma da biraz daha sert olurdu. Hücümdaki genel organizasyon düzeyimiz antreman yapmadan maçlara çıkan Fethiye’den daha yüksek değil maalesef. Maça sırasında da kenardan olumlu etkisi olan pek bir müdehale görmüyoruz. E bu durumun da bir sorumlusu olmalı.

Cok acı verici bir mağlubiyet oldu gerçekten, kazansak ligde kalma yolunda büyük adım olacakti. Şimdi ligde kalma şansımız epey düşük. Dün akşam her şeyi geçtim, son pozisyonda motum yerine savunma anında jefferson alsa bile ribaund alıp maçı alırdık. 20 senedir basket izlerim ve her koç bu hamleyi yapar, savunma kısmında başka adam alır. Yanlış mi izledim senelerdir ? Ekrem hoca ile ilgili dün akşam en aklımın almadığı nokta o andaki kararı...