BSL 28. Hafta | Pınar Karşıyaka 92-94 Galatasaray

10.04.2021 Cumartesi
15:15
Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu
Trt Spor 2, Tivibu Spor 2

Maç fazlasıyla 12.sırada yer alan takımımız, lig üçüncüsü Karşıyaka deplasmanına çıkıyor. Karşıyaka'nın ligdeki üçüncülüğü garanti. İkincilik şansları da var ama o ihtimal daha düşük görünüyor. Hafta içi Şampiyonlar Ligi'nde Brindisi ile çekişmeli bir maç oynadılar ve F8'e kaldılar. Bizden daha kaliteli bir takımlar ama hafta içi oynadıkları maçtan sonra zihinsel açıdan bu maça ne kadar hazır olacaklar bunu maçın oynanma saatinde göreceğiz. Bizde de testi pozitif çıkan bir oyuncumuz var. Umarız ana rotasyondan biri değildir. Afyon maçında takım hem agresifliğiyle hem de isteğiyle sezonun en iyi maçını çıkarmıştı. O oyunumuzu Karşıyaka maçında da gösterirsek galibiyet neden olmasın? Takımımıza başarılar.

Bilen biri insaniyet namına covid pozitif A takım oyuncumuzun kim olduğunu söyleyebilir mi? Ya da en azından ipucu verebilir mi?

Belki fazla iyi niyetli düşünüyorum ama Pınar Karşıyaka psikolojik olarak zor bir süreci atlattı.Son zamanlarda sakatlık sorunlarıyla uğraşan oyuncuları oldu,sakatlığı olmasına rağmen mücadele etmeye devam eden oyuncuları oldu.Bu yüzden Pınar Karşıyaka belki ana rotasyondan 2-3 oyuncusunu dinlendirebilir diye düşünüyorum.

Böyle bir durum olursada kazanma şansımız yükselecektir.

Belki fazla iyi niyetli düşünüyorum ama Pınar Karşıyaka psikolojik olarak zor bir süreci atlattı.Son zamanlarda sakatlık sorunlarıyla uğraşan oyuncuları oldu,sakatlığı olmasına rağmen mücadele etmeye devam eden oyuncuları oldu.Bu yüzden Pınar Karşıyaka belki ana rotasyondan 2-3 oyuncusunu dinlendirebilir diye düşünüyorum.

Böyle bir durum olursada kazanma şansımız yükselecektir.

Rotasyon yapacaklarını hiç düşünmüyorum. Umarım yaparlar ve çok kasmazlar. Yoksa bizden birkaç gömlek daha iyi takım.

Bizm takımın savunma yapamadığını ve Karşıyaka'nın da hücum potansiyelini göz önünü alınca üç haneli sayı yeriz gibi görünüyor. Sorun şu ki yediğimizden fazlasını atabilir miyiz böyle bir takıma karşı?

Rotasyon yapacaklarını hiç düşünmüyorum. Umarım yaparlar ve çok kasmazlar. Yoksa bizden birkaç gömlek daha iyi takım.

Benimkisi biraz iyi niyet.Sonuçta neredeyse yeri garanti olan bir Pınar Karşıyaka var.Zorlu süreçten çıkmışlar ve bu hafta sonu en azından ben onların yerinde olsam 2-3 oyuncu dinlendirirdim.Bunlardan 1 tanesi Raymar Morgan 1 tanesi Taylor-Sek Henry ikilisinden birisi diğeride Mbaye olurdu :D

Kazanmak zorunda olup olmayacağımıza bağlı bence eğer fethiye kazanırsa kâzanmak zorundayız böyle bir durumda büyük takımlar sahaya karakter koyarlar son maçlarda bunu sahaya yansittik ama sonuç alamadığımız maçlar oldu o nedenle kazanmak zorunda olan takım böyle maçlarda avantajlıdır karşıyakanın onlar için bitti o nedenle şansımız yanımızda olursa kazanırız

Bu takım kimyası ile karşıyaka deplasmanında galibiyet beklemek hayalcilik olur, mücadele edelim ve saçma bir sonuç almayalım yeter.

Bizim sorunumuz bence üst üste maç kazanamamak bu sene takım o kadar da kötü değil 3 maç üst üste kazansak işler cozulecekti o dönemlerde hep kaos oldu gelen gidenler oldu hoca değişikliği oldu ancak telekom maçı ile oturdu takım onu da sanssizliktan kaybettik mesela ekrem hoca kasım ayında gelse araya kadar takım toparlanabilirdi üstüne yapılacak transferlerle de şu an play off potasında idik

Bizim sorunumuz bence üst üste maç kazanamamak bu sene takım o kadar da kötü değil 3 maç üst üste kazansak işler cozulecekti o dönemlerde hep kaos oldu gelen gidenler oldu hoca değişikliği oldu ancak telekom maçı ile oturdu takım onu da sanssizliktan kaybettik mesela ekrem hoca kasım ayında gelse araya kadar takım toparlanabilirdi üstüne yapılacak transferlerle de şu an play off potasında idik

Bahçeşehir takımıda bunun bir örneği olabilir.Yardımcı hocayı direkt olarak takımın başına getirmek olumsuz sonuçlarıda beraberinde getirebiliyor.Ömer hoca dönemi bizim için kaybedilmiş bir zaman dilimi oldu.

Bahçeşehir takımıda bunun bir örneği olabilir.Yardımcı hocayı direkt olarak takımın başına getirmek olumsuz sonuçlarıda beraberinde getirebiliyor.Ömer hoca dönemi bizim için kaybedilmiş bir zaman dilimi oldu.
Beşiktaşta bizimle aynı zamanda koç değiştirdi onlar üst üste 7 maç kazandılar o dönem bizim 2 galibiyetimiz vardı onların galibiyeti yoktu amatör branşlarda istikrar önemli 2006 2017 arası cemal nalga olayı dışında takımda istikrar vardı kazanılan başarılar ortada son 2 senede ertuğrul hoca döneminde bile istikrar ile birşeyler yaptık bu sene kurtardık diyelim ekrem hoca ne olursa olsun 5 sene kalacaksa o zaman şampiyonluk da gelebilir yoksa başarı gelmez ya yüksek butce olacak böyle bir durumda ya da istikrar bizde ilki olmadığına göre istikrarlı olmalıyız

Ufuk Sarıca’nın açıklamalarından anlaşılan MBaye ve Kennedy son Avrupa kupası maçına sakatlıkları nedeni ile hiç antreman yapmadan çıkmışlar. Ben maçı izlerken Kennedy’de bir sorun fark etmedim ama Mbaye biraz sıkıntılı gibi gelmişti. Her 2 oyuncu da son dönemde maç(lar) kaçırmıştı zaten .Belki birini ya da ikisinin birden dinlendirebilirler. Ayrıca son Avrupa kupası maçında çok yüksek konsantrasyonları vardı.Hedeflerine ulaştılar.mental anlamda da bir gevşeme yaşamaları olası. Zaten ligi ikinci bitirmeleri de dördüncü bitirmeleri de çok düşük olasılık. Son maç hariç son dönemde çok formda ve istikrarlı değillerdi aslında.Benim biraz olsa umudum var.
Ayrıca bu maçın sonucundan daha önemlisi oyuncuların bundan sonraki birkaç gündeki PCR sonuçları maalesef. Temenni ederim tek vaka ile sınırlı kalır ve pozitif olan oyuncu ve idari personelin izole edilmeden önce enfekte olmuş ama PCR’ı son yapılan testte henüz pozitif olmamış başka oyuncular yoktur.

İlk 5'ten biri değil dedikodusu vardı ama bilemiyorum. Daha da endişelendirii olan, umarım vaka sayısı artmaz :(

Bahçeşehir-Fethiye ve Afyon-Orman var bu hafta. Bahçeşehir bizi yenip sıyrıldı gibi, nasıl oynayacakları merak konusu. Afyon da geçen haftaki maçtan sonra reaksiyon verir mi soru işareti. Fikstürlerin birbirini takip eder gibi olması bile ayrı bir bilmece yaratıyor.

Yorum yapmanın bile zor olduğu maçlar bunlar, ki zaten bizim takım da yeteince bilinmez içeriyor. Rakibin çok kötü bizim de iyi bir günümüze denk gelirse belki bir şansımız var. Onun dışında rakibin maçlarını bekleyeceğiz bu hafta da malesef...

İlk 5'ten biri değil dedikodusu vardı ama bilemiyorum. Daha da endişelendirii olan, umarım vaka sayısı artmaz :(

Bahçeşehir-Fethiye ve Afyon-Orman var bu hafta. Bahçeşehir bizi yenip sıyrıldı gibi, nasıl oynayacakları merak konusu. Afyon da geçen haftaki maçtan sonra reaksiyon verir mi soru işareti. Fikstürlerin birbirini takip eder gibi olması bile ayrı bir bilmece yaratıyor.

Yorum yapmanın bile zor olduğu maçlar bunlar, ki zaten bizim takım da yeteince bilinmez içeriyor. Rakibin çok kötü bizim de iyi bir günümüze denk gelirse belki bir şansımız var. Onun dışında rakibin maçlarını bekleyeceğiz bu hafta da malesef...

Bahçeşehir'e değil Büyükçekmece'ye yenilmiştik.

Fethiye üzerinden çok değerlendiriyoruz düşme ihtimalimizi ama fazla şansı kalmayan Orman da bize yarayacak galibiyetler alabilir. Eğer 3'lü averaja kalırsa Biz ligde kalıyoruz. 3'te 2 yaparlarsa, biz galibiyet alamasak bile Fethiye'nin de 3'te 2 yapması gerekecek.

Bahçeşehir ve Aliağa’nın matematiksel olarak düşme olasılığı var. Bahçeşehir bize her iki maçta da yenildiği için bizim dahil olduğumuz puan eşitliği hesaplarında da dezavantajlı olacak. Fethiye maçına konsantre çıkacaklardır.Covid gerçeği varken kimse nasılsa bir galibiyet daha alırız diyemez. Karşıyaka’da 2 oyuncu 2 staff toplam 4 pozitif vaka varmış inşallah tespit edilmemiş enfekte vaka yoktur.Ülke genelinde vaka sayısı çok arttı ve daha önceki piklere kıyasla daha bulaşıcı bir suş baskın şu an. Düşeni ve kalanı covid belirlemez inşallah.