BSL 3. Hafta | Galatasaray Doğa Sigorta 74-65 Beşiktaş

Keyifli bir atmosferde oynandı maç. Salonun bu kadar dolu olması güzeldi gerçekten. Maçlara düzenli gidenlerimiz varsa 117-118-119 bloklarından birinden kombine almayı düşünüyorum, haberleşelim :)

Maça gelecek olursak, Jones felaketti, Emir neden hiç denenmiyor? Auguste son çeyrek oyuna girebildi savunma ve hücumda, maçı koparmamızda etken oldu bu da. Yaklaşık 5-6 dakika sayı attırmadığımız bir bölüm vardı, savunmamız muazzamdı son çeyrekte. Maçın X faktörü Can oldu kesinlikle. Göksenin de çok iyi bir maç çıkardı. Hiç zorlamadan her maç bu standardı yakalasa harika olacak Yiğit ile birlikte. İlk devre Yiğit ve Greg ile tutunduk oyuna. Yiğit ikinci devre Jones ve Harrison'ın açıklarını kapatmak üzere çok fazla sorumluluk almaya çalıştı, hatalar yaptı ve koptu oyundan bir ara ancak yetenek tavanı olarak en kaliteli yerli oyunculardan bence. Bununla birlikte Birkan ve Samet bu takıma iyi gidermiş diye düşünmüyor değilim. Moore da henüz Avrupa basketboluna ve takıma adapte olamamış gibi duruyor ancak istekli, toparlar umarım. Ege ise ne yazık ki bir maç var, iki maç yok şeklinde devam ediyor ve yeteneğine yazık etmeye devam ediyor maalesef. Çok basit şeyleri bile beceremiyor çoğu zaman.

Sezona beklediğimizden daha iyi bir başlangıç yaptık bence, nazar değmesin. Kalıplı bir 4-5 eklemesi şart Arapovic dönecek olsa bile şart. Auguste-Greg ikilisi bile çok uyumlu ve dengeli bir ikili değilken 30 dakika civarı ikisini oynatmak zorunda kalıyoruz bu şekilde. Ege ve Ayberk ile sezon bitmez. Auguste'u beğeniyor olsam bile bence ideal ilk 5 oyuncusu değil. 20-22 dakika katkı alınabilecek bir uzun ve çok da faydalı olur bu şekilde bize.

Anıl Bey'e katılıyorum.
Caner yerine Birkan, Ege yerine Samet, Ayberk yerine Burak Can iyi giderdik bu takıma.
Jones'u Ocak beklemeden gönderip yerine daha iyi birisini bulmalıyız...

Oynamadan oyuncuyu linç etmeyi doğru bulmuyorum onun için özellikle bekledim ama Jones'un bu takımı taşıma şansı olmadığı şu 5 maçta net şekilde ortaya çıktı.
Ben Moore konusunda da aynı şekilde bekledim ama bu çocuktan da bizim sistemizde verim almamız zor. Şutu hiç yok alan açamıyor. Fiziğiyle ya da dribblingiyle fark yaratacak bi oyuncu değil. Oyun aklına birşey diyemem ama bizim sistemizde katkı vereceğine inanmıyorum.
Yiğit gerçekten ama gerçekten basketbolcuyum diye bağırıyor. Umarım çok daha iyi olacak. İkinci beşte daha fazla sorumluluk alıp takımı taşıyor. Gelişimi açısından bir süre daha ikinci beşte olmasının daha doğru olacağına inanıyorum.
Ve Göksenin. Kim ne derse desin ben Göksenin'in bu takıma çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Her maç inanılmaz iştahlı, sürekli temaslı oyunuyla rakip guardları ciddi manada yıpratıp oyundan düşürüyor. Ama asıl önemlisi oyuna olan katkısı dışında takımdaki diğer oyunculara verdiği mesaj. Ne yazık ki kendisini bir üst seviyeye çıkartacak adımı atamıyor ve muhtemelen de atamayacak. Ama takıma kattığı mücadele ruhu takdire şayan.

Anıl Bey'e katılıyorum.
Caner yerine Birkan, Ege yerine Samet, Ayberk yerine Burak Can iyi giderdik bu takıma.
Jones'u Ocak beklemeden gönderip yerine daha iyi birisini bulmalıyız...

Birkan Batuk, Caner'in bizden kazandığının 3 katından fazla kazanıyor(Caner Erdeniz 20 yaşın üstünde ligde en az para kazanan 2-3 oyuncudan biri olabilir) . Ege ve Ayberk'in toplam oynadığı paraya da Samet oynuyor. Ama ben ikisinin yerine Samet'i tercih ederdim. Burak Can Yıldızlı'yı ne olursa olsun istemezdim. Oldukça sıradan bir oyuncu.

Jones'u ben de göndermek istiyorum. Ama 170 Bin Dolar'a daha iyisinin geleceğini düşünmüyorum. Burada iş yine dönüp dolaşıp bütçeye ve Tai Webster'ın gereksiz yere uzatılan kontratına geliyor.

Bu arada Beşiktaş'ın bütçesi bizden küsürat farkıyla az. Ama Jordan Theodore-Shaq McKissic-Birkan Batuk-Samet Geyik-James McAdoo (Bence boşuna para döktüler buna.2 NBA şampiyonluğuna sahip olması çoğu kişinin gözünü boyuyor.15 Yıl önce NBA ve Avrupa'da oynayan Marc Jackson gibi kara delik bir uzun.Pas özellikleri ve oyun aklı çok aşağıda) beşlisine para dökünce geriye kalan oyuncu grubu çok düşük seviyede kalıyor. Bu kadroyla ligde play-off yapmaları zor. Yaparlarsa da ligin düşen kalitesinde dolayı yaparlar.

Son düzenleme:
Genel olarak takımda gözüme çarpan en önemli iki önemli sorun var: birincisi potaya çok az gidiyoruz, penetre eden oyuncu biraz Harrison dışında neredeyse yok. Kısalar bu konuda eksik kalıyor, Tai'nin dönmesi ve Moore'un ısınması buna çözüm olabilir. İkincisi ise neredeyse hiç sırtı dönük oyun oynamıyoruz. Buna mevcut kadroda çözüm bulmamız zor. Belki Arapovic biraz çare olur ama o gelene kadar bunu tek yapabilen Ege, onun da ne kadar yapabildiği meçhul. Savunma konusunda zaman zaman hatalar yapsak da istekli ve uyumluyuz yeteneklerimiz doğrultusunda ama hücumda sorun yaşıyoruz genelde. Bu iki sorun nedeniyle maçları koparmaya sıkıntı yaşıyoruz. Kolay sayı bulma, ezber oyunlar oynama ya da faul alma gibi konularda eksiğiz. Bugün maçı defalarca koparabilirdik ki rakip her periyot erkenden faul hakkını doldurdu, en önemli oyuncuları erken üçledi ama bunu pek kullanamadık.

Auguste'u beğeniyor olsam bile bence ideal ilk 5 oyuncusu değil. 20-22 dakika katkı alınabilecek bir uzun ve çok da faydalı olur bu şekilde bize.

Hocam biraz gerceklere gore konussak daha mantikli olmaz mi ? Senin takimin butcesi ne ki bu adami ideal 5 oyuncusu olarak gormuyorsun ? Takimda A. Randolph - Derrick Williams - Moerman - V.s var da mi uygun gormuyorsun.

Yazmayim dedim ama dayanamadim yahu :mad::mad::mad:

Kaliteden bahsetmiyorum Mehmet Bey, kadro yapısından bahsediyorum. Auguste'u beğeniyorum. Ama eğer ligde yarı final, Eurocup'ta da başarı hedefliyorsak bu kadro yapısında Auguste ilk 5 oyuncusu olarak 30-32 dakika süre almamalı. Kaldı ki saydığınız isimlerin hiçbiri 5 numara değil, 4 numara zaten.

Kaliteden bahsetmiyorum Mehmet Bey, kadro yapısından bahsediyorum. Auguste'u beğeniyorum. Ama eğer ligde yarı final, Eurocup'ta da başarı hedefliyorsak bu kadro yapısında Auguste ilk 5 oyuncusu olarak 30-32 dakika süre almamalı. Kaldı ki saydığınız isimlerin hiçbiri 5 numara değil, 4 numara zaten.

Ozellikle yazdim 4 numaralari - Zach fabrika cikisi da 4 numara zaten :) Neyse konumuz numara degil butce ve evdeki pirinc meselesi. Adamin yedegi yok yahu yedegi - 30 dakika ve ustu neden oynuyor sence ? Ye de gi yooooookkkkkkkkkkkk :)

Bi de konuyla alakasi da yok ama Anil Mehmet Yildirimdan haberde yok. Ya askerde ya kacirdilar ya da kendisi kacti :)

Ozellikle yazdim 4 numaralari - Zach fabrika cikisi da 4 numara zaten :) Neyse konumuz numara degil butce ve evdeki pirinc meselesi. Adamin yedegi yok yahu yedegi - 30 dakika ve ustu neden oynuyor sence ? Ye de gi yooooookkkkkkkkkkkk :)

Bi de konuyla alakasi da yok ama Anil Mehmet Yildirimdan haberde yok. Ya askerde ya kacirdilar ya da kendisi kacti :)

Fabrika çıkışını bilemem, ben tanıdığımdan beri 5 numara oynuyor adam ki şu an Avrupanın sıradan takımlarında bile 4 numara oynayamaz, orası kesin. Bahsetmeye çalıştığım oydu zaten mesajımda. Başarılı olmak istiyorsak o bölgeye takviye şart demek istemiştim.

Anıl Mehmet Yıldırım kim? Bunu neden yazdınız, ona da anlam veremedim.

Fabrika çıkışını bilemem, ben tanıdığımdan beri 5 numara oynuyor adam ki şu an Avrupanın sıradan takımlarında bile 4 numara oynayamaz, orası kesin. Bahsetmeye çalıştığım oydu zaten mesajımda. Başarılı olmak istiyorsak o bölgeye takviye şart demek istemiştim.

Anıl Mehmet Yıldırım kim? Bunu neden yazdınız, ona da anlam veremedim.

Sarimtrak saclari, hafif etine dolgun ve yakisikli bir arkadasimiz oluyor kendisi . Aniden kayboldu sessiz sedasiz. Goren duyan bilen insaniyet namina bilgilendirme yaparsa mutlu oluruz.