BSL 6. Hafta | Galatasaray Nef 99-84 Frutti Extra Bursaspor

Biz artık ''yeni kurulduk'' aşamasını geride bıraktık diye düşünüyorum. Evet geçen ay başında öyle bir durumdaydık fakat yakaladığımız istatistikler ve oynadığımız oyun artık bazı şeyleri konuşturmak zorunda bize. Her maç 90+ atmak tesadüf değil ve inanılmaz bir olay. Rakip olarak da ciddi rakipler sayılabilecek takımları da yendik. Hatta bu maçları farkla kazandık. Daçka maçı da bizimdi fakat yüz yılda bir olabilecek bütün şeyler bir araya gelince maçı elimizle verdik. Onun dışında önümüze geleni süpürdük. Kasım ayından itibaren artık biz de ciddi bir top8, hatta F4 adaylığı mevzusunu ağzımıza alabileceğiz. Bu iş artık tesadüf veya günlük performans kısmını çoktan aştı.
Tabii forumda bahsi geçen hamleler yapılır; Kravish'ten çıkılır ve Hamilton tarzı biri + 6.yabancı alınırsa; Efes ve Fener'in eskisi gibi olmadığı fırsat sezonunda aradan vurup geçip şampiyon olma hikayesini de kovalayabiliriz.

Biz artık ''yeni kurulduk'' aşamasını geride bıraktık diye düşünüyorum. Evet geçen ay başında öyle bir durumdaydık fakat yakaladığımız istatistikler ve oynadığımız oyun artık bazı şeyleri konuşturmak zorunda bize.

Yapabildiklerimiz ve yapamadıklarımız çok büyük değişim göstermeyecek belki ama 1 ay böyle toplama takımlar için epey erken bir süre. Ha bizim eksiğimiz belli yapılacak belli ama 1. hafta ile şu an geldiğimiz noktada oyunumuzdaki keskinlik bence gözle görülür seviyede artıyor.

Biz artık ''yeni kurulduk'' aşamasını geride bıraktık diye düşünüyorum. Evet geçen ay başında öyle bir durumdaydık fakat yakaladığımız istatistikler ve oynadığımız oyun artık bazı şeyleri konuşturmak zorunda bize. Her maç 90+ atmak tesadüf değil ve inanılmaz bir olay. Rakip olarak da ciddi rakipler sayılabilecek takımları da yendik. Hatta bu maçları farkla kazandık. Daçka maçı da bizimdi fakat yüz yılda bir olabilecek bütün şeyler bir araya gelince maçı elimizle verdik. Onun dışında önümüze geleni süpürdük. Kasım ayından itibaren artık biz de ciddi bir top8, hatta F4 adaylığı mevzusunu ağzımıza alabileceğiz. Bu iş artık tesadüf veya günlük performans kısmını çoktan aştı.
Tabii forumda bahsi geçen hamleler yapılır; Kravish'ten çıkılır ve Hamilton tarzı biri + 6.yabancı alınırsa; Efes ve Fener'in eskisi gibi olmadığı fırsat sezonunda aradan vurup geçip şampiyon olma hikayesini de kovalayabiliriz.
Takımla ilgili heyecanlanılmasını anlayabiliyorum. Zira yabancılar Kravish hariç oldukça tuttular ve oldukça potansiyelliler. Bunlar seyir zevki açısından vs oldukça iyi şeyler. En azından bu sezon bizim için heyecan verici bir sezon olabilir. Şu ana kadarki göstergeler bize bunu söylüyor. Fakat Efes ve FB ne kadar kötü olursa olsun şampiyonluk vs bence mümkün değil. Bu takım ligde yarı final oynarsa bu büyük bir başarıdır. FB efes Karşıyaka Tofaş hatta bahçeşehir ve Telekom gibi takımları düşündüğümüzde kolay bir iş de değildir. Kesinlikle iyi bir belki iki takviye gereklidir. Takviyeler olmazsa takımın yukarılarda kalabileceğini çok fazla düşünmüyorum. İyi takviyeler olursa ligde yarı final başarıdır ama o kadar da kolay değildir.

Bir yola girmekle , yola bakmak farklı şeylerdir. 2 ay önce biz yola bakıyorduk fakat şu noktada yola girmiş durumdaydız. Olur-olmaz onu hiçbirimiz bilemeyiz fakat bu yola artık adım atıldı. Maçlar da sahada kazanılıyor, kağıt üzerinde değil. Sallıyorum Melo çıkıp iki üçlük atınca Efes’miş, KSK’mış ona bakmıyor olay. Ki örneğini de geçen hafta yaşadık. Şu an için şampiyonluk konularını konuşmak sadece bizim için değil, komple lig takımları için de boş ve anlamsız zaten. Henüz her şeyin başı. Fakat potansiyel ve somut veriler ışığında biz bu yolu ufak ufak konuşacak noktaya geldik. Artık o yeni yetme, yenilse de olur yeni kurulduk denen noktayı geride bıraktık. Ben bundan söz ettim sadece. Ha 1 maç kaybeden 1 maç kazanan, her maç 60-70 atıp güç bela maç bitiren zevksiz bir takım olsaydık zaten bunlar hayal bile değildi. Öyle zannediyorum ki; kaza bela olağanüstü şeyler yaşanmadıkça yılbaşına doğru daha ciddi hedefler konuşulacak artık.

malesef savunmayı .bir türlü beceremiyoruz. sert bir pivot lazım.bide. Akoon-Purcell bir hafta iyi bir hafta kötü 3 lük atışlarında tam güven vermiyor son 3 maçı iç saha maçlarında 3000.4000 bin ortalamaya oynuyoruz .daçka ve bahçe şehir maçları kendi elimizde verdik güzel hava olurdu maçlarıda olurduk .

Bir yola girmekle , yola bakmak farklı şeylerdir. 2 ay önce biz yola bakıyorduk fakat şu noktada yola girmiş durumdaydız. Olur-olmaz onu hiçbirimiz bilemeyiz fakat bu yola artık adım atıldı. Maçlar da sahada kazanılıyor, kağıt üzerinde değil. Sallıyorum Melo çıkıp iki üçlük atınca Efes’miş, KSK’mış ona bakmıyor olay. Ki örneğini de geçen hafta yaşadık. Şu an için şampiyonluk konularını konuşmak sadece bizim için değil, komple lig takımları için de boş ve anlamsız zaten. Henüz her şeyin başı. Fakat potansiyel ve somut veriler ışığında biz bu yolu ufak ufak konuşacak noktaya geldik. Artık o yeni yetme, yenilse de olur yeni kurulduk denen noktayı geride bıraktık. Ben bundan söz ettim sadece. Ha 1 maç kaybeden 1 maç kazanan, her maç 60-70 atıp güç bela maç bitiren zevksiz bir takım olsaydık zaten bunlar hayal bile değildi. Öyle zannediyorum ki; kaza bela olağanüstü şeyler yaşanmadıkça yılbaşına doğru daha ciddi hedefler konuşulacak artık.
Umalım dediğin gibi olsun ama bence bir yola girdik demek için de erken ama ligin ilk yarısı bittiğinde ilk 4te olursak ve önemli oyuncularımızı kaybetmezsek ligdeki yarı final hedefi için daha iyimser konuşabilirim kendi adıma. Tabi ki basketbol sahada oynanıyor ama basketbolda bütçelerin dolayısıyla iyi kadroların belirleyiciliği diğer sporlara göre oldukça keskin.

Özetle şunu söylemek istedim: Bir ay önce “kazansak çok süper iş olur” derken, bugün geldiğimiz noktada “85 attık az oldu'' diyoruz. Bu ivme, sakatlık ve olağanüstü şeyler olmazsa böyle devam edecek gibi. Dolayısıyla şu gidişatla da kasım, aralık gibi daha ciddi iddialarımız olacaktır diye düşünüyorum. Galatasaray artık söz söyleyecek noktaya geldi gibi görünüyor. Her şey gönlümüzce olur umarım.

Ekrem Memnun yarattığı güzel takımın hakkıını veriyor ve keyif veren basketbol oynatıyor. İlla da savunma yapacağım diye takımı frenlemiyor. Ama şampiyonluk kelimesini ağzımıza almak bana göre abartılı olur. Bu takımın keyfini çıkarın şimdilik.

Saygılar.

David Kravish o kadar da gömülecek bir oyuncu değil bence. Sistem içinde doğru kullanıldığı takdirde her maç en azından 5-10 dk performans verebilir. Sözleşmesinden çıkmaya gerek yok. Ekstra 1 yabancı mutlaka lazım ama 2 oyuncunun birden geleceğini kimse düşünmüyordur sanırım.

Şampiyon olabiliriz kelimesini mantıksal düşünerek söyledim ki, ligde şuan (kadromuz eksik haldeyken) bizden kat kat iyi oynayan takım yok. Güzel bir uzun transferi yaparız ve hatta Kravish'in gönderilmesinden yanayım bu yüzden iki olsa sağlam olur.

Küçük takım değiliz ki ikincilik tatmin etsin bizi. Şuan kadromuz Türkiye Ligi standartlarına göre iyi gayet. Belki 2 maç olur 3 maç olur 20 sayı fark yeriz ama öyle kolay maç verecek takım değiliz biz.