BSL Play Off Çeyrek Final 2. Maç | Bahçeşehir Koleji - Galatasaray NEF

Bahcesehir gibi normal sezonda 2 mactada kaybettigimiz,butcesi bizden kat kat yuksek ve yerli oyuncu kalitesi bizim cok uzerimizde olan bir takimi 2 0la supurmek muthis bir is.Tum takima ve ozellikle teknik ekibe tebrikler.Ligin en keyif veren takimiyiz bunu tartismam bile.Efes’ten cekiniyordum ama samimi soyluyorum su an cekinmiyorum.Her turlu gogus goguse carpisiriz.

Son periyot akıcı hücum edemedik 3 luklerle skoru tuttuk. Canaan kendini dışarıda biraktirinca Melo ve Bost iyice yoruldu serbest atışlar yorgunluktan kaçtı. Rıdvan bu takımın guardi olamaz.

3.periyottaki 14 sayılık Bahçeşehir serisinin başlangıcı Blackshear Sadık değişikliğiyle başladı. Dar kadro dezavantajlarini yaşıyoruz. Ribaund sorunu çekerken Ndour Kravish Blackshear dan birini dışarıda bırakmak zorunda kaliyoruz.

Muhammed Baygul 'un mu kuyruk acısı olur yoksa bizim mi? Son 10 yilda Gokseninin ve Ege'yi yetistirmisiz. Nikolov İsmet Hocaoglu Altay vs gibi oyuncular yetiştiren bir kulüp Baygul 'u bırakıyorsa kendi hatasına yanmalı Muhammed gibi kaç tane oyuncu yetiştirdik yetiştirdiğimizin farkında bile değilmişiz ki oyuncu giderken kimse dur dememiş Erman Kunter döneminde az kalsın alıyorduk Karşıyaka ya gitti sonra.

2 maçta bitirmek dinlenme avantajı sağlayacak. Efes önünde şansımız düşük zaten bu kadroyla finale çıkmayalım saçma sapan ücret taleplerini beraberinde getirir

Son periyot akıcı hücum edemedik 3 luklerle skoru tuttuk. Canaan kendini dışarıda biraktirinca Melo ve Bost iyice yoruldu serbest atışlar yorgunluktan kaçtı. Rıdvan bu takımın guardi olamaz.

3.periyottaki 14 sayılık Bahçeşehir serisinin başlangıcı Blackshear Sadık değişikliğiyle başladı. Dar kadro dezavantajlarini yaşıyoruz. Ribaund sorunu çekerken Ndour Kravish Blackshear dan birini dışarıda bırakmak zorunda kaliyoruz.

Muhammed Baygul 'un mu kuyruk acısı olur yoksa bizim mi? Son 10 yilda Gokseninin ve Ege'yi yetistirmisiz. Nikolov İsmet Hocaoglu Altay vs gibi oyuncular yetiştiren bir kulüp Baygul 'u bırakıyorsa kendi hatasına yanmalı Muhammed gibi kaç tane oyuncu yetiştirdik yetiştirdiğimizin farkında bile değilmişiz ki oyuncu giderken kimse dur dememiş Erman Kunter döneminde az kalsın alıyorduk Karşıyaka ya gitti sonra.
Benim bahsettigim konu Muhammed’in yetenekleriyle baglantili degil zaten.Bende biliyorum Muhammed’in Goksenin’den veya digerlerinden de yetenekli oldugunu.Ancak saha icindeki tavirlarina bakiyorum sadece bugun ozelinde degil sezon icinde de gayet antipatik bize karsi.Ornegin Oguz Savas,Melih,Semih Erden gibi Fbyle ozdeslesmis isimler Fb’ye karsi bu tip tavirlar sergiler mi ? Veya Dogus Balbay,Kerem Gonlum,Kerem Tunceri gibi adamlar Efes’e karsi bu tip triplere girer mi ?
Bahsettigim olay tamamen karakter yani.Oyunculuk degil.
Goksenin yetenekleri kisitli eyvallah ama su tip yedigi kaba tukurenleri gordukce seviyorum ben kendisini.Atasehir’de 9 bin kisiyi kudurturken iyiydi herkes icin.

Tebrikler takıma. Bu sezonki hedefimiz gerçekleşti diyebiliriz. Sezon başlangıcına göre iyi bile iş yaptık. Bundan sonrası ekstra olur. Özellikle Turgay Zeytingöz ve Pistiolis’e sahip çıkmalıyız. Yıllar sonra yakaladığımız hava bozulmasın.

Onların 14-0 yaptığı yerden sonra biz de yanılmıyorsam 25-15 gibi bir şeyle cevap verdik. Yani skor yine o skandal skora döndü. Fakat maç 1 dakika daha uzamış olsa hayal etmek istemiyorum. Karşılıklı ikramlar ve saçmalıklarla geçti. Yine de her şeye rağmen ben şunu söylerim:
PİSTİOLİS 9/9 ile YOLUNA DEVAM EDİYOR.

Güzel galibiyet oldu. Salona gidip gişeden bilet alma amacıyla beklerken Bahçeşehir Kolejli bir sorumlu arkadaş beni VIP tribünden salona soktu bilet yok deyince. Neden böyle yaptı anlamadım ama güzel bir yerden izledim maçı.

Maçta git-geller yaşıyoruz sürekli. Rakip takıma seri veriyoruz çok kısa süre içinde. Bu bizim aleyhimize işler yarı finalde. Skorer bir takımız, mücadeleci bir takımız ve şampiyonluğa inanmış bir takımız. Ancak maçtaki disiplini 40 dakikaya yaymamız gerekiyor. Disiplini bıraktığımız an işler tersine dönüyor ve zaten şampiyonluk isteniyorsa bu olmazsa olmazdır.

Isiah Canaan konusuna da değinmek istiyorum. Tam bir kudurtucu. Fenerbahçe ile finale kalırsak kendi sahamızdaki maçlarda neler olacağını hayal bile edemiyorum.

Bu maç sabaha kadar oynansa Bahcesehir maçı alamazdi hatta öne bile geçemezdi diye düşünüyorum. Sezonun kendileri icin bittigi maçta farki biraz olsun eritmeleri normal fakat hicbir zaman tek topa bile inmedi fark.
Bravo Hocaya....