Bucaspor - Galatasaray | TSL 5.Hafta

Bucaspor maçının sonucu ne olur?

• Kazanırız

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    44
Tonguç kıyasla tabii ama bu başlık bunun yeri değil ki. "Kadro yapımız" başlığına gir kıyasla.

Tabii bu arada Alexi kıyaslayacağın oyuncu Misimoviçdir.İkiside aynı mevkinin oyuncusudur. Elano Alex ile aynı mevkide oynamıyor. Bunu da biliyorsundur. Elano'yu Mehmet Topuz ile kıyaslayabilrisin FB'de :))

Yok Sühan yanlış anladın.Şu an benim bahsettiğim takım ne Fenerbahçe ne de Galatasaray.Türkiye'de şampiyonluğa oynayan X bir takımdan bahsediyoruz.Alex'in çok faydalı bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.Yani bahsettiğim x takıma katkı sağlar diyorum, Elano sağlamıyor diyorum.Onu kastettim.

Yani diyorum ki vitrinde iki oyuncu olsa Alex ve Elano Galatasaraylılara sorulsa hangisi diye yüzde 90ı Alex der.Elano aldığı paranın 10da birini bile haketmiyor Alex hakediyor.Kıyaslamam oyuncular arası takımlar yok işin içinde.
Benim anlamadığım şey Bucaspor Galatasaray maçının başlığı altında Alex ile Elano'nun karşılaştırılma manıtğı maçı konuşsak bunun yerine

Sühan Cem' Alıntı:
Tonguç kıyasla tabii ama bu başlık bunun yeri değil ki. "Kadro yapımız" başlığına gir kıyasla.

Tabii bu arada Alexi kıyaslayacağın oyuncu Misimoviçdir.İkiside aynı mevkinin oyuncusudur. Elano Alex ile aynı mevkide oynamıyor. Bunu da biliyorsundur. Elano'yu Mehmet Topuz ile kıyaslayabilrisin FB'de :))

Şimdi böyle mi olduk. :)

Herneyse ben senin futbol bilgine inanıyorum.Son mesajımda dediğim gibi Galatasaraylılara sorulsa Elano ve Alex konusu yüzde 90 ı Alex der.Alex diyenlerin başında da sen gelirsin.Bu futbol bilgisiyle Elano demene ihtimal bile vermiyorum diyorum ve noktayı koyuyorum.

Zaten Buca maçı hakkındaki görüşlerimi söyledim.Galatasaray iyi futbol oynamıyor.Gaziantep maçının bir kopyası.Saha falan hikaye.Gaziantep maçında Kewell penaltıdan, bu maçta da Ayhan uzaktan bir golle 3 puanı getirdi.Bu iki oyuncusu sayesinde Galatasaray son 2 haftayı kayıpsız geçti.Bursa maçında da tek kale oynadı ama 2-0 yenildi.Her zaman iyi oynayınca kazanmıyorsun işte.Bazen de kötü oynayıp kazanmak gerekiyor.Ha zevk aldım mı almadım.Uykum geldi maçı izlerken.Beğenilmeyen Ayhan Akman olmasaydı bu maçı Galatasaray kazanamazdı.Arda'sız Galatasaray gerçekten oynayamıyormuş bunu anladım ayrıca.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Zeminde çim boşluklarını kapatmak için kesilen çimleri sahaya dökmüşler, ne diyeyim Allah akıl fikir versin.

E öyle olunca kaydılarda durdular iki takımın topçularıda.

:ehue :ehue :ehue

Biz bunu 9-10 yaşlarında yapıyorduk.

3 haftadır üst üste galip geliyoruz, 3 puan çok güzel, mutluyuz ancak son dakikalarda midemize sancılar girmese daha mutlu olacağız.İnşallah İBB maçıyla birlekte 3 puanın yanında biraz olsun iyi futbol oynarız.

Valla gol yemeden bitiremediğimiz koca bir yıl düşündüğümüzde art arda iki haftadır 1-0 da olsa gol yemeden kısmen az pozisyon vererek maçı bitirmekte futbol adına bir kazançtır bence.

İşin savunma ve kale yönü kısmen oturmaya başlıyor gibi ancak buna hücum performansı eşlik etmediği sürece eleştiriler,söylenmelerimiz devam edecektir.

Gecen seneki 6 maclik galibiyet serisinin ardindan 3 mac üst üste kazandik mi hic? Benim hafizam pek kuvvetli degildir de :)

Umut, Tonguç, haftaya GS iyi top oynayacak buna emin oalbilrisiniz. Takım artık güven sorununu aştı. Bugünde o sorun azdı ama artık bu maçla o sorun bitti. Haftaya takım daha ileride kabullenecek oyunu (gerçi İBB maçı bunun için uygun bir maç değil) Haftaya Gs seyircisi maçı aldırır gerekirse ve beklediğimiz GS'a kavuşuruz.

Bu arada seyirciye hiç paragraf ayırmadım son iki haftadır büyük GS taraftarı tribünlere geri dönmüş diye düşünmeye başladım. Geçen hafta da öyleydi bu hafta da. İzmirde o stadı öyle başka hiç bir takım dolduramaz (kaf-kaf-gözgöz maçı belki) Hele ikinci yarı aynı geçen hafta ali samiyen tribünleri gibi takımı arkadan itekledi seyirci. Seviyorum bu durumları. Helal olsun maça giden tüm taraftarlara.

Bu arada Seyircinin Ali Samiyenden sonra İzmirde de takımı iteklemesi Misimoviç İnsua Cana ve Pino için çok garip ve keyifli gelmiştir. Haftaya kaba etlerinden soluyarak oynayacaklardır maçı.

Bağdat KAYNAK' Alıntı:
[quote="Salih Coskun":10dmwwx2]Gecen seneki 6 maclik galibiyet serisinin ardindan 3 mac üst üste kazandik mi hic? Benim hafizam pek kuvvetli degildir de :)
Antalya-Gençlerbirliği-Gaziantep-Denizli maçlarını kazanmıştık.[/quote:10dmwwx2]
Bu seriyi aşabilirizde önümüzdeki 2 maç İ.B.B ve Karabükspor.

Ayhan'ın Rijkaard'a sarılmasının nedeni sorulmuş hocamıza. Yanıt: " En azından bir defa kaleye vur dedim oda vurdu" olmuş :)

GS'ın kötü oynarken bile kazanmasının, direncinin yüksek olmasının sebebi, takımdaki bağların kuvvetlenmesi olarak görüyorum ben. Bu seneki GS, geçen seneki gibi değil. Takımda birlik sağlanmış bu belli. Bu yüzden de kötü oynarken de kazanırsın. Yenik duruma düşersen, ordan gelip maçı da alırsın. GS camiasında yönetim-taraftar-futbolcu birleşmesi de sağlandı mı önümüzde kimse duramaz. Yönetim kanadından ümidim yok. Malum biz deki muhalefet takım kötü duruma düşsün diye yasin okutuyordur. ama en azından tkaım birlik içinde Aslantepe güzel günlerin meşalesi oalcak...

Bağdat KAYNAK' Alıntı:
[quote="Salih Coskun":36edqdxg]Gecen seneki 6 maclik galibiyet serisinin ardindan 3 mac üst üste kazandik mi hic? Benim hafizam pek kuvvetli degildir de :)
Antalya-Gençlerbirliği-Gaziantep-Denizli maçlarını kazanmıştık.[/quote:36edqdxg]
Tesekkürler : )

Sühan Cem' Alıntı:
Ayhan'ın Rijkaard'a sarılmasının nedeni sorulmuş hocamıza. Yanıt: " En azından bir defa kaleye vur dedim oda vurdu" olmuş :)

GS'ın kötü oynarken bile kazanmasının, direncinin yüksek olmasının sebebi, takımdaki bağların kuvvetlenmesi olarak görüyorum ben. Bu seneki GS, geçen seneki gibi değil. Takımda birlik sağlanmış bu belli. Bu yüzden de kötü oynarken de kazanırsın. Yenik duruma düşersen, ordan gelip maçı da alırsın. GS camiasında yönetim-taraftar-futbolcu birleşmesi de sağlandı mı önümüzde kimse duramaz. Yönetim kanadından ümidim yok. Malum biz deki muhalefet takım kötü duruma düşsün diye yasin okutuyordur. ama en azından tkaım birlik içinde Aslantepe güzel günlerin meşalesi oalcak...
Zaten Ayhan hocaya koşarken sürekli eliyle bir işareti yapıyordu demekki manası buymuş:)

Şu zaman geçirme işi çok uyuz birşey hiç hoş durmuyor cidden ama gel gör ki Pino ve Baros'un zaman geçirmesi o stresli anda beni güldürdü bi türlü çıkmadılar ordan :p Hele son anlarda baros'a tekme atıldığnda hakem düdük çalınca Baros'un yüzündeki ifade gerçekten komikti :p :p

Ayhan ı açık konuşmak gerekirse hiç sevmem ancak hakkını da vermem gerekir.Dünkü maçta öyle çok ahım şahım iyi bir futbolda oynamadı ama attığı gol çok önemliydi.O yüzden gerektiği yerde teşekkür etmesini de bilmek gerekir :)

Yıllardır kötü oynayıp, 'kötü oynadığımız maçta da kazandık' diye kendimizi avutuyorduk, sonucu yıllarca Şampiyonlar Ligi'nin dışında kalma, Avrupa'da hayal kırıklığı vesaire oldu. Ne bir hücum organizasyonu var, ne doğru düzgün şut var, ne isabetli orta, ne duran top. Çok kötü oynayan Gaziantep ve Buca'dan gol yememek de başarı sayılıyor. Kadro olarak iyi görünüyoruz ama özellikle orta saha ve ilerideki oyuncularımız çok güçsüz. Baros'un kalitesi tartışılmaz ama hem çok fazla top kaybediyor hem de rakip savunmayı tek başına zorlayamıyor. Kewell 90 dakika oynayabilecek futbolcu değil. Pino, sanki hayatında ilk kez profesyonel maça çıkmış gibi daha kime nasıl pas atacağını bilmiyor. Elano bile, milli takımında o asistleri yapan o futbolcu, bizde şut çekmekten pas vermekten aciz. Orta sahada Ayhan ve Mustafa Sarp ağır. Ayhan kaç yaşında artık, oyuna sonradan girmesi lazım. Suç kendisinde değil, en fazla yükü o çekmek zorunda. Bu takım bana hiç umut vermiyor. Üst üste 10 maç da kazansa şu futbolla kazanıyorsa bir yerde patlayacaktır lastik. Hadi bu maçtaki zemini de hesaba katalım. Önümüzdeki hafta bu takımın artık Belediye'yi rahat yenmesi gerekiyor. Hızlı ve akıllı Belediye karşısında bu futbolu oynarsak sonuç hiç de iyi olmaz.

Zaten olumlu düşünen insanların bakış açısıda o. Şimdi kazanıyoruz, bu kötü oyun elbette tersine dönecek sürekli böyle oynayacak değiliz bu oyuncularla, bizde iyi oynamaya başlayacağız. Sevindiğimiz nokta bu kötü dönemi minumum hasarla atlatıyor olmamız.

Gole kadar maç mı izliyorum, belgesel mi izliyorum diye düşünmedim değil. Hiç mi aksiyon, gol pozisyonu olmaz ya bir maçta. Aslında bir maçta falan değil, son maçlarda gol pozisyonu üretmekte zorlanıyoruz.

Takımın bu kötü halinden Rijkaard sorumludur ama tek sorumlu değildir. Her şeyden önce Rijkaard'a hala güvenim var hem de oldukça fazla. Ama, kötü tarafları da söylemezsek olmaz. Dün takım ilk 60 dakika nasıl bir anlayış sergiledi? Nasıl bir taktik plan üzerine oyun kurguladı? Oyunu rakip sahaya yıktı mı? Hızlı pas alış verişi yapıp, rakibi yordu mu? Araya atılan paslarla Baros'u gol pozisyonuna sokabildi mi? Bunların çoğuna hayır diyebiliriz. Teknik direktörümüz maç sonunda yaptığı açıklamada hala zamana ihtiyacımız var diyor. Daha ne kadar zamana ihtiyacımız var. Kadro birkaç oyuncu dışında yine aynı kadro. Misimovic'in zamana ihtiyacı olabilir, ona sözüm yok, ama sahadaki oyuncular oyun oynamadı dün, resmen bizi uyuttular gole kadar.

Her şeye rağmen kötü oynayıp da kazanmak güzel. Ancak, her zaman kötü oynayıp kazanamayız.

valla mustafa sarp ne küfürler etti öyle pinoya adamın ağzı bayağı bozukmuş pozisyonla ilgili haklı olabilir ama bu kadar küfür etmeye hiç gerek yok hemde takım öndeyken buda takımda birliğin olmadlığının göstergesi.bu futbol ile nereye kadar gidecez bilemiyorum...

Eleştirilerimi ve düşüncelerimi bozuk zemin yüzünden bir hafta erteliyorum.
Frank Rijkaard ve oyuncuların savunulacak yanları gittikçe azalıyor bu hafta zemin onların yardımına yetişti.