Bundesliga

Leverkusen galip, fark 5 e indi..
Dortmund için her hafta iş biraz daha zorlaşıyor..

Bayern Munich, Van Gaal sene sonunda gidecek demişti ama bekleyememişler, gitmiş..
Başkan Hoeness açık açık konuşmuş.. Kaleciyi kesmemesi konusunda uyardınm, dinlemedi demiş..
Köln maçını kaleci hatasından yenen bir golle berabere bitirince hocaya yol vermişler.
Yeni sezonda hoca, eski R.Madrid hocası Jupp Heynckes..

Bu hafta herşey belli olur gibi geliyor bana maçlara baktığımızda.

17 Nisan 2011

16:30 Bayern Munich v Bayer Leverkusen
18:30 Borussia Dortmund v Freiburg

Bayern Munich [5 - 1] Bayer Leverkusen
Mario Gomez attığı 3 golle şov yapmış,Leverkusen'in tek golü ise Eren Derdiyok'tan gelmiş..

Borussia Dortmund [3 - 0] Freiburg
Nuri Şahin sakatlanmış ve 28.dakikada kenarıya alınmış..
4 hafta kala puan farkı 8 oldu ve Dortmund'un şampiyonluk kutlamaları başladı yavaştan..

Borussia Dortmund'un oyuncusu Nuri Şahin'in sağ dizinden sakatlandığı ve sezon sonuna kadar oynayamayacağı bildirildi.

Borussia Dortmund kulübünden yapılan açıklamada, Nuri'nin, Dortmund'un hafta sonunda Freiburg'u 3-0 yendiği karşılaşma sırasında sağ dizinin iç bağlarında yırtılma olduğu, bu nedenle 1 buçuk ay boyunca oynayamayacağı belirtildi.

Bir diğer milli oyuncu Hamit Altıntop ise belindeki rahatsızlık nedeniyle sezonu kapattığı belirtiliyor.

Sportif Direktör Christian Nerlinger, yaptığı açıklamada "Hamit'in bu sezon Bayern Münih forması giyeyeceğini zannetmiyorum" ifadesini kullandı ve oyuncunun büyük bir ihtimalle sezonu kapattığını açıkladı.

Bir daha doktor kontrolünden geçecek olan Hamit'in kesin sonucu önümüzdeki günlerde belli olacak. Hamit, büyük bir ihtimalle ameliyat olacak

Nedir lejyonerlerimizdeki bu şansızlık yahu,nazar mı değdi acaba? :-(

İsteseler de, istemeseler de..

Alayına inat şampiyonluğa yürüyoruz.

Küme düşme mücadelesi veren tüm takımlara son haftalara girerken tek tek başarılar dilerim..

Leverkusen 2-1 Hoffenheim
Monchengladbach 1-0 B.Dortmund Lig sonuncusuna kaybettik. Haftaya içerde şampiyonluğu ilan etme şansımız vardı olmadı.

Dortmund 69 Leverkusen 64 Leverkusen geçen hafta Bayern'i yenseydi demek ki neler olacaktı düşünemiyorum :D

Freiburg 1-3 Hannover
Frankfurt 1-1 Bayern Şampiyonlar Ligi için son bilet Hannover'in eline geçti şu an. Hannover 57 Bayern 56

Bu arada Wolfsburg bugün Köln'ü yenemezse %90 düşer.Misimovic ve Dzeko'yu çık şampiyon olan takım küme düşsün.İlginç değil mi :)

Wolfsburg bugün Köln'ü gole boğdu ve umutları arttı..Son 3 haftaya giriyoruz ve eğer ligde kalırlarsa kadro kalitesi sayesinde kalacaktırlar..Kolay maçları yok çünkü..

Hakeden oldu şampiyon, gerçekten tebrik etmek lazım. Bakalım önümüzdeki sezon kadroda ne gibi değişiklikler olacak. Güçlenecekler mi yoksa kilit isimler isim olarak daha ön planda olan kulüplere mi gidecek..

ŞAMPİYON DORTMUND !

2542.jpg

Bu şehir bizimdir..

Ha bir de, küme düşme mücadelesi veren takımlara tekrar başarılar dileriz..

Şampiyonluğu hakettiniz tebrikler.Ama küme düşme mücadelesini sürdürdüğünü ima ettiğin takım Almanya'nın Avrupa kupalarında Mayıslar'ı gören tek temsilcisi hatırlatırım :).

Son olarak o şehri özellikle son 10 yılda yücelten yegane ekip de Schalke'dir .

Şampiyonluğu hakettiniz tebrikler.Ama küme düşme mücadelesini sürdürdüğünü ima ettiğin takım Almanya'nın Avrupa kupalarında Mayıslar'ı gören tek temsilcisi hatırlatırım :).

Son olarak o şehri özellikle son 10 yılda yücelten yegane ekip de Schalke'dir .

Tebrik için eyvallah da, ben Schalke'yi düşme hattında göremiyorum. Neden üzerinize alındınız anlamadım. :D
Düşme hattındaki takımlar belli..