Burak Elmas

Şu ana kadar ki icraatlarından memnun olan var mı? birkaç ay önce bu forumda büyük başkan çekenler başkanım oley çekenler adam tuvalete gitse sarı kırmızı kalp ile burada bir habermiş gibi paylaşanlar online mı?

Açıkça söyleyeyim Mustafa Cengiz'in günahı neydi o zaman? Taraftarın gözünde makbul adam olmamak mı?
Kusura bakmasın ama 23 Nisan'da Galatasaray başkanı olmuş gibi takılıyor geldiğinden beri. Zaten fiilen başkan kendisi de değil Fatih Hoca bence.

Peki ne oldu uluslararası stad isim sponsoru?
Kemerburgaz ne oldu?
Basketbol AŞ oldu mu?
Salon projesinden bir haber var mı?
Her branşa sponsorumuz hazır deniyordu. Kadın basketbol takımı hala sponsorsuz sanırım.
Eurolig vizyonu konusuna ise hiç gelmiyorum gerçekleşeceğine vs inanmıyorum.

Şu ana kadarki tek artısı Erden Timur ile arası iyi olması gibi görünüyor. Ee o zaman Erden Timur başkan olsaydı. Bundan kötü olmazdı diye düşünüyorum.
Şunu da söyleyeyim benim gibi bütünsel bakan taraftar sayısı öyle çok değil. Futbolda sonuçlar böyle giderse o başkanım oley çekenler istifa diye bağırmaya başlarlar.
Mustafa Cengiz döneminde futbolda başarı vardı. Rahmetlinin döneminde azımsanmayacak sayıda kupa var FB mağlubiyeti ya yok ya az. Burak Elması makbul adamlığı çok uzun süre korumaz.

Seçim öncesi dönemde Metin Öztürk'ü destekliyordum ama 6 ayda geldiğimiz yere bakarak şunu diyebilirim; Eşref Hamamcıoğlu seçilse bundan kötü bir durum oluşmazdı.
Sanki Eşref Hamamcıoğlu da Metin Öztürk de hem Galatasaray'ın haklarını daha iyi savunurdu gibime geliyor. Hem de başkan olarak bir ağırlıkları olurdu. Bu kadar FT'ye biat etmezlerdi. Genç başkan fetişizmi herkeste var ama sadece genç olmak yeterli bir vasıf değil bir ağırlığının olması gerekiyor. Ali Koç'san genç olman bu noktada problem değil çünkü sen yaşından bağımsız olarak güçlü bir insansın. Belki Erden Timur olsan bile bir ağırlığın olabilir yaşına rağmen ama Burak Elmas'ın kişisel bir ağırlığı olduğunu düşünmüyorum.

Ali Koç da sistem tarafından istenen bir adam değil ama güçlü olduğu için çok da alenen olmamak kaydıyla bu düzenle savaşır ve ayakta kalır. Burak Elmas ise sisteme yakın durmak zorunda sistem tarafından istenmediği anda onu harcarlar. Sisteme yakın durursan da Nihat abi dersin tff'yi filan eleştiremezsin. Zira Tff gücünü siyasi erklerden alıyor.

''Bütünsel bakan'' mı ... Kime , ne anlatıyorsun abi... Geçen Beşiktaş'la oynadığımız basketbol maçında herkes maçı bırakıp Fatih Terim'le fotoğraf çektirmek için sıraya girmişti :D Bu ülkenin olayı bu. Futbol iyiyse tamam. Fener taraftarı bile kapalı gişe oynadığı basketbolu salalı yıllar oldu Obra'dan sonra. Oysaki adamların sponsoru da var, parası da var, salonu da var...

''Bütünsel bakan'' mı ... Kime , ne anlatıyorsun abi... Geçen Beşiktaş'la oynadığımız basketbol maçında herkes maçı bırakıp Fatih Terim'le fotoğraf çektirmek için sıraya girmişti :D Bu ülkenin olayı bu. Futbol iyiyse tamam. Fener taraftarı bile kapalı gişe oynadığı basketbolu salalı yıllar oldu Obra'dan sonra. Oysaki adamların sponsoru da var, parası da var, salonu da var...
Ali Koç'un o konuda yönetme mantığı biraz yanlış basketbolu bütçeye yük olarak görüyor. Halbuki Aziz Yıldırım öyle miydi? Futbolda kötüyken basketbola sarılır. Basketbolda iyi sonuçlar alınır ve kendisine gelen tepkileri azaltmaya çalışırdı. Şimdi basketbolda da eskisi gibi değiller ama en azından tümden boşlamıyorlar. Kadın basketboluna odaklanıyorlar öyle ya da böyle hala Eurolig oynuyorlar. Ligde Efesle birlikte favoriler. Bizde ne futbol iyi ne diğer branşlar. Kimsenin umurunda da değil zaten diğer branşlar. Onların basketbol başarısı Aziz Yıldırımın başarısı. Hep öyle iyi değillerdi. Aydın Örs'ü koç yaptıkları gün ve daha sonrasında ülker birleşmesi ile basketbolda kaderlerini değiştirdiler.

Ali Koç'un o konuda yönetme mantığı biraz yanlış basketbolu bütçeye yük olarak görüyor. Halbuki Aziz Yıldırım öyle miydi? Futbolda kötüyken basketbola sarılır. Basketbolda iyi sonuçlar alınır ve kendisine gelen tepkileri azaltmaya çalışırdı. Şimdi basketbolda da eskisi gibi değiller ama en azından tümden boşlamıyorlar. Kadın basketboluna odaklanıyorlar öyle ya da böyle hala Eurolig oynuyorlar. Ligde Efesle birlikte favoriler. Bizde ne futbol iyi ne diğer branşlar. Kimsenin umurunda da değil zaten diğer branşlar. Onların basketbol başarısı Aziz Yıldırımın başarısı. Hep öyle iyi değillerdi. Aydın Örs'ü koç yaptıkları gün ve daha sonrasında ülker birleşmesi ile basketbolda kaderlerini değiştirdiler.
İyi de fenerin borcunun çoğu amator branşlardan geliyor.Boyle hesapsız harca sonra kulüp batsın neymiş başarılı oldu.Devlet olmasa değil Koç feristahi gelse kimse kurtaramaz kulüpleri. Zaten kurtulduklari da yok,seneye kredi nasil ödenecek bakalım.

Takımının ne durumda olduğunu bilmeden ezeli rakiple hazırlık maçı yaptırmış ve yıllar boyu sürecek bir … malzemesi vermiştir.

Galatasaray başkanlık makamının ona büyük geleceğine inandığımı söylediğimde fanboyları tarafından linçlenip kibirli ilan edilmiştim.

emeği geçen herkese tebrikler. Adam Galatasaray başkanı ama aylardır 23 nisanda koltuğa oturmuş gibi bir imaj çizmenin ötesine geçemiyor. Böyle giderse kendisi de ibra edilmez 3 yılını kaybeden de Galatasaray olur.

Rezil bir takım kurmuşunuz.
Üstüne hayır işlemeye Çalışmanız var

7 tane yiyip Galatasaray ismini rezil ettirdiniz.

Koskoca GALATASARAY ismini Cincon dedirttir hala geldin

Sen ne rezil ne loser bir Başkanmışın

Rahmetli Mustafa Başkanım hakkını bize helal et...

Cincon diye bizi eğlence konusu yaptıyorsan bu aksam istifa etmen gerek

Fatih hocaya sınırsız kredi vermesi ve ali koç ile ilişkisi büyük eksi yazıyor kendisine. hele kadın dostluk maçı tamamiyle rezalet. aradaki güç farkını bilmeden dostluk maçı alıp holiganlara büyük koz vermiştir. fenerin son yıllardaki mantalitesi zaten galatasaray'ı yenip övünmektir ki böyle bir fırsat gelmişken de tarihi fark atmışlar. 3 kuruşluk tiplere de ciddi malzeme vermiştir. sırf kadın diye sınırsız tölerans sağlarsan rakibe, yıllılarca dalga geçecek fotoğraflar çektirip sosyal medya küçümseyici paylaşımlar yaparlar.

Tanım: Kadın şiddetine tepki için organize edilen maçta, yenilen kadın takım oyuncularının ağlaması ile sonuçlanmıştır.. işte böyle bir mantalite ile bu bu dostluk organizasyonu yapıyor başkan..

Bugünkü maçtan sonra Galatasaray kadın futbol takımı önümüzdeki dönem için ne yapmalı ?

Ben : Önce tüm takım futbolun temel kurallarını öğrenmeli.

Kötü takım kurarsın,dostluk maçı olsa da kötü mağlubiyet alırsın anlarım.Yahu yenilen gollerin alayı saçma sapan goller.Pozisyon almak yok,savunma bilgisi yok,fiziki dayanıklılık yok,yetenek yok,kademeye girme yok,hava topuna çıkmak yok.

Hiçbir özelliği olmayan bir takım kurmayı nasıl becerdiniz ?

Kadın futbolunun seviye zaten düşük. bu tarz farklarda çok oluyor. aramızdaki fark ise, fenerbahçe amatör branşlarda olduğu gibi parayı basıp futbol oynamasını bilen oyuncular almış, bizimkilerse araştırmadan ucuz yollu kadro kurmuş ki futbol oynamaya yeterli isim bile göremedim. asıl trajikomik olan ise, bu aradaki farkı göremeyen başkanın bu maçı ayarlaması. beşiktaş'la falan yapsak demek 10 üstü yerdik..

Bir şeyi yaparken temelinde niyet olması lazım. Yani bir proje hedeflersin, 2. lig mi 3. lig mi nerden başlıyorsan başlarsın futbolcu mu yetiştireceksin yetiştirirsin derdin buysa. Ha ben burda isim yapacağım, reklam yapacağım diyorsan o zaman yaptığın işin hakkını vereceksin. Yani bi tane takım alıp adını değiştirip, 15-20 tane oyuncu toplayınca bir şey yapmış olmuyorsun. Bunu bir vaat olarak verdiysen, belli bir periyotta yapılır. Sırf seçim kazanmak için ilk 1 ayda yapacağız dersen, böyle şeyler görmek çok da absürt değil. Maç 7-0 bitmiş, Fenerliler dalga geçmiş falan bunları taraftar konuşur. Yönetici plan dahilinde rasyonel olmak ZORUNDA.

Fenerbahçe'nin mantalitesinin Galatasaray'ı yenip övülmek olduğunu düşünmüyorum. Hatta tam tersi Galatasaray'ın özellikle amatör branşlar noktasında bu noktaya evrildiğini düşünüyorum. Plan yok, proje yok, bütçe yok. Ne doğru düzgün takımlar var ortada ne başka bir şey. Fener maçı oldu mu herkes en önde, bir de kazandı mı o yılı çıkardık demektir ki bu tehlikeli bir zihniyet.

Seçim öncesi işte Fransa'dan şu takımı aldık, bu takımı aldık alıcaz diyip, günün sonunda Altınordu'nun eski takımını almışlar, o da küme düşme potasında. Burda Hamamcıoğlu, Bandırmaspor vs. dediğinde dalga geçiyordu millet. Enteresan bir durumdayız geldiğimiz noktada. Burak Elmas'ın bundan sonraki akıbetini bilemem, ama bir gerçek var ki hiç kimse adına partizanlık yapmak iyi bir şey DEĞİL.

Çok fena çuvallıyor yönetim. "Efsane başkan" kayınpederi seçim haftası şöyle bir görününce taraftar heyecana kapılmıştı ama orada kaldı maalesef.

Tff'ye güya kafa tutup rakip takıma kontenjan açıyorsun tribünde, bizimkiler iki takım el ele derken adamlar "Sami Yen sustu bizi dinliyor" diye bağırıyor. Dostluk mostluk diyorsun 70 yaşında adam senin stadında kulüp televizyonundan dalga geçiyor. Yapılan gol sevinçleri, maç sonu hareketler vs. bile çalışılmış. Bizim taraftan bu boyutta bir salaklığın organize şekilde yapıldığına inanmak istemiyorum, olay bilgisizlikten kaynaklanıyor.

İşin dramatik tarafı bu seçim bir baskın seçim vs. değildi. Rahmetli başkanın hastalığı ortaya çıktıktan bir sene sonra yapıldı seçim, hatta ertelendi de bir süre pandemiden dolayı. Buna rağmen koca camianın, mangalda kül bırakmayan monşerlerin çıkarabildiği ekibin bu olması gerçekten çok acıklı. Branş, saha, salon, hakem farketmeksizin doğranıyor takımlarımız. Erden Timur'un stada ve basketbola, biraz da kendi insiyatifiyle verdiği sponsorluk dışında dişe dokunur bir idari atak yok ortada. Futbol takımını konuşmayalım hadi Fatih hoca var. Erkek baskette bu sene küme düşme hattını kovalamayacağız, Allah razı olsun(!). Kadın baskette Şubat'tan sonrasına bir iddia taşıyabilir miyiz belli değil. Voleybolda zaten fikstürü ve puan cetvelini tamamlamak dışında bir misyonumuz yok. Binbir sponsorluk, tanıtım, reklam filmi vs. yapılan kadın futboldaki durumu da dün akşam gördük.

Yıllarca gezegenin en iyi takımı olan tekerlekli sandalye basketbolda bile halimiz ortada.

Bir tek su topunda nasıl bir boşluk varsa gelen geçen yönetimler onun içinde etmeyi beceremedi...

Burak elmas kibarligini biraz perdeleyip sozde dostlara gerekli cevabi kendisi veya bir yonetici araciligiyla vermeli.
Benim gozumde baskanligi bugun baslar veya biter.