Bütçeyi Bekliyoruz

Bu haberin iyi tarafı filan yok.En iyi 4. oluruz Cafe Crownla devam edersek.Benim için önemli olan Avrupa sponsor Cafe Crown ise.Zira TBL'de ne uzarız,ne kısalırız...

Valla kimi gececez...

Telekomu mu,Efes'i mi,FbÜlker'i mi? ....

Bize Kobe gelse yanına da Dwight Howard'ı koysak gene bir yere gidemeyiz...

Gökce Başaran' Alıntı:
Valla kimi gececez...

Telekomu mu,Efes'i mi,FbÜlker'i mi? ....

Bize Kobe gelse yanına da Dwight Howard'ı koysak gene bir yere gidemeyiz...
Katılıyorum... F.Ülker'i geçemeyiz. Ülker izin vermez. Zaten onlara verdiklerinin yarısını bize veriyorlar bütçe olarak. Telekom El-Amin Wright hedefi büyük koydu. Efes bu sezon geçen iki sezonun acısını çıkarmak için oynayacak. David Blatt'i getirdiler. BJK Ergin ataman'ı getirdi. Çok iddaalılar. Banvit, Mersin durmadan transfer yapmıyor. CASA'nın Davis'i sakatlanmasaydı geçen sene 4. olabilirmiydik bilmiyorum. bu gidişle bu sene 4. lükte zor görünüyo. ULEB'te de umarım BJK gibi rezil olmayız... :(

Bütçemizin 6.5 milyon dolar olduğunu ifade etmişsiniz,bunu yönetimden veya yönetimi dışardan destekleyenlerden birinden dinlemeseniz buraya yazmazsınız,öncelikle bunu biliyorum.Fakat senelerdir inanılmaz sıkıntılar yaşayan ve en ferah sezonunda bile Fenerbahçe'ye (Ömer Onan,İbrahim Kutluay,Mirsad Türkcan,Ira Clark) peşkeş çekilmesine karşılık Fatih Solak'la sus payı verilerek ezilen bu takıma,hali hazırda hala sponsorumuz olan Ülker 6.5 milyon dolar para vercek öle mi?

Eğer ki basketbol piyasasına dair az çok bi bilgim varsa,bu paraya kurulacak takım Türkiye'de açık ara şampiyon olur ki geçen sene şampiyon olan Fenerbahçe'nin bile bütçesi bu derecede değildi.Bu paraya 4-5 tane dünya yıldızı alınabilir.Avrupa'nın en ünlü oyuncuları senede maksimum 1.5 milyon dolara oynuyolar ki;bunlar çok üst klasmandaki oyuncular.Ne biliyim yine inanılmaz kaliteli (Marcus Brown ilk aklıma gelen) oyuncular rahatlıkla 750-800 bin dolara oynayabilir.Bu gerçekten çok ama çok büyük bir iddaa ve bunun böle olması bence neredeyse mantıksız ötesinde...

Takımımızda olumlu şeyler olacağı çok açık ama Galatasaray markası hiçbir zaman daha sezon başlamadan ikinciliği kabul edemez.Bu sene Fenerbahçe'ye yine daha sezon başlamdan peşkeşler başladı.Ülker'in desteğiyle Bogdan Tanjevic koç olarak Fenerbahçe'nin başına geçti;biz de Murat Kaya konuşulurken adamlar Kaya Peker,Ersan İlyasova'yı telaffuz ediyorlar.Bunun birçok örneğini dünyada gördük fakat Türkiye gibi hassas bi ülkede milli takım antrenörünün aynı zamanda bi KULÜP takımını da çalıştırması da ne demek oluyor?

Şimdi yarın Avrupa Şampiyonası aday kadrosu açıklanacak.Ben size senaryoyu hemen söliyeyim.İbrahim Kutluay,Ömer Onan,Mirsad Türkcan,Oğuz Savaş,Ömer Aşık,Semih Erden,Hakan Demirel Fenerbahçe'den büyük ihtimalle davet edilecek,amaçsa seneye şampiyonluklar peşinde koşacak kadronun Tanjevic'in gözünün önünde bulunmasını sağlamak olacak ve kimse de buna çıt çıkaramıyacak öyle ya antrenörün seçimlerine saygı duymak gerekir.Çok merak ediyorum,takımımızdan Tufan Ersöz kadroya davet edilecek mi?Bence hayır neden mi sorumlusu herşeye boyun eğen ve geri planda kalıp sus payına eyvallah diyen aciz yönetimimiz...

valla arkadasim ne olursa Turkiye'de bu yilda birsey yapamicamiz yaptirmicaklari bariz
en azindan Uleb de takimimizi ust seviyelere tasiyabilecek transferler yapalim ve onumuzdeki 1-2 yil icinde olasi bir Vestel veya ulkerden uzak bir baska kurulusun sponsorlugu ihtimali cercevesinde kullanicamiz kadronun iskeletini kuralim.
ben 1 kez olsun Dedehayir' in verdigi soze ettigi laflara inanmak istiyorum.

not:arkadaslar su anda ingilteredeyim oyuzden klavyenin kusuruna bakmayin malum bazi harfleri bulamiyorum

vestel yatirimlari kucultme karari almis ondan sorunlari var ama Onurcum zor artik gibime geliyor gerci sponsorluk arttirimi daha aciklanmadi ama bekliyelim bakalim baksana baska yaptimiz birsey yok

Bana da Vestel'le sponsorluk işi yattı gibi geliyor. Ancak bu sene olmasa bile önmüzdeki senelerde Vestel'in bize sponsor olabilecğini düşünüyorum.
Bu arada 6,5 milyon $'lık bir bütçeden bahsediliyor. Eğer böyle bütçesi olan bir takım hele bu takım Galatasaray ise mücadele edeceği formalrından iyi olması gerekir. Kaç seneden beri doğru dürüst bir formamız olmadı. Tufan'ın söylediğine göre iki çift forma ile sezonu idare etmişler. Hem de formaların dizaynı ve kalitesi çok kötüydü. Umarım bu sene Galatasarayımıza yakışır bir forma giyeriz. Keşke parçalı veya çubuklu bir forma olsa bence bu takımın havasını bile etkiler...