Cebimdeki Günah Keçileri

Onur UNCU' Alıntı:
Biz şurdan 12 adam çıkalım düzenli antrenman yapalım.2 sene sonra milyon dolarlık yabancıları olan Galatasaray'ı yeneriz bir arada oynamaya alıştığımızdan,yeni takım olmadığımızdan...
Bu mu basketbol?

2 sene değil 6 sene sonra olsa evet katılıyorum yeneriz.Evet basketbol bu.Evet Sırp ekolu bu.
Evet o yüzden istikrardan bahsediliyor.
Evet o yüzden büyük takımlar yılda en fazla 2 oyuncu değiştiriyor.

Mithat Bey eleştirmek ve hakaret etmek arasındaki ince çizgiyi iyi bilmek gerekir.
Maçı Özyer'in nerede hatası var gözüyle izlersen 1000 tane bulursun.Ancak zevk almak için bakarsan fazla gözüne batmaz.

Ayrıca bende size setler çizeyim peki siz anlar mısınız ? ? ?

Volkan bey yumurtlamanıza gerek yok. Tavuk daha iyi nasıl yumurtlar diye ona yol göstermeniz gerekli olacaktır.

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Onur UNCU":3oqiwjkn]Biz şurdan 12 adam çıkalım düzenli antrenman yapalım.2 sene sonra milyon dolarlık yabancıları olan Galatasaray'ı yeneriz bir arada oynamaya alıştığımızdan,yeni takım olmadığımızdan...
Bu mu basketbol?

2 sene değil 6 sene sonra olsa evet katılıyorum yeneriz.Evet basketbol bu.Evet Sırp ekolu bu.
Evet o yüzden istikrardan bahsediliyor.
Evet o yüzden büyük takımlar yılda en fazla 2 oyuncu değiştiriyor.

Mithat Bey eleştirmek ve hakaret etmek arasındaki ince çizgiyi iyi bilmek gerekir.
Maçı Özyer'in nerede hatası var gözüyle izlersen 1000 tane bulursun.Ancak zevk almak için bakarsan fazla gözüne batmaz.

Ayrıca bende size setler çizeyim peki siz anlar mısınız ? ? ?

Volkan bey yumurtlamanıza gerek yok. Tavuk daha iyi nasıl yumurtlar diye ona yol göstermeniz gerekli olacaktır.[/quote:3oqiwjkn]

hazır tavuklar yumurtalar konunun içindeyken.''çevir kazı yanmasın'' diyeyim.

Burak abim istikrar noktasına filan hiç girmeyeceğim onu ayrıca konuşuruz.Şu an tek bir sorum var.Dünkü maçı izlerken zevk aldık mı?

Onur UNCU' Alıntı:
Burak abim istikrar noktasına filan hiç girmeyeceğim onu ayrıca konuşuruz.Şu an tek bir sorum var.Dünkü maçı izlerken zevk aldık mı?

Dün maçı izlemedim ki.Trabzonspor maçına gitmiştim.
Sorun maçta değil şu sitede yorum yapan herkes maçı izledi mi?
Ya da maç skoruna bağlı olan taraftarımız yok mu ki?
Türkiye Kupası kaybedilir hoca gitsin, Fener'e yeniliriz hoca gitsin, birşey olur hoca gitsin. Eee nerede kaldı 'BAŞARILAR GELİR GEÇER ASALET BİZE YETER ' diye tribünlerde bağıranlar?
Herkes haklı Murat Hoca gitsin, peki 15 Milyon kişilik İstanbul'da 3000 bin kişilik salonu dolduramayan bizler haklı mıyız?
Mersin maçında salonda kaç kişi vardı biliyor musun 300-400 ?
Murat Özyer giderse yerine getirecekleri hoca kim?
Yerine getirecekleri adamın geçmişteki anternörlük başarıları neler?
YAni anlatmak istediğim boşa sallamak değil biraz söylenenlerin de mantıklı tutar yanı olmasıdır.
Guroviç için 'küçük maçların büyük oyuncusu' diyenleri de görüyoruz.
Mantık bunun neresinde ben bundan zevk almıyorum yoksa istersen 50 sayı ne olacak ki?

Her maç sonu istifa konusu açanlara vereceğim linki iyi okusunlar;

viewtopic.php?f=19&t=5851&p=203524#p203524

Hakan Oksuz' Alıntı:
[quote="Evren YILMAZ":3bt5q7ev]Beyler nolur yapmayın.

Bu takım daha yeni kuruldu.ilk defa avrupa çapında yabancı oyuncular alındı.Yıllardır küme düşmeye oynayan takımdan iddialı bir takıma geçiş aşamasındayız.Bu süreci kısa sürede atlatmak o kadarda kolay değil.

Bu sene fazla birşey beklememek gerekir.Çünkü yerli oyuncularımız çok kalitesiz.Amacımız takım olmaya çalışmak olmalıdır.En önemliside yıllardır kaybetmeye alısmıs bir takımın tekrar kazanmayı alıskanlık haline getirmesini beklemeliyiz.Bunun içinde zaman gerekir.

Gurovic gibi kaliteli bir adamda tarihimizde gelmedi bu arada.Bari onu eleştirmeyin ayıptır.
Şu an tek yapılması gereken destek vermektir.Ve transfer döneminde en az 3 yerli oyuncu takviyesi
Gerisi laf_ı güzaf ...
Dediğin şey çok güzel ama ayrı bir tarışma konusu..
mesela "Yıllardır küme düşmeye oynayan takımdan iddialı bir takıma geçiş aşamasındayız" demişsin..Peki seneye aynı oyuncular bu kadroda olacak mı lütfen biri söylesin bana..
yoksa yeni 5 yabancı alıp..Gene " takım olma" veya"istikrar " gibi şeylerden mi sözedicez..Lütfen biri acıklasın..[/quote:3bt5q7ev]

Öncelikle şunu kabul edeceğiz.Biz yeni kurulan bir takımız,çok iyi yabancılarımız var ama yerli oyuncu kadromuz yeterli değil.Ve bu kadro birarada oynamayı öğrenene kadarda sabretmeliyiz.
Şu aşamada Murat Özyer in gönderilmesi uzun vadede pek birşey değiştirmez.Hatta takım olma yolunda tekrar başa dönmemizi sağlayacagından zararlıda olabilir.

Gelecek sezon için yabancı oyuncuların hepsi takımda tutulmalı ve iyi yerli oyuncu takviyeleri yapılmalıdır.
Ama taraftarımız her mağlubiyette onu bunu istifaya davet ederse bu yönetimide mutlaka etkiler ve acele hamlelerle ciddi hatalar yapılabilir.

Bu seneyi kayıp bir sezon olarak görüp takıma destek vermeliyiz.Şu an kayıp olarak görünen bu dönem ilerki başarılı sezonların habercisi olacaktır...

Mithat bey siz Galatasaray basketbol şubesini yakından bilen birisiniz çeşitli antrenörlerle de çalışmışsınız o zaman bu antrenörlere niye bu kadar para verildi ya da eleştiriliyor? Olaya sadece Murat Özyyer in savunulması gibi bakmayın burda Erman hocada Koray hocada olsa yine aynı düşüncelerim geçerlidir Murat Özyer dışında sizin de gelmesini istediğiniz Erman Kunter takımın başında olsa birileri oynatacak seti yok savunması yok dese yani tereciye tere satsa bunlar olağan şeyler mi ? Siz antrenör yetersizliğinden bahsettiniz haklısınızdır Erman hoca ya teklif yapıldı olmadı takımın başına getirilseydi bir de onun basketbol felsefesiyle oynayan Galatasarayı görürdük şampiyon olsa idi de sevinirdik. Benim itirazım Galatasaray basketbol takımı antrenörünün basketbolla pekte alakası bulunmayan sadece antrenör sıfatıyla ismen o mevkii de bulunuyormuş gibi gösterilmesidir. Yoksa siz bana setler çizmişsiniz ben anlamamışım ben size setler çizmişim siz anlamamışsınız bunların pekte önemi yok.

Strickland ı yerin dibine soktuk..Peki
Ne Zizic , ne Guroviç ,hatta Milojeviç Strickland ın verdiği katkıdan fazla şey verebilmiştir takıma...

Bazı arkadaşlar Gravese yüklendi bjk yenilgisinden sonra..guro,ziziç ile karşlaştırıldığında graves kobe dir..

"Ama hoca gurovice gore oyun çizmedi"
Ne M.S yi ne murat hocayı savunurum..Ama 17 sayı ortalamasıyla gelen M.s yi hemen basketbol cahili yaptık.Hemen hiçkimsede kabahati hocada aramadı..Ohh ne güzel hazır günah keçimiz vardı zaten..

Ziziç 3-5 sayı atarsa ne ala.
Guroviçin çember dövmeleri, airball ları hak getire..
Ama o avrupanın en büyük şutorlerinden..
Değil mi?