Cem AKDAĞ+Mihriban OĞUZ = BAŞARI!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Önder Bey; Siz Ceyhun Hoca ile bu iş yürür diyor musunuz? Rahat mı içiniz? Ben hiç rahat değilim. O yüzden yol yakınken değiştirilmesi gerektiği kanaatindeyim.

Hayır memnun olmadığım şeyler var ama ben sürekli birini gönderip başkasını getiren bir kafada olmadım hiç olmamda. Basite kaçmaktan başka birşey değil bu.

Her şeyi bir kenara bırakıyorum. Cem Akdağ ismine bu kulübün yaptığı tavır hiç kimseyi utandırmıyor ise, ben utanıyorum. Adam en zor dönemimizde enkazı kaldırdı, yüzüne bile bakılmadı. Sonra muhteşem bir evrim geçirmiş olabiliriz ama bu adam çocuk oyuncağı değil.

Mihriban Oğuz veya başka bir isim, yönetici bazında etkin bir ismin takıma büyük fayda sağlayacağı kanısındayım. Umarım böyle bir adım atılır.

Önder Bey; sürekli olan bir şey değil ki bu. Ceyhun Hoca 2 senedir takımın başında. Gayet uzun bir süre. 6 ayda bir hoca değiştirelim demiyoruz ki.

Kerim bey çok uzatmak istemiyorum bana göre bu sene sonuna kadar kalmayı hakediyor Ceyhun hoca, sezon sonunda duruma bakılıp değerlendirme yapılır. Avrupa için şu anda kadro ve organizasyon yetersiz ama heleki Slyvia da geldikten sonra bu kadroyla ligde şampiyon olamazsak o zaman başarısızdır bana göre. Ne lig şampiyonluğunu kaybettik ne Avrupadan elendik, ne de TR kupasından. Üstelik alınan bir de kupa var. Şu durumda takım kötü diye hoca değiştirelim demek benim mantık sınırlarıma ters kusura bakmayın.

Düşünüyorum da bu noktaya nasıl gelindi diye, Ceyhun hoca adım adım kendisi getirdi olayları bu noktaya. Yeni isimler tartışılmaya başlandı...

Cem Akdağa vafasızlık yapan Galatasaray Kulübü değil Galatasaray Kulübünün o zamanki yöneticileridir, bugün ise yeni bir yönetim var, Cem hocanında Galatasaraya küsme lüksü yok, kendisine görev verilirse elini taşın altına koyar artık, geçen senede kupa kazandık ama şampiyonluk gitti, önemli olan kupa değil şampiyonluk, şampiyon olamayacağımız gidişhattan zaten belliydi, bu sene birde EL var bu stresi ve sorumluluğu taşıyamayacak arkadaşlar kendilerine bir yol çizsinler artık, bu senede şampiyon olamazsak bu şube 12.seneyi kaldıramaz bunun vebalinide kimse veremez..

Sadece beyin cimnastiği yapıyorum Önder bey.Acaba mesele sizin Mihriban hanım ile aranızın çok iyi olması ve Cem Akdağ'ın takımın başına gelmesiyle Mihriban Oğuz'un artık bu takıma gelme ihtimalinin kalmaması olabilirmi.Mihriban oğuz ile Cem Akdağ'ın aralarının olmadığı malum.Neler yaşandığını biliyorsunuzdur.

Sadece şeytanın avukatlığını yapıyorum.:D

Belkide saçmalıyorumdur,olabilir yani!Açık olayım dedim.Israrla Mihriban Oğuz gelsin deyipte Cem AKdağ gelmesin demenize şaşırdım biraz,ben gelmesin demedimki diyeceksiniz doğrudur açıkca demiyorsunuz tabiki,ancak ne açıkca yapılıyorki,sizde haklısınız.

Cem Akdağa vafasızlık yapan Galatasaray Kulübü değil Galatasaray Kulübünün o zamanki yöneticileridir, bugün ise yeni bir yönetim var, Cem hocanında Galatasaraya küsme lüksü yok, kendisine görev verilirse elini taşın altına koyar artık, geçen senede kupa kazandık ama şampiyonluk gitti, önemli olan kupa değil şampiyonluk, şampiyon olamayacağımız gidişhattan zaten belliydi, bu sene birde EL var bu stresi ve sorumluluğu taşıyamayacak arkadaşlar kendilerine bir yol çizsinler artık, bu senede şampiyon olamazsak bu şube 12.seneyi kaldıramaz bunun vebalinide kimse veremez..

Tüm ciddi kurumlarda kurumsal devamlılık esastır hele köklü ve geleneği olan kurumlar için ise olmazsa olmazdır hal böyle iken o tasarruf o yöneticileri bağlar bu tasarruf ondan öncekileri bağlı gibi bir durum ancak küçük yada köksül ciddiyetsiz geleneği olmayan yapılanmalar için bir mazeret olabilir GAlatasaray gelenek sahibi bir klüp olduğuna göre yönetimlerinin karar ve tasarrufları pekala kurumsal kimliği bağlar .

Şuan için antrenör değişikliğinin bir fayda getirmeyeceğini fazla memnun olmasam da ceyhun hocanın sene sonu kadar tamamlama taraftarıyım..

Fakat;

Cem hoca bir süper kahraman değil..Sürekli başımız sıkıştığında başvurduğumuz insan..Onun bundan şikayeti tabiki olmaz ama kulüp olarak biraz yüzümüz kalsın ya..Sorun oldu gel Cem Hoca . Sorun bitti git cem Hoca..Cem Hoca bu seferde erkeklerde sıkıntı var küme düşebiliriz..Cem hoca bu sefer erkek şubeye..Takım ligde kaldı tamam git cem hoca..

Şimdi? Hocam bu seferde sorun bayanlarda bir zahmet alkışlar eşliğinde seni oraya alalım mı denilcek?
Yok artık

Ben kadın basketbolu ile tanışmadan çok önce, bu işe sevdalanmış ve çok erken yaşta milli takım ekibine girmiş bir antrenör ile tanıştım. Çalışkan, hırslı, dürüst ancak herşeyden önce basketbolu çok seven bir coach.Birlikte çalıştığımız dönemlerde yetiştirdiği kısa boylu bir oyuncunun, ondan çok daha uzun bir oyuncuyu tutabileceğine inanıyordu. Ancak onun gördüğü, oyuncunun boyu değil, yüreğiydi. Polonya'daki şampiyonada bunu bize birçok defa gösterdi; özellikle Belarus ve Fransa maçlarında olduğu gibi.

Sahada her pozisyonda sizden çok uzun oyunculara karşı belki bir devre belki bir maç süresince mücadele edebilirsiniz ama bu amansız savaşı bir turnuva süresince sürdürebilmek gerçekten çok zor. Bunu başarabilmek için çok farklı düşünmeniz ve oyuncularınızı buna inandırabilmeniz gerekli.

Sevgili Ceyhun (Yıldızoğlu) bunu başardı ve her türlü övgüyü hak ediyor.

Cem Akdağ - http://www.turkbasket.com/sayfa/ind...on&layout=blog&id=16&Itemid=498&limitstart=51

Sadece beyin cimnastiği yapıyorum Önder bey.Acaba mesele sizin Mihriban hanım ile aranızın çok iyi olması ve Cem Akdağ'ın takımın başına gelmesiyle Mihriban Oğuz'un artık bu takıma gelme ihtimalinin kalmaması olabilirmi.Mihriban oğuz ile Cem Akdağ'ın aralarının olmadığı malum.Neler yaşandığını biliyorsunuzdur.

Sadece şeytanın avukatlığını yapıyorum.:D

Belkide saçmalıyorumdur,olabilir yani!Açık olayım dedim.Israrla Mihriban Oğuz gelsin deyipte Cem AKdağ gelmesin demenize şaşırdım biraz,ben gelmesin demedimki diyeceksiniz doğrudur açıkca demiyorsunuz tabiki,ancak ne açıkca yapılıyorki,sizde haklısınız.

Evet benim Mihriban Oğuz ile aram iyi aynı Cem Akdağ ile olduğu gibi ve aynı şekilde Cem Akdağ'ın da Mihriban Oğuz ile olduğu gibi. Size arşiv linklerini gönderdim orada Cem hoca ile ilgili yazdıklarımı da bulabilirsiniz. Takımı takip ettiğim süre içinde bütün hocaların yanında oldum, destekledim tek kişi hariç onu da herkes biliyor. Bu takım senelerdir şampiyon olamıyor ama sürekli birilerine gitsin demek gibi basit bir yapım yok.

Mihriban Oğuz bu takım için elzemdir. Şu anda onun yaptığı işi yapacak bilgi ve tecrübede başka biri göremiyorum. Bunun benim onla samimi olmamla falan ilgisi yok.

Ben kimse gelmesin de demiyorum, şu anda takımın başında bir hoca var ve en az sezon sonuna kadar kalmalı diyorum, bunun da sebeplerini yukarıda yazdım. Okuduklarınızı anlamıyor musunuz yoksa kendi işinize gelen yerlerimi anlıyorsunuz sadece?

Haklısınız saçmalıyorsunuz hemde oldukça ağırından. Ve bunu yapmaya devam ederseniz bir daha mesajlarınızı ciddiye alıp cevap vermeyeceğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...