Ceyhun Yıldızoğlu Roportajı - 15.09.2010

Erol Hakbilen' Alıntı:
Kisacasi Taurasi transferi hocamizi baya bir korkutmuski basarisiz olursak bu benim sorunum degil diyor.

Yoo, öyle bir şey demiyor. Botaş'a, Mersin'e şampiyonluk hedefi koyan koç Galatasaray'da böyle bir şey der mi sizce?

Aras Kafkaslı' Alıntı:
Yoo, öyle bir şey demiyor. Botaş'a, Mersin'e şampiyonluk hedefi koyan koç Galatasaray'da böyle bir şey der mi sizce?

Aras o takımlarda şampiyonluk hedefi koymasıyla veya zikretmesiyle şu takımda bunu yapması aynı şey değil,eminimki bunu sende biliyorsundur...

Ayrıca net olarak öyle birşey demiyor ama dediklerinden ona yakın bir anlam çıkarabiliriz,hemde fazla kasmadan bunu çıkarabiliriz...Benim sorunum değil biraz ağır bir kullanım olmuş ama rakip takımdaki bir oyuncu hakkında konuşmasıyla,kendi takımının görünen yıldızı,saha içi lideri hakkında kullandığı cümleleri yan yana koyup düşünmek lazım...

Bu konuda hocayı fazlasıyla eleştiriyorum,tamam bahsedilen oyuncu çok ekstra bir oyuncu ancak Augustus'da oldukça ekstra bir oyuncu arada dağlar kadar fark varmış gibi konuşmuş ancak yok öyle birşey...Elindeki oyuncunun değerini bilmesi gerekiyor kanımca...

arkadaşlar çoğumuz hocanın seimone konusundaki görüşleine takılmış bence hoca bu yıl için böyle bir değerlendirme yaptı bu sene Angel McCoughtry seimone den daha iyi bir performans sergiledi wnba de ancak hocanın atladığı bir nokta varki o da seimone nun bu formayla bu taraftar desteğiyle nasıl oynadığı ..

ya simdi augustus bizde felaket bir sezon gecirdi eurocup falan müthis oynadi.
ama ondan sonra sakatlik yasadi ve bu onu baya sarsti acikcasi.
ve ceyhun hoca da korkuyor tabiri caizse cekiniyor.aklinda soru isareti var.

taurasi inanilmaz bir oyuncu bu bir gercek.ben onu izlerken zevk aliyorum acikcasi.
takimi ipten alir en zor anlarda cikar sahneye tribünler donar sasar öyle yani.

augustusun wnba performanslarini inceledim ve cogu maclarda potaya fazla bakmamis yani istatistikleri öyle ahim sam degil.
taurasiye bakiyoruz cok sut kullaniyor normal yildiz oyuncular her takimda sut kullanir.kobe de öyle lebron james de öyle.
diana cikiyor 30 40 rahat buluyor ama augustus pek yapacak durumda görünmüyor

madem basketbolda citayi yükselteceksin ozaman ilk tercihin taurasi olur lauren jackson olur ama malesef fener bizden hizli davrandi.

taurasiyi nasil durduracagiz onu merak ediyorum acikcasi.
her türlü cacik olur ona karsi oynayan oyuncu

Murat Sari' Alıntı:
ya simdi augustus bizde felaket bir sezon gecirdi eurocup falan müthis oynadi.

taurasi inanilmaz bir oyuncu bu bir gercek.ben onu izlerken zevk aliyorum acikcasi.

augustusun wnba performanslarini inceledim ve cogu maclarda potaya fazla bakmamis yani istatistikleri öyle ahim sam degil.
taurasiye bakiyoruz cok sut kullaniyor normal yildiz oyuncular her takimda sut kullanir.kobe de öyle lebron james de öyle.

madem basketbolda citayi yükselteceksin ozaman ilk tercihin taurasi olur lauren jackson olur ama malesef fener bizden hizli davrandi.

Taurasi inanilmaz bir oyuncu bu konuda haklisin,ama soru isaretleri birakmak istemiyorsan Taurasi yi izleyip ondan zevk aldigin kadar Augustus'u da izlemeyi deneyebilirsin istatistiklerini incelemek yerine,boylece belki de gercek bir Galatasarayli oldugunun sen de farkina varirsin.

Ha bir de Sylwia Fowles'un karsisinda cacik olacaklardan da bahsetmeyi unutmussun,istersen onu da ben antuya geceyim,ne dersin ?

Hocada çelişkiler var aynı sakatlığı geçiren Işıl'ın sınıfı düşmüyor ama Seimone'nin sınıfı düşüyor Angel önde oluyor. Seimone sakatlık öncesine dönerse Angel kim ya, biri Carmelo diğeri RudyGay.

Angel tabiki cok iyi oyuncuda madem finale ve istatistiklere takılma durumu var Angel'in takımında Angel ile birlikte final oynayan, bu sene Currienin çok üstünde istatistik yapan Castro Marques yerine Monique Currie tercihini açıklasın o halde. Bu arada Castro Marques'i BJK kaptı, cok da şut kullanacağından büyük ihtimal sayı kraliçeside olur ligde.

Hayal kırıklığına uğradım hoca yerli havuzu konusunda yerli oyuncuların performansını maksimize etmede çok iyi bir hoca olabilir ama yabancı oyuncuları tanıma wnba, avrupa konusunda epey eksik galiba. Gintareyide madem beğenmiyor bu sure içinde onu yollayip yerine birisini almalıydı, alınabilecek oyuncuları bilse şimdiye çoktan alırdı herhalde demekki yeterince bilmiyor. Avrupalı uzun olarak AnnWatersı Stepanovayı herkes tanır ve ister, onları tanımak iş değil.

Necati BAŞARAN' Alıntı:
[quote="Murat Sari":3f2j5kxq]ya simdi augustus bizde felaket bir sezon gecirdi eurocup falan müthis oynadi.

Taurasi inanilmaz bir oyuncu bu konuda haklisin,ama soru isaretleri birakmak istemiyorsan Taurasi yi izleyip ondan zevk aldigin kadar Augustus'u da izlemeyi deneyebilirsin istatistiklerini incelemek yerine,boylece belki de gercek bir Galatasarayli oldugunun sen de farkina varirsin.

Ha bir de Sylwia Fowles'un karsisinda cacik olacaklardan da bahsetmeyi unutmussun,istersen onu da ben antuya geceyim,ne dersin ?[/quote:3f2j5kxq]

fowlesle domine ederiz pota altini ama nereye kadar oda bir soru isareti gercekci olmak gerekirse.fenerin uzunlarinin alternatifleri cok.
sylwia hemen ilk ceyrekte faul problemine girebilecek tipte bir oyuncu.
yani o mevki de de sikinti yasayabiliriz.

augustus konusunda zaman lazim bekleyip görecegiz.insallah dedin gibi cikar

Neyin tartismasi bu? hocamiz bille roportajinda belirtmis eger erken gelseydim ilk hedefim Diana taurasiyi getirmek olurdu dedi ve transferlerimizi ona göre yaptik dedi :roll: Bu aciklama beni cok üzdu :roll:

sadece uzun olarak fowles var elimizde bide istemeyen gintare.

Umarim bu konuda SIKINTI yasamayiz rakibimiz 4 kaliteli uzunu var

ama Isil ve augustusun durumlari bizim icin cok önemlidir umarim bir an önce ikiside bir an önce toparlanir!

disi aslanlara guvenimiz sonsuz ;)

Bu taraftar Augustus'a güveniyor,hocada aynısını yapmalı kanımca,yani ona güvenmeli...Eğerki değişiklik yapmak istiyorsa bunu aldığı yabancı uzun ve Currie üzerinden yapabilir...Currie'yi Diana'yı tutmak için almış hoca,hiç gerek yok çekersin 2 numaraya Augustus'u artık kim kimi tutarsa...Eminimki o pozisyondan yediğimiz kadar atarız...3 numara'dada Tamika'yı bir şekilde ikna edersin,denge kurulmuş olur...Röportajı bir daha okudum,birdaha çok olumsuz bir tablo çizlimiş gibi bir his uyandırdı bende,yok öyle birşey...Elimizdekilerin değerini bilelim yeter...

Biz dürüst spor adamlarını kaldıramıyoruz herhalde. Bize 'sallayan', 'yalanlar söyleyen', tribünlere oynayan adam gerekiyor.

Ceyhun Hoca gayet dürüstçe bir şeyler söylemiş. Katılırsınız ya da katılmazsınız ama tribüne oynamak yerine gayet sıcak ve samimi bir röportaj yapmış. Bunu sindirmek yerine, 'Fener'i rahat geçeriz, şampiyon oluruz, final four'a gireriz tarzı' sözler bekliyorduk herhalde. Bu takım yeni kuruldu. Diana da olsaydı Cappie de olsaydı şampiyonluğun garantisi yoktu. Biraz sabredelim ve artık daha gerçekçi demeçler veren bu insanlara güvenelim. Ceyhun Hoca ne başkasını tercih ederdim diye Seimone'yi kenarda tutacaktır, ne de Fenerbahçe'de Diana var diye o maça kaybettik gözüyle bakacaktır. Takımın hırsı, oyun şekli ve anladığım kadarıyla hocanın yapmak istedikleri bu takımı bu yıl olmasa da 2-3 yıl içinde çok iyi yerlere getirecektir bence.

Size göre gerçekci,bana göre karamsar...
Ayrıca Fener'i ezerek şampiyon oluruz demesini bekleyen kim,yazılanlarda öyle birşeymi gördünüz?

Bir kere rakibe göre takım kurmak saçma bir olay. Euro league düşüncesi yok demekki. 3 numarada diana'dan korkuyorsa 2 numaraya koyacağı Augustus da FB'nin 2 numarasına zarar verecektir. Bence FB maçlarında kilit 5 numara ve 1 numaralrda yaşanacak. 5 numarada Sylvia'ya alternatifi iyi yaratabilirsek ışıl ve Nihan kendilerini gösterebilirse 1 numarada o zaman denge sağlanır. Zaten bayanlar play offlarına kadar Tamika'yı alabilirsek bu bizi 2 adım öne taşır bahar-Tamika 3-4 numaraları domine ederek Sylvia'yı rahatlatıp uzun boyları ve kolları ile Taurasi'yi bezdirirler. Ceyhun hoca oyuncu yaratmaktan ziyade iyi oyuncuları takımına istemeli bence. İyi oyuncuları gençlerden arasın.

Birde sorum olacak. Kadınlarda da üç sayı çizgisi geriyemi geldi yoksa aynı mı kaldı?

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
Size göre gerçekci,bana göre karamsar...
Ayrıca Fener'i ezerek şampiyon oluruz demesini bekleyen kim,yazılanlarda öyle birşeymi gördünüz?
bizim insanlarimiz genelikle tribüne oynayan adamlari sever ,yani simdi ceyhun hoca cikip derdi bu sene herkesi ezecegiz final four oynayacagiz falan gibi konusmalar taraftarin hosuna gider.
hoca gercekci konusmus taktir ettim.karamsar olduna inanmiyorum sonucta elimizdeki malzeme iyi bana göre.

GS TV'de kadın takımımızın hazırlıkları gösterilirken, Ceyhun Hoca'nın Dünya Şampiyonası'nda olduğu belirtildi. Acaba bir transfer daha mı düşünüyoruz (ki röportajında 20 gün içinde guard için karar vereceğim demişti, üç aşağı beş yukarı bu tarihlere denk geliyor) yoksa Slyvia'yı takip etmek için mi gitti?

Röportaj herşeyi açıklıyordu bence,hocamız karşı taraf ile mücadele etmemizin zor olduğunu kabullendiyse,oyuncularında bunu kabullenmesi kadar doğal birşey yok...Bu mağlubiyetten sonra röportaj birkez daha satır aralarına dikkat edilerek okunursa eminimki o havayı herkez sezinleyecektir...