Dee Blog- Sert Oynamak...

4 Nisan 2008

Sert Oynamak

Fenerbahçe ile oynadığımız maç istediğimiz gibi bitmedi, uzatmalarda 5 sayı farkla yenildik.Fakat, maçla ilgili olumlu bir durum vardı, 22 sayı farkla yenilirken, mücadeyi bırakmadık ve sonuna kadar savaştık.Eğer bu mücadeleci tavrımızı sürdürüsek, playoff larda çok başarılı olabiliriz.Ben dengeli bir oyun oynadım.11 sayı 8 rebound, 7 asist yaptım.Fenerbahçe ile oynanan maçlardaki şiddet ve atmosfer beni olumsuz etkiliyor.Onlarla bir daha karşı karşıya geleceğiz.Sanırım playoff larda birinci ya da ikinci raund bir maçımız daha olacak.O zaman onlara bir ders vermemiz için fırsatımız olacak.Herşeye ramen biz iyi oynadık, taraftarlarımız bizimle gurur duymuştur diye düşünüyorum.Çünkü çok kötü bir yenilgi de alabilirdik.İlk başta çok mutsuzdum, maçı kaybettiğimiz için, sonra maçı defalarca seyrettim.Kalbimizle oynadığımızı gördüm.Sezon sonunda güzel bir kapanış yapacağımıza inanıyorum.

Maçtan sonra vücudumun heryeri ağrıyordu malesef ayağım tamamen iyileşmemişti.Daha sonraki maç için çok dinlenme fırsatım olmadı.Bir sonraki maç önemli bir maçtı, üzerimizde kazanmamız yönünde bir baskı vardı.Ligin sonundaki takım olan Beykoz, ligde kalmak için elinden geleni yaptı.Türkiye?de oynanan bütün maçlar çok büyük maçlar, eğer iyi oynamazsan kaybedersin.Biz, gerçekten iyi oynadık.Clarence Gilbert, eski Missouri yıldızı, topları çok iyi kulllandı ve 32 sayı yaptı.Maçın gidişhatını bizim için tehlikeli kıldı.Ben 27 sayı atarak en iyi maçlarımdan birini çıkardım.6 ribaund ve 5 asist yaptım.( bazı bölümleri youtube?ten izleyebilirsiniz)Maçı kazandığımız için çok sevinçliydim, çünkü biz genelde bu tür maçları kaybettik.Bu tarz yenilgiler beni çılgına çeviriyor.Bu maçları kazanmak zorundayız.Bazen takımlar ligin sonlarındaki takımlarla oynamaya hazırlıklı olamıyorlar.Biz sıkı bir şekilde oynamaya devam ediyoruz çünkü gitgide herşey daha da zorlaşıyor.Ben şansımızın olduğunu düşünüyorum.Her ne olursa olsun maçlara hazır olacağım, ayağımdaki sakatlığın devam etmesine ramen.Çünkü basketbol benim aşkım, işim ve benim yapmaktan çok mutluluk duyduğum birşey.

Hergün antremana gidiyorum ( Ben ofis diye adlandırıyorum salonu).Önceki maçlarda gördüğüm hatalarım üzerinde çalışıyorum ki bir sonraki maçlarda daha iyi oynayabileyim.Günden güne kendimi daha iyi hissediyorum.Ben hala çok gencim ve öğrenecek çok şeyim var.Burda olmak bana çok şey öğretiyor.Hayatla ilgili, basketbol ve kendimle ilgili.Daha iyi oynamam için ve kazanmam için büyük bir baskı var.Çok ağır antremanlar yapıyoruz.Bu da bana çok şey kazandırıyor.Bu tarz şeyler benim bakış açımı değiştiriyor ve olayları farklı şekilde analiz edebilmemi sağlıyor.Basketbolu ne kadar çok sevdiğimi farkına vardırıyor.Ben basketbolu gerçekten çok seviyorum.Bazen insanlar oyuncuların ne yollardan geçtiğini anlayamıyor.Ne zaman biriyle basketbolun stresinden konuşssam, her zaman karşılaştığım şu tepki oluyor.Tabi oynuyorsun bir sürü para kazanıyorsun, şanslısın...Bu diğer işler gibi birşey, sen de her işe olduğu gibi bakmak zorundasın.Ben asla basketbolu para kazanmak için yaptığım bir iş olarak görmedim.Sadece yapmayı çok sevdiğim birşey.Küçükken öğretmenler sorar; büyüyünce ne olacaksın? diye.Herkes farklı cevap verir, bazıları sevdiği şeyi söyler, belki bazıları da para kazanmaya yönelik bir meslek söyler.Ben basketbolu seçtim.Şuan da böyle bir işin içindeyim.Hiçbir işten farksız.Ben işten gelice stresli olan, sinirli olan mutsuz olan insanları görüyorum.İnsan olduğun sürece bu tarz şeylerin olması çok normal.Hayat bu.Üniversitedeyken hem öğrenci hem de sporcu olmayı öğrendim.Okulumu 3 senede bitirdim.Önemli bir üniversitede okuma ve takımı için oynama fırsatını buldum.Büyük bir sakatlıktan sonra beni gerçekten kimlerin sevdiğini anladım.Beni, ben olduğum için sevenleri...Şuan da nasıl profesyonel bir sporcu olunur onu öğreniyorum ve bu sektörü tanıyorum.

Günden günü büyüdükçe bana faydalı olacak şeyleri, geleceğimi daha fazla düşünüyorum.Bazen benim bloglarımı okuduğunuzda benim sesli düşündüğümü fark edebilirsiniz.Basketbol ve hayatımla ilgili şeyleri hissetiklerimi direkt yazdığımı.Şunu unutmayın lütfen, ben de bir insanım ve bu yaşadıklarım normal.Bazen çok mutsuzmuşum gibi algılanabilirim yada sinirli veya stresli.Ben sadece yaşadığım duyguları dile getiriyorum, sizlere karşı dürüst oluyorum.Biliyorum ben bulunduğum konumdan dolayı şanlı insanlardan biriyim, bu yüzden de herzaman minnettarım.Allah?a herzaman bana ve aileme verdikleri için teşekkür ediyorum.Ben stressiz bir hayat sürüyorum, çünkü bu şekilde işimi daha iyi yapabilirim.Bana engel olacak hiçbir şey yok.Etrafımda bana sadık olmayan kişilerin olmasına izin vermem, benimle sürekli kavga etmek isteyen kızarkadaşlara da.Sadece ben, ailem, gym ve basketbol.Çevremde bana hep, gülümsemeye devam et, sakın vazgeçme, hayatın tadını çıkar diyen insanlara cevabım ?hayatımın 95% inde bunu yapmaya çaşılıyorum ama %100 e ulaşmaya çalıyorum? oluyor.Ben de bir insanım, hiçbir insan mükemmel değildir.Ailem, basketbol, beni çevreleyen muhteşem insanları düşünüyorum ve mutlu oluyorum.Her zaman mutlu ol, bil ki herşey daha kötü olabilir.Ben şuan Türkiye?deyim, kim ne derse desin bu benim hayatımda başıma gelebilecek en güzel şeylerden biri. Her zaman alçakgönüllü oldum hep şanlı olduğumu düşündüm, fakat şuan çok daha büyük bir çerçeveden bakabiliyorum hayata.Her ne kadar zorluklarla karşılaşmış olsamda burda, biliyorum ki dünyada çok daha fazla zorluk yaşayan insanlar var.Ben en sevdiğim şeyi yapıyorum basketbol oynuyorum, dünyayı geziyorum,aileme bakıyorum, çok iyi insanlarla tanışıyorum.Beni gerçekten seven arkadalarım ve taraftarlarım var, bu yüzden mutluyum.Benim daha iyi performans göstermemi ve kendimi daha iyi hissetmemi sağlıyorlar.

Taraftarlarıma, aileme, arkadaşlarıma, takım arkadaşlarıma bana gösterdikleri sevgi ve destekten dolayı teşekür etmek istiyorum.Şuanda benim ve takımım için herşey olumlu gidiyor.Sağlıklı kalmaya çalışıyorum.Son zamanlarımda dinlenmek ve ikinci mixtape hazırlıklarını yapmakla meşgulüm.Burada, Türkiye?de yaptığım müzik çalışmam çok güzel olacağa benziyor.Burda böyle bir deneyimi yaşamak, farklı müzik kültürünü öğrenmek fevkalade birşey. ?Time away 34 FC? yakında piyasaya çıkmış olacak.Mayıs sonu veya haziarn başı.Tekrardan teşekkürler, Allah sizi korusun.

?Sadece, seni sen olduğun için sevenleri kaale al, sırf senin ne yaptığını umursayanları değil!?

Dee Brown

One Man Fastbreak

Çeviri için teşekkürler...
Ben Dee'nin Gs ruhunu ve yapsını tam olarak kavradığını düşünüyorum. Seneye de bu anlayışla daha başarılı olur...