Dee'nin son yazdığı blog Türkçesi

Arkadaşlar mümkün olduğu kadar Dee'nin yazdıklarını birebir çevirmeye çalıştığımiçin biraz düşük cümleler kurmuş olabilirim.Kusura bakmazsınız di mi? :)

Uzun zaman oldu...

Biliyorum uzun zaman oldu, bütün sadık taraftarlarımdan özür diliyorum.Basketbol, seyahat ve bazı işlerimden dolayı yoğundum.Eve (Amerika) gitme imkanım oldu.Fakat ondan önce bizi ilk devre yenen iki takımla maçımız vardı.13 sayı atarak iyi oynadım, yalnız bütün maç boyunca faullerle ilgili problem yaşadım.Sadece 23 dakika oynayabildim ama takımımın iyi oyunu bize galibiyeti getirdi.Bazı maçları kaybettiğimizden dolayı klub ara verip, eve gitmemizi istemiyordu. Ailemi görmek için eve gitmeyi istiyordum, buna ihtiyacım vardı.Bir sonraki maçımız Şubat 16 da oynanacaktı, yani 2 hafta boştuk.Klubun istememesine ramen koçumuz Amerikalı oyuncuların 1 hafta eve gitmesini istedi.Son olarak 5 Şubat Cumartesi eve gidiliyordu ve Perşembe günü dönmemiz kararına varıldı.Sadece 5 gün.Dürüst olmak gerekirse, kararı hiç sevmedim. 4 ay boyunca hiç ara vermeden takım için çalıştım, ailemi ve arkadaşlarımı görmeyi haketmiştim.

Ailemle birlikte olmak, oğullarımla vakit geçirmek güzeldi.Benim için uzakta olmanın en kötü yanı herkesle konuşma imkanı bulamamak.Bu yüzden evdeyken, dışarda ve ailemle konuşabilmek güzeldi.Amerika?da çok birşey yapmaya fırsatım olmadı.Sadece şehiri görmek arabamı kullanmak bile beni heyecanlandırmıştı.Superbowl?un olduğu akşam 1 yaşındaki oğlum evde koşarken kafasını yardı ve onu hastaneye kaldırdım.Oğlumu acı çekerken görmek çok üzücü bir durumdu.Tedavi bitiminde oğlum bir şampiyon gibi gülüyordu.Çılgın bir geceydi.Birkaç gün sonra büyükannemi hastaneye kaldırdık.Normalde kolay kolay hastaneye gitmek istemez, demek ki ciddi bir durumdu ve hastaneye gitmek istemişti.Kendisi benim için çok önemli, onu çok seviyorum.Ne zaman hasta olsa moralim çok bozuk oluyor.Küçükken Chicago?nun güneyindeki evine giderdim.Bana yemekler yapar ve benimle ilgilenirdi.Hasta olduğu halde, benim eve geleceğimi öğrendiğinde benim en sevdiğim pastayı yapmış.Evdeyken birçok vaktimi hastanede geçirdiğimi söylersem yalan olmaz.Ama onlar benim çok sevdiğim ailem ve bu yüzden şikayet etmiyorum.

Amerika?dayken eski takımım Illini?nin India?na ile yaptığı karşılaşmayı izleme fırsatım oldu.Çok güzel bir maçtı, ne zaman Illini?yi izlesem duygusallaşıyorum çünkü Illini?de unutamayacağım güzel anılarım oldu.Taraftarlar her zamanki gibi mükemmeldi, maçı kaybetmemize ramen herkesi görme şansım olduğu için mutluydum.Eski takım arkadaşlarımla beraber olma fırsatını bulmuştum.Oraya gittiğimde neyle karşılaşacağımı bilemiyorum çünkü bana sanki dünmüş gibi gelse de insanlar hayatlarına devam ediyor.Bana verilen sevgi ve saygı beni onurladırıyor.Illini muhteşem taraftara sahip, takım için yaptıkları şeyler inanılmaz.İstediğim zaman ayrılmak için oraya tek başıma gitmiştim, ama yine de çok güzel vakit geçirdim.Beni destekleyenlere, takımıma, koçuma bana gösterdikleri sevgi ve saygı için teşekkür etmek isterim.

Çok az zaman kalmama ramen birçokşeyin değiştiğini fark etmiştim.Chicago?daki birçok kimse benim elde ettiğim başarı yüzünden değiştiğimi düşünüyor çünkü kimseye söylemeden gitmiştim.Birçok şey beni hayalkırıklığına uğrattı ve üzdü.İnsanlar bana, bizlerle bağlantıyı koparma diyor ama bunu yapma hiç te kolay değil, özelllikle 8 saat zaman farkını düşünürsek.Yine de ben bu olanların beni daha çok motive edeceğini düşünerek yoluma devam ediyorum.Birçok kişi neden ayrıldığımı, neden Türkiye?ye geldiğimi bilmiyor veya anlamıyor. Türkiye?de olanlardan kafamı uzaklaştırmıştım ama kafamda evde yaşadıklarımla geri dönmüştüm.

Ailemle yaşadığım talihsizlikler nedeniyle seyahatimi iki gün uzattığım için birkaç antremanı kaçırdım.İlk başta hiç gitmemi istemeyen klub için problem olacağını biliyordum.Gerçekten ailemle daha fazla zaman geçirmem gerekiyordu ve basketbol oynarken daha iyi performans sağlamak amacıyla halletmem gereken bazı işlerim vardı.Müzik beatleri bulmayı umuyordum ama vaktim yetmedi.Yapacak çok şeyiniz olduğunda vakit çok hızlı geçiyor, yapacak birşeyiniz olmadığında ise çok yavaş.Chicago?nun tek özlemediğim şeyi havasıyı.-20 derec soğuk ve sürekli kar yağışı.Trafik İstanbul?a göre hiçbirşeydi. Trafikteyken insanların çılgına dönmesini izleyip eğleniyordum.Onların 15 milyon nüfüslu İstanbul?da araba kullandığını düşünemiyorum.Çok güzel vakit geçirdim, yaza tekrar geri dönmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

Türkiye?ye döndüğümde iyi bir takımla maçımız vardı.5000 çılgın taraftarın bağırdığı cehennem gibi bir atmosferde maça çıktık.Bir ara kafamıza bozuk paralar ve pet şişeler atıldığı için içeri girmek zorunda kaldık.Birkaç kere bana isabet eden objelere aldırmadan oynamaya devam ettim.Bir süre basket oynamamıştım bu yüzden sadece sahaya çıkıp oynamayı istiyordum.1 sayı ile oyunu kaybettik, ben son anda galibiyeti getirecek sayıyı kaçırmıştım.Maçta bileğimi incilttiğim için bir hafta ara vermem gerekti.Birkaç yıl önce ayağımın kırıldığını düşündüğümde bu sakatlığımın çok kötü olmadığını düşünüp moralimi bozmuyorum.Daha kötüsü de olabilirdi. Şimdi tedaviye gidiyorum.Umarım haftasonunda oynayabilirim.Ama iyileşemezsem kendimi çok zorlamak istemiyorum.Çünkü sağlıklı olmam gerek.Amerika?ya şampiyon olarak dönmem gerek bahanem olmamalı.Şuan daha iyi hissediyorum biran önce takımda yerimi almak için elimden geleni yapıyorum.

Bunların yanısıra basket oynuyorum, müzik çalışmalarıma devam ediyorum ve hayatım devam ediyor.Aileme ,arkadaşlarıma, ben, destekleyen herkese teşekkür ediyorum.Sayfamı ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

Your Boy!

?Geçmişi değiştiremezsin, geleceği tahmin edemezsin, sadece şuanda yaşadığın zamana odaklanabilirsin, bu da Tanrı?nın bir hediyesi?

Dee Brown

Hımm hımm da hımm hımm. :) Valla birşeyler yazardım ama yazmak içimden gelmiyor.İnşalah herşey hayırlı olur.

Anladığım kadarıyla Dee fazlasıyla duygusal biri... tamam anlıyorum ailesini özlemesi,arkadaşlarını özlemesi çok normal ve insanlığın gereğidir de bu çoğu zaman.fakat öyle bir hava sezdim ki sanki burada çok sıkılıyor zorla burda tutuluyor kendisine eziyet ediliyor gibi bir hava var sanki...belki de ben yanlış anlamışımdır umarım öyle değildir.Yani kendisinin burda zorla tutulmadığına eminim de kendisi de öyle düşünmüyordur umarım

Dee Brown gerçekten çok sevdiğim oyuncularımızdan birisi..Çok duygusal bir kişiliğe sahip olduğu çok açık derecede ortada.Ancak unuttuğu bir nokta var ki kendisi PROFESYONEL bir basketbolcu..Ve bu takımda ABD'li olarak bir tek kendisi bulunmuyor..Robert,Chris,Charles ve Britton..Yani tam 4 tane daha var..Aslında bu örneklerden çok bilinen birşey var ki bu sporun doğasında var maalesef ülkenden sevdiklerinden uzak biryerlerde kariyerinin bir bölümünü geçirmek zorunda kalabiliyorsun..Bunu yavaş yavaş anlaması gerekiyor.Anladığına eminim ama kabul etmesi gerekiyor..Galatasaray kulübünden şikayetçi gördüm kendisini biraz..Hak veriyorum 5 gün uzun bir süre zarfı olmayabilir.Ancak bu kulüpte kurallar var ve buna oyuncusundan malzemecisine herkes uymak zorunda.Dee yine de Murat Hocamızın insiyatifiyle tatil süresini 2 gün de olsa uzatabilmiş.Bu da neden kaynaklanıyor.Murat Hocamızın Dee'ye güvenmesinden performansını yükselteceğinden kuşkusunun olmamasından.Yoksa başka bir koç olsa son zamanlardaki performansı ile onu izinden çok antremanlarla meşgul etmesi kaçınılmaz olurdu..Son olarak Dee Brown;
Sana bir Galatasaray Taraftarı olarak sesleniyorum..Biz seni seviyoruz eminim ki sende bizi çok seviyorsun..O halde bu sevgilerin meyvesini yani başarıyı,şampiyonluğu hep beraber elde etmek için üzerimize düşen görevleri yapmalıyız..Ortak duygumuz şudur ki:

2007-2008 Sezonu ŞAMPİYON GALATASARAY !!

Tugay Aktepe' Alıntı:
Dee Brown gerçekten çok sevdiğim oyuncularımızdan birisi..Çok duygusal bir kişiliğe sahip olduğu çok açık derecede ortada.Ancak unuttuğu bir nokta var ki kendisi PROFESYONEL bir basketbolcu..Ve bu takımda ABD'li olarak bir tek kendisi bulunmuyor..Robert,Chris,Charles ve Britton..Yani tam 4 tane daha var..Aslında bu örneklerden çok bilinen birşey var ki bu sporun doğasında var maalesef ülkenden sevdiklerinden uzak biryerlerde kariyerinin bir bölümünü geçirmek zorunda kalabiliyorsun..Bunu yavaş yavaş anlaması gerekiyor.Anladığına eminim ama kabul etmesi gerekiyor..Galatasaray kulübünden şikayetçi gördüm kendisini biraz..Hak veriyorum 5 gün uzun bir süre zarfı olmayabilir.Ancak bu kulüpte kurallar var ve buna oyuncusundan malzemecisine herkes uymak zorunda.Dee yine de Murat Hocamızın insiyatifiyle tatil süresini 2 gün de olsa uzatabilmiş.Bu da neden kaynaklanıyor.Murat Hocamızın Dee'ye güvenmesinden performansını yükselteceğinden kuşkusunun olmamasından.Yoksa başka bir koç olsa son zamanlardaki performansı ile onu izinden çok antremanlarla meşgul etmesi kaçınılmaz olurdu..Son olarak Dee Brown;
Sana bir Galatasaray Taraftarı olarak sesleniyorum..Biz seni seviyoruz eminim ki sende bizi çok seviyorsun..O halde bu sevgilerin meyvesini yani başarıyı,şampiyonluğu hep beraber elde etmek için üzerimize düşen görevleri yapmalıyız..Ortak duygumuz şudur ki:

2007-2008 Sezonu ŞAMPİYON GALATASARAY !!

Umarım haftasonunda oynayabilirim.Ama iyileşemezsem kendimi çok zorlamak istemiyorum.Çünkü sağlıklı olmam gerek.Amerika?ya şampiyon olarak dönmem gerek bahanem olmamalı.Şuan daha iyi hissediyorum biran önce takımda yerimi almak için elimden geleni yapıyorum.

dee zaten amacının bu oldgunu sölemis :D

Chicago trafiğiyle İstanbul trafiğini karşılaştırışı çok hoşuma gitti =)

Karşıyaka taraftarından çok etkilenmiş, oysa ki neyse...

Bence Dee %100 iyileşirse Asvel maçında beklediğimiz performansa artık ulaşacaktır. Şutunu biraz düzeltmesi gerekiyor, oyunu da duyguları kadar güzel olursa problem yok demektir bence =)

''Amerika'ya şampiyon dönmeliyim mazeretim yok'' derken şampiyonluk için ne kadar istekli olduğunu anlıyoruz.Umarım dediği gibi olur.Samimi bir yazı olmuş.Türkçeye çeviren arkadaşa teşekkür ederim.

Çeviren arkadaşa teşekkürler.Gerçekten Dee çok duygusal biri.Ve ülkesinden ilk ayrılışı.Ona rağmen Dee bence bunu yansıtmıyor.İlerdede yansıtmasa iyi olur :)