DeVaughn Akoon-Purcell

Erkek Basketbol Takımımız, DeVaughn Akoon-Purcell ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı.

5 Temmuz 1993 tarihinde doğan oyuncu, Florida’da dünyaya geldi. Trinidad - Amerika Birleşik Devletleri pasaportlu basketbolcu, kolej kariyerinin ardından profesyonel olarak 2016-2018 yılları arasında Bakken Bears forması giydi.

Bakken Bears'ta iki senede iki şampiyonluk yaşayan Akoon-Purcell, 2017'de Danimarka Ligi'nde sezonun en değerli oyuncusu, finalin en değerli oyuncusu ve sezonun en skorer oyuncusu unvanıyla sezona damga vurdu. Aynı sezon Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde normal sezonu 26.5 sayı, 4 ribaund, 1 asist ve 3.5 top çalma istatistikleriyle tamamladı.

2019'da Essem Le Portel'e katılarak Fransa Ligi'ne adım atan oyuncu, burada 12 maçta 9.1 sayı ve 2.5 ribaunt ortalamasıyla oynadı. Ardından Oklahoma City Blue ile NBA Gelişim Ligi'nde kariyerine devam eden Akoon-Purcell, burada kaydettiği 30 üstü sayılarla dikkat çekti.

2020 Eylül ayında Tofaş'a katıldı. Bursa ekibiyle BSL’de 29 maça çıkarak 15.4 sayı, 4.1 ribaunt ve 2.2 asist ortalamaları tutturdu. Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde ise 15.2 sayı, 6.1 ribaund, 2.5 asist ve 1.5 top çalma istatistikleri yakaladı ve geçtiğimiz sezon hem Türkiye hem Avrupa’da sezonun en ön plana çıkan oyuncularından biri oldu.

Açık sahadaki hızı ve atletizmiyle dikkat çeken DeVaughn Akoon-Purcell, son dönemde Avrupa’da en büyük çıkış gösteren oyunculardan biri olarak görülüyor.

DeVaughn Akoon-Purcell'e kulübümüze hoş geldin diyor, kendisine formamız altında başarılı bir sezon diliyoruz.

Son düzenleme:
Kendisi için saha dışı nedenlerle istenmiyor deniyordu o bilgi yanlış mıydı yoksa o nedenlere rağmen mi alındı ?Nedenler tam olarak neydi acaba. Bu arada nette ufak bir araştırma yapında yeni bir şeyler öğrendim .Trinidad’da yaklaşık 2 yıldır esrar kullanmak, belli miktar esrar bulundurmak ve hatta belli miktar esrar yetiştirmek yasalmış.

Kendisi için saha dışı nedenlerle istenmiyor deniyordu o bilgi yanlış mıydı yoksa o nedenlere rağmen mi alındı ?Nedenler tam olarak neydi acaba. Bu arada nette ufak bir araştırma yapında yeni bir şeyler öğrendim .Trinidad’da yaklaşık 2 yıldır esrar kullanmak, belli miktar esrar bulundurmak ve hatta belli miktar esrar yetiştirmek yasalmış.
Euroleague takımlarının tercih etmeme nedeni.

Bana göre en iyi transferimiz.Yetenek tavanı olarak tabi ki Melo çok daha iyi yerlere gelecek Akoon’a göre ama şu an için Akoon bizim takım için daha değerli bence.

Maçta yanlış hatırlamıyorsam en az 3 kere 3 sayı çizgisi gerisinden rakibe feyk atıp tribünlere gönderdikten sonra 3 lük attı. Normal bir durum değil muazzam güveni var. Boost'un asistine havadaki smaçı haftanın hareketi seçilir. Umarım sezon sonuna kadar takımda kalabilir.