Diskalifiye ilgili soruların yanıtı,

Değerli kardeşim,
niyetim seni incitmek ya kırmak değil.Eğer istemeden bunu yaptıysam senden özür dilerim ama benim dikkatini çekmek istediğim nokta yalan söylüyorsun olayı değil,müsabakada görevli kişilerin dışında kimsenin girememesi lazım.Benim değinmeye çalıştığım nokta burası ve ben kafamdaki soruları paylaşan bir insanım, yani bunun aslını senin ağzından öğrenirim.Çünkü arkadan konuşmayı sevmem, senden müsabakada görevli olduğunu duydum yeterli zaten.Çalışmalarında kolaylıklar diliyorum, ben de maç yönetmeye gitmek üzere evden ayrılıyorum :)

Hakem misin yoksa abi?
Ayrıca o an farklı bir sinirim vardı özür dilerim,iletilerimi silmemin de sizle bir ilgisi yok kesinlikle...
Amacınızı da biliyorum.
Teşekkür ederim.

Alperen Kaplan'a öncelikle bu bilgileri bize ulaştırdığı için teşekkür ederiz. Fakat haliyle durumu Selçuk Üniversitesi cephesinden değerlendirmişsin, ki bu da normal tabiki. Ama biraz nesnel olmakta fayda var, İlker birşey yapmadan Chatman durduk yere dirsek atmaz (attıysa tabi) veya İsmail birşey yapmadan Mims onun üzerine yürümez veya Gökhan Güney masum masum dolanırken Hakan Demir tehditlerle üzerine yürümez. Sonuçta karşılıklı olan birşey, hakem odası konusu iletileri silinmiş ona hiç değinmiyorum zaten. Bu arada olaylar çıktığı sırada farklı skorla Beşiktaş öndeydi, yani sebepsiz yere bu kadar olay çıkmış olamaz, en iyisi disiplin kurulu kararlarını beklemek..

Katılıyorum,karşılıklı olmuştur olaylar...
Ama olayın başlangıcı kesinlikle Chatman'dan bunu söyleyebilirim. Pota arkasında maçı seyreden arkadaşlarımın söylediğine göre(ben diğer taraftayım çıkış anında),İlker faul itirazı yapmış herhalde hakeme Chatman itmiş hafif dirsek atmış İlker de üzerine yürümüş sonrası anlattığım gibi.
Ama Hakan Demir'i çözemiyorum,basın mensuplarının röportaj isteğini(Konya'ya ilk geldiğinde) çok sert bir dille reddetmiş(direk basındaki abi söylüyor bunu,basın mensubunun kendisi).
Hakem odası olayı ise kesinlikle doğrudur,ÖM den devam edebiliriz...

Değerli arkadaşlar,
maçla ilgili elime bilgiler geçti.Hem maçın hakemi, hem gözlemcisi ile konuşma fırsatı buldum birkaç dakika.Müsabakada 5 diskalifiye olduğu ve bunun başlangıç nedeninin itiş kakış ve sonrasında bunun orda kalmayıp daha ileri noktaya taşınması.Hakan Hoca'nın atılma olayına gelince, oyuncunun her küfür ettiğini hakem duymayabilir ama hocanın ters yönlü ve yakışmayacak şeyler söylediğinden ötürü diskalifiye edilmiş.Kuruldan %99 bu 5 kişiye ceza gelmesi bekleniyor çünkü raporlar bu doğrultuda..

Umut' Alıntı:
Değerli arkadaşlar,
maçla ilgili elime bilgiler geçti.Hem maçın hakemi, hem gözlemcisi ile konuşma fırsatı buldum birkaç dakika.Müsabakada 5 diskalifiye olduğu ve bunun başlangıç nedeninin itiş kakış ve sonrasında bunun orda kalmayıp daha ileri noktaya taşınması.Hakan Hoca'nın atılma olayına gelince, oyuncunun her küfür ettiğini hakem duymayabilir ama hocanın ters yönlü ve yakışmayacak şeyler söylediğinden ötürü diskalifiye edilmiş.Kuruldan %99 bu 5 kişiye ceza gelmesi bekleniyor çünkü raporlar bu doğrultuda..

Çok soru soruyorum biliyorum ama;
daha ileri noktandan kasıt fiziksel temasla daha ileri bir nokta mı ? Yoksa sözel olarak daha ileri bir nokta mı ?

Teşekkürler bu arada

Kutay Çamcı' Alıntı:
Umut' Alıntı:
Değerli arkadaşlar,

Çok soru soruyorum biliyorum ama;
daha ileri noktandan kasıt fiziksel temasla daha ileri bir nokta mı ? Yoksa sözel olarak daha ileri bir nokta mı ?

Teşekkürler bu arada

Tabi ki soru sorabilirsiniz, çekinmenize gerek yok elimden geldiğince sizleri aydınlatmaya çalışırım.Sözel şeylerden dolayı diskalifiye olmaz, yaptırımı teknik fouldür.Evet fiziksel olarak itiş kakıştan sonra daha ileri gidiş olduğu için ve olayın çok çok daha fazla büyümemesi için bu yapılmış.İtiş kakışta sahaya bir oyuncu girmiş, kavga esnasında sahaya kimse giremez.Kim girerse girsin o kişi diskalifiye edilir, talimatlarda yazar bu.Olay bu şekilde geliştiğinden ötürü sonucu bu şekilde olmuş.